Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nikol315 tu ide dost aj o komfort, ze to neumyvas Ty. inak neviem odkial beriete vodu, ale 1m3 stoji cca +/-1 Euro, plus odpad +/-1 Euro, + distribucia .. tak 1m3 stoji cca 2.5 - 2.8, tak za 10 centov mas tak cca 35 - 40 litrov, co pri umyvani riadu das v pohode a to este musis zohrievat. Zase aj umyvacka na 1 cyklus ma spotrebu 1 kW, ale tym 1 kW by si zohriela cca 30 litrov vody z 20 na 50 stupnov. Tazke osobne si myslim ze To vyjde na rovnako, ale je to komfortnejsie.
Odpovedať
@nikol315 povedz manzelovi, ze oprat svoje kosele a ponozky si moze na potoku a zadara,nemusis pustat pracku :-D Take mudre reci chlapa mam fakt rada. ved nech umyva a utiera riad ak chce,nik mu nebrani. @marta2610 ja najviac pozivam ECO,kedze UMR zapinam na noc,cely den zbierme riad a na vecer zapinam.
Odpovedať
Keď si pomyslím,že kedysi keď človek varíll k omplet obed aj nejaký koláč a som potom umývala riad aj 2 krát za deň ku koncu voda studená,mastná brrrrrrrrrrr už neprosím.To keby sme všetko preratávali tak by sme nejedli,nepili.Mám rada pesničku Žijeme len raaaaaaaaaaazzzzzzzzzz.Jasné,že treba šetriť kde sa dá a ako sa dá.Preto som veľmi rada,že sme tu taká skupinka kde si poradíme kde je aká akcia,čo je dobré a naopak čo je na h...........Takže doumývania. :-D :-D :-D
Odpovedať
@atlaska Vieš prečo má mamička také hebké ručičky?Lebo otecko umýva riad. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@nikol315 kup si tablety Wk z lidla, za 3-4 e je tam 40ks, takze stoja malicko :) a umyju dobre :) a manzelovi povedz, ze zabudol na OHREV vody na umyvanie riadu a to uz nie je len voda ako taka, co on vyratal( a vobec ktovie ci spravne, akosi ma to netankuje, UMR je super vec, setrrí cas a mas poriadok na linke :) a basta ) :)
Odpovedať
@nikol315 pocital manzel aj to ze pouzivas cistiaci prostriedok, hubku a ine veci na cistenie riadu? No a my kupujeme obcas velke balenie Somat/Finish a inak prasok/tablety v lidl. prasok mas na 100 umyti. Ked sme mali servisaka u nas tak nam hovoril ze staci davat za cajovu lyzicku prasku vobec nie to co pisu na prasku ze odmerkua podobne. Nam umyva na kratkom programe a umyje vsetko super. Ked sa nahodou robie nieco mastne a ostane to cez noc stat tak davame dlhsi program a tabletu. Inak okrem soli k prasku nedavame vobec lestidlo a ani netreba. Sol tiez kupujeme v lidl. prasok stoji tusim do 4€ na 100 umyti. nech ti manzel vypocita ako "nevyhodne" to je. My mame za 38-48 minut umyti riad po obede a medzi tym si dame kavu s navstevou alebo s deckami. Casto su v umyvacke riady aj dlhsie od rana a zapne sa az na noc a umyje uplne v pohode. Hej a opytaj sa na kolko si ceni manzel tvoj cas ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ten turbo speed to nieke rychly program ??
Odpovedať
Profilova fotka
BOSCH SMV 58M90EU dnes som u nas v euronicse pozerala vstavane umyvacky a tato a aj ine staly az do 900e,skoro ma vykotilo ,tak by som to chcela kupit cez internet ...cez koho odporucate,ze su dobry a spolahlivy aj pri oprave umyvacky? =-)
Odpovedať
@mirkamilos myslim ze opravu umyvacky riesis cez servisne centrum a tam je jedno kde ju kupujes. Ide o to mat doklad o zaplateny a potvrdeny zarucny list.
Odpovedať
@mirkamilos Nie je to je program na h.......Daj si do googla Turbo Speed a ono ti napíše čo to je.Heureka.sk keď si dáš a Klikneš na T,S ono ti to presne napíše.Keď chceš UMR napríklad:Bosch SMV48m10.sk a ti to vyhodí kde a za ? e to predávajú. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Mi pripomenulo jednu kamošku manžel jej nechcel kúpiť UMR veľmi po nej túžila,čo čert nechcel alebo chcel :-D :-D :-D si zlomila ruku v ten deň ju kúpil nebol čas cez Net,kým by to doviezli bola by sádra dole tak v obchode,že preplatil už ho netankovalo. :-D :-D :-D Dievčatá prosím vás čo máte doma držgrošov nie je to návod!!!!!!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
jooooooooj ta boschka nema rychly program??? ]-( tak to uz nie je suprova :-) .....rychly je dolezity, a martuska vravi, ze turbo je na.. tak treba dat na vlastne skusenosti!!! :-) @marta2610 marti u nas ide najviac rychly, sice nema susenie, no po vypusteni pary staci to teplo a okrem plastu je vsetko ok, a v poslednej dobe pouzivame viac eco ako auto, ale s polovicnou naplnou, skrati o 20min cas a zrazu mame mycku co ide na 7-8litrov :-D a umyje krasne a potom uz len 70tka na velku spinu, no to sa nam podari zapnut tak raz za dva tyzdne hlavne koli precistenie a potom je tam uz len jeden, podla mna nezmyselny program, ze eco45 ..... ten nebol zapnuty este ani raz @katrin21 s tymi jarovymi vankusikmi sa nam to este nestalo :-( ....a to uz dva mesiace ideme kazdy den len na tie.....asi to bude fakt tou velkostou ...... W5 to isti!!! ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mirkamilos mirka do kolko e si ochotna kupit umyvacku a napis, ci musi byt plne integrovana alebo ti nevadi predny panel a nieco pohladame:)
Odpovedať
@mirkamilos Bosch 58m90 eu nemá rýchly program!!!!!!!!!!Za mňa niiiiiiiiiieeeeeeeeeee.Ale ak tebe vyhovuje prečo nie. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 dakujem ti pekne ,chcem uplne vstavanu bez panelu v predu ,lebo pri malej nemam moc casu sa tu hrabat x-) chcem do 10l ,A spotrebu a do 600eur moze byt .na pribory hore panel ten rychly program... diky moc
Odpovedať
@pralinkaaa Ja ju mám 2.týždeň,takže testujem a zatiaľ super...ale je to moja 1.umývačka,takže nemám s čím porovnať
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkamilos tak ak Bosch, tak som ti nasla tuto BOSCH SMV 48M10 EU ma rychly program, 10l spotrebu, zasuvku na pribor a je plne vstavana.........na internete ju do 600e kupis, vsetci tu chvlia adreashop a tam je za necelych 580e co je za toto vsetko celkom slusna cena.......plne integrovane su drahsie:( jedine negativum co to ma, je ze neuvidis cas kedy program skonci, nepremieta sa to ani na dlazke:( citala som na nu par recenzii) ...... tak ja osobne ti radim tuto:) !!! drzimk palce a pekny vecer
Odpovedať
@danulkaja ja takisto a práve som čítala manuál - používaš tablety tie multi alebo osve aj soľ a leštidlo? ja som zatiaľ mala zapnôutý iba program auto - ale zdá sa mi dosť veľká kým sa naplní to "smrdí"
Odpovedať
@nikol315 neviem, ako to mate doma podelene, ale je dokazane, ze umyjes riad aj v rukach v litri vody a v litri vody ho oplachnes. Prostriedok cistiaci netreba ziaden. A ked sa najete z hrnca s jednou lyzicou, tak je uspora este citelnejsia :) Ak chce manzel setrit, treba mu dat do ruky vechet a nech sa stara, ty vyhlas strajk. Nic nie je len cierne a biele :) Mne zalezi na tom, aby som si nenicila moje a manzelove ruky, kedze obaja trpime na ekzemy. Ze uz neumyvame pod tecucou vodou a nejdu do odpadu rocne hektolitre vody. Ze ma neboli chrbat z hodinoveho krcenia sa nad drezom. Ze za ten cas si mozem po obede oddychnut a pomojkat sa s detmi :) A nikto nehovori, ze musis kupovat najdrahsie tablety. Najdi si skusanim take, co nezatazia rodinny rozpocet a dobre umyju, sleduj akcie. Ja kupujem jarove vankusiky v akcii tusim za 12 centov jednu. Bezne byvaju aj za 20 centov a to je dost citelny rozdiel. Teraz ide UMR cca 20x za mesiac, takze mesacne platim za tablety kolko? 2,4 eura. Spotreba je zanedbatelna, co sa tyka vody. Ano, prud to zerie, preto treba pozriet navod a najst program, ktory tej elektriny zerie najmenej a pouzivat vacsinou ten. Ale ked si pozries spotrebu vody a elektriky u pracky, tak myslim, ze tam je spotreba energii este vyssia. O mojej susicke pomlcim. Proste za pohodlie sa plati, ale aj cas stoji peniaze...
Odpovedať
Baby kedy zapinate ten rychly program? To tolko varite? ja varim skoro denne, mavame teple vecere + ja robim z domu takze aj nejaky ten rychly obed-salat si robievam + polievku niekedy zjem na obed a uplne mi staci zapnut mycku ked idemvecer spat. Sme 4.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska nevarim denne, kedže mame obedy, tak cez tyzden pustame kazdy druhy - treti den, urcite nie kazdy den.... to by sme nezaplnili... Cez tyzden vecer bud nevarime a mame co chladnicka dala, alebo max. krupicova kaša a prazenica :-D, alebo parky z 86% masa z Lidla .. a potom varim cestoviny, zemlovku, alebo nejake palacinky a tak... cez tyzden....
Odpovedať
@katrin21 no a kedy teda pustas ten rychly program, lebo ja ho skoro vobec nevyuzivam, to uz fat ak je veeelka navsteva u nas.
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 diky tu som pozerala veru este si musim k tomu sadnut a co hovorite na Miele znacku je o dost drahsia veru ,mate ju niektora? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska no prave ked mam vacsinou len taniere a sialky cez tydzen a skoro ziadne hrnce, reps. len z avrenia parkov :-D a... AK tam mam za dva dni same taniere a sialky a pribory, a jeden mastny hrniec, tak ten radsej umyjem v ruke a pustim len kratky program :) ale ja ho nejako casto nepustam, najviac pustam 45-65 asi :) a za polovicny cas.. ked mam aj nejake hrnce tam..... A ano, po oslave je tiez dobry kratky, ked je vela tanierov a tak.... a chce rychlo mat zase ciste :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkamilos Sestra ma MIele 10r a velka spokojnost :) ale to je cenovo iny " level" .... To je TOP NR 1 .. to tu nemame asi nikto.
Odpovedať
Mam UMR treti den, fici zatial denne :-D . Len baby mam otazku. Kupila som Somat tablety a ked pouzivam tie treba aj sol? Lestidlo som vypla ale sol nasypala. Pre istotu. @pralinkaaa ja som kupila taku tu vonacku, aby nesmrdelo. Zatial sice smrdi novotou ale teraz uz po citrone :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@manilla ak nemas tablety 3v1 tak treba... ak si kupila take, tak netreba, uz je v nich vsetko :) Ale ja mam radsej sol stale nasypanu, lebo mame tvrdu vodu a nemusela by ta v tablete stacit.. UMR si ju pomaly berie, ale vydrzi mi aj pol roka ta jedna davka , alebo aj viac :)
Odpovedať
Profilova fotka
mate skusenosti s tymito UMR? : http://www.mall.sk/vstavane-umyvacky-... http://www.mall.sk/eco-vstavane-umyva... http://www.mall.sk/vstavane-umyvacky-... ktoru by ste mi odporucili ... dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@widlak87 hmmm.. to je ťažko... posledna sa mi paci, ze ma vario speed, ale zase ma az 13l spotrebu.... zasuvku nema na pribory ani jedna, takze to je jedno... ja by som brala z toho co si dal asi tu prvu z tohoto,.. ma celkom dost programov a nizku hlučnost.... kolegyna ma elektrolux a su spokojní .
Odpovedať
@widlak87 Súhlas s Katrin 1.Má 7 programov jeden lepší ako druhý. :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?