Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@stanulka76 joj moja, ja musim makat na praci do skoly, takze aj skore vstavanie kvoli nasim deckam ma svoje pozitiva :)
Odpovedať
@stanulka76 ja byvam prevazne hore hlavne cez vikend pred piatou, mam taku zlatu dceru uz skoro trojrocnu, ktora si ani nepamatam, zeby niekedy spala dlhsie, ako do siestej rana. @ajuska86 zo skusenosti, ja osobne spotrebice na vodu W nechcem ani vidiet. Bohuzial to je uz po rokoch akurat tak reklama a malo muziky za vela penazi, ked uz rovnaku kategoriu cenovu - aeg electrolux. @marta2610 Poslem ti moje deti, lebo mala ani nevedela chodit a vzdy mi s velkou chutou pomackala na televizore, co to dalo a ja som nevedela, ako to dat naspat. To iste s prackou, ked si predstavis, ze uz nejaky cas perie a mala ti potoci programovaci gombik a zrusi prave iduci program a ty bud si tipnes a das uz vsetko samostatne, ze snad opralo, tak ides plakat a potom odstredovat, alebo to das prat este raz. Mikrovlnka odpozorovany detsky zamok pri malom do jedneho dna. Neviem, akym zazrakom mi na umyvacku, ked som mala samostatnu s ovladanim von, nesiahli, ale do tejto vstavanej mi 5 rocny lezie s velkou chutou, kedze uz asi rok odklada do nej po sebe riad, ci ide, ci nejde, neustriehnem. Mala na stastie este nema taku silu, aby ju vedela otvorit, ale neustale mi ju, ked sa vetra, zatvara. Maly nemal tusim este ani rok, ked na seba stiahol zo skrinky hebedo televizor. Preto pripominam rizika, radsej nejaku blbost navyse, ktoru ani nepriplatim a mozno ani nepouzijem, ako potom na pohotovosti riesit, ze decko kaprovalo v 70 stupnovej vode a pilo ten chemicky blivajz...
Odpovedať
@molly25 po prve, skusit umyt v rukach. Ak islo dole, bolo to predavkovane lestidlo. Ak to v rukach nezislo, test octom, ak to nim zliezlo, je to nadavkovanim maleho mnozstva soli. Ak to nezlezie ani nim, tak to nie je riad vhodny do UMR. Tak ale treba sa troska aj pobavit, ja mam takto mliecny jeden jediny pohar, mam viacero sad z Ikea, take obycajne tenke polepene farebnymi blbostami, vsetky su pekne, ale ten jeden jediny je mliecny. Priznam sa, ze ma to netankovalo a z povodne 18 ks mame asi po dvoch rokoch uz iba 8 ks, proste dokupim a neriesim.
Odpovedať
@nanika Však je skoro Silvester,tak aj UMR sa prechlastajú!!!!Moje dvojčatá-chlapčatá 2/2013 budú mať 25 rokov to bolo kedysi zábavy,dievčatá budú mať 32,31 rokov tak toto jedno dvojvaječné chlapča vyliezlo na skriňu lebo tam sme dali?!tatru také velké auto si na ňu sadlo a brm,brm a bol dole no ..................ale nič sa mu nestalo to bolo dôležité,ja viem čo sú deti ja som si ich užila až,až moje dievčatá majú po jednom tak oni si mi ani nemôžu sťažovať kolko majú roboty,ale babina teda ja im ich niekedy postrážim velmi rada.Zajtra idú na Silvestra tak opatrujeme vnuka Dominika.Tak vám všetkým dievčatám želám pohodového Silvestra a hoci som to už písala aj za celý rok 2012 ďakujem.A tiež ďakujem že ste moje virtuálne priatelky čo mi je aj lúto,že sa asi nikdy neuvidíme?????Ale nikdy nehovor nikdy.PF 2 :-D 0 :-D 1 :-D 3
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika no ide to umyt pekne dole a lestidlo mam na 01 takze to bude asi nekvalitne sklo ....
Odpovedať
@molly25 keby to bolo nekvalitne sklo, tak to nedas dole ani kyselinou :) Pouzivas tablety? Ktore? Aku mate vodu, podla nastavenia UMR ju mas nastavenu akoby si pouzivala prasok, alebo si davkovanie soli znizila kvoli tomu, ze je sol aj v tablete?
Odpovedať
@molly25 tu mas dobry popis http://www.henkel.sk/cps/rde/xchg/hen...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika mam sol namaxime pretoze mame tvdu vodu zo studne a ked dam aj na menej ajtak mam ten biely povlak na kazdom skle a neverim ze ani jedno neni vhodne do mycky uz fakt neviem pouzivam osobitne prasok lestidlo a sol no neviem asi len vymenit prostriedky no...
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska a zau stranku dakujem je to super vyskusam ked dominat teda ten somat a uvidim
Odpovedať
@molly25 ono ten Somat na tej stranke je vlastne reklama Henkel, baby tu s nim velmi spokojne neboli, ale ked uvidis v akcii mozes skusit. Ale je tam dobre popisane co a ako nastavit.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska no ved ano len to je to ze ja som dostala a finish tablety k umyvacke a tak sito bol ten mliekovy povlak tak preto nechapem mozno mam nejaku zlu sol alebo lestenku a preto mi to robi
Odpovedať
@molly25 neviem, co robi sol, ak je predavkovana, na to som este priznam sa neprisla... lebo podla tvojho popisu beriem, ze jej mas bud dost, alebo treba trocha ubrat. Lestidlo pri prasku treba aspon stredny stupen, ty davkujes minimum a aj tak mas biely povlak. Som z toho nejaka domotana. Takze, ak som to dobre pochopila, vodu mas otestovanu a sol mas podla testu tvrdosti vody aj nastavenu. K nej pouzivas prasok (neviem aky) a lestidlo na minimum (neviem ake). Ako dlho ides na tychto prostriedkoch? Prosim ta, napis mi, od kedy mas UMR a odkedy konkretne ktore prostriedky pouzivas. Problemy mas u konkretne ktoreho riadu a ake. Ja to tiez vidim na zmenu prostriedku, ale chcem vediet, co cez tu UMR slo a aka je stara.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No používam BIO vyrobky značky Sonett aj lesticku aj soľ umyvacku máme asi 2 týždne len značky Baumatic BDW46 a čo sa týka tvrdosti vody nemame ju otestovanu to sudin len preto že je tvrdá že je zo studne a v nachovať mám každý tyzden kameň.no ale skúšala som aj menej dať no to isté žeby som vyskúšala dať na minimum?ach už neviem skúšam a,skúšam
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika
Odpovedať
@molly25 popis mi ten povlak na poharoch, vypada to ako ofuknute pudrom, ci presne ako keby si mliekom zakruzila v pohari, troska do belava? Podla mapy tvrdosti vody by si mala byt v oblasti s makkou vodou, neviem posudit, ako zanesenu mas tu konvu varnu po tyzdni, ale mne po tyzdni cinka kamen do pohara z pristroja na ohrev vody, normalne ulomky. A pritom som robila test lakmusovym papierikom a aj tak podla neho nemame uplne tvrdu vodu, len "velmi tvrdu". Mam taku teoriu, ze mas predavkovanu sol. Kedze vodu osetrenu solou ti pouzije UMR aj v poslednom oplachovom cykle, moze ti po naslednom zahrievani riadu kvoli suseniu, na riade krystalizovat. To tipujem, ak by ten povlak bol skor taky praskovy. Ak je ako od mlieka, do belava, tak je to lestidlom. Co s tym... je mozne, ze je to vada UMR a sice ty nadavkujes malo, ale cucne si vela. Riesenie, co by som urobila. Ak ides na prasku, zraz tu sol cca na prostriedok, alebo kusok nad prostriedok stupnice. Lestidlo daj na prostriedok stupnice. Alebo kup normalne tablety, mensie balenie, alebo vylup znamych, co maju UMR a skres sol na zaciatok stupnice, nepridavaj lestidlo, ale tu treba tak isto trpezlivost, to neprejde po jednom umyti. Mohla by si pustit prazdnu UMR bez riadu a bez cistica na 70 stupnov. Dalsi cyklus uz normalne dat umyt riad s tabletou. Mollynka, treba zatnut zuby a skusat, ale nemenit to po jednom cykle, treba ich pri kazdej zmene nechat prebehnut viac, lebo zvysok tych prostriedkov ti tam este zostane dalsie umytia. Drzim prsteky, nech sa ti ju podari vyladit a do noveho roka, nech uz nejeduje, UMR jedna a umyva, ako ma. Pa
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika noo pekne si mi to popisala sa vyznas :)no tak ten povlak je taky mliecny ako ked mlieko rozlejem po poharoch ked potom prejdem je to take akokeby mastnejsie a zide to hend dole rukou utoerkou vsetkym octom je tanier krasne leskly.no mne tiez po tyzdni presne tak ako tebe cinka kamen do pohara ...a kde si kupila tie papieriky??tak ja teda znizim sol na stred a skusim zvysit lestidlo a uvidim popripade dam sol aj na minimum no skusam este som ju nemala vela krat pustene preto som este vsetko nevyskusala.samozrejme dakujem za rady viem ze to chce trpezlivost ja to musim proste vyriesit :D uz sa mi o tom aj sniva :DDa vsetko dobre aj tebe do noveho roku a ozvem sa urcite ak opokracujem :)
Odpovedať
@molly25 Molly, to je vela lestidla, ked to mas akoby mastne a pri minime je to blbost. Skontroluj si riadne navod, ci to nedavkujes opacnym smerom, teda lestidlo na max. Riadne umyty riad ma byt odmasteny, ked po nom prejdes prstom, vacsinou vrzga, az je neprijemny na dotyk. Skus teda tu sol o nieco znizit a hlavne pouzivaj tyzden cisto len tablety, bud jarove kapsule, alebo finish qwantum, ak sa da, bolo by najlepsie. Pred trestom vymin cele lestidlo, aby to uz potom neskreslovalo, myslim to, co mas v nadobke uz nadavkovane...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika no ved som kukala mam to dobre je to naminime tiez nechapem ked dam max tak to je uz horor aj penu mam v mycke no uvdim dala som teraz sol na menej a pridala lesticku uz dminam tieto pripravky predsa skoda penazi potom skusim tie jarove kapsule a sol a lestenku aku k tomu?
Odpovedať
@molly25 lestidlo ziadne, staci sol, co mas uz nadavkovanu. Sol je vzdy ten isty chemicky vzorec, moze sa lisit len vo forme - prasok, mensie granulky a tak. Takze sol sa oplati kupit tu najlacnejsiu, Lidl sol a DM sol, su to tusim 2 kg krabice. Teraz ide o to, ci je tvoja UMR schopna normalne umyt s klasickymi, nie eco tabletami. Oni su vzdy slabsie, ale priznam sa, to tvoje lestidlo mi neda spavat. Ono, ak nemas lestidlo, tak sa nic nedeje, len ti riad nedostatocne ususi. Ale ak je ho moc, tak to je uz problem, lebo za prve ten riad vypada neesteticky, ale aj ked si clovek predstavi, ze na poharoch to vidis, ale je to na vsetkom riade a ty to aj potom jes :( Ale pri tych dvoch typoch tabliet, co som ti pisala, mas aj lestidlo, takze preto pisem, dominat lestidlo a potom UMR pustat na tabletach bez lestidla, so znizenou solou, ak toto ani po nejakom case nezmizne, nieco s tou UMR je :(
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika no ved ani mne to neda pokoj tiez to nechapem mamto na vsetkom riade ten mliecny povlak hnusny fuj :(idem akurat zupnut umyvacky tak jak som pisala ze som znizila som a dala lesticku na 03 uvidim no a keby aj dominam to lestidlo nevadi ked mi pipa signalizator ze tam neni a ajtak ju pustim bude to v pohode?lebo rozmyslam ze ked mi dojde nedam a uvidim no dufam,ze to nebude umyvackou kupili sme naraz s dvoma kamoskami a ani jedna nema takyto problem ale samozrejme nemaju eko tablety ale z lidla tie tak no ja som dostala od znamej tie pripravky niesom zatazena na eko ale ked clovek dostane tak reku naco kupim ine :D
Odpovedať
Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť umývačku, vstavanú, 60 cm, s predným panelom ( už máme také dvierka ). Za rozumnú cenu. Ďakujem za každú odpoveď
Odpovedať
Čo si myslíte o tejto? http://www.hej.sk/umyvacka-riadu-elec...
Odpovedať
@patricia Bosch SMI 59 M05 od 499 E aj s dopravou.Kuk Heureka.sk zadaj parametre a niekde doprava grátis,dievčatá čo ju majú spokojnosť.Stanulka ti tiež poradí,kuk pár strán dozadu.
Odpovedať
@patricia Veľa energií spapá,na môj vkus hlučná.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika hlasim uspesnost moje UMR teda aspon ziadny mliecny povlak taniere bez smuch akurat moje odtlacky prstov na nich boli sem tam smucha niekde ale to je nic oproti tomu predtym tak asi to bola predavkovana sol?
Odpovedať
@marta2610 Ďakujem, pozerám ju, vyzerá dobre :-) Spotreba 10 litrov, to je fajn... A čo povieš na tú, čo so našla ja? Electrolux ESI 64030. Tá stojí od 329 €... Ale spotreba 13 l ]-(
Odpovedať
@patricia Odpoved 11.08 vyššie.
Odpovedať
@patricia A ešte zadaj si ju do googla a ju vidíš v reále myslím Electrolux,podľa môjho názoru oproti Bosch sa zmestí o cca 20 % vecí menej zavadzia košík na príbor a nemá zásuvku na príbor.Potom ja viem je to plus 170 E,ale ono sa ti to vráti jasné,že nie za mesiac ale.........?!Energie a voda čím dalej drahšie.Želám dobré rozhodnutie.Počkaj aj na ostatné dievčatá ešte spia ináč Pekný nový rok VŠETKYM!!!!!!!!A pri objednávaní bacha na cenu za dopravu,extrémne rozdiely.
Odpovedať
@molly25 tesim sa, skus teraz umyvat bez zmeny nastavenia par dni... Uvidime, co z toho bude :)
Odpovedať
@marta2610 tomu sa povie otvorena provokacia, ja som vstavala pred siestou rano :( Ale na druhej strane som isla spat po Panelaku, aj ked buchoty tu boli teda minimalne na hodinu po polnoci a riadne. Aj tak by som si prispala :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?