Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@stanulka76 tak nakoniec som v tom tescu bola a kúpila som jar platinum (boli aj iné, ale keďže ste tu tento druh chválili, tak som si ho kúpila) jeden vankúšik - 0,16 eur, toľko si pamätám z cenovky, dúfam, že som si dobre zapamätala, lebo tak som strážila bloček za nákup, že ho doteraz neviem nájsť :-o
Odpovedať
@manilla túto umývačku riadu mám...som s nou spokojná...nemenila by som:-) :-)
Odpovedať
@lubk_ka biele su lacnejsie ako nerez,aspon vzdy boli. Nepozerala som ceny uz davno. Kocky - ak mate tablety a chcete pouzit kratky 30min program, co tam davate, take finish quantum sa na 30min nemaju davat. Teraz som ich brala v METRO pre mamu 200ks za cca 17eur - a zvazujem si polovicu nechat.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska ja davam W5 na rychly program, tiež sa tam píse, ze sa nemusia rozpustit, ale mne sa vždy krasne rozpustia, takže BOSCHka to zvlada :) teda ta nasa urcite . :-)
Odpovedať
@katrin21 neviem ci v tomto pripade ide o umyvacku, ale skor o teplotu pri ktorej sa tablta rozpusti. Tak asi rozne UMR maju aj inu teplotu na kr.program-ten 30min. Hmm-tak vaham, 30min pouzivam casto a teda nechce sa mi menit nastavenia medzi tabletami a praskom - dolievat lestidlo..... myslela som ze si necham tak 50 tabliet nastavim mycku a vkuse ich vypouzivam a zas budem mat prasok.
Odpovedať
Profilova fotka
nasa ma kratky pri 45st tusim @atlaska
Odpovedať
Nasa ma program 35-45st trva 1,25min a potom taky s poharmi 45st a trva 29min. Ved vyskusam a uvidim,ci sa rozpusti. @katrin21
Odpovedať
Ja na kratky program nikdy nedavam ziadne tablety. Neviem ci ste si niekedy uvedomili, ale ako pisete tableta sa vam uplne rozpusti po programe ked otvorite UMR. Ale skuste niekedy otvorit umyvacku ked oplachuje na rychlom programe a zistite ze vam oplachuje prave s tou vodou v ktorej sa este rozpustaju zvysky tablety. Takze potom oplach straca svoju ulohu a oplachuje vam s praskovou vodou. Ja som si tiez myslela ze tableta sa rozpustila pocas umyvania, ale nie je to tak cela sa nerozpusti pocas umyvanie ale az pri oplachu, no a z takych riadou by som ja nerada jedla no ktorych je este chemia. Ja na rychly program pouzivam vylucne gel, ale to je velmi vynimocne. Najradsej pouzivam program EKO a ten ma este mikdy nesklamal.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska mne ten kratky na 45st trva 29min evikuke ja rychly pouzivam tiež velmi vynimocne..
Odpovedať
@evikuke aj ja pouzivam najcastejsie ECO na noc,alebo ak v noci nepustim lebo nieje plna,pustam po ranajkach rano. len rychly davam po navsteve /tiez dost casto :-D / a ak by som nastavila UMR na tablety teda vypla lestidlo-zasa by som to musela nastavit na prasok :-p a zasa na tablety................to sa mi nechce,aj ked casom by som sa to naucila aj bez navodu.
Odpovedať
@atlaska Ved ja tiez pouzivam tablety a tiez to mam stale nastavene na prasok. :-D No komu by sa to chcelo prepinat aj ked to zasa az take zlozite nie je. :-) Ja aj tak stale ku tabletam pouzivam aspon sol, kedze u nas je tvrda voda, tak aby sa nezaniesli tie vselijak suciastky vodnym kamenom. :-)
Odpovedať
@evikuke lenze ked mam nastavene lestidlo a dam aj tabletu s lestidlom znicia sa mi pohare, hlavne vinove ma stvu. Obycky mam IKEA,ale vinove rucne fukane. Prepinanie aspon na mojej UMR - je kopa tlacidiel,postup musim pozerat v navode :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@daniela15 tak to je super cena za platinum!!! idem kupit:)
Odpovedať
@atlaska Ja som tiez spozorovala na sklenenych poharoch taky mliecny povlak asi koroziu skla, ale tiez ma to zo zaciatku stvalo ]-( ale teraz uz nie ved su to len obycajne pohare na kazdodene pouzivanie. A s tymi vinovymi to uz je horsie, to ti verim ale u nas sa zasa az tak casto nepouzivaju iba ked je nejaka navsteva. ;-) Na mojej umyvacke je prepinani ocosi jednoduchsie staci ked podrzis 2 tlacidla a sutomaticky sa mi prepne.
Odpovedať
Profilova fotka
my vyuzivame najcastejsie rychly program a zatial sa rozpustila kazda tabletka (jar, w5, finish), riady su vzdy ciste ani zrnko prasku, vyschnute tak neviem.....dali ste mi chrobaka do hlavy ako je to s tym oplachom a chemiou, tak jeden znamy, co robi priamo s umyvackami povedal, ze sa nemam bat, rychly program robi vsetko rychlejsie a ten posledny oplach je urcite cisty (ale hovoril asi konkretne o bosch, ma tu istu co my).......no vraj zalezi od typu mycky a tiez teploty ...ja len urcite nepouzijem vonku do umyvacky, lebo prave z takeho vonaveho riadu by som zase nechcela jest ja :-( .....staci, ze je cisty a bez akejkolvek aromy:) @atlaska myslis, ze lestidlo nici pohare? :-( ako sa to prejavuje? ja som myslela, ze to je na susenie........my tiez pouzivame tablety aj s lestidlom a lestidlo si berie este aj z mycky (nastavene na 01, to je minimum) a kazdy mesiac svieti, ze treba doplnit..........som myslela, ze ta mycka vie co robi:)
Odpovedať
Profilova fotka
ako to, že sa vam dava lestidlo do UMR stale? to fakt? sranda... pri BOSCH nie.. tam sa to davkuje na jednotlive umyvanie.. Takze lestidlo som davala len ked som mala tablety bez neho (2v1) , ale ked davam 3v1, tak lestidlo v UMR nie je..... Pohare sa budu nicit tak ci tak, to je v umyvacke normalne, preto tam kristal a pod. sa nema davať a takym beznym je to jedno, ked sa znicia, kupia sa nove a v podstate, vacsina ludi uz dnes ma UMR, takže vidia, ze skrabance na poharoch su od toho.... ja som si nejake skrabance zacala vsimat asi po 1,5r umyvania, prvy rok nic ... takze asi sa to sklo až časom zacina opotrbovavať, ale nie každy pohar.. je to podla kvality skla.. niektore nic, niektore skoro nic a niektore riadne..
Odpovedať
@katrin21 u nas su skoro denne vinove pohare v mycke. Nemam tam skrabance, len zo zaciatku ked som tuto novu UMR nastavovala prehnala som to s lestidlom a maju taky ten modroduhovy nadych-koroziu. mne ide o to ze mam tam lestidlo a chcem pouzit tabletu tak ho musim nastavit na minimum,lebo tam proste je,neda sa vytiahnut,len pockat kym sa minie. Som blba ze som si tie finish nekupila tiez 200ks za 17eciek je asi super cena, aj lepsia ako prasok+sol+lestidlo. @stanulka76 vela lestidla nici pohare. Ta tvoja teda "zere" dost , ja lestidlo pridvam minimalne a to mam nastavene tusim na 3 pouzivam prasok.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska aj u nas vinove v myčke, ale nie kristalove, take obyc. hladke a zatial su bez skrabancov :) Ja tam na lestidlo mam uplne male okienko, takze nehrozi, aby mi tam nejake zostavalo :) davkuje sa jednotlivo... podla toho, co pises, tak ty tam mas nejaky zasobnik, ako napr. na sol ...
Odpovedať
@katrin21 to pred kazdym umytim musis liat lestidlo? Ja mam tretiu UMR a zasobnik bol v kazdej. Nastavi sa len mnozstvo ake si UMR vezme pri kazdom umyvani.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska no, ja pouzivam stale 3v1, takze tam nedavam nic, ale ked som mala ine tablety, tak ano, pred kazdym umytim som dolievala
Odpovedať
@katrin21 fiha, taku UMR som este u nikoho nevidela.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska tak mozno som slepa, mozno sa to nalievalo do zasobnika, len ja som vzdy chcela mať po ciarocku? neviem, mrknem na to doma, lebo ja fakt lestidlo nepouživam, len parkrat som takto :)
Odpovedať
@katrin21 podla mna tam mas zasobnik a ked si ho naplnila do plna, tak ti to bralo lestidlo este kopu cyklov. Ale ved to enva,akurat tym poharom to vadi,ale zas UMR nad vsetko. Radsej koroziu na skle ako umyvat rucne.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska presne ako pises, na lestidlo je zasobnik, hned vedla toho, kde sa dava tabletka, ....hned na zaciatku sme dali sol, asi tak 1,5kg a lestidlo po ciarocku (to si vcuclo tak mozno ani deci nie a bolo plne) , tak bollo pisane v navode, a vzdy ked svieti jedna z tych dvoch kontroliek tak treba doplnit........sol sme dali podla tvrdosti 02 a lestidlo 01........sol este nesvietila, no lestidlo uz 2x, riadime sa len vyrobcom:) ...myslim, ze keby sme pouzivali tabletky bez lestidla, tak by si ho bralo este viac a svietilo by po kazdom tretom cykle :-( ...ja myslim, ze ta mycka je tak nastavena, a kedze je fakt vsetko ciste a leskle, ziadne smuhy ani kvapky vody tak je asi dobre a nejdem do toho sparat......... :-) :-) ...a az tie pohare odidu, tak kupime nove ;-) ako hovoris, radsej tak, nez umyvat rucne!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska asi este zalezi na tom aky je ten zasobnik na lestidlo velky........ked dolejem plno, z flase zmizne asi deci a to drzi mesiac, potom zacne svietit.... a to mam nastavene na min 01.....keby som nedoliala, tak svieti stale, keby som ho uplne vypla, tak by mozno nevysusilo.........ved sa pise, ak mate pohare mokre, dolejte lestidlo.....
Odpovedať
Nemate nahodou niekto niektoru z tychto UMR: bosch SMV 69M40EU siemens SN66U096EU Ak ano napiste skusenosti, dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela15 platinum kupene:) tesiiiim, na obale same pozitivne info:)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk_ka ja by som brala ten siemens!!!!:) ani bosch nie je zla, no nenasla som rychly program a to by ti isto chybalo:(
Odpovedať
@stanulka76 ale ta bosch-ka ma zasa taky program ze ju zapnes ona sa za 25 min nahreje a potom mozes davat umyvat za sebou kolkokrat treba plny zasobnik a trva to 20 min. Takze to je tiez asi nieco ako skrateny program myslim
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, rozmyslam nad kupou tejto umyvackyBOSCH SMI 59M05 EU ActiveWater. Citala som si recenzie a tam bolo ze dvierka mozu byt bud zatvorene alebo otvorene, ale nie pootvorene. Je to problem, myslite si ze je to potrebne na vetranie a tak? Mavate UMR pootvorenu? Dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?