Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@maj_ka5 @marta2610 ja som si vas dievcata pomylila :-D .......na tie siemens 887 a 883 sa pytala martuska, tak tu mas odkazy http://www.siemens-home.com/sk/spotre... to je 887 a 883 http://www.siemens-home.com/sk/spotre... ... no pochybujem ze sa da na to kliknut:(:( ... marti chod na http://www.siemens-home.com/sk/spotre... taj volne stojace 60tke a posledne su tie 887 a 883, tu 883 by som nie koli tomu turbospeed ]-( ...ta intenzivna 45st.........my ju mame na boschke a este sme ten program nepustili ani raz :-( ma vysoku spotrebu a aj cas a 45st ma aj rychly program a umyje dobre, pre mna osobne je to zbytocny program
Odpovedať
Profilova fotka
@mmaattaa ta umyvacka nema intenzivny 70stup program, podla toho co sa pise, ten sa dost vyuziva pri spinavych hrncoch a dezinfekcii, mozno by chybal a ma az 48dB :-( mozno ti to nebude vadit, no mne vadi aj 46dB, vstavane su akesi hlucnejsie :-( ale ak mas na kuchyni dvere tak zavries a je to jedno ;-) najvacsi hluk robi samotny riad, s tym sa niekedy neda nic spravit a keby som mala kuchynu "v" v obyvacke, tak sa modlim, nech to cim skor skonci:)
Odpovedať
Profilova fotka
@maj_ka5 majka teba som si zmylila s martou:) niekedy tie nicky ani poriadne necitam.........mne sa z tych tvojich vyberov pacila ta elektrolux viac ako bosch, lebo sice obidve maju spotrebu 12L, no elektrolux ma lepssiu hlucnost, len 45dB niektore mycky maju polovicnu napln (to je minus jeden oplach), ine mozu umyt len v jednom kosi, no tam musi byt napisane, ci taka funkcia je
Odpovedať
@stanulka76 nic sa nestalo, obcas sa to stava, len v tom momente som nevedela, ze ja som nahodou nieco omylom nenapisala. Nakoniec asi vezmem tu elektrolux na ktoru mi dala link nanika, brala by som aj tu bosch, ale dost ma odradza ta hlucnost 48, kym elektrolux ma len 45. Ale inac dakujem aj tebe za informacie.
Odpovedať
@stanulka76 No máš odpustené.Nič sa nedeje všetci sme len ludia. :-D :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 to si teraz pokazila Marti, mala si sa podakovat niekomu inemu, aby retaz omylov bola trocha dlhsia a zabavy trocha viac :)
Odpovedať
@nanika @stanulka76 pozerám, že dosť rozumiete akú umývačku vybrať. vedeli by ste mi prosím poradiť nejakú umývačku 60-tkovú, plne integrovanú do 500e s dobrými parametrami? ja už hľadám veľmi dlho. teda mám nejaké typy, no na každej mi niečo prekáža. hlučnosť, spotreba.... pozerala som zatiaľ tieto , no neviem .... čo vy na to? AEG F 55002 VI0P , SIEMENS SN 64M030 EU , ELECTROLUX ESL 6550 RO
Odpovedať
@tyli pri takej sume by som uz zdvyhla limit o 55 eur a vzala BOSCH SMV 48M10 EU aj so suflikom priborovym, pripadne inu, tuto som narychlo nasla ako najlacnejsiu...
Odpovedať
@nanika aj na tú pozerám, že je fajn, mám ju aj v albume. len tá je vraj dosť hlučná? ten príborový šuflik nemusí byť, to mi až tak chýbať nebude . skôr mi ide o tú hlučnosť, spotrebu, prípadne aby som mohla riady umývať aj keď umývačka nie je naplnená. tá ESL 6550RO je podľa teba aká? je niečo čo nemá a mala by mať? tá sa mi celkom pozdáva, len aby mi neuniklo niečo, čo je podstatné.... tu je jej popis http://www.hej.sk/umyvacka-riadu-elec...
Odpovedať
@tyli nie parametrovo je ok :) Ma aj rychly program :) Neviem, ci potrebujes detske poistky, ci nie...
Odpovedať
@nanika no to by sa možno aj zišlo? čo znamená detská poistka pri umývačke? máme 4r. syna, tak možno by sa aj hodili? :)
Odpovedať
@tyli zalezi na tom, ci mas pocit, zeby mohol UMR otvorit dajme tomu pocas cinnosti, ked ti ide na 70 stupnoch... Vtedy hrozi riziko oparenia, alebo ak by isiel nieco lovit na dne, kde mas vtedy velmi teplu vodu a saponat. Osobne si myslim, ze pri 4 rocnom uz by ale toto riziko nemalo hrozit. Ale ak ratas s dalsim potomkom, tak to nie je zla vec. Poistky byvaju dve, elektronicka - proste pridrzis cudlik, alebo nejaku kombinaciu a zablokujes tlacidla, ak mas panel z vonka - u sikovnych deti rychlo prekonane, tym padom pre mna zbytocna vec, alebo sa to obchadza ovlavladanim vo vnutri UMR, ako chces ty. Manualna je ale dost pevna a dospely ma co robit, aby UMR otvoril, takze u deti nehrozi otvorenie pocas cinnosti.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nanika hmm toto musím ešte zvážiť, pretože by sme chceli druhé dieťa. ďakujem za rady :)
Odpovedať
Toto píšem všeobecne,škoda že nečítate trošku dozadu:Ono UMR bez zásuvky na príbor?To je podľa mňa každé umytie mínus jeden hrniec.Ono by bolo najlepšie ked si nejakú vyberiete ísť kuk do obchodu a porovnať,pootvárať ich a .......Neviem či ste si všimli teraz sú výpredaje a Mall.sk má platinové vankušiky ks-0.15 e nenormálna cena a za mňa sú naj,naj.Želám krásne medzisviatky. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
ahojte, dlho sledujem tuto temu, a vdaka nej a odbornemu poradenstvu naniky 8-) som si vybrala mojho najoblubenejsieho pomocnika do kuchyne http://www.gorenje.sk/umyvacky_riadu/... musim povedat ze prve zapnutie bolo velmi vtipne, na sol som si dala pozor, lestidlo som tiez dala .. pamatala som si ze niektora z vas volala kvoli tymto drobnostiam servisaka.. zapla som moju "bozenku" - dostala aj meno uz 8-) ... a nic.. no proste hviezda zabudla pustit privod vody :-D ale uz sme sa skamaratili.. je velmi tichucka, pocut iba ked napusta a vypusta vodu aj to nie je nic strasne (mame spojenu obyvacku s kuchynou a je to v pohode ).. ovladanie je velmi jednoduche, uzasna je polovicna napln, variabilnost kosov, suflik na pribory - bez neho nikdy viac (v praci mame kosik ) ale to sa neda porovnat ked je suflik, hlavne je o kusok viac miesta dolu.. funkcia na zrychlenie porgramu je uuuplne super..ako som si dobre vsimla tak program na sklo (cize menej spinavy riad )skratil na cca 30min... mam tam aj funkuciu na tablety 3v1..ale to som neskusala..zatial mam vsetky zasobniky poctivo doplnene (lestidlo, sol, tableta :-D ), program na hrnce tiez krasne vycistil vsetko, ked mam riad dlhsie v mycke pustim predoplach a potom dam normalny program - odporucali to v navode a je to lepsie..raz som zle poukladala riad a navyse som nepustila predumytie a par tanierikov nebolo pekne umytych.. super sa mi osvedcili aj tie drziaky na pohare co mam, je to skvele.. nechapem ako som mohla tak dlho vydrzat bez bozenky 8-), bez nej si stahovanie a vsetko to umyvanie riadov ani neviem predstavit..takze vrela vdaka ze tu ste a radite amaterkam ako sme my, a poradite dobre prajem Vam vsetkym k bliziacemu sa Novemu roku vsetko len to najlepsie - hlavne vela zdravicka - vsetko ostatne je totiz len pozlatko :-D
Odpovedať
@chrustik83 Dakujeme za fundovanu recenziu, konecne skusenosti s "gorenje", tusim si na ne posvietim. Som rada, ze dobre umyva a ze si si nakoniec dobre vybrala, tesim sa za teba, aj spolu s tebou. Vsetko dobre do noveho roka a to zdravie kvitujem (som chora s chripkou :( )
Odpovedať
@nanika ;-) urcite stoja aspon za zmienku i ked v uzsom vybere bojovala s "boschkou" ale vyhrala .. ja sa pokusim tiez pridavat nove figle a skusenosti ..ale mozem s urcitostou zatial potvrdit ze v mnozstve programov si vystacite max na 4.. i tak ich budete pouzivat dookola..presne ako ste tu pisavali.. takze ak niekto zvazuje i kopec funckii je to naozaj zbytocne.. btw. referencny program na mojej bozenke 8-) eco - trva vyse 3hodin.. cize uplne neprakticky a teplotu ma rovnaku ako program sklo.. nanika vela zdravicka !
Odpovedať
Profilova fotka
@tyli mne sa ta elektroluxka velmi paci!!! najviac zo vsetkych tvojich moznosti!!!:)
Odpovedať
@marta2610 čo sú to tie platinové vankušiky? vidím, že aj ty sa vyznáš. nietorí píšu, že 46dB, je dosť hlučná. tak som hľadala tichšie a našla som túto http://www.hej.sk/umyvacka-riadu-elec... čo ty na to? viem, nemá zásuvku na príbory, no to mne by až tak nevadilo. myslím okrem toho.
Odpovedať
@stanulka76 jej díky, že si pozrela. ja už umývačky pozerám strašne dlho a nie som o nič viac múdrejšia. už musím konečne nejakú vybrať. treba aby sme už objednali spotrebiče. takže posúvam ju do užšieho výberu :) ak ale máš nejaký ešte iný typ, tak sa poteším :)
Odpovedať
@stanulka76 @nanika ešte som našla túto. čo poviete? http://www.mall.sk/vstavane-umyvacky-... prípadne tu je porovnanie oboch. neviem na čo viac prihliadať. sú trochu rozdielne - napríklad program sklo, funkcia pre tablety, aqua top... poraďte prosím. http://www.mall.sk/porovnanie/?vids=5...
Odpovedať
@tyli na funkciu skla sa vykasli, ak nemas doma police plne skla, ktore niekolkokrat rocne umyvas, tak je na nic. Funkcia pre tablety, myslis asi multitab, tak to je mila funkcia, akoze ma pozitivum, ze operacne pusta teplotu taku, aby sa spravne rozpustilo v tablete to co ma, v spravnom case, na druhej strane vypina sol. To znamena, ze pokial si v oblasti s velmi tvrdou vodou, tak ti ani v pripade potreby UMR nedodavkuje v tejto funkcii chybajucu sol, berie len z tablety. Takze bud budes pri tom programe pouzivat kvalitne tablety, kde je mnozstvo soli dostatocne - Jar, finish qwantum, alebo tu funkciu nebudes pouzivat a budes davat tabletu plus si dodavkuje sol, pripadne lestidlo (ak mas velmi tvrdu vodu). Ale ak mas makku az stredne tvrdu vodu, kludne mozes ist na multitabe s ktoroukolvek tabletou a uvidis, co to spravi :)
Odpovedať
@tyli obe su ok. Inak kazda UMR je dnes uz standardne nastavena na umyvanie tabletami, aj ked to tam nie je uvedene, takze multitab normalne clovek nepotrebuje. Ale moj nazor je, ze cim viac poistiek proti preteceniu, tym lepsie :) Detska poistka nist? A este jeden postreh, skontroluj si podla linky, kolko ma maximalne ta UMR mat vysku, nech ti tam aj vlezie, aj take veci sa bohuzial stavaju :(
Odpovedať
@nanika u nás je veľmi tvrdá voda. takže ak dobre rozumiem, budem môcť používať iba kvalitné tablety s dostatočným množstvom soli? ak nebudem používať tablety, čo je najlepšie pri tvrdej vode? gel + leštidlo, alebo aká kombinácia? zatiaľ o tom nemám ani paru. vidím, že ešte budem potrebovať rady aj po kúpe umývačky. zatiaľ je to pre mňa taká malá veda.
Odpovedať
@nanika kuchyňa bude z Ikey. idem pozrieť výšku. to ma nenapadlo.
Odpovedať
@tyli tu mi skor islo o tu funkciu Multitab, ze by si ju musela mat vypnutu pri tom electroluxe, aby cerpalo aj sol.
Odpovedať
@tyli to nie je ziadna veda, po pripojeni UMR si nastavis sol podla tvrdosti vody a sama si bude UMR davkovat sol, aby dostatocne zmakcila vodu. To plati pre samostatne cistice, nie tablety. Ak budes pouzivat tablety aj so solou, tak mozes tu sol o cosi znizit. S tym sa bude potom treba pohrat, ale tiez to nie je na doktorat :) Inak je to v globale rovnake s ostatnym, ako by si mala makku vodu, len mozno este aj lestidlo u lacnejsich tabliet musis aspon na 1 stupen dodavat. U lepsich tabliet staci to, co je v tablete...
Odpovedať
@tyli s tymi prostriedkami si to musis odsledovat formou pokus-omyl, lebo niekto si chvali lidl tablety a prasok a tie v mojej UMR teda dobre neumyvaju. Ale jarove kapsule, to tu bol tusim jeden jediny pripad, co hovoril, ze znamemu neumyvaju dobre. Treba kupovat v akciach (jarove kapsule od 0,12 centov ks) a hlavne, co ides skusat, kupuj male balenia 20-30 ks, aby ta neporazilo, ze neumyju a budes ich mat za vagon. Sol je jedno, dobra cena je v Lidli a DM vlastna znacka, ale lidlova su vacsie krystaly a lepsie sa to tym padom sype, ze neprasi tolko. Ak mas v okoli Metro, tak tam vychadzaju v akcii jarove kapsule najlacnejsie a byvaju v akcii aj ine znacky, priznam sa, cenu neviem)
Odpovedať
@tyli ja umývam jedine s jar paltinum vankúšikmi. Vždy umyté na 1*, takže nemám dôvod testovať iné. Balenie 80 ks stojí okolo 17€, keďže umývam 1x denne cez víkendy 1 - 2x denne mám balenie takmer na 3 mesiace a to si myslím, že moju peňaženku nezruinuje. Soľ ani leštidlo neblokujem sú v umývačke stále a ona si naberie koľko potrebuje, máme dosť tvrdú vodu. Soľ mám na 4 a leštidlo na 3 a žiadny problém. Umývam takmer vždy na polovičnom čase, čo trvá 1.15 + väčšinou pridávam aj extra sušenie, čo je 15 minút naviac. Bez príborovej zásuvky si však umývačku predstaviť nedokážem.
Odpovedať
@marianka_21 vieš, ja chcem umývačku do 500e, tak ma to trochu obmedzuje vo výbere. najlacnejšia Boschka so zásuvkou je vraj hlučnejšia - 46dB. akú hlučnosť má tá tvoja? soľ a leštidlo aké používaš? díky za rady :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?