Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Ahojte, viete mi poradiť, ktorú umývačku riadu či BOSH SMV 48M10Eu alebo radšej z radu Electrolux ESL! tí ktorí máte umývačky využívate aké programy, alebo využijem polovičný program?ďakujem
Odpovedať
@luckas8 Parametre má super,ale niekto písal v recenziách,že má spojenú kuch-obyv a že sa mu zdá hlučná.Môj názor super parametre Bosch SMI 59m05 od 493 e.Ale rozhodnúť sa musíš ty.Za mňa ja musím mať všetko pod kontrolou a mne vyhovuje vidieť za koľko mi skončí UMR,niekedy z nej treba niečo vybrať aby som bola v obraze.Želám dobré rozhodnutie. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@luckas8 polovicny program ako kde. Niekto tu pouziva polovicny program ako setriaci, to je u tych typov, kde rovnomerne umyva v oboch kosoch, u bosch a siemens to tak je. Ja mam fagor a ten umyva len suflik, ktory si vyberies a a navolis. U mna je ten problem, ze ak by som ho chcela pouzit, do horneho suflika nedam taniere, lebo sa na vysku nezmestia a do dolneho zasa pohare, lebo mi prepadnu pod suflik. Takze ja tuto funkciu nepouzivam a pride mi aj neekonomicka - ale len pri tomto type polovicnej naplne programe.
Odpovedať
Profilova fotka
my vyuzivame polovicnu napln, ako povedala nanika, ked chceme dat dlhsi program, vtedy usetri cas aj vodu a pritom je mycka plna a umyje vzdy pekne.......takze vtedy je to program setriaci.....polovicna napln by sa mala davat, ked mycka nie je plna, no vtedy ten riad nie je dobre "ukotveny" a voda sa s nim hra, hlavne s lahkym plastom a to je celkom hluk :-) ...mysleli sme si, ze polovicnu napln nikdy nevyuzijeme, no ide :-) @luckas8
Odpovedať
@nanika a nemas fuzzi logik? Vtedy si mycka vyhodboti kolko je v nej riadu podla toho pusti mnozstvo vody. @stanulka76 pozor pri rychlom rpograme, treba dat menej prostriedku,lebo tam ide menej vody=horsie oplachnutie, ak su male deti bacha na alergie. moj polovicny program ukazuj len o nejakych 11min.menej ako normalny bezny program, az vario speed skracuje program na plovicu casu ale zas minie viac energie aj vody.
Odpovedať
@atlaska tak pri Fagore nemam nist :)
Odpovedať
urcite nie whirl pool, ja mam doma a riady su z nej mokre, mama bosch a ta je lepsia, pozor na velke taniere aby vam vosli :)
Odpovedať
@nanika Nemboj ked budeš veľká kúpiš.Aj dve. :-D
Odpovedať
@romanku existuje este na svete UMR, ktora nema variabilny vrchny kos = posuvny smerom hore a dole? :) @marta2610 mas pravdu, aj to raz bude, zatial nech funguje vsetko, ako ma a casom si urobime aj radost :) Ale hlavne, nech sme vsetci zdravi, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika myslim, ze moja nema..... urcite nema. bola som pozriet, ale ani mi to vobec nechyba, lebo inak je skvela moja Boženka :) ved taniere davam dole :)
Odpovedať
@katrin21 to vazne? Lebo to ma od beka snad kazda znacka a zeby to bosch nemal? Ja som to aj tak pouzila len raz, ked som tam dala taky ten velky tortovy tanier, ale uz som na to leniva a radsej ho dam sikmo , ako na stojaka a neposuvam nic.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika nie nema., ale podla mna netreba.. neviem.. dam tam aj stredne velky hrniec hore dnom :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
čaute, chcem sa opýtať ... mne prišla UMR (ELECTROLUX ESL 67040 R) objednával som z mall.sk a keď som ju rozbalil aby som pozrel, že či je všetko OK tak na spodku ako je sitko bola normálne voda ... ako keby ju niekto skúšal ... nemáte s podobným problémom skúsenosti? zajtra volám na zákaznícku linku. :( ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@widlak87 to je v poriadku, ano , UMR sa VZDY skusaju pred dodanim :) aj nasa bola mokra :-)
Odpovedať
@widlak87 Je to úplne v poriadku. Každú umývačky pred balením skontrolujú a vyskúšajú či funguje. No a jeden z tich testov je aj tesnosť umývačky a to robia tak že do nej napúšťajú vodu a sledujú či z nekadial netečie. Neboj sa to má každý kto si kúpi umývačku a ten telefonát na zákoznícku linku je úplne zbytočný.
Odpovedať
Profilova fotka
@evikuke @katrin21 Ďakujem žienky, ešte že vás tu máme ;) tak to mi odľahlo, super som kľudný :)
Odpovedať
Profilova fotka
Máte dakto skúsenosti s: Bosch ActiveWater Eco SMV 69M40EU ??? Uvažujeme nad ňou. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tiny_petka nie je to zla umyvacka, no mne (a nielen mne ;-) ) by urcite vadilo, ze to nema rychly program :-(
Odpovedať
@stanulka76 Správne,o tejto sme sa bavili ozaj len pár strán dozadu kuk na to má Turbo Speed a ten je využiteľný cca u mňa 2 až 3 krát do roka.Tam som dala tip na inú. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 PPozrám v popise výrobku a je tam Turbo speed 20min... Tak neviem ;-)
Odpovedať
@tiny_petka Daj si do googla Turbo Speed a ono ti napíše,že čo to je za program,za mňa o ničom.
Odpovedať
Profilova fotka
@tiny_petka @marta2610 ja som tento program pochopila asi takto (po precitani a zhliadnuti par videii).......najprv sa mycka nejakych 25min nahrieva na urcitu teplotu, PRAZDNA, takze vsetok riad mas poukladany na stole, prac doske a vsade ....... vyvratte mi to prosim vas niekto, nechce sa mi to verit ]-( no tak to v tom videu ukazuju........a az potom ten riad poukladas do vnutra a za 20min ho mas umyty a aj suchy .......... nemozes pouzivat tabletku, lebo za tak kratku dobu sa nerozpusti, tak bud gel alebo prasok ......... vyhodu vidim len v tom, ze po tych 20min mozes dat dalsiu varku riadu aza 20min je umyty a suchy aj ten a tak dalej ......takze po nejakej velkej oslave, kde mas 50poharov a 50tanierov a pribor atd. tak sa to oplati :-. .....takze jedna varka za druhou! ...ak by ten riad mohol byt v mycke od zaciatku (dufam, ze to tak je), tak za 45min je hotovo, no az v polovicke pridat prasok alebo gel ....... divny postup ]-( ...no a rychly program: riad priebezne pocas celeho dna davas do mycky (aby ho nebolo vidiet ;-) ) a ked je plna tak das tabletku, pustis rychly program a za 29min je hotovo .......samozrejma ale bez susenia, riad vyschne az tym teplom po urcitom case ...za mna jednoznacne rychly program!!!!!!!!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 Neviem, nevyznám sa v tom :-) ale tak v našom bytíku, kde sme dvaja asi 50 pohárov nehrozí ;DD tak asi zbytočné. Bude stačiť klasika čo je.. Išlo mi len o to, či dobre umýva, či je OK, hlučnosť a tak ;) Ale aj tak Ďakujem ;-)
Odpovedať
@tiny_petka Ja som tak umývala stenu ako na páse,zapnúť,naložiť rýchlo vyložiť aby sa tam dali ďalšie poháre bordel jak v tanku.Preto tu dookola odporúčame rýchly program ako píše stanulka,priebežne naložiť zapnúť atď.Čas sú tvoje peniaze.Predsa riad keď sa naobedujete nie je ešte zaschnutý je rozdiel umývať 29 min.alebo 2 hodiny,ale to už je na tebe ako som písala trošku dozadu prečítať tam som dala tip na UMR ,ktorá má rýchly program. 8-) @stanulka76
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 @marta2610 Tak mi prosím hoďte konkrétny link na umyvačku, ktorú by ste mi odporúčali do cca 600e... Podmienka - vstavaná (bez tlačítok vpredu). Veľké Ď. nemám toľko času čítať fórum. :-S
Odpovedať
Za mňa Bosch SMV 48m10 od cca 557 E ešte aj niekde doprava zadara.Má 4 programy plus Polovičnú náplň a aj vario speed.Daj si do googla presný názov a ono ti to vyhodí kde a za ? e.Dievčatá prosím aj vy dajte tip,alebo napíšte názor by ma mrzelo keby to nebolo to pravé orechové. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 mne sa ten tvoj vyber paci!!!:) ma vsetko, co ma mat, v podstate je ako ta nasa, len bez predneho panela....uvidis @tiny_petka budes spokojna.......ak by si mala vacsi rozpocet, da sa najst aj lepsia, no podla mna je to zbytocnost, tato je super! ;-)
Odpovedať
@stanulka76 No daj tip lepšia?Zo zvedavosti sa pýtam čo tejto chýba? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ved vies, ze ja sa stale ohanam hlucnostou :-D :-D , tak v tomto isto by bola aj lepsia, no cim menej decibelov, tym viac eciek ]-(
Odpovedať
@stanulka76 Nerozumiem akých eciek,prosím po lopate. :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?