Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Ahojte, co poviete na tuto umyvacku? Baumatic BDF 465 SL ...hladam nieco lacne ale dobre :-) dakujem
Odpovedať
Podla mna má velku spotrebu 13litrov, ale zas je dost lacná. Ja som skor za drahsiu 600max700e ale spotreba 6,5l, platí sa drahé vodné,stočné. Neviem to je moj názor. Tiež kupujem umývačku už 3 týždne tu študujem všetky naozaj užitočné rady. Sama sa neviem rozhodnúť. ;-)
Odpovedať
spotreba vody je zanedbatelna - ak by sla kazdy den je to viac o cca 2,5 kubika, co je cca 2,5 eur za rok naviac. x 10 rokov - 25 eur zaplatis viac za vodu za bezny zivotnost mycky, keby bola zivotnost 20 rokov je to nech aj 100eur ked sa rapidne zvysia ceny vodnehostocneho. @jagajaga
Odpovedať
@mita9 ja baumatic po skúsenostiach nikomu neodporúčam, ale možno sa nájdu aj takí, čo sú spokojní.... Naša fungovala tak cca rok, potom s ňou boli len samé problémy, inak tiež sme vyberali podľa ceny :-|
Odpovedať
@mmaattaa dôležitá funkcia je aj aguastop, čiže samo ti uzatvára a otvára prívod vody, dokonca v návode pri našej je napísané, že ak ťa náhodou vytopí umývačka s aguastopom, tak preplácajú poškodenia
Odpovedať
@vanish1 veru suhlasím odišla nám Bosch po 10 rokoch a to pred sviatkami.Narýchlo sme kupili Baumatic síce výzorovo prekrásna ale to je všetko....Neumýva dobre e vobec ako keby riad nesušila všetko je stále mokré hlavne pri krátkych programoch takže som sa počila tuto značku už nie....
Odpovedať
@lelulienocka rozdiel medzi baumatikom a boshkou som videla už na prvý pohľad po otvorení, na baumatiku nám hneď na začiatku povyskakovali nejaké tesnenia (prelomili sa), horný kôš sa nedal dobre zasunúť, divné bolo tesnenie okolo dverí, normálne sa vnútri usádzala špina, potom prestala umývať (riady boli divné), oplachovať a vrchol bol, keď z nej vytekala voda počas posledného umývania, ešte že sme boli doma :-|
Odpovedať
No ja mám Baumatic s tej vyššiej triedy ale aj tak nie som spokojná.Ked otvorim dvierka je kvalitná má aj príborový šuflík len ked porovnám s Bosch tak je to strašné.Najviac ma mrzí to slabé sušenie.Ale už nenarobím nič :-| Stála 500€ :-|
Odpovedať
Toto píšem všeobecne daj si Heureka.sk zadaj parametre a porovnaj,vyhodí ti Siemens od 299,99 E SE 65E332 a viac ,potom ked tak ja by som šla kvôli E do Electoluxu od 366 E ono hore ktosi písal o vode a stočné máš kde?Ozaj napíšte ? vás stojí vodné a stočné,ja neviem presne platí sa raz za 3 alebo 6 mesiacov či?A UMR kúpiť s 17 litrov????!!!!!!!!!!No ale čo komu vyhovuje.Ono pri týchto stále sa zvyšujúcich cenách!!!!!!!!!!! si to treba prerátať,pretože keď má veľký odber vody má rada aj energie.Dievčatá ďakujem vám,že píšete aj negatívne recenzie,pretože niekto?!!!keď skapala koza nech aj susedovi a ked sa z toho čo len 1 poučí,dúfam že viac už má táto diskusia význam.Niekto tu tiež,že čo machrujeme stále s tými Boschkami,lebo podľa mňa aj so Siemens sú u mňa č.1 a dúfam aj budú,myslím si,že viaceré sme navnadili na túto skvelú značku.Takže dievčatá do umývania. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby prisla som si aj ja po radu medzi vas skusene :-D co hovorite na tuto http://talkive.sk/index.php?page=shop...
Odpovedať
@monika_123 nema suflik na pribor, ale v tej cene nie je vobec zla :)
Odpovedať
@lelulienocka my sme mali len takú lacnú, tak vaša je určite kvalitnejšia
Odpovedať
Článok sa načítava...
no kvalitnejšia možno trochu ale mrzí ma sušenie respektíve nesušenie :-( nevadí tuto značku určite do buducna obídem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika je tam toto ze : Priehradka na príbory Vario kôš na príbory v spodnom umývacom koši Tak neviem,este pozeram po nejakych boschkach tak uvidm ale tato sa mi celkom zda...
Odpovedať
@monika_123 to je taky kosicek do ruky, ktory sa uklada do spodneho kosa, suflik je original suflik z umelej hmoty v hornej casti UMR, ale cena je uz cca od 650 Eur... Ale ak je spotreba okolo 10l, je to ok, to ti UMR na spotrebe nezaplati, preto pisem, ze inak, ak ti nevadi ten suflicek, ze nema, tak ok :)
Odpovedať
@nanika Nesúhlasím s cenou:Vstavaná Bosch SMI 59 M 05- 499 E.Siemens SN 25 M 883 EU-436 E to je volne stojaca antikor farb. Siemens SN 24 M 283- 398 E biela volne stojaca,všetky sú 60 cm.
Odpovedať
na aku znacku sa mam skor zamerat a na aku nie? neviem kde a ako mam zacat haldat....horny suflik na pribor maju len 60tky alebo aj 45ky? dakujem
Odpovedať
@mita9 Aj 45 majú šuflík,čo ja viem Boschky alebo aj Siemens?Nemôžeš dať 60 tých 15 cm spraví veľmi veľa?
Odpovedať
@marta2610 este je to v stadiu riesenia a buducu kuchynu musime zmerat, ze kolkatku tam dame..takze zatial si robim len prieskum....a co je najhorsie chcem "vela muziky za malo penazi" ..cize nieco fakt dobre ale aby manzel nezosedivel ked mu zahlasim cenu....uz som nejak pochopila ze za 300€ asi nekupim umyvacku s dobrou spotrebou..ale keeby bolo by to fajn :-)
Odpovedať
@mita9 A ešte kuk Heureka.sk zadaj parametre.Mne to dalo:Bosch SPV58M00 od 429 E má príb.zásuvku.Bosch SPV 43M10 nemá zásuvku od 316 E.
Odpovedať
@mita9 Tak mu daj tie riady umývať,nemboj hned bude UMR.Ak je len trochu možnosť daj 60.A ešte musíš vedieť či chceš plne integrovanú to zn.,že ju vôbec nie je vidno,alebo s predným panelom,ktorý je vidno je to cca 20-25 cm pekný bud biely,alebo antikoro panel a podľa mňa vôbec,ale vôbec nenarúša vzhľad kuchyne.Najlepšie by bolo keby si vedela do ktorej ideš lebo tu budeme dookola o tom písať. 8-)
Odpovedať
@marta2610 pravdepodobne bude musiet byt "volne stojaca" pretoze kuchyna je tam dvoj rocna cize ju menit momentalne urcite nebudeme......lebo neviem ci by sme zohnali na nu neviem ako to nazvat "panel" na vstavanu umyvacku aby ladila s kuchynou..
Odpovedať
@mita9 No ja mám volne stojacu 2 roky a veľká spokojnosť však keď budeš vedieť presne asi ktorú napíš,len prosím ťa ak môžeš 60 cm,lebo rozdiel pri 45 alebo 60 cm cenový minimálny ale umytí čo sa týka množstva to je iné kafe,len nezabudnúť prispôsobiť odpad a vodu na UMR.
Odpovedať
Prosim vas o radu - aka je kvalita prip. servisu u jednotlivych znaciek UMR ? ako je to v pripade kupy umyvacky cez e-shop? je zakaznik nejako servisne znevyhodneny ? mal prosim vas niekto z vas, alebo z vasho okolia problem s reklamaciou UMR v konkretnom obchode ?
Odpovedať
este by som poprosila o nazor skusenejsich uzivatelov - je pri zvazovany kupy UMR dolezita funkcia 6.zmysel ? je to velka kvalitat. vyhoda umyvacky ak tuto f-ciu ma ? zvazujeme UMR, stracam sa v parametroch, kazda znacka ich ma toolko...v hre bola aj zn.Baumatic, vdaka prispevkom o negat.skusenosti a touto znackou v tejto teme som ju uz asi zamietla....
Odpovedať
@veve39 Ked kúpiš UMR,v návode na zadnej strane máš zoznam servisných stredísk to znamená ja som zo Žiliny tak si nájdem Žilinu a tam máš všetko napísané.Adresa prevádzky,telef,mail proste všetko ked reklamuješ UMR tak ju nereklamuješ kde si ju kupovala,ale ako píšem obrátim sa na servis kde je vlastne podľa mňa nielen zár.servis,ale aj pozáručný.A ked chceš poradit UMR,treba napísať cca 300?400?500 E,doma sme 4-5,varím denne?alebo cez víkend?Chcem volne,alebo vstavanú UMR a trošku si prečítať dozadu.
Odpovedať
@marta2610 citam uz asi mesiac...vela postrehov som nacerpala prave v tejto teme, jasne ze citam bleskovo, takze nieco mi aj unikne, prerabame byt, robime novu kuchynu....vdaka za info o servisoch cize z tohto pohladu by vobec nemusela byt obava kupovat napr. aj v e-shope, nie ? sme traja, varim denne, avsak v tyzdni sme iba ja + dcerka doma, niekedy parkrat rocne aj vacsie rodinne akcie...urcite chcem 60ku, vstavanu, asi by som preferovala nie plne zabudovanu, ale s panelom cenova predstava 400-500€...muz preferoval, aby sme vsetko kupili cez predajcu kuchyn, ze by to bolo jednoduchsie (montaz, instalacia)...ja chcem vsak popozerat viac moznosti, aj z toho co vas tu citam asi najradsej Siemens, Bosch, prip. Electrolux....doteraz som UMR nemala, takze ideme uplne od nuly, co sa infosiek tyka ten 6.zmysel je podla teba velka pridana hodnota umyvacky ?
Odpovedať
@veve39 ?Potom kuk na Bosch SMI 59M05 EU od 499E.Kedysi sme sa tu bavili o kuch.štúdiách,že ceny sú dosť vyššie pozor na to.Ja nemám6 zmysel,ale máme v Boschkách funkciu ,že UMR podľa znečistenia pomocou senzoriky riadi či sa tá voda použije ešte raz,alebo sa vypustí.Potom mám program Auto 45-65 stupňový má trvať cca 2,40 hod ale mi to skráti cca aj o 1 hod.Pri výbere UMR sa zameraj:Zásuvka na príbor,rýchly program,hlučnosť a aby čo najmenej papala energie,neboj investícia sa ti pomaly vráti.Želám dobrý výber,však napíš nejakú a my sa na ňu kukneme.Prerábky to ja rada,ale ja len riadim a ostatní makajú.Tiež ideme prerábať podlahu tak sa teším celý spodok linky preč aj s UMR to bude zábava,ale bude ma tešiť že to bude krajšie,mám zaťa podlahára .
Odpovedať
@marta2610 dakujem, popozeram aj tu co si dala...este poprosim o info - je velky rozdiel medzi zasuvkou na pribory a iba košom na pribory ? je koš nepostacujuci ? prerabka nam ide do dost vysokych sum - kupili sme 4-i.byt, komplet ho prerabame, manzel sa priklana k strednej cenovej hladine v pripade UMR...
Odpovedať
@veve39 Čo je to stredná c.hladina?Napíš sumu teda 400 E ?Ono najlepšie je ked prídeš do obchodu otvoríš s košíkom a s príb.zásuvkou a porovnáš,podľa mňa tam zavadzia ten košík na príbor miesto neho tam môžeš dať hrniec.Ono podľa mňa UMR sa nekupuje na 2 až 3 roky mala by hádam vydržať viac.Ono volne stojace sú aj o 100 E lacnejšie ja mám takú a vôbec to nenarúša vzhľad kuchyne.To už ale ty musíš zvážiť pre a proti,však počkaj aj ostatné dievčatá ti poradia.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?