Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@marta2610 Ďakujem veľmi pekne za rady uvidím čo ešte vyberiem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana030 chcem sa ťa ešte spýtať, koľko tej soli tam nasypať na začiatok? je tam znázornene, že sa leje aj voda pred tou soľou, tak neviem koľko toho dať.
Odpovedať
@oktavia ja som dávala 1,5kg soli, tak od oka, v návode to bolo tak blbo popísané, že som tiež nebola istá.. potom by mala svietiť tá kontrolka na panely, ale ešte je ticho :-D podľa toho akú máte doma vodu, ale tiež som nevedela, v predajni mi povedali, nech nasypem kilo a leštidlo, nič sa nedeje ak nebudeme mať presne nastavenú podľa tvrdosti vody.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana030 lebo ja ten návod kde je nakreslené to ako sa sype tá soľ nemám v slovenčine, a je tam nakreslené, že sa tam leje aj voda pred tou soľou, či som to zle pochopila?
Odpovedať
@oktavia nalej deci vody cca, dosyp tou soľou a zvyšok po uzáver dolej vodu
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 tak je to siemens vstavana SN56N593EU
Odpovedať
@zuzana030 no ja som naliala cca dobrý liter vody a potom som sypala sol dovtedy kým nezačalo vytláčať vodu,to je iba prvý krát potom už len ked signalizuje že chýba sol tak iba dosypať sol.
Odpovedať
@marta2610 máš ten istý model ako my s oktaviou? ja som to mala v návode tak ako som jej písala...možno to dokopy tak aj bolo, že bol liter vody, zatiaľ som ešte sol nemusela dopĺňať, tak uvidíme, dokedy vydrží
Odpovedať
@zuzana030 nakoniec to je asi aj jedno,tá voda je tam tak či tak :-) sol sa doplňa podľa tvrdosti vody,ja som cca 3 mesiace po dosypala.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana030 ďakujem, ak by som si s niečím nevedela rady, ešte sa na teba obrátim.
Odpovedať
@oktavia kludne, rada ti poradím, ak budem vedieť, v podstate je ale úplne jednoduchá a hlavne, že umýva... ;-) @marta2610 marti, no ja som nemala test na vodu k myčke, v obchode mi povedali, že nemajú ale že v podstate mi netreba, lebo ak nebudem mať nastavenú tvrdosť vody tak, ako je, tak mi bude max. žrať viac soli a leštidla, nič iné na soľ a aj na leštidlo mám na panely kontrolku, ak je treba, tak svieti na červeno, soľ zatiaľ nesvietila, takže ja to nechám na ňu, ak jej bude treba bude si pýtať, tak ako pýta leštidlo.. tebe myčka pýtala soľ, keď si dosýpala?
Odpovedať
@zuzana030 áno ona zasvieti kontrolka také malé červené svetielko aj leštidlo to isté.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzana030 ja ked doplňam soľ ale aj leštidlo vždy až tesne pred spustením UMR,pretože sa môže stať,že trošku vyleješ na dvere,alebo sol nasypeš vedľa a ked pustíš UMR hneď to spláchne,kedysi ktosi písal že im to narobilo problémy,že im spodok UMR hrdzavel,ale ja si myslím že by sa to tým novším UMR nemalo stávať.
Odpovedať
@marta2610 aha, no to som nevedela, dám si nato pozor, ale nestalo sa mi našťastie, žeby som posolila spodok myčky :-D, soľ som zatiaľ nemusela doplńať, mám ju pol roka, leštidlo ano, asi 2-3krat som už dávala, inak pohoda mm nosí w5 z DE, tam je trošku lepšia kvalitka, tak možno preto
Odpovedať
@marta2610 a akú myčku máš? zatiaľ si neprezradila....
Odpovedať
my sme teraz kupili siemens sr6500eu tu tensiu, mame malu kuchynu. umyva super, sol sa doplna prvy krat tak ze nalejes vodu a doplnas sol pokial ti nevyplavi ta sol secku vodu, toto plati pre vsetky umyvacky. a ked uz je umyvacka pouzivana a iba ides doplnit uz minutu sol, tak v nadobke na sol voda je, netreba dolievat, iba sa odporuca potom hned pustit umyvaci cyklus aby neprehrdzavela umyvacka, kedze ta sol sposobuje koroziu...
Odpovedať
@zuzana030 riadne čítam :-) 6.8-19.54 hod.som písala ja mám voľne stojacu bielu Bosch SMS 69U42 je to moja druháUMR,prvá bola Bosch SMS 58M98-mala som ju rok a kvôli chýbajúcemu rých.programu som si kúpila novú.mala turbo speed!!!!!brrrrr,nikdy preto tu radím dookola UMR musí mať R.Program,sú to vaše e,váš čas bla,bla.
Odpovedať
@marta2610 :) som nepostrehla...:P mne sa dá nastaviť aj rýchly program, ale nevyužívam, v noci mám kopu času :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Hojte zabky, som na tom podobne ako niektore dievcata tu...ja tiez este umyvam riady rucne! =-) ako zena z jaskyne :-D ale uz mam toho dost! tolko raz som sa pri hrbe riadu vyhrazala, ze zajtra si ju uz kupim, ze ci som ja horsia ako ine zeny, ze ma doma nesetria, ze ja im ukazem, ze toto Boh nevidel atd. atd. len tak sa sypalo, ale moji dobre vedia, ze ked umyjem - stichnem :-D niezeby mi ju zakazovali, alebo mi obcas nepomohli, to zas nie, ale mne to trva tolko preto, lebo si neviem vybrat, som s toho uplna jelenica ;-) mam strasne mini kuchynku, ledva sa tam dvaja otocime, takze neni problem len s vyberom tej spravnej umr, ale este aj, kde ju vtisnem. teraz na jesen uz chcem spravit malu prerabku mojho minikralovstva a tu umyvacku tam vtrepem, nech by co bolo... idem vyberat nejaku 45-tku, no a potom kym sa s tym naucim robit, to bude este len psina...tabletky, lestidlo, sol, prevonatko, no uz teraz mam z toho mismas... az som sa spotila :-D tak, drzte palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, rozhodujem sa medzi týmito dvomi: Bosch SMV 48M10 Siemens SN 66L081 máte niekto konkrétne skúsenosti?
Odpovedať
@barbarella presne medzi tými som sa rozhodovala aj ja,ale tá Siemens nie je určená na náš trh - nebude ti platiť záruka (preto som ju nekúpila) dnes mi namontovali tú Bosch tak uvidím ale musím povedať, že ten návod na obsluhu je dosť zle napísaný neviem či som ja debil alebo čo ale niektoré veci ozaj nechápem... no uvidíme ako sa s tým popasujeme a potom napíšem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tato diskusia je celkom zaujimava pre zistenie kriterii, podla ktoreho sa (vacsinou) gazdinky rozhoduju o kupe tej-ktorej znacky. Pytate sa na referencie a padaju to argumenty, ze X, Y, Z mam zle referencie... Treba si uvedomit, ze existuje len par svetovych vyrobcov, ktori maju castokrat rovnakych dodavatelov dielov a ostro sleduju jeden druheho. Niektori profituju z dobreho mena znacky, niektori chcu ziskat trhovy podiel a ponukaju nizsie ceny, ktore su potom pre spotrebitela podozrive. Nocnou morou vyrobcov je reklamacia predaneho zariadenia a preto je kontrola kvality u kazdeho z nich obrovskou prioritou. Bohuzial aj u najpremiovejsej znacky sa moze suciastka z urcitej serie zopsut. Okrem toho aj vyrobca premiovej znacky spotrebica, moze nakupovat napr. motor od konkurencie, alebo vyrobca motora premiovej znacky moze predat motor menej znamej znacke. (Nieco ako Samsung predava pamate a displaye do iPhonu). Toto vsetko pisem len kvoli jednoduchym vyhlaseniam o zlej a dobrej znacke. Nepomoze ani nazor slovenskeho opravara pracok, ktory povie, ze najmenej sa kazi Bosch, kedze na slovenskom trhu je percento tejto znacky v porovnani s napr. whirlpool velmi nizky. Kazda kuchyna pouziva vodu inej tvrdosti, ine tablety, ci gel, iny program. Cize aj referencie na takychto forach su malo objektivne. Zijeme v globalnom svete a preto si napr umyvacku vyberte kludne z tych par svetovych vyrobcov, riziko poruchy budete mat rovnake ;-) Ja budem vyberat podla dizajnu.
Odpovedať
@marta2610 a co tato? http://umyvacky-riadu.heureka.sk/bosc...
Odpovedať
@mischelin ak máš spojenú ob-kuchyňu 52 db!!!!! za mňa nie,veľa žerie.Daj fin.strop.
Odpovedať
Dievčatá ktoré ste si kúpili Bosch SMV 53L50?ako ste s ňou spokojné,kúpili by ste si ju znovu?Ďakujem. :-)
Odpovedať
@p_e_t_r_o_s Nič nie je spoľahlivejšie, ako referencie konkrétnych spotrebiteľov, najmä keď sa ich nazbiera veľký počet :-) a vďaka za takéto fóra, kde si ľudia dajú tú námahu opísať svoje niekoľkoročné skúsenosti ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 Mam rad tieto fora a ciastocne mas pravdu. je tu nechcem trollovat, len upozornit, ze kazda referencia je otazna. Osobne mam umyvacku riadu Elektrolux, ktorej sa pokazilo drenazne cerpadlo po 2 mesiacoch. Po vymene funguje perfektne 4 roky. Je to dobra znacka? Kazdy vyrobca sa zo strategickych dovodov snazi mat aspon 2 dodavatelov na vsetky suciastky. Cize priklad: kupil som Whirlpool spotrebic XYZ a pokazil sa mu motor (vyrobca je z Ciny). Hned dam do fora: tento model a tuto znacku nebrat! Uz z toho isteho obchodu si ty mohla kupit ten isty spotrebic, ktoreho motor vyrobila europska premiova znacka. Toto ti chcem povedat, ze referencie aj hromadne, nemusia o nicom vypovedat. A najviac ma hnevaju argumenty o znackach ako takych ("A" je dobra znacka, vsetko mam od znacky "B", atd). Bohuzial aj vselijake testy spotrebicov a ocenenia mozu byt zaplatene... A este ku globalizacii: to, ze napr MORA kupilo GORENJE asi vie kazdy, ale napr. za ZELMER uz vlastni BOSCH a SIEMENS vie malokto. Tak co, je uz tym padom ZELMER premiova znacka? Pred par rokmi mali pracky Whrilpool (ale aj Elektrolux) motory od Bosch a Siemens...Aj ja si idem kupovat vsetky spotrebice do novej kuchyne, ale predsudky nemam. Kludne varna doska BEKO, rura MORA, umyvacka WHIRLPOOL. Dopasujem si akurat ruru s mikrovlnkou. Kupim, co sa mi bude najviac pacit.
Odpovedať
@ p_e_t_r_o_s Už som ani neplánovala odpísať , lebo akceptujem každý názor a nad každým sa aj pozastavím, porozmýšľam... S Tvojím však viacmenej nesúhlasím. Som presvedčená a to najmä zo skúseností, že na značke záleží. A to preto, že tie kvalitnejšie majú kvalitnejšie spracovania, kvalitnejšie súčiastky a pod. (Aj keď sa dve značky vyrábajú v tom istom závode, neznamená to, že sú z rovnakých komponentov .) Tým pádom podávajú kvalitnejší výkon. Botasky sa predsa tiež vyrábajú v Číne skoro všetky, a je teda sakra rozdiel aké si obuješ...Taktiež je rozdiel či šoféruješ na xy aute alebo na lexuse a pod. A nie je to o predsudkoch ale o fakte, že kvalitnejšie značky nám spotrebiteľom ponúkajú predsa len viac ;-) A týka sa to aj takej obyčajnej spotrebnej veci ako je umr :-)
Odpovedať
V dnesnej dobe je to o tom trafit na dobry kus :) Opravar nam bol davat dokopy IKEA ruru a hovoril ako bol v jeden den opravat pracky. Jednalo sa o uplne rovnake pracky Whirlpool (rovnaky typ), ale ked tu druhu otvoril, tak mala iny motor :-D Co sa tyka umyvacky, my sme mali BOSCH a maximalna spokojnost. Ten speci suflik na pribory je super vec, bez toho uz umyvacku nechceme :-) Aktualne (prechodne) mame Whirlpool a tiez pohodka (umyje dobre a kazdy spotrebic je dobry, ked funguje a nekazi sa :)) Ale do buduceho byvania budeme brat BOSCH.
Odpovedať
@barbarella Umývačku som odskúšala síce zatiaľ len dvakrát, ale možno ti to pomôže. Čo sa týka umývania - som spokojná, je síce pravda, že niektorý riad nebol úplne suchý, ale je to tým že som ho asi zle poukladala. Umývačka riadu je pomerne tichá - samozrejme že ju počuješ keď si v kuchyni (je pravda aj to, že je tam počuť nejaký taký rytmický zvuk asi ozaj tie ramená ako ostrekujú vodu ale nie je pravda, že by bol nejaký výrazný - ja som pri ručnom umývaní riadu narobila väčší rachot ;-)), ale na poschodie som ju nepočula (ako to tu niekto popisoval - je pravda, že keby som ju pustila v noci je to možné že by som ju počula aj ja :-D ) nevidím zatiaľ dôvod prečo by mi mala umývačka bežať v noci - na konci programu je totiž zvukový signál tak by mi to vadilo... Zatiaľ skonštatujem, že neľutujem kúpu tohto modelu ale je to fakt len predbežný názor ale možno by mohol niekto napísať, kto ju má dlhšie ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?