Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
A este mi odporucala, najlepsie sa jej osvedcili tie najednoduhsie tablety pr. 2 v 1 , sol a lestidlo - ona pouziva SONET z bio obchodu. Ze tie 7v 1 su o nicom a este viac chemie na riade aj tak treba sol a lestidlo ... Ono to vyzera dobre, ale jest ci pit , alebo detom davat z takychto peknych , ale chemiou napustenych riadov jest, pit ... teraz po tych jej skusenostiach , zvazujem, ci vobec umyvacku riadu kupit...
Odpovedať
Profilova fotka
pri rýchlom programe používam somat gél,nalejem podľa množstva riadu a znečistenia,nemám s ním problém,vždy pekne umyl,a pekne umývačku prevonia
Odpovedať
Aj ja používam pri rýchlom somat gél, spokojnosť. Ale nabudúce si kúpim finisch gél, ale ten obyčajný, nie all in 1. Ja som zástanca, že všetko pekne osobitne, nepáčia sa mi tie xy v 1. Ale na rýchly rozhodne len gél. S tou chémiou, tomu sa nevyhne nikto. Aj keď ručne umývam riad, umývam len s jarou a neverím, že som to opláchla tak aby tam absolútne nič z chémie neostalo. To jednoducho ani nie je možné...Aj keď je to smutné, ale je to tak. :-( Dokonca si myslíim, že umr to opláchne kvalitnejšie ako ja ručne, ja si bez nej, bez tej mojej umr už neporadím :)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 @felicita2 neviem dievcata ci je to umyvackou ale asi hej, no ja som ine ako tabletku 3v1 , jar, finish, w5, este nepouzila a to u nas ide vacsinou ryyyyyyyychly program!!! krasne umyje, oplachne, a pohare len tak vrzgaju.......som max spokojna a tak radsej nebudem menit ;-)
Odpovedať
@stanulka76 Ved aj ja najbližšie vyskúšam naschvál tabletku na rýchly čo to spraví,ale podľa mňa predsa naleješ,alebo vysypeš podľa toho to už vieš odhadom aký máš znečistený riad?či?Ja si tiež myslím,že záleží akú máš UMR a nie je to tým že Boschkárky machrujeme ako nám to tu niekto vyčítal. 8-)
Odpovedať
aha takze na rychly program radsej gel a mensie mnozstvo - primerane , tak by to malo byt o nieco lepsie, no poviem jej nech vyskusa, ja sa este stale rozhodujem ktoru umyvacku si vybrat, zatial som ziadnu nemala. siemens, alebo bosh
Odpovedať
@felicita2 Zadaj parametre zasadne rada a.....ja na tvojom mieste by som uvažovala ktorú a nie či vôbec kúpiť?!Ono je výhoda ked ti kamoška ukáže ako to krásne umylo.prádlo tiež nepereme v rukách!Ked si predstavím ked som riad umývala v rukách,brrrrrrr neprosím.Chrbticu máme jednu,ruky síce dve,ale jedna je z toho ľavá :-D :-D :-D Čas už viem ináč si zadeliť.Ja by som UMR predpísala každej žene na predpis. 8-) 8-)
Odpovedať
baby ja som skusala na rychlom programe dat celu tabletku a tiez mi ostali take flaky po vsetkom a odvtedy davam iba polovicu tabletky ak davam rychly a nemam problem, myslite, ze to tak mozem pouzivat? @marta2610 @stanulka76 @egreska1
Odpovedať
tiez to tak robim, ze na rychly sypem prasok - nedam plnu nadobku, len do polovice a riad je v pohode umyty.. Na dlhy davam tablety, som kupila tie z Lidla, ako ste odprucali a som max. spokojna! Mame som posunula nasu staru Bosch-ku, pouziva tablety z Lidla aj na kratky a povedala, ze je to ok.. Mne sa ale aj tak vidi, ze je to zbytocne, davat na kratky tabletu, prasok vychdza podstatne lacnejsie, sypnem kolko treba. Lestidlo mi uz svieti dva tyzdne, ale kaslem ho.. Iba sol davam poctivo, bo mame tvrdu vodu.. Tiez mi vadi, ze kolko chemie, aj preto sa mi ten prasok zda taka najschodnejsia cesta.. Taka pikoska - ked som bola na tyzdnovke, moj muz sypal miesto prasku sol :-D A ten riad bol v pohode umyty aj bez prasku :-)
Odpovedať
@akvi Presne si to vystihla na čo platiť viac,však ked treba človek kúpi ale ked sa dá lacnejšie 8-) 8-) Už mám z tých cien guláš ? E stojí a váži Lidl prášok do UMR?Prosím môže niekto porovnať Lidl a DM prášok do UMR?Ďakujem. :-D
Odpovedať
@maj_ka5 Jasné,že môžeš ale za mňa prach do UMR .Vid moje príspevky.
Odpovedať
mozem cely cas na UMR ficat iba na tabletach 3v1? Ja s nimi nemam absolutne problem, sice UMR mame len 3 mesiace, ale vzdy mam iba tie 3v1, bud lidl alebo finish, alebo je potrebne striedat? Davat niekedy 3v1 potom po urcitom case prejst na samostatne sol a lestidlo, alebo ako?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@maj_ka5 No určite to tak môžeš požívať, najhlavnejší parameter je predsa, že ti pekne umylo riad a si spokojná. Prostriedky a ich množstvo si postupným skúšaním sama naordinuješ :)
Odpovedať
@maj_ka5 Ja osobne si myslím, že pre umr a jej životnosť nebude na škodu striedať, teda sem-tam dať veci aj osobitne.Ale to je len môj osobný pocit a neviem či je doložený aj nejakým dlhodobým odborným výskumom :)
Odpovedať
@maj_ka5 Nerozumiem otázke potom prejsť na samostatne soľ a leštidlo?Ja mám do UMR cca 6 druhov:2 druhy prášok ,Jar citron,Jar platinum,Somat tabletky,Poppy tabletky najlacnejšie z Tesca a to sú 5 in 1.A ešte nevyskúšanú vzorku Somat multi perfect gel.Ako som písala vyššie na rýchly len prášok,ale na ostatné ja tieto tabletky striedam,ale na janské misy iba Jar citron to ked mi umyje z toho sa najviac vytešujem riad ako z tej reklamy,nádhera. 8-) 8-)
Odpovedať
@marta2610 myslela som to tak, ze teraz pouzivam kombinovane umyvacie tablety, cize 3v1 a pri nich mam zapnutu funkciu multitab. a tato funkcia vypne privod lestidla a soli (lebo ta tableta tu sol a lestidlo uz obsahuje v sebe), a ak sa rozhodnem, ze tieto kombinovane tablety prestanem pouzivat a zacnem pouzivat len umyvaci prostriedok, ktory v sebe sol a lestidlo neobsahuje, tak potom musim doliat tu sol a lestidlo. Neviem teraz ci som sa dobre vyjadrila.
Odpovedať
Aha ty máš multi...to ja nemám,píšeš doliať asi dosypať sol aj leštidlo dobre.Odpovedz mi či ked teraz používaš tú funkciu mul.....či máš nasypanú soľ v zásobniku?maj-ka5
Odpovedať
@marta2610 sol a lestidlo som davala iba na zaciatku, myslim asi 1kg soli mi voslo a lestidla som doliala tolko, kolko pytala, na tom displeji vraj ak bude svietit ukazovatel soli, tak az potom treba naplnit solou, a takisto to plati pre lestidlo
Odpovedať
@maj_ka5 To je dobre,ja som sa zľakla že tam nemáš soľ.Jasné ked zasvieti treba dosypať,doliať. 8-) 8-)
Odpovedať
@marta2610 uz som sa zlakla aj ja, ze ci nahodou nieco zle nerobim, ale uz je vsetko ok :-)
Odpovedať
@simik22 Máš už UMR?Napíš ktorú si nakoniec kúpila? 8-)
Odpovedať
@marta2610 jasne, mas pravdu :-) nakoniec sme rozhodli sme sa pre tuto - snad dobra volba http://www.nay.sk/bosch-sms57e28eu/d-... no prave skoncil rychly program a krasne to umylo, , ziadne flaky nevidim a aj celu tabletu sme dali, nabuduce vyskusam s polovickou rychly - supeer som nadsena :-D
Odpovedať
@felicita2 Dobrá volba má všetko čo má mať. :-D
Odpovedať
@marta2610 Zaregistrovala som, ze mate Bosch umyvacku riadu. Mozem sa spytat, aky typ, a ako ste s nou spokojna? Tiez uvazujem o kupe.
Odpovedať
Profilova fotka
@erivara tu mame skoro vsetky BOSCH a sme spokojneeeee :-)
Odpovedať
A Siemens :)
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 ano, ale to je ta ista firma, len vyssia trieda :)
Odpovedať
ahojte, mate, prosim, typ na nejaku dobru umyvacku riadu vstavanu so sirkou 60 cm tak do 500 eur?
Odpovedať
@erivara Vitaj na stránke tu si všetci tykáme. 8-) 8-) My tu skoro všetky preferujemeBosch,alebo Siemens.Ja mám Bosch SMS 69U42EU ak si čítala pár strán dopredu ja som kvôli chýbajucemu rýchlemu programu menila UMR,stálo ma to navyše 700 E,ale za chyby sa platí.Mala som Bosch SMS 58M98EU,ktorá bola v roku 2011 ohodnotená ako umývačka roka,umývala pekne ale mne strašne chýbal rýchly program.K tej novej umýva veľmi pekne ,mám tam ten RP/rýchly program/dievčatá ak dovolíte nová skratka .Ked si dáš do googla tam si o nej prečítaj viac.Je to nová rada UMR a jednotlivé programy nastavuješ na hrane UMR,napojili sme ju na teplú vodu,ale toto sa neodporúča ak máte elektr.bojler.Ešte stále sa s ňou zoznamujem,ale RP som nadšená.Ja ked tu radím dievčatám :príborová zásuvka,rýchly program,málo pije a žerie a ak je to len trochu možné 60 cm.Napíš tvoje požiadavky rada ti poradím. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@baklik Treba špecifikovať s predným panelom,alebo plne integrovanú.Bosch SMI 59M05 - 490 E to je s pred.panelom.A Bosch SMV 48 M 10- 539 E,to je plne integrovaná to znamená že v kuch.linke ju nie je vôbec vidno.Tú prvú tu má veľa dievčat a sú s ňou veľmi spokojné.Daj si Heureka.sk UMR a tam to máš pekne rozdelené.Želám dobré rozhodnutie. 8-) 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?