Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@marta2610 @katrin21 @stanulka76 a ešte som zabudla otázočku: ako je to s napojením na teplú vodu? pochopila som to tak, že tá UMR, ktorá to má, môžem ju napojiť napr. na teplú vodu z kolektorov? či ako? :-)) dik
Odpovedať
Profilova fotka
@lulu312 umyvačku mozes pocas umyvania kludne otvorit a nieco priloziť, ale nie az po polovici cyklu, to uz by sa asi dobre neumylo, ale mne sa obcas stane, ze najdem nieco napr. zabudnute v detskej a este to tak 10 -15min po zaciatku prihodim :). Ale my sme mysleli skor na to, ze je asi dobre vidiet cas, co umyvacka robi - kolko jej este zostava do konca a tak.... neviem, podla toho, kde to bolo v akej suvislosti pisane :) Na teplu vodu sa da napojit, akože je to vraj uspora vody na ohrev, ale ved aj ta tepla sa predtym niekde v zasobniku kotla musela ohriať.. takze my mame normalne na studenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@lulu312 my sme mycku pocas cyklu este neotvarali:) mam strach, ......ked nieco zabudneme, tak to necham do zajtra alebo umyjem v rukach:) a s tou teplou vodou, dava sa to prave v pripadoch ked su kolektory:)
Odpovedať
@lulu312 ja otvaram mycku ak potrebujem nieco dolozit bezne, teda cez vikend,inak u nas na 90% umyva mycka v noci.
Odpovedať
ahojte poprosila by som od vás radu budeme 4 člennou rodinou a neviem si dať rady s výberom umývačky riadu chcem ju mať vstavanú poprípade s tým panelom ale vôbec neviem aku veľkosť samozjrejme že cenove dostupnú kedže chceme robiť komplet novu kuchyňu ďakujem
Odpovedať
my mame Elektrolux umyvacku...pekne slape uz 6,5 roka :-)
Odpovedať
@stanulka76 ano...presne na kolektory som myslela, ved ked uz bude voda zohriata slnkom, prečo ju nevyužiť - na druhej strane ale ktovie ako je to s teplotou ... netušim aka horuca voda ide z kolektorov ... to by som uz nechala na mm, keby sme sa rozhodli pre taku UMR
Odpovedať
@katrin21 tak to je super, že sa to da doložiť ... a prave preto je asi dobry ten panel vpredu - len ja som chcela asi bez panela.... a to je jedno, kedy to dokladam (teda v priebehu napr. tych prvych 10 min.) nevyleje sa mi voda? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lulu312 nie, ono ju to automaticky vypne :) ale lepsie ked stlacis tlacitko vypnutia , otvoris, zavries a potom zase zapnes :) kym oplachuje, na zaciatku... lebo umyvacka aj pol hodinu potom susi ku koncu.. to uz je neskoro samozrejme
Odpovedať
Myslím,že napíšem za väčšinu 60 cm,kuk Heureka.sk Bosch SMI 59m05 EU.Píš fin.strop E? @tica
Odpovedať
@lulu312 Teplá voda z kolektorov je určite lacnejší variant ako z bojlera takže ked to dáš na teplú vodu zase to máš lacnejšie. 8-) 8-)
Odpovedať
@katrin21 no len toto stopnutie počas programu by som mohla asi len pri UMR s panelom predpokladam ... neviem sa rozhodnut či s panelom či bez :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lulu312 da sa dokladat aj bez vypnutia,otvoris,vlozis,zatvoris. Ona sa otvorenim automaticky vypne a zatvorenim zas zapne a pokracuje v programe kde skoncila. Ani mycku s panelom ked som mala som nevypinala pred vkladanim nejake lyzicky po jogurte a podobne. mam tretiu mycky a ziadna sa nikdy nepokazila.
Odpovedať
Profilova fotka
@lulu312 to uz neviem, ja mam kazdopadne s panelom ... ale ja som to parkrat spravila aj bez vypnutia a voda sa zastavila a pekne som mohla vložiť,,
Odpovedať
@lulu312 Ja keby že si môžem vybrať s panelom,ja mám rada ked môžem vidieť ? času ešte ostáva a sú lacnejšie.Kuk na toľko preferovanú SMI 59m05 499 E.
Odpovedať
Dievčatá ktorú sú obidve biele,rozdiel je tam 50 E,pretože tá jedna má dopravu grátis?Heureka.sk Bosch SMS 69T 22 alebo Bosch SMS 69 U 42.Ďakujem.Alebo napíšte ktorú by ste si vy kúpili,musí byť biela,dajte typ
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 na tej druhej nevidim variospeed, co osobne pre mna je vyborna funkcia, skrati cas umyvania na polovicu, dost casto vyuzivam..... inak su velmi podobne, ale asi by som brala tu prvu ...
Odpovedať
ahojte/ rada by som pridala i svoj poznatok pri vybere typu ovladania UMR.. my sme zvolili plne zabudovatelnu / s ovladanaim zhora ... musim cestne priznat ze mi chyba info v akej "etape" cyklu prave je :-| ano vyzera to uzasne je to kompaktne s linkou nerusi ma panel ovladaci ---ale ak by som mala kupovat opat urcite by som hladala minimlane svetelny ukazovatel dolu na mycke v akom stadiu je - myslim ze v mojom uzsom vybere boschka mala :-p sice vidim v odraze na pracovnej doske ze este nie je ukonceny program ( neblikaju dve diody) -ak nahodou prepocujem pipnutie, ale vidiet ze chyba cca 10 min alebo 15min..by bolo asi komfortnejsie.. za mna urcite ak rozhodnutie pre plne zabudovanu s ovladanim zhora - tak urcite so svetelnym ukazovatelom priebehu cyklu.. re: hrdzavenie priborov - bohuzial sa stalo i mne - bola som nemilo prekvapena robi i mne ale iba pri priborovych nozikoch... riad je vhodny do UMR- nechala som sa inspirovat radou katrin21 a pribory po dokonceni cyklu poutieram a schovam.. tam kde uz boli male bodocky hrdze som znovu vydrhla saponatom - a pomaly zmizli.. no uvidim do kedy vdaka ze ste tu a prepacte ze sa vraciam par stran spat ..ale pri vasej rychlosti odpovedania ani nestiham citat vsetky strany 8-) a uz som mimo vlakna
Odpovedať
@chrustik83 Čo je to svetelný ukazovateľ priebehu cyklu?Presne ako píšeš,mne sa to osvedčilo najskôr pri práčke neodídem z domu kým nedoperie a tak isto aj pri UMR,ono nejde o to kedy skončí,ale hlavne ked potrebujem niečo z UMR,predsa hrncov alebo lopáre,alebo nože nemám ich tolko. 8-)
Odpovedať
@katrin21 Na tej druhej je Vario speed plus,ktoré skráti že vraj umývanie o 66 %.
Odpovedať
Profilova fotka
čo hovoríte na túto umývačku má je niekto? SIEMENS SN66N097EEU
Odpovedať
@stanulka76 @katrin21 @marta2610 ak ste prvykrat pustali UMR, pustali ste ju naprazdno? Je to jedno na aky program ju pustim prvykrat? Vrela vdaka.
Odpovedať
tak uz doslapala 8-( 8-( 8-( 8-( 8-(
Odpovedať
@nika11111 ved este vcera si pisala, ze pekne slape uz 6,5roka, asi si ju zariekla :-|
Odpovedať
@maj_ka5 no ved to...uz budem radsej ticho.... :-N :-(
Odpovedať
@nika11111 ja som tiez dala objednat elektrolux, tak dufam, ze to bude v poriadku a poslape pekne dlho
Odpovedať
@maj_ka5 tak ako 6,5 roka je pekna doba...mohla byt sice aj dlhsia...skor by som to cakala od pracky....ale Elektrolux-ka je dobra znacka... ;-)
Odpovedať
@nika11111 ja si myslim, ze dnes proste tie spotrebice robia tak, aby vydrzali cca5 rokov a aby ich potom clovek menil, ved niekedy spotrebice sli 15 rokov a pohoda.
Odpovedať
@maj_ka5 nieco na tom bude...
Odpovedať
@nika11111 Nemboj nejakú vyberieme,čo už ked sa darí tak sa darí.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?