Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@manilla akú vonačku?
Odpovedať
@pralinkaaa Škoda peňazí ja som mala voňačku raz cena nenormálna a voňala týždeň.Keď umyješ riad Jar citron,alebo Somat gel ti ju prevonia. :-D :-D :-D
Odpovedať
@pralinkaaa kupila som ju dnes. (maju akciu na cely somat tak som nakupovala :-D) Zatial voni tak ze ked otvorim UMR tak voni cely byt. Uvidim kolko teda vydrzi, pisu ze 60 umyti. Normalne to tam zavesis na kos.
Odpovedať
@pralinkaaa ja tiež používam auto,ale ak mám špinavší riad a púšťam ju každý 2.deň,tak pustím 1.deň ten program na oplachovanie,potom nič nesmrdí.A tablety používam z Lidla,zvlášť soľ,leštidlo,vraj je to lepšie aj pre umývačku...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ja som mala z LIdla vonu, taku závesnu a vydržala dlhooooo, ale mozno aj preto, lebo nepustam UMR každy den :)
Odpovedať
Profilova fotka
tak sme sa s manželom porozprávali a on povedal že to tak nemyslel veď on mi ju nakoniec kúpil že to len tak prepočítaval a že je rád že ten čas ktorý som trávila s umývaním riadu teraz trávim s ním a s našou dcérkou a čo vravíte n aznačku Baumatik bdf 66w a ako sa dá vypnúť leštidlo?
Odpovedať
@danulkaja ja mam z Lidla zatiaľ tie 3v1
Odpovedať
No my kupujem v Lidl: Sol, prasok a ten citronovy osviezovac. tablety kupujeme vacsinou Somat/Finish v akcii ked su niekde. Kratky program davame casto. Napriklad ked sa naskladaju taniere a pohare a mame aj hrnce tak taniere s poharmi dame na kratky a na dlhy potom dame hrnce a podobne. Inak aj tu flasticku/sacky na cistenie umyvacky pouzivame z lidl. Odmasti to uplne umyvacku aj odtok a vsetko. Pustame to na najvyssiu teplotu dlhsi program s prazdnou umyvackou (su tam kose aj na pribor v tom je ta flasticka) asi raz za 5-6 mesiacov.Ak sa vsak dava nieco mastne castejsie tak to pustime aj castejsie s tym. vacsinou po ukonceni grilovacej sezony ked sa vsetko mastne da umyt ta vtedy to pustime.
Odpovedať
Ahojte. Rozhodujem sa kupit umyvacku riadu Bosch SMI 59M05EU. Prosim vas ktore ju mate, je tam aj predumytie ? Nech sa mi tam spina nekvasi 2 dni :-) Dakujem ze odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
@mima300 ano, ma ju tu viacej bab a ma program na oplachnutie :) Ale neviem, co mate vsetci s tym kvasenim, ja bezne pustam myčku raz za dva dni, aj za tri a veru nic extra tam nesmrdi :) treba dobre oškrabaťdo smetí jedlo z tanierov :) Je to dobra umyvacka, budes spokojna, mam pocit,ze tu ide na dračku :-D
Odpovedať
@katrin21 tie vone z lidlu alebo teda vsetky vone do umyvacky sa nechavaju aj pocas chodu umyvacky ci to treba vybrat
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 to je tam stale , tie co som mala ja su take kruhy ako jing a jang modro zelene :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katrin21 dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mima300 my ju mame a predoplach ako samostatny program to nema ..... ale kazdy program, ktory ma, zacina oplachovanim (okrem rychleho) ...... ako pise Katrin, treba davat jedlo z tanierov dole a nema tam co smrdiet:) budes spokojna!!!!! ..... aj ja pozeram, ze ta mycka ide na dracku, mame ju tu mozno uz aj 10ti :-D ...raz som tu citala jeden komentar na tie vonky ..... sa ho drzim:) ...... voniat ma jedlo na tanieri, nie tanier samotny! tej dotycnej to pokazilo chut do jedla (asi to bola nejaka intenzivna vona:( ) ....... staci jarovy vankusik alebo vyzmykany citron
Odpovedať
Profilova fotka
@mima300 mám ju aj ja, predoplach nemá, ale nepociťujem potrebu ho mať,ak neumýva dlhšie ako 2dni,tak dám 1/2 náplň- nemusím čakať kým bude plná, na vôňu používam vyžmýkaný citrón-ak máme doma ;-)
Odpovedať
Vymením predoplach za rýchly program :-D :-D :-D Ja som ho použila 2-3 krát a to preto,aby som vedela čo to vlastne je.Raz v lete keď boli tie 35 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 aha, mas pravdu, teraz pozeram, ze ho nema, nasa z ktorej tento model vychadza ho ma, tak som myslela, ze aj tato.. ale to nevadi.... Ako pise Lenka, staci dat na polovicnu napln a pustit.ale myslim, ze a nebude nic smrdiet :) Ja osobne som oplach este nikdy nepustila a nevyuzila... :) za cele 2 roky :) Ja tam vonu uz davno nemam. dala som len raz na skusku, a veru da sa bez toho v pohode zit, ako som pisala :)
Odpovedať
@katrin21 Kúpte si sliepky ako my a nebude vám UMR smrdieť. :-D :-D :-D Ja každé zrnko ktoré ostane na tanieri šup sliepkam na dvor a máte vystaráno a odmenou sú vajcia.No,ale tým čo žijú v paneláku to moc neodporúčam. :-D :-D
Odpovedať
Dakujem za odpovede :-) Tak som si ju nakoniec objednala, v pondelok mi pride. Myslela som ze predoplach sa dost vyuziva, ale zrejme mi asi chybat nebude :-)
Odpovedať
@lenka34 Písala som to tu,ale ešte neskúšala no mám kedy???? :-D :-D :-D skúste aj grep,alebo pomaranč samozrejme tiež vyžmýkaný 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Dobrý deň, prosim vas, tie ktore ste kupovali vstavanu umyvacku od fy. Bosch, ako ste realizovali instalaciu? Ideme ju kupit cez datart, v utorok by nam ju mali doviest domov a ponukli k tomu za 44,9 eur instalaciu autorizovanym servisom. Tak som najprv bola v soku, ze nieco take treba, ale spomenuli sme si, ze aj ruru a dosku nam instalovali tak. Poradite mi, ak ste vyuzivali autorizovany servis, kolko vas to vyslo? Byvame pri Martine, takze najblizsi podla zoznamu vychadza servis v Sucanoch. Len pani max. ochotna, ze nech zavolam v pondelok. Tak neviem, ci tych 44,90 je prehnane, ci realne. Dakujem za odpovede.
Odpovedať
zbytocne vyhodene peniaze. ziadnu "autorizovanu" instalaciu netreba. instalacia je jednoducha. privodnu hadicu napojite na vodu a vyvod z umyvacky napr na sifon od umyvadla... nic tazke.
Odpovedať
@tasha12 ak mas v dosahu steker a mas upraveny privod vody so samostatnym kohutikom pre UMR, samostatny odpad, alebo dres upraveny na pripojenie odpadu z UMR, servis nie je nutny, to je ako pripojit pracku, aj tam musis mat privod vody, len napojis hadicu, odpad, len napojis hadicu za elektriku zapojis do zasuvky. Ak jednu vec z toho nemas, autorizovany servis si kazdu blbost zarata plus cestu.
Odpovedať
mame vsetko nachystane na mycku, aj ked sme sa predtym s mangelom bavili, vravel ze to zapoji aj sam, ze nie je nutne volat nasho vodara. Ale predajca mi povedal, ze nebudem mat platnu zaruku, ak si to namontujem sama. A preto uvazujeme nad servisom. NIe pre nejaky technicky problem. A mangel je vytoceny, ze za robotu za 5 min chcu take prachy.Preto ma napadlo sa spytat, ci ste to aj vy riesili.
Odpovedať
@tasha12 Co ja viem nikde nebolo napísané,že firma to musí spraviť.Nedávno som dokonca čítala,že si namontovali sporák a keď sa pokazil v záruke im povedali,že nemajú nárok na reklamáciu,pretože nebol odborne zapojený,ale dovtedy kým sa do toho neobula SOI,oni sa nezbavujú povinnosti záruky 2 rokov to isté platí aj na UMR.MM mi to sám namontoval. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@tasha12 my sme montovali vsetky spotrebice sami. Nemyslim si ze sa do dvoch rokov pokazia a potom je to jedno. Ako pisu ostatni- treba mat predpripravu a zastrcku a ziadna veda. Ja som na UMR myslela uz pri planovani kuchyne a kupili sme ju len nedavno. Len chcu postrasit a vytiahnut z ludi peniaze.
Odpovedať
@tasha12 to aj mne povedali v Datarte, ked som od nich kupovala digestor, ale chceli za to 54,90, čo je podľa mňa úplne nehorázne, lebo išlo len o zavesenie na stenu a zastrčenie do zástrčky. pani z Datartu mi tvrdila, že mi neplatí záruka, ked si to nenechám nainštalovať nimi a dokonca povedala, že mi záruku neuznajú ani keby mi to zapojil nejaký iný servisný technik. ked som sa jej spýtala, že ktorý zákon im umožňuje takto podmieňovať záruku, tak už nebola taká suverénna a povedala, že mám si urobiť ako uznám za vhodné. my sme si všetky spotrebiče zapájali sami, na to stačí trochu šikovnejší chlap (alebo aj baba) a všetko nám už 8 mesiacov bez problémov funguje.
Odpovedať
A co chce zapajat servisak? Strcit do zasuvky a pripojit na vodu?????? To uz aj zehlicku mi pride zapojit servisák???????????????????????????
Odpovedať
Profilova fotka
@tasha12 nam vsetko zapajali stolari, ktori prisli montovat kuchynu a mycka bola otazkou 10min.....mikrovlnka zacala mat problem hned po otvoreni dvierok a tak sme volali servis, vraj to bola chyba instalacie, no nemali problem s uznanim reklamacie, len nieco podlozili,... si neviem predstavit, zeby som za kazdy spotrebic mala platit pri zapojeni 50e ]-( uz fakt nevedia kolko pytat ]-(
Odpovedať
@stanulka76 Tak by ste si zobrali Novomanželskú pôžičku!!!!!!!!!!! :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?