Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@elaaa vario speed ti kazdy program skrati na polovicny cas :) coze akykolvek program :) ( okrem kratkeho samozrejme). je to super vec :) Turbo speed je hovadina.. umyvacka ( prazdna!) sa musi nejako nahrievať hodinu ci kolko a potom sa tam ma dat riad a minut to umyva... neviem si predstavit, vykladat spinavy riad a potom ho tam davat spať... nejako tak to funguje, totalna blbost ..
Odpovedať
@elaaa 44 db si myslím,že je Ok.V.speed-môže byť trvanie programu skrátená o cca 20 až 50%,ale sa zvýši spotreba vody a energie je to vlastne úspora času.T.speed-spotrebič sa jednorázovo zohreje cca 25 min..potom môžete spotrebič naložiť a niekoľko rýchlych umývacích cyklov/zakaždým 20 min./ môže prebehnúť po sebe.A iné značky ty platíš,ty sa rozhoduješ.Želám dobrý výber. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 Aha, díky za vysvětlení. A umytí je stejně kvalitní i za polovinu času? A na co dát ještě pozor nebo co se naopak hodí?
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 Mně jen zajímalo, proč jsi doporučila samé Bosch. Já proti té značce nic nemám, jen mě to zaujalo.
Odpovedať
@elaaa Ak by si čítala pár strán dozadu ja som za Bosch a Siemens netvrdím,že aj iné značky nie sú tie naj,ale.......A ked som si dala Heureka.cz tak som študovala obidve a Siemens mal všetky UMR s T.speed pre mňa program o ničom.Všetky čo som ti napísala majú rýchly program,ktorý človek ocení z hladiska časového aj ekonomického.
Odpovedať
Profilova fotka
@elaaa ja to dost casto vyuzivam, ano umyje dobre aj za polovicu cas, len sa zvysi o nieco spotreba.. ale ked potrebujes umyt velmi spinave aj mastne , max. za 1,5hod, tak ina moznost nie je Bosch tu doporucujeme preto, lebo oni su na umyvacky asi najlepsi, ked neratame MIELE, lebo tie su neni pre smrtelnikov cenovo :-D U mna bola podmienka priborova zasuvka a kratky program :) Decibely do 48dB v pohode :)
Odpovedať
Ozaj dievčatá niekedy ked dávam leštidlo sa mi podarí trochu ho vyliať aj na dvere UMR tu nejde o pár centov samozrejme ho vždy dávam tesne pred umývaním,aby to hned umylo aj s tým.Prosím ako sa vám to darí,nedarí naliať?
Odpovedať
Profilova fotka
Díky oběma. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 Marti nam sa to dari rovnako dobre "povylievat" ako tebe :)
Odpovedať
@stanulka76 @marta2610 @katrin21 @egreska1 baby chcem sa spytat cistite svoje UMR? Ako casto? A co pouzivate na cistenie? Pouzivame cca 4 mesiace a mam pocit, ze mi uz tak dobre neumyva ako umyvala na zaciatku. Zacal sa mi tvorit na poharoch, hrncoch taky biely povlak ako keby vodny kamen. Moze to byt to, ze ju treba precistit? Vdaka.
Odpovedať
Profilova fotka
@maj_ka5 ja len ked ma napadne, ale malo by sa kazde 3 mesiace, takze mozes ju vycistit :)
Odpovedať
@maj_ka5 Ja ju mám 6-7mesiacov a čistila som ju už dva krát. Obidva razy finishom tým prípravkom na čistenie. Ale teraz kúpim už somat. Určite ju plánujem čistiť aspoň každý tretí mesiac. Ja sa obávam baktérii , tak som sa rozhodla takto... Ja by som ju na tvojom mieste už určite vyčistila :-) Ale ten biely povlak neviem, skús si skontrolovať soľ aj či ju máš správne podľa tvrdosti vody nastavenú :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@egreska1 tu sol a lestidlo mam uz od zaciatku nastavene a odvtedy som nemenila to nastavenie
Odpovedať
@maj_ka5 Jasné aj ja tak každé 3-4 mesiace MM má na starosť filter ten hocikedy otvorí a vraví,že tam skoro nič nie je ako som písala my máme sliepky :-D :-D živé behajú po dvore a ja z taniera im dám aj 4 zrnká ryže,nie žeby som bola lakomá,ale to nedávam do koša ani do UMR odporúčam.Ako sme už písali ked je čistiaci týždeň v Lidli dostať za ozaj rozumnú cenu čist.prípravok do UMR taká flaštička dá sa hore dnom,ale mne sa viac páči tiež z Lidla čistič UMR je ich tam 5 ks á25 g cenu netuším,ale ozaj je rozumná.Je to W5 Dishwasher C.....er,neviem či to mávajú stále?!Tie ostatné značkové to je iná cena.Ja byť tebou najskôr s nejakým prípravkom vyčistím UMR až potom začnem experimentovať,ale mohla by si skúsiť zmeniť nastavenie soli. 8-)
Odpovedať
@maj_ka5 Áno presne ako píše Martuš, skontroluj aj filter , mohol by už byť aj zanesený, ale tú soľ budeš určite potrebovať prestaviť. Zavolaj do vodárni a tam ti povedia akú máte tvrdosť vody a podľa toho treba nastaviť, lebo zlé nastavenie robí paseku na riade a pohároch :-| A čistič je presne úplne jedno pre akú značku sa rozhodneš, určite ti vyčistia dobre všetky.
Odpovedať
@egreska1 No hej píšeš,že čistič úplne jedno až na cenu!
Odpovedať
@marta2610 No však, to sa musí už rozhodnúť maj-ka5 akej značke a stým spojenej cene bude dôverovať :) Ono je to ťažko ale ja som za obmieňanie všetkého. Či už tabliet, gélu al. čističa.Momentálne som dávala finish-čistič, tablety mám obyč DM, kt. sú fantafantastické a cca2krát v týždni dostane moja myčka odmenu jar platinium, tiež max. spokojnosť.
Odpovedať
U nas ked sa pokazila mycka,opravar ju len vycistil, vybral zvnutra velku nadobu fakt velku plastovu a v nej bolo kopa svinstva - v dosledku cistenia mycky cisticom z Lidla,tak mi povedal on. Ze ten ju neodmasti,akokeby som ho nepouzila. Tak neviem, ja take reci opravarov velmi rada nemam,kazdy frfloce na nieco......
Odpovedať
@atlaska A ktoré odporučil kupovať?
Odpovedať
Profilova fotka
@maj_ka5 no my sme lajdaci:-( ked sme ju kupili, tak sme robili vsetko podla predpisu, takze aj cistenie po 3mesiacoch, no a od vtedy nic...........hned zajtra cistime!!!!:) 1.krat sme pouzili lidl a kedze v baleni boli 2 flasticky, tak zajtra bude zas lidl:) myslim, ze ten biely povlak bude asi fakt ta sol ozaj dievcata, aj vam vtedy robi mycka ramuz ako na niagarach???:):) ale ako vravi martuska, u nas ide z tanierov vsetko dolu, tiez tie kurence mame:), takze filter bol cisty aj po pol roku a zatial umyva dobre, klop klop klop:) @atlaska ejha:-( a cim ju od odmastuje?
Odpovedať
Calgonit. Ale zasa ja som to robila 2x do roka vzdy ked som rozmrazovala mrazak :-D A svagrinina mycka este taky cistic ani nevidela a funguje. Ale teda ta moja ]-( nadoba bola fakt plnaaaaa hrozneho sajrajtu :-p Servisaci vzdy aspon u mna nieo hania a nieco chvalia ,takze berte ho s rezervou.
Odpovedať
@stanulka76 No mne rámus nerobí nijaký špeciálny keď ju prečisťujem, len taký tradičný 46decibelový :-D Ja kurence síce nemám, ale všetko pekne aspoň trocha striem. @atlaska veď to, že tí servisáci, to je tiež príbeh na román :-D každý tvrdí niečo iné a len niekedy sa výnimočne ich názory zhodujú.
Odpovedať
@egreska1 @marta2610 ak ju idete cistit, na ktory program ju zapinate? Ci to je jedno?
Odpovedať
Najučinnejší je intenzívny 70 stupňový, vtedy sa ti všetko prepláchne a zároveň aj vydenzifikuje v umývačke.
Odpovedať
@maj_ka5 mas to tam napisane, tusim aspon 65 st treba, inak sa ti ani nerozpusti ten vrchnak co ma ta flasa a prostriedok dnu nema ucinok.
Odpovedať
Presne ako píše evikuke treba čistiť na tom najvyšom 70.
Odpovedať
Máte niekto skúsenosti s touto umývačkou http://www.nay.sk/siemens-sn55n584eu/...
Odpovedať
Aká dlhá je štandartná dĺžka umývania vo Vašich umývačkách, je možné že až 3 hodiny?
Odpovedať
@ruth Nemá rýchly má T.Speed za mňa nieeeeeeeeee.
Odpovedať
@ruth Ešte kuk na s.251 7.apríl 20.38 tie isté akurát si daj Heureka.sk.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?