Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@jaja2613 zavaraninove umyvam den pred zavaranim na 70stupnov, vyschnu dobre, umyjem vecer, otvorim mycku a do rana preschnu urcite.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ja myslim, ze jemny je taky len na pohare, jemne veci, nie velka teplota, skor take oplachnutie
Odpovedať
dakujem babule za skúsenosti:-) ste naozaj zlaté, tu človek ak niečo chce vedieť o umr, dočká sa promtne aj odpovedí:-) Dakujem:-) a ešte by ma zaujímalo, kde tie etikety skončia, ked sa odlepia z pohárov počas umývania? :-)
Odpovedať
@jaja2613 moje dole na dne mycky, alebo vo filtri, to zalezi od kvality papiera. Mozu sa aj do hadice dostat,ale casom by sa mali splachnut az do kanalizacie, ved je to papier. Kamoske sa do hadice dostal kus skla cez filter,takze papier v pohode. Ja umyvam s etiketami celych 18 rokov a nikdy sa nic neupchalo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaja2613 ja etiketu najdem normalne pri pohari, ked sa odlepi :) a potom zahodim :)
Odpovedať
Tak už dorazila trvalo to síce dlhšie ako som predpokladala,ale čo už.Ja som si zadala AAADopyt napísala som presnú značku aj názov a mi chodili ponuky.Niekedy bol rozdiel aj 5 E :-D až kým mi neprišla ponuka o 80 E menej!!!!!Tak som napísala,že OK takže mám Bosch SMS 69U42EU vdačím za to firme Bonusko. :-D Dievčatá prvý krát soľ:Nalejem vodu,potom nasypem sol cca 1-1,5 kg?A tej vody 1 až 2 litre?Prosím o radu.Dík.A ešte v Metre sú v Akcii Fairy Jar expert 100 ks za12 E,teda ks za 0,12 E profesionálne tabletky do UMR prosím kto ich má a čo na ne hovoríš?Ďakujem pekne.Dnes MM robí poobede tak montovať sa bude zajtra,prvé čo bude pustím rýchly program a bude napojená na teplú vodu. 8-)
Odpovedať
@marta2610 Najprv do toho otvoru naliať vodu až povrch, kolko sa zmestí asi je to liter, už neviem. A potom pomaly sypať soľ asi tak kilo, voda bude vytekať aj von, ale to nevadí, soľ sa musí dať aspoň dobré kilečko :) Nech pekne umýva :)
Odpovedať
@egreska1 Ďakujem :-D
Odpovedať
@egreska1 Tak už sme ju spustili.Vošlo tam 1,2 l vody a potom som nasypala 1 kg soli.Dala som rýchly program 29 min.boli tam taniere,poháre,misky,lyžice,nože,hrnce ale nie pripečené len taký kde som varila párky a umylo veľmi dobre som si myslela,že ked zle tak to dám znova.Tento riad bol cca v kuchyni 2 hod,však viete ked sa čosi prerába sa pomaly nazbiera.Ona má 40 db a skoro vôbec ju nebolo počuť,mám tam číselník ktorý odratáva čas ktorý je na predných dverách a je tam taká červená čiara ktorá podľa toho ako umýva sa posúva.Programy sú na hrane dverí je to tam digitálne,čo M komentoval,že ked sa to pokazí to nebude bohvie čo.Som to pofotila tak ked príde zať to sem dáme.Takže asi tak,len nech dobre umýva.
Odpovedať
@marta2610 Tak nech len pekne umýva bez problémov aspoň 10rôčkov :) Tých 40db to musí byť paráda, ja mám 46db a brala by som veruže menej :) Ja som už umývala aj dvoj dňový riad na krátkom programe, keď tam neboli nejaké veľmi špinavé kúsky a bola som spokojná, takže určite to bude fungovať aj na tej vašej :)
Odpovedať
@egreska1 Ďakujem pekne.Však budem skúšať aj iné programy.Keď to MM dokončil zahlásil dúfam,že 10 rokov s kuchyňou budeme mať pokoj :-D :-D .
Odpovedať
@marta2610 :-) :-) :-) Tak keď sme sa už dvaja trafili čo do počtu rokov, tak verím, že to aj tak bude.Pozerala som si ten typ teraz a vyzerá veeľmi pekne :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
mam umyvacku riadu, ktora ukazuje iba cerveny ukazovatel na podlahe, ak doumyva ukazovatel zhasne. Pri poslednych 2 umyvaniach po skonceni programu sa mi na dispeli zobrazuje O:OO. To mi predtym neukazovalo, automaticky mi to vyplo, teraz to musim urobit ja. Vcera som aj cakala 5 minut ci nahodou nevypne a nic. V navode som sa docitala iba to, ze to sa zobrazuje po skonceni programu O:OO a treba stlacit tlacidlo zap/vyp alebo pockat, kym funkcia auto off automaticky nevypne spotrebic. Neviete mi nahodou povedat preco to uz tak nerobi?
Odpovedať
@maj_ka5 neviem aký máš typ umr. Na mojej siemenske (a určite aj na iných značkách) tiež po skončení ukáže 0.00 a tuším že po 1min umývačka vypne sama. Bolo to nastavené od výroby a dá sa to prestaviť aj tak, že nebude sama vypínať. Tým chcem povedať, že či si si to náhodou neprestavila na auto- nevypínanie ak si nastavovala niečo iné a omylom si prestavila aj toto.
Odpovedať
@egreska1 mam elektrolux esl 6360LO, praveze neviem o tom, zeby som nieco prestavila, doteraz mi to vzdy vyplo samo, az teraz posledne dve umyvania to tak urobilo, ze nevyplo, aj som cakala a nic. musela som to rucne vypnut. A nevies mi nahodou povedat kde by som to mohla nastavit?
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 gratulujeeeeeeem!!! ;-)
Odpovedať
@stanulka76 Ale ja nemám narodeniny :-D :-D Jasné díky. 8-) 8-)
Odpovedať
baby odbornicky :) moze byt? BOSCH SMV 48M10 EU pripadne daku lacnejsie pln eintergovanu so suflikom na pribory? dakujeeem!
Odpovedať
@maj_ka5 Postup nastavenia si musíš nájsť v príručke, kt. mala byť pri umývačke, nie je to nič obtiažne, zvládla som to aj ja :-D Ak sa to nebude dať nastaviť, nebude to fungovať, tak už zostáva len volať servis :-(
Odpovedať
@egreska1 prirucku som presla, ale nic take som nenasla, ale nevadi, prave teraz doumyvala a uz sama vypla, takze tomu nerozumiem. Hlavne vec, ze uz vypina. :-)
Odpovedať
@maj_ka5 Ak to nie je nikde v príručke tak sa to na nej nastaviť pravdepodobne ani nedá. Potom to určite je prednastavené z výroby. Ak sa to bude opakovať, ja by som volala servis, kým je umr ešte v záruke. Ale možno to bol len nejaký škriatok :-D
Odpovedať
@stary_byt Dobrý výber,ono tieto plne integrované-nie je až tak veľký výber,za mňa áno má všetko čo má UMR mať.
Odpovedať
@stary_byt Je dobrá, má všetko čo tu všetky dievčatá aj ja považujú za dôležité, okrem klasiky, má polovičný a krátky program, čo je potrebné,zásuvku, spotreba skvelá ak však máš spojenú kuchyňu s obývačkou pozrela by som si ešte v takej cene so 44db, ja mám tiež 46db je to ok, ale ja nemám úplne spojenú obývku s kuchyňou :) Takže ak máš spojenú tak by som radšej ja osobne hľadala niečo zo 44db a radšej by som prijala o kúsiček vyššiu spotrebu, kt. neurobí žiadnu neplechu v rodinnom rozpočte .)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 marti, rychly program to ako darcek na narodeniny ;-)
Odpovedať
@stanulka76 Veru,veru len som si ho musela zacvakať,ale na druhej strane spokojnosť veliká :-D :-D predtým napríklad mám na kredenci odkapávač na riad k tomu čosi malé a bola plná UMR,umývalo cca najmenej 1,40 až 2 hod.teraz 0.29 h neskutočný časový rozdiel. 8-) 8-)
Odpovedať
@egreska1 diki za odpoved, praveze mame spojenu.. len tato sa mi vidi najlacnejsia so suflikom na pribor... pripadne nevies nejaku poradit. dik
Odpovedať
Ako som sľúbila tak plním
Odpovedať
Ahojte, neviem sa stále rozhodnúť, ktorá umr 45cm je lepšia. Najprv som mala vybranú túto: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vstav... a potom som pozerala ešte túto siemensku, v talkive ich majú cca za rovnakú cenu, rozdiel len 20e, tak neviem: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vstav... Máte niektorá tú siemensku? Ja v nich nevidím nejaký rozdiel, len tá siemenska má nejaký speedmatic hydraulický systém a nejaké IQDrive, a tá boschka activewaterhydraulický systém. Dakujem
Odpovedať
@jaja2613 Sú úplne rovnaké, aj z vonku aj z vnútra, aj súčiastky rovnaké :) J :-) e úplne jedno pre akú z nich sa rozhodneš.
Odpovedať
@marta2610 Je veľmi pekná a elegantná :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?