Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 zial nie, prisli ine vydavky :-( ale uvidime
Odpovedať
@babula Tak dufam ze teraz sa uz pochopime. Vyska dvierok v zatvorenom stave je presne 70 cm. Ale ked ty tie dvierka otvoris a tie dvierka drzia na pantoch tak pri otvoreni sa trochu ako vsunu dnu - no neviem ako to napisat musela by si to vidiet na vlastne oci a potom sa ta vyska dvierok akokeby zmensi lebo pri otvoreni zasahuju dovnutra umyvacky. Vzdialenost 63 cm je merana tak ze ked som uplne otvorila dvierka tak som merala od konca dvierok t.j. od ovladacie panela az po kuchynske dvierka co su vedla umyvacky pretoze pri zavreti umyvacky su tie dvierka na umyvacke zarovno s dvierkami vedlajsich skriniek. Ked sa zajtra ku tomu poobede dostanem tak ti to odfotim. Alebo si predstav ked mas ruru na pecenie tak zmeraj vysku dvierok v zatvorenom stave a potom ich otvor a uvidis o kolko ti budu menej zasahovat do priestoru. Napriklad vyksa dvierok je 46 ale pri otvoreni zasahuju do priestoru iba 40 cm. Vyskusaj si to na rure a to mas to iste aj na umyvacke.
Odpovedať
@marta2610 tu co si mi odporucila :-) SIEMENS SN 25M289 EU x-)
Odpovedať
@evikuke super,si zlata uz som pochopila a mas pravdu,tak sa mozem pustit do hladania.dakujeeeeeem
Odpovedať
@mita9 Tak nech všetko dobre dopadne a ? dní majú dod.lehotu?Tak už si môžeš pomaly v Lidli kupovať hrubozrnnú soľ,leštidlo a tabletky. x-)
Odpovedať
@marta2610 hladam to a neviem sa k tomu dopatrat..maju len napisane ze skladom :-( ...a aku znacku mam pozerat v lidli?
Odpovedať
@mita9 W 5.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 dakujem, porozumelasom,ja ze ci ich nahodou aj viac nie je. Mne najviac zalezi na tom,ze by boli dvierka rovnake ako zvysok linky :-) @egreska1 super,dakujem,tak ta vyzera dobre ozaj! @liat mas ju teda?
Odpovedať
Profilova fotka
@liat aha,teraz vidim,ze nie,no nic to,mozno odomna dostanes recenziu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
pre umyvacku riadu riesite len privod na studenu alebo aj teplu vodu ( prepojenie z ustredneho ohrevu TUV )? aka je potrebna teplota vody pre standardny program v umyvacke? pocitam ze voda v zasobniku TUV by mala standardne 70 stupnov, nevedeli by sme to korigovat, z coho mi vychadza ze to az take dobre riesenie nebude. ako to riesite ?
Odpovedať
@juskovci teplota vody by mala mať určite menej stupňov, už sa nepamätám koľko, ale určite menej ako 70 :-) Môj názor je taký, že ja by som svoju umr nikdy nenapojila na teplú vodu, pripadá mi to a nie len mne ako nie najšťastnejšie riešenie pre jej životnosť =-)
Odpovedať
@juskovci My máme UMR napojenú na t.vodu,ale to musíš mať vyslovene tip UMR.zadaj si pripojenie UMR na teplú vodu a ono ti to nájde,ja len v kocke je to výhoda ked máš solár,voda musí mať najviac 60 s,nesmie sa to napojiť na elektrický bojler to si treba zrátať čo je výhodnejšie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marta2610 a vyuzivas program vario speed?
Odpovedať
@mita9 Jedine vtedy ak potrebujem mať rýchlo umytý mastný riad,pretože rýchly by to nezvládol.Ono pri tomto programe sa zvýši spotreba vody a energie.Teraz píšem o starej UMR radšej som dala program Auto 45-65,ktorý trvá 2,40 hod a skoro vždy mi UMR skrátila tento program o cca 0,30 hod.takže za 2 hod.bol riad krásne umytý,pri tomto programe :Ak je Aquasenzor zapnutý,možno čistú vodu použiť na dalšie umývanie a tak sa zníži spotreba vody o 3-6 l. Pri auto.prog.sa dodatočne prispôsobí teplota vody a doba chodu znečistenia.Laicky povedané podľa mňa sama si vyhodnotila podľa znečistenia riadu ? bude umývať.
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 ja vario speed vyuzivam casto, super setri cas :) spotrebu ci sa zvysuje nejako neriesim, lebo umyvame tak kazdy druhy - tretí den :)
Odpovedať
@mita9 sama vyskúšaš všetky programy a uvidíš čo ti vyhovuje. Ten kt. vyhovuje jednému pre druhého môže byť zbytočný. Záleží to najmä od toho aký riad umývaš a kedy. Či sú to len poháre a taniere s príborom alebo aj nejaký ten hrniec. či umývaš večer, alebo cez deň. Mne osobne napr. rýchly program až tak nie je blízky, ale ostatní ho používajú väčšinou :-) Vario speed som ešte ani nevyskúšala, ale u mňa to bude tým, že máme skvelý nočný prúd a tak to nepotrebujem, lebo večer nech si umýva koľko chce :-)
Odpovedať
@egreska1 ved toto, ze ja ju tiez budem pustat na noc cize mi bude jedno kolko bude umyvat :-D
Odpovedať
@mita9 tak tam bude veľmi skvelých tých 44db :-) ja mám 46 a večer to určite počuť viac ako cez deň =-) Nie je to horor, ale viac veru nie,nie =-) a 44 je oveľa lepšie :-)
Odpovedať
@egreska1 len mi akurat volali ze nepride vo stvrtok ako mala :-( ale bud v piatok ale najskor az v pondelok tak som smutna som sa tesila uz riadne :-(
Odpovedať
@egreska1 fiiiha, Ty musis mat absolutny sluch, ked rozoznas rozdiel 2dB. ;-)
Odpovedať
@hop377 a ty ho zasa nemáš potom asi žiadny :-) Pri spotrebičoch je počuteľný voľným uchom rozdiel už 1db.
Odpovedať
@mita9 neboj, už to vydržíš,už len ten pocit, že príde pomocník je fajn, ale v nedeľu by sa ti už určite tiež zišla, že? Prajem ti, aby došla už v piatok :-)
Odpovedať
@egreska1 :-D :-D :-D to chcem vidiet, je jedno ci sa jedna o spotrebice alebo cokovek ine, pokial nie je spojity zvuk, dokaze clovek rozoznat s biedou rozdiel 5dB, teda okrem Chucka Norrisa a ako si sa teraz priznala aj Teba. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 inak toto napojenie na teplu vodu zaujima aj mna...tiez to chceme takto riesit...v dome mame natiahnutu vsade podlahovku, bez radiatorov, cize aj ta teplota bude nizsia, spravne som to pochopila? kotol budeme mat na pevne alivo so zasobnikom, cize vodu si vyhrievat budeme tymto sposobom...oplati sa nam to napojit na teplu alebo na studenu? diky :)
Odpovedať
@adamnela Tak v tvojom prípade by som si to určite riešila napojenie na teplú vodu. Dajme tomu že tú teplú vodu budete mať skoro zadarmo alebo len minimálne náklady za drevo. V tvojom prípade sa ti ti oplatí. Ja teraz ľutujem že som si to tiež teraz nedala ale najbližšie keď sa umývačka nedajbože pokazí a bude sa musieť vymienať za novu tak určite to budem riešiť prívodom vody na teplú. Veď sa stavím že aj keď kúrite drevom tak v zásobníku budete mať hlavne v zmie pri permanentnom kúrení teplú vodu nazvyš. ;-)
Odpovedať
@hop377 Minule som si dovolila mať opačný názor ako ty :-D to asi neznesieš, sledoval si ? , aby si mi mohol niečo pekné napísať :-) ďakujem za dvorenie , ale ja som už šťastne zadaná :-) :-) :-) a naposledy, snáď nám tu nechceš tvrdiť :-D že nie je rozdiel medzi 40db a 45db umr :-D :-D :-D
Odpovedať
@evikuke Píšeš,že ked budem mať novú UMR my sme starú mali na studenú a teraz novú na teplú.MM iba prehodil zo studenej na teplú taký medzi kus a hotovo,ale musím napísať,že my prívod vody sme neriešili úplne od nova,ale ako píšem čosi len dokúpil a hotovo.To by hociktorý vodár určite na mieste poradil,ale ja mám MM ozaj veľmi šikovného.Dievčatá,ale UMR musí mať možnosť napojenia na teplú vodu každá to nemá.My máme kúrenie plyn a u nás je tá výhoda,že si regulujeme teplotu vody 60 s,mám kamošku ktorá má na starosti vykurovanie bytov aj teplej vody a tiež povedala,že teplota vody v bytoch nie je vyššia ako 60 s.Takže za mňa UMR ak sa dá na t.vodu ANO:
Odpovedať
@adamnela Podľa mňa by bolo dobré to prebrať s vodárom ako som písala vyššie UMR na teplú vodu sa neodporúča napojiť ked tam je elektrický bojler.
Odpovedať
@egreska1 :-D :-D :-D ROFL :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 diky, urcite to prebieram este s vodarom...v lete bude bojler na elektriku, ale v zime pojde tepla voda z kotla..a kedze u nas na Orave je viac zima ako teplo, tak bude bojler vacsinou napojeny kotlom....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?