Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@elaaa UMR s M má Turbo Speed!!!!!!! za mňa nie!!!!druhá s N je viac ako dobrá má mnou toľko preferovaný rýchly program.Dávajte linky na UMR.
Odpovedať
@oli18 kuk na Heureka.sk,alebo Bosch home com.sk , kuk na Bosch SMI 59m25 to je s predným panelom to zn,že máš akoby pod kontrolou UMR kedy bude končiť,ale je okolo 500 E,treba zadať do googla presný názov UMR a ti to vyhodí kde a za ? E ju majú.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 Jsi zlatá. A když srovnáš tu 69N40 a 48M10, tak proč si připlatit? Nebo je to zbytečné? nebo jiný typ na plně vestavnou myčku? http://mycky-nadobi.heureka.cz/bosch-... http://mycky-nadobi.heureka.cz/bosch-...
Odpovedať
Profilova fotka
@elaaa k tomu původnímu dotazu 69M40 je starší typ,který se už doprodává (jinak byl vítězem myček v D-testu); ta druhá 69N40 je jejím nástupcem. Jinak srovnání že 69N40 a 48M10 - 48M10 má oproti té druhé jen 4 programy (chybí ji předmytí a intenzivZone na mytí hrnců a pánví) je o něco málo hlučnější (46dB oproti 44), má o něco vyšší spotřebu, ale je na 14 jídelních sad (69N40 je na 13 sad) http://www.bosch-home.com/cz/porovn%C...
Odpovedať
Profilova fotka
@catt82 Díky. Jenže já, ani nikdo z rodiny, myčku nemá. Takže nevím, zda se připlatí investovat víc. Tedy jestli ty dvě funkce navíc využiji?
Odpovedať
@elaaa napíš ? E je cenový rozdiel?
Odpovedať
@oli18 ešte ma napadlo kvôli rozpočtu kuk na SN 25 M 883,je to voľne stojaca nerez ináč oni majú protiotlačkovú úpravu,stojí od 389 E,to zn.že máš vo vačku cca 110E,ale tým pádom nemusíš na ňu dať dvierka čo je zase nejaké E +,ale to záleží na tebe či by sa ti to páčilo,ono voľne stojace sú dalo by sa povedať najlacnejšie s veľmi dobrými programami.
Odpovedať
Profilova fotka
@elaaa tohle je hodně individuální...Někdo využívá na myčce max. 2 programy a někdo ti řekne, že využívá opravdu vše. Já osobně mám vybranou tu SMV69N40 :-) Každopádně ať vybereš tu nebo tu, chybu neuděláš ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 Rozdíl cca 100E (525E 48M10 x 625E 69N40). @catt82 @marta2610 No a zrovna jsme mluvila s kamarádem, co nám dělá kuchyň a ten prý jedině Miele, klidně tu nejlevnější, prý vydrží.... ( http://www.miele.cz/cz/domacnost/prod... (cca 720E). Já už fakt nevím... @catt82 @marta2610
Odpovedať
Profilova fotka
Omlouvám se za ty citace... ujela mi ruka.
Odpovedať
Profilova fotka
@elaaa moje máti má Boschku asi 15 let a furt jede - takže já ani o ničem jiným neuvažuji :-) Jinak podle d-testu byla v roce 2013 nejspolehlivější myčka Bosch (miele skončila až za siemens a gorenje), v roce 2014 byla nejspolehlivější opět Bosch a v závěsu za ní je značka Miele. Sestavují to na základě poruchovosti jednotlivých značek. Miele je kvalita, ale cenově jsou ty spotřebiče úplně někde jinde...
Odpovedať
@marta2610 Ďakujem za rady. Čo som doposiaľ videla v domácnostiach voľne stojace, každá vyčnievala z linky pár cm. Dávali ich do pôvodných liniek. Preto chcem zabudovanú v nádeji, že bude licovať s pôvodnou linkou.Neviem, či sa to podarí.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@oli18 to máš pravdu moja UMR vyčnieva 5 cm,ale ja mám kuch.linku cca 10 ročnú iné je ked je kuch.nová.Ja mám UMR bielu voľne stojacu.
Odpovedať
Profilova fotka
Můžu poprosit o zhodnocení těchto 3 myček? Bosch 48M10, 475E: https://www.mall.cz/vestavne-mycky/bo... Bosch 58N80, 580E: https://www.mall.cz/vestavne-mycky/bo... Bosch 69N40, 655E: https://www.mall.cz/vestavne-mycky/bo... Z těchto 3 uiž chci vybrat. Favoritní je ta prostřední, protože má nízkou spotřebu, nízkou hlučnost, předmytí (které chci), ale zároveń nemá podle mě zbytečné funkce jako Glass, Intenziv zone a Hygiena. Co myslíte? Trochu mi vadí, že se o ní moc nikde nezmiňuje (recenze), tak nevím, jestli mi u ní neuniká něco zásadního. Ty druhé dvě jsou oblíbené. Díky všem za reakci.
Odpovedať
@elaaa píšeš,že nechceš nepotrebnú funkciu ?! int.zona ja ju mám a som veľmi spokojná,hore mám poháre a dole dosť znečistené hrnce a po zapnutí tejto funkcie paráda proste je to poznať,že pekne umylo.Tá druhá je veľmi dobrá u nás na SK o dosť drahšia.Kuk na Bosch home com.sk a daj si ich do porovnania,áno je to taký zlatý stred.Hygiena funkcia je dobrá pre toho kto má,alebo bude mať bábo.Píšeš,že chceš predmytie načo?Ja ho mám a použila som možno 5 krát,ono podľa mňa UMR musí mať rýchly program?Prečo? lebo ten môžeš okrem iného použiť miesto predumytia,zapneš trvá cca 29 min.a ked riadne neumylo,jasné nemôžeš očakávať,že hrnce tam umyje, necháš v UMR a umyješ znovu.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 Hodně mých známých předmytí má a používá. Vycházím tedy z jejich zkušenosti. Jinak je přece rozdíl pokud předmytí trvá 13min a spotřebu má 4l studené vody a jestli využiji 35min program na 45°C při spotřebě 10l... Ta intenzivní zóna- určitě musí existovat program (Auto?, Intenzivní?), který mi ty hrnce taky umyje, ne? Jen se o to víc umyjí i věci nahoře, ne? Podle mě za to těch 80E navíc nestojí. Ale vlastní zkušenost nemám. Takže díky za tvůj pohled na věc.
Odpovedať
intenzivny program praveze umyje vyssim tlakom len spodny kos, horny umyje normalne. Predumytie nepouzivam vobec a to mam uz tretiu mycku za 19rokov. Hygiena je dobra ked mas male deti a kojenecke lahve. @elaaa
Odpovedať
@elaaa no ja by som sa skôr zamerala na spotrebu elektriky ,m3 vody nie je až taká drahá záležitosť aj ked ?! ale výber UMR je len a len na tebe,želám dobrý výber.Inten.zona je len spodný kôš.
Odpovedať
Profilova fotka
Já to pochopila tak, že intenzivní program bude intenzivně mýt oba koše. Intenziv zone využiji třeba k Auto programu a intenzivně s emi umyje jen spodek. Možná tím ušetřím nějakou korunu oproti využití intenzivního programu, ale asi mě to na životnosti myčky nebude stát 80E. Chápu to dobře? Jinak rychlý program, předmytí - prostě někdo využije, někdo ne. V mém okolí ho lidé využívají nebo jim na myčce schází, tak ho zvažuji.
Odpovedať
babulky, kto mate Bosch SMV 53L50?? ako ste s nou spokojne? dakujem
Odpovedať
@marta2610 takže vyhrala to umývačka Siemens, už aj prišla, cena 395 eur, má aj tú zásuvku na príbory, zatiaľ je zabalená, čakám na kuchyňu :-)... potom otestujem :-)
Odpovedať
@saratko2008 rozhodovala som sa medzi touto Bosch-kou a Siemens SN 66L081, kúpila som Siemens, parametre majú podobné, ceny tiež, tá moja má aj zásuvku na príbory, ktorú tu baby dosť vychvaľovali, v popisoch ani nie je uvedená... a cena 395 eur...ešte nie je namontovaná, potom zhodnotím :-)... obidve mi pripadajú taká zlatá stredná cesta, aj majú dosť funkcií, spotreba vody, energie a hlučnosť rovnaká, cena prijateľná
Odpovedať
My sme tiež už boli skoro rozhodnutí kúpiť tú Siemensku, vyzerala byť fajn. Známy nám potom doporučil ale túto http://www.bekosk.sk/catalog/product/... . Ja som tú značku ani nepoznal, ale mala lepšie špecifikácie a celkom dobrú cenu. Kúpili sme ju a spokojnosť :)
Odpovedať
Profilova fotka
@marmir ahoj akurat vyberame umyvacku, chcem sa spytat ako si spokojna s tvojou beko, a ci ma aj kos na pribor. Pripadne ake dalsie plusy su na nej, lebo sa mi celkom pozdava a je teraz na nu 5r. zaruka
Odpovedať
ahojte,my sme si vybrali BEKO http://www.bekosk.sk/catalog/product/... , nemam s umývačkami žiadne skusenosti,tak porovnať neviem . Akurat by som chcela poradit , su tam standartne programy trebars rýchle umývanie na 60st C a cas 58minut. akonáhle ale v ponuke zvolím ,že do umývačky dám tabletu ,tak sa čas akoby zdvojnásobí . Dost ma to šokovalo , myslela som , že do umývačky idu iba tablety . Tak neviem,či som nechápava,alebo nato,aby som ušetrila mam kupiť niečo tekute :-N
Odpovedať
@sany944 ahoj, ja som prave s košom na príbor najviac spokojná,lebo umývanie príboru je pre mna nocna mora . Naša umývacka ma este taky vrchny prídavny kôš na stieborne veci a príbory .Ináč ,5 r zaruka nieje na všetky spotrebice,ale iba na vybrane . Ja som tiež šla do Beka kvoli zaruke a odporucaniu predajcu
Odpovedať
Profilova fotka
@sany944 ahoj, som s ňou spokojná, má zásuvku na príbor aj kôš na príbor, je priestranná, dá sa upraviť aj kôš na riad :-) , vojde tam dosť riadov, je taká ako dala denisocka foto
Odpovedať
@denisocka kúp si v Lidli prach do UMR,za mňa spokojnosť,písala som tu že na rýchly program,ktorý u mňa trvá 29 min.sa vôbec nemajú používať tabletky lebo sa nemajú kedy rozpustiť a oni sa kdesi?!teda asi zvyšky ukladajú a potom sa kazia UMR,tvoja je asi inteligentná?!preto kvôli tabletke navýši čas umývania.
Odpovedať
@marta2610 ja som doteraz vobec nechapala prečo pri tablete navysuje cas,teraz uz chapem,pozrela som si i pár videí . Dnes som kupila gel Somat,nič ine nemali . je to na 80 praní,tak potom kupim niečo v Lidli,mam odtial leštidlo do umyvacky .
Odpovedať
@denisocka ja tiež používam somat multi perfect gel a je ok,síce niektoré dievčatá naň nadávali?!použitie gelu,alebo prášku do UMR je výhoda v tom,že si sama dávkujem podľa znečistenia riadu,ja ako píšem mám RP 29 min.a tiež radšej trošku menej,to sa človek naučí,ale ako píšem ten prach z lidlu je veľmi dobrý ja mám tiež program cca 1,15 hod.a tiež prach ako tabletku. Potom napíš ako zareagovala UMR. Somat gel je na 80 umytí,či?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?