Akú umývačku riadu preferujete?

18. jún 202010969
  • @stanulka76 Áno presne tak meria sa to inak, tak mi to bolo vysvetlené elektrikárom 😃 V podstate to je základný, kt. má taký odber za tie 3hodky, toľko vody aj toľko elektriny.Keď dávame vario speed, 70st. a pod. tak to má väčší odber, lebo naše umývačky musia podať väčší výkon pracujú na vyššie obrátky 🙂)))) a kratší a slabší zasa na nižšie obrátky 🙂))))

• @egreska1  a este pisu (pri tej nasej), ze spotreba 0,93kWh je taka ista pri eco a aj pri rychlom.......takze vravis ze, tych 0,93 je spotreba za cele tri hodky? tak to je super 😉

• @stanulka76 Áno to je za celý program, a kto má šťastie, tak napr. ako našťastie aj ja, púšťam ho na nočný prúd od 20.00, čiže to mám za polovičnú cenu. Ale neviem či všetci majú tie nočné prúdy, lebo moje kamošky čo stavali teraz v krátkej minulosti domčeky, tak tie ho už nemajú 😞

• Sponzor fóra
  • @stanulka76  A mám to aj odsledované na el.hodinách 🙂 Spotreba nočného prúdu sa mi za mesiac zvýšila o 20kw, asi 20krát som ju pustila večer na eco.

• @egreska1  my tiez mame nocny prud, no az od 22hej.......aj by sme ju pustili na noc, no ked ono tam stale nieco klepka😞 vzdy nejaka miska alebo co a ked je v noci tak ticho asi by som to pocula a 3 hodky nespala🙂 na kuchyni nie su dvere........takze my ideme cez den, teda vecer a kedze uz nie je vela casu, tak vacsinou rychly🙂 ale co, hlavne ze umyje no nie?🙂

• @liliana84  ten 6 zmysel

• @egreska1  Treba sa opýtať v elektr.,ale čo ja viem tiež nočný prúd od 22.00 hod. 😎 😎

• @stanulka76  No ja mám 46 db a koľko krát kukám na hod.či mi odčíta čas tak je tichá.To aby som si bola istá,že som ju zapla. 😎

• @stanulka76

Pri daných programoch sa počíta spotrebovaná energia "na cyklus" tj nie x3, ale proste celý ten cyklus spotrebuje "zhruba" toľko energie ...

• @pralinka25  no mm so 6 zmyslom ale nejako to nepoužívam ale podľa toho čo tu čítam tak začnem ........ja som taku umyvačku kupila preto že mi ju odporučil môj známy čo je opravár .......Ja neviem ...nie každy ma značkovú umyvačku ale každy si tu mašinu chváli

• Táto otázka nie je o výbere umývačky, ale ste tu odborníčky na myčky, tak snad poradíte. Pred 6 rokmi sme mali umývačku Electrolux a zničili sa mi v nej smaltované hrnce. Myslela som, že smalt tam nepatrí. Teraz sme kúpili novú Siemens a čítala som na fórach, že tam smaltovaný riad môže ísť, nikomu to neublížilo. Tak som to teda skúsila, reku chyba bola možno v tamtej umývačke. No a výsledok na fotografii. Ten hrniec bol bez jediného škrábanca a takto ho po dvoch umytiach doriadilo. Podobne skončil aj iný menší hrniec a žiaľ aj plech. Pred spustením programu som kontrolovala, aby nič o hrniec nešuchala, hlavne rameno umývačky.
    Som z toho nešťastná, čo môžem robiť zle? Vy tam skutočne umývate smaltovaný riad bez problémov.
    Použila som tablety jar a Lidl W5. Pri obidvoch to tak dopadlo.

• @luxel  Koľko rokov varíš v tomto hrnci?

• @luxel  mam aj stare 40 rocne smaltovane hrnce, aj nove a nic take sa nedeje. Teda tie stare uz maju par takych odlupenych casti, ale to uz mali aj predtym, ako som mala umyvacku.. Jedine, co sa mne stalo, ze z niektorych mi zliezli obrazky, ale to boli vacsnou take lacnejsie hrnce. Tie, ktore su urcene do umyvacky, tie su stale ako nove..

• @luxel  Za prve, ak UMR urobi skodu, tak len na nekvalitnom riade, cize ak nie je na nom kvalitna povrchova uprava - tyka sa to jedalenskeho riadu, aj na varenie (osuchany vzor na tanieroch, hrdzavy pribor).
    To samozrejme plati, ak je riad manualne poskodeny, co ty volnym okom nemusis zbadat, ale ak mas napriklad na vareche prasklinu tensiu ako vlas, mozes si byt ista, ze z UMR ju vytiahnes v dvoch kusoch. Takze ak si hrncom tresla o zem a vypadal byt v poriadku, ak si ho nasledne dala do UMR, tak ti mohlo vzniknut take odbitie, ako je pri hornom okraji hrnca. Tie dve poskodenia pri spodu neviem podla fotky posudit, mam pocit, ze ten flak v lavo je az na kov hrnca a je tam tak isto odbity smalt od padu hrnca na zem. To v pravo mi skor pride ako od plamena plynoveho sporaka, ale ako vravim, len hadam...

Mas pravdu, poskodit smaltovy hrniec UMR nedokaze, dokaze len dielo dokonat. Takze mas pravdu, z casti ti UMR moze aj takyto riad, vhodny do UMR, vylepsit. Kazdopadne to nie je poskodenie sposobene kontaktom s ostrekovacim ramenom, ani chemiou a abrazivnostou tabliet...

• @marta2610  No my ho máme celkom určite od 20tej našťastie 🙂

• Sponzor fóra
  • @luxel  Myslím, že nekvalitné hrnce, ja mám Siemensku už piaty mesiac, denno denne nejaký hrniec a práveže tie moje sú stále krajšie a krajšie, ale pravda je že neboli lacné 🙂

• @marta2610  tie hrnce som kúpila min. rok na Vianoce.
     Takže tam mohlo byť už menšie poškodenie, ktoré som nevidela a v umývačke sa to dovŕšilo. Nechce sa mi umývať hrnce ručne, ak už sme investovali do UMR. Rozhodujem sa, aké hrnce si poriadiť, aby som s tým nemala problémy. Sme mnohočlenná rodina a potrebujeme viacej väčších hrncov.

• @egreska1  a aké máš ty hrnce?

• @luxel  Mám klasické kvalitnejšie smaltované kupované v kuchynke, tie sú v pohode stále krajšie a krajšie po každom umývaní, ide z nich aj taká drobnučká špina čo som nevedela v rukách vydrhnúť, značku som na nich nenašla a potom mám aj BELIS GOLD ale tie do myčky nedávam, lebo zvonka na nich robilo to taký povlak, ale rozhodne ich nepoškodilo. Smaltované hrnce by sa naozaj nemali len tak poškodiť v myčke ani som to u mojich známych nevidela, nepočula.

• @luxel  A to ti urobilo len na jednom alebo na viacerých?

• @luxel  Ja si tiež myslím,že to sú nekvalitné hrnce,ja mám tiež smaltované 2 a schválne som sa na ne šla kuk a nič také na nich nemám.Ked budeš kupovať hrnce opýtaj sa či môžu ísť do UMR?Potom si schovaj lístok keby náhodou.Ja som vám písala,že som si kúpila nové hrnce a tam je na nich napísané nevhodné do UMR skoro ma piclo,tak umývam ručne ešteže ich nemám veľa.Slovakia.........

• @egreska1  dala som tam dve hrnce a na oboch, aj na plechu.

• Ahojte . Vahala som, ci si kupit umyvacku alebo nie. Mali sme teraz ale tyzden na navsteve 4 clennu rodinu a riadov bolo neurekom... Tak som sa rozhodla ze ju predsa chcem a dakujem za vsetky Vase prispevky. ktore mi velmi pomozu pri jej pouzivani a aj pri vybere znacky.

• @luxel  A plech bol taký origoš z rúry?

• @egreska1  hej, taký čo bol priložený pri rúre, starej cca 13 rokov.

• @luxel toto by som na hrnci neurobila ani rucne, hubkou-suchanim, nieto este umyvacka riadu. nema ako, jedine horuca voda aj to iba ak to uz bolo nacate, inak by ti to zlupalo cey smalt.
    Ja mam maly smaltovy hrncek, ktory dvam vylucne do mycky 18 rokov a nic mu nieje.

• @atlaska  Však práve,že má 18 rokov to boli iné kvality?!Nie ako teraz.Tieto nové len kolo smaltu behajú.

• @luxel Čo na to povedať? To je ťažko. Plech už reklamovať nemôžeš. Tak zavolaj do servisu Siemensu a prídu sa na to pozrieť, nájdu príčinu.Bosch-Siemens má kvalitný a ústretový servis, mám s tým osobnú skúsenosť 🙂

• @luxel  podla mna mas zle uložene hrnce, buchaju sa to o seba a obíjaju sa...Alebo su extremne nekvalitne ...ale podla toho, ako ti smalt poodskakoval, tak su obité.... neexistuje toto od umyvacky... Smaltovane hrnce v pohode v nej mozu byt...

• @luxel  kup si napr, aj nerezove vacsie 🙂

ono, ty mas mozno pocit, ze hrnce sa ti nebuchaju o seba, nedotykaju.. ale su aj pevne zaseknute tak , aby sa nehybali??? Lebo sila vody co strieka v UMR je velka a riadom hybe... Podla mna to tam dobre nedavas a pocas umyvania sa o seba buchnu a odlupia.. smalt sa lahko odlupi.. ked buchnes

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Eshop svietidiel od svetových výrobcov. V ponuke nájdete dizajnové kúsky a tiež cenovo dostupné riešenia pre tradičné či moderné bývanie budúcnosti.
    Poradenstvo, návrh a predaj moderného osvetlenia s využitím progresívnej LED technológie s možnosťou finálnej realizácie.

Je krásne byť doma! ♥ Bývanie, stavba, rekonštrukcia, záhrada a ešte niečo navyše... 🙂 Navštívte náš web, kde sa môžete inšpirovať!
    Články od našich partnerov
    Produkty pre fasády JUBIZOL – riešenia s odporúčaním.
    Kúpeľňu „zaveste na stenu“ a starosti s údržbou na klinec
    Odstrihnite sa od zateplenia
    Archív článkov od partnerov