Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@stanulka76 vdaka. ja som sa pytala len preto, ze podla tabulky by mala byt nastavena na 03-04. len ci jej nieje vela ked aj tableta ma sol. mozno este znizim na 2. mne sa zatial tablety rozpustili vzdy, hoci kratky program som pouzila len raz. vzdy cakam kym sa mycka komplet naplni a dam auto. ked miniem tablety, vyskusam tie jarove vankusiky. treba skusat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@manilla my sme zatial chvalabohu nemali problem so ziadnou tabletkou ci vankusikom a ideme vacsinou na rychlom programe (nechce sa nam cakat :-D ) ale tiez je to aj tym, to som tu uz viackrat spominala, ze sa stane ze niektory riad, vacsinou plastovi, nie je dobre ukotveny a voda sa s nim hraje a pocut to ]-( ]-( ..... tak to radsej budem pocuvat 30min ako 2hodky :-) ......... BA ma znacne tvrdu vodu ( http://www.mertens.sk/uprava-vody-inf... ) , ja by som to nastavenie radsej nemenila!! moze to mycke uskodit.....ak ti doteraz dobre umyva a nemas problem s bielym povlakom, tak nemen ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danulkaja prepac, až teraz citam, co si pisala, neoznacila si ma, tak som to nevidela ;-) Vobec som to nepisala preto, aby som nejako vyzdvihovala zn. Bosch.. pisala som to preto, lebo som pisala , aku mam ja skusenost s tabletami jednotlivymi a aku mam teda znacku... Ano, pisala som to tu viackrat,ale Teba som tu este nevidela v tejto teme a vacsinou temy dozadu nikto necita:-p, takze radsej napisem znova.... Vobec som tym nemyslela, ze len moja umyvacka moze fungovat OK a byt kvalitna.. To si zle pochopila... Myslim, ze aj stanulka, ci kto, ti to tak vysvetlila, preco som to napisala... Mne proste UMR nema problem s W5, ale niekto kto ma inu, napr. nanika ci kto, moze mat :) . MNe sa naopak stava, ze pri Jarovom vankusiku mi zo dva razy umylo zle , naposledy ze uuuplne zle... a 2x sa mi stalo, ze mi umylo bez neho, lebo je velky a neozvorilo to tie zasobnikove dvierka a nevypadol von ... Preto uz ho davam rovno von do toho miesta, kam ma vypadnuť ;-) ;-) Nic ine som tym nemyslela... ak si to pochopila inak, tak sa ospravedlnujem, aj ked asi nemam prečo , lebo som to nemyslela tak, ako si to pochopila ;-) Ale vlastne vsetky sa ta pytame, aku mas umyvacku, lebo my mame skor tie BOSCH a tak vieme poradit, co a ako, lebo su podobne.... preto napis, aku znacku mas ty a mozno niekto s tou istou znackou ti poradi.... ( asi teda nemas Bosch, ked sa ta to tak dotklo:-p)
Odpovedať
@manilla podla typu tabliet a tvrdosti vody, ale som leniva si to momentalne prestavit. Priklad: lacne tablety hypermarketove (vratane Lidl) maju znizeny obsah soli aj lestidla, takze tu by som tu sol pri stalom pouzivani tychto tabliet o nieco znizila. Ak by si sla na jarovych, alebo Finisch all in one, tak mozes nastavit sol na minimum, pripadne ak je brutal voda, tak o polovicku znizit. A napriklad electrolux ma niektore (snad niektore a nie vsetky) UMR s funkciou Multitab a ta vyblokuva uplne sol. A co sa tyka zvlast davkovaneho lestidla a prasku, jasne, ze to je lepsie, lebo pokial ides niekedy na nizsiu kapacitu, tak je blbost ist na plnu tabletu, presnejsie sa vtedy davkuju prostriedky. Ale pri dlhodobom uzivani mne napriklad prisiel ako dost o nicom prasok W5 z Lidla, z DM, ale tak isto aj Finisch, proste moja UMR asi na prasok nie je stavana :(
Odpovedať
@nanika dakujem. pouzivam teraz Somat multi perfect tablety. ale ved ta sol nevychadza tak draho, necham zatial tu UMR na 03 aby sa nahodou nezaniesla kamenom... len sa mi najskor zdalo, ze ak pouzivam tablety tak je to lacnejsie ako lestidlo a gel/prasok. ci sa mylim? cena tablety vychadza cca 0,12€ ks. pri separatnom davkovani neviem, nemam to vyskusane, kolko co vydrzi....
Odpovedať
Profilova fotka
@manilla sol v nastaveni nemen a kludne pouzivaj tabletky, ak bolo doteraz vsetko ok, tak to radsej nechaj tak ;-) netreba zbytocne spekulovat :-) ........mne sa potom stane, ze to pokazim a nadavam, co stale vymyslam
Odpovedať
Profilova fotka
v tejto diskusii sú ľudia, vďaka ktorým som sa ako úplný laik v umývačkách dokázala zorientovať,a ktorým som vďačná, že kúpa mojej prvej umývačky prebehla hladko a následné užívanie som zvládla úplne v pohode a som rada že sa v tejto diskusii neustále venujú a radia ostatným užívateľom - @stanulka76 @nanika @katrin21 ospravedlňujem sa ak som niekoho zabudla menovať dievčatá nedajte sa znechutiť,lebo aj keď už umývačku,samozrejme BOSCH,používam viac ako rok vždy si v tejto diskusii niečo nájdem a vôbec mi nevadí a nebude vadiť keď to bude rovnako opakujúce
Odpovedať
@manilla zasa zalezi na tom, ake drahe tie prostriedky kupujes, lebo ak si porovnas lacny lidl prasok a lestidlo v davke na jednu varku s jednou tabletou finish quantum, tak je urcite lacnejsi ten prasok s lestidlom. Ak zasa porovnas tabletku z tych skor lacnejsich a drahsi prasok a lestidlo, moze ta to vyjst na rovnako, alebo lacnejsie tie tablety. Tak ale ja tie drahoty kupujem v akciach po sume cca 12 centov na vankusik Jarovy a ked si dobre pamatam, mne vyslo okolo 9 centov lestidlo lidl s praskom lidl. Ale ako som pisala, mne v UMR z dlhodobeho hladiska robi v UMR zle :( Ale priznam sa, ze napriklad o geli tuto info nemam, ale chystam sa nan - ale to je zasa styl all in one :)
Odpovedať
No my pouzivame somat/finish tablety ked je neico dlhsie v unmyvacke a davame dlhsi program .. na bezne obedove umytie za 30-40 minut pouzivame lidl prasok. Ked bol u nas servisak tak povedla ze prasku staci davat za kavovu lyzicku. mame aj sol a lestidlo davame z casu na cas. No ale ked si vezmem ze prasok v Lidl stoji cca. 5€ alebo aj menej a vydrzi nam na cca. 80-100 umyti + sol by som dal tak ci tak aj pri tabletach, a lestidlo jedna flaska z lidl alebo aj somat/finish nam tiez vydrzi na cca 40-60 umyti tak tablety su draha vec. nas jedno uymtie s praskom vyjde asi na 6-7 centov a to tablety v tej cene asi tazko najdem. No a tie co najdem niesu vhodne pre kratky program takze prasok je idealna alternativa. Tusim ze na prasku pisu ze je na 100 umyti.
Odpovedať
@andrejo Píšeš,že soľ by som dal aj pri tabletkách?Ako doplňuješ soľ?Kedy?
Odpovedať
ahoj my mame umyvacku fagor a to uz 5 rokov skusila som vsetky tabletky a neviem si vynachvalit tie najlacnejsie z lidla aj sol s lestidlom fakt som spokojna. sol doplnujem ked zacne svietit asi raz za dva mesiace podla umyti. umyvam na kratkom programe.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ved aj ja davam aj sol pri tabletkach :) Aj vcera som doplnala,lebo zacala svietit :) MOzno aj preto mi minule zle umylo s tym jarovym vankusikom 3v1 :), predsalen si ta UMR trochu tej soli pridava :) podla typu vody :) @monteneger15 veru aj aj som s nimi spokojna :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katrin21 Jasné,že soľ aj leštidlo doplňam keď zasvieti.To sa len pýtam či doplňa.?
Odpovedať
@marta2610 sol mame stale ked vypise ze chyba tak doplnim do plna.
Odpovedať
@andrejo OK 8-)
Odpovedať
Dnes som chcela dať do UMR z digestora mastný plech ten čo odsáva paru len škoda,že mi nevošiel dávate aj vy niečo také ktoré no proste je otázne či tam dať? :-D
Odpovedať
Ja davame tiez do umyvacky ten plech alebo skor sitko ktore je zo spodu na digestore. Dam to na intenzivny program a krasne to umyje a odmasti. Len pozor nie vsetko je vhodne do umyvacky.
Odpovedať
@evikuke Mne chýbal cca 1 cm :-D Škoda lebo aj kefu aj handru som musela vyhodiť. :-D
Odpovedať
uz len doplnim prasok v Lidl stoji 3,49€ a je na 100 umyti
Odpovedať
@andrejo no nekúp to,za mňa áno. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@stanulka76 Ktorá Bosch by bola lepšia?
Odpovedať
@marta2610 mne to tiež len len že vojde ale keď sa s tým trochu pohrám tak to vojde.
Odpovedať
@andrejo tak mne ked poriadne neumyje ani max davka, tak nech si stoji pre mna za mna aj jedno euro :)
Odpovedať
prosim vas, kupili sme si UMR Siemens SN66T094E a nemame ku nej navod na pouzitie v SK. Nemate niekto link na stiahnutie?
Odpovedať
@lubk_ka bud to reklamuj cez mail u predavajuceho, alebo kontaktuj priamo siemens cez mail.
Odpovedať
@lubk_ka stiahni si ho tu http://www.navodnaobsluhu.sk/stiahnut...
Odpovedať
Profilova fotka
@tvigy najprv aku potrebujes alebo chces:) s panelom ci bez a aky mas rozpocet.....a ma to byt bosch, ano? pohladame volaco ;-)
Odpovedať
@stanulka76 @nanika @katrin21 baby vidim, ze sa vyznate, pomozte mi pri vybere: potrebujem 60 vstavanu, aby panel nebolo vidno, cena do 350, z tychto moznosti by ktora bola najlepsia, pripadne poradne vy: http://umyvacky-riadu.heureka.sk/beko... http://umyvacky-riadu.heureka.sk/elec... http://www.andreashopsala.sk/internet... http://www.andreashopsala.sk/internet...
Odpovedať
Profilova fotka
druhu urcite nie , nema kratky program.. aposledna, hoci je aj BOSCH, tak tiez nie... ma aj najvyssiu hlucnost a slabe programy.... mne sa pozdava aj ta prva BEKO , co sa tyka parametrov.... alebo ten ELectrolux, obe su fajn vramci danej ceny :)
Odpovedať
@katrin21 chcela by som sa spytat, tie umyvacky, ktore maju funkciu fuzzy logic, je to dobra vec?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?