Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika tak mozno aj voda zohrava svoju ulohu, to moze byt... ono, bolo tu vela ludi, ktorí si ich chválili a vlastne preto som ich aj ja zacala pouzivať, ved som dovtedy nemala ziadne skusenosti s nimi.... . mala som teraz vzorku Jari,aj Finish nehovorim, umyla dobre, ale fakt som nevidela rozdiel v tom , ako umyje W5 :), takze naco platit viac :) Inak, myslim,ze kazdy si pise hlavne svoj nazor, moj je ten, ze mam s nimi len tie najlepsie skusenosti, ale stalo sa mi, ze som si neuvedomila, ze som 2 druhy plytkych tanierov ( kazdy ma trochu iny okraj) dala pomedzi seba a napr. vtedy mi ich neumylo dobre, lebo sa zakryvali akoby... Preto pisem, ze aj toto sa moze stat... Zase len vlastna skusenost.. Uz som videla vselijako nahadzane riady do umyvacky , by si sa cudovala , co niektore zeny dokazu.... a na druhej strane, niektore su schopne pustit umyvacku aj s 4 taniermi a dvoma miskami, takze co clovek, to zvykyˇ:) Tak neviem... pripustam, ze mozno voda, typ umyvacky a pod.. može rozdiel v tabletach urobit... Ja mam BOSCH, vodu dost tvrdu ( v Trnave je dost tvrda vseobecne) a teda zatial klop klop, vsetko klape ako hodinky ... :-) hough
Odpovedať
Ak nemam mastnu panvicu v UMR tak umyje krasne aj bez akehokolvek prasku ci tablety. Staci sol a lestidlo.
Odpovedať
@nanika do 5, filtre aj trysky som vcera skontroloval, ani naznak spiny ... 70 stupnov tam je, aj ten sme uz skusali ...
Odpovedať
@kanvor vdaka za odpoved, ozaj to je veda ;-)
Odpovedať
@nanika ahoj,vidim ze radis ludom ohladom UMR.mam prosbu-kedze doteraz som nemal umr a nerozumiem moc tejto problematike ohladom programov,potreboval by som pomoct.vybral som si Bosch SMI 59M05 EU a Bosch SMS 58M98 EU .ktora je podla teba lepsia z hladiska programov a funkcii.dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk ak možem - ja mam tu prvu :-) , teda toto je uz novsi model , male zmeny, ale v zasade je to presne nasa umyvacka.Oni kazdy rok vynovuju modely, zmenia napr. cislo, ale inak je to rovnake..... sme spokojní :) myslim,že viacero uzivateliek tu ju uz ma, takze mozno napisu aj oni :) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk ta druha nema kratky program, co by mne osobne dost chybalo.... ked nemas moc zaspineny riad, je idealny... ( pohare, taniere a pod..) . Hlucna nebude ani jedna, spotreby maju OK.. len ten kratky program - ten by asi rozhodol u mna. tu mas aj nejake recenzie tej prvej..... http://www.mall.sk/vstavane-umyvacky-...
Odpovedať
@bublifukk ta prva je lepsia, kedze oproti druhej ma rychly program. Druha ma sice nizsiu spotrebu vody, ale myslim, ze ten rychly program ocenis viac, ako tu trochu usetrenej vody. Inak su obe dobre, co sa spotreby, programov aj vybavenia tyka, obe maju priborove zasuvky. Mam taky pocit, ze tu druhu ma Martuska tu z fora a nadava, ze tam chyba ten rychly program. Staci takto? Keby daco, som tu :)
Odpovedať
@katrin21 ,@nanika -dakujem dievcence za radu :) rychly program je vlastne variospeed nie?to ma ta druha UMR
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk nie, vario speed ti skrati ostatne programy ( okrem kratkeho) na polovicny cas, ak ho stlacis :)Cize napr. umyvanie co trva 2h30min bude trvať len 1h15min pri rovnakej ucinnosti :) Aj to je super funcia, ale tu maju obe ..
Odpovedať
@katrin21 tak potom je lepsie pouzivat stale polovicny cas nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk ale vtedy sa zvysuje spotreba elektriny ... ja osobne to ale aj tak dost casto vyuzivam, lebo nie vzdy mam cas tak dlho cakať :) takze je to super funkcia
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bublifukk Neviem či sa nemýlim,ale 1 je zabudovateľná?Presne ako píše Nanika ja mám tú druhú ide ako švajčiarske hodinky,ale mne veľmi chýba rýchly program.Napíš chcem takú,makú mám také požiadavky atď. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@bublifukk A ešte tá moja je voľne stojaca,antikorová. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@marta2610 ahoj,vybratu mam tu zabudovatelnu.medzi nou a zabudovatelnou je neakych 80 eur rozdiel.a kedze dievcence povedali ze rychly program je dobry,priklonil som s k zabudovatelnej.je lepsie davat tabletky,alebo kazde zvlast.mame prilis tvrdu vodu
Odpovedať
@vlastulka aj ja som s umyvackou velmi spokojna je to super vec..mam indesit
Odpovedať
@bublifukk ak chces usetrit na tabletach a kupis lacne, ja mam skusenost pri tvrdej vode, ze okrem soli budes musiet pridavat aj lestidlo, tak to uz mozes vsetko zvlast. Alebo jarove vankusiky, k tym staci len sol, tu by si tam mal mat tak ci tak.
Odpovedať
Dava sa na znamost, ze od pondelka 17.9. je v LIDL akcia LESK. Do UMR budu mat vonu a cistic UMR.
Odpovedať
@kriloter prepac, nezabudla som na teba, rozmyslam, co dalej. Daj vediet, ked vam pojde UMR na 70 stupnov.
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk my mame presne tu smi59m05eu a zo dna na den nam robi vacsiu radost :-) nemozem zatial poveedat jedno krive slovo, pouzivame ale len 2mesiace takze ci je taka uzasna ako pisem, poviem az po roku........sitko sme zatial nekontrolovali (pisu, ze je samocistiace), no my sa snazime davat tu spinu z riadu dolu, len handrickou obtries, pouzivame najcastejsie rychly, ten bezi kazdy den, sem-tam a potom 70stup raz za dva tyzdne, ked chceme aby sa z hrncov dala dole ta zazrata spalenina :-D .........uz som spominala ze striedama W5 a jar vankusiky, nevidim rozdiel v umyvani......takze ja ti tuto mycku odporucam na 101% ;-) @nanika jaaaaaaaj tak na LESK uz cakam jak na ihlach:-).......hlavne koli cisticu, o chvilu by trebalo tu nasu lasku precistit:-) a vonky sa trocha obavam, tak tu radsej nie........len dufam, ze ked dojdem, tak mi v tom lidli este nieco ostane ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
to sem-tam bolo, ze auto pustime sem-tam:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk zaleží aku velmi mas tvrdu vodu ... vyskusas a uvidis po par razoch, ci ti dobre umyva :-) My mame dost tvrdu vodu a umyva dobre, dokonca mi pri tabletach 3v1 umyva lepsie, ako ked som mala len 2v1 + leštidlo som pridavala... Ale hovorim, uvidis sam, co ti bude vyhovovať... na zaciatok nieco kup a ked nebude dobre, skusis ine :) @stanula76 ja som sitko prvykrat kontrolovala po asi pol roku a bolo skoro uplne ciste :) takze pohoda :-). Vidis, aj tebe dobre fičí na W5, ako mne :-) to som rada :-) Ja cakam na akciu na tablety 3v1, davno nebola :-)
Odpovedať
@stanulka76 @nanika @katrin21 -juj dievcence stale vacsiu radost mi robite :-x :-x :-x .tak je rozhodnute. stanulka- to setris 2 tyzdne spinave hrnce?
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk a cim?co sa ti nezda? :-D Veru ani ja castejsie ako raz za dva tyždne ten 70st nepouzijem :) Na take bezne spinave hrnce z varenia staci aj 45 -65st :) uplne v pohode :-) Akurat ked napr, by som mala nieco, co bolo echt mastne, alebo panvica viac pripalena, tak dam 702st :) preto nie často, nie že by sme sušili dva tyždne spinave hrnce :-D. Samozrejme , hrnce pred vložením do UMR ocistim od zvyškov jedna, tie idu do koša :-) každa omrvinka :)
Odpovedať
@bublifukk Ja som si vsimla, ze pokial som dlhodobo, cize mozno aj mesiac, sla na nizkych programoch, tak zostala UMR zasla a neumyvala na 100%. Preto spustam 70 stupnovy program 1x-2x za dva tyzdne, akoby mi to urobilo restart, zasa je vsetko v UMR tak, ako ma byt. Tabliet a vsetkeho mozneho som uz preskusala habakuk, ale vzdy sa aj tak nakoniec vratim k jarovym vankusikom. Su to jedny z mala tabliet, ktore su na trhu a nie su osidene, dlhodobo som na nich sla aj na prvej UMR a to som mala vyblokovoanu sol a velmi tvrdu vodu a aj tak umyvala UMR s tymito vankusikmi bezchybne :) Ale nehovorim, ze z casu na cas, kvoli zmene nekupujem ci uz prasok, alebo aj ine tablety :)
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk :-D tak ako pisala katrin a nanika.......tie hrnce nie su az tak spinave, aby to neumylo aj na auto, dokonca aj na rychlom , ocistim od zvyskov jedla, takze su v podstate len mastne a tu 70tku hlavne koli tomu, aby to precistilo mycku, od mastnoty pri tej vyssej teplote a super to tie hrnce odmoci od takej tej zatvrdlej pripaleniny a potom uz len vezmes suchatko a tak to ide krasne dole, ze hrnce ako nove :-) ;-) ... a potom niekto pride na to, ze naco kupovat nove, ked tieto su zas ako nove :-D :-D @nanika tesiiiiiiiiiim na lidl, uz som videla letak :-) ked nanika uvidis niekde zlavu na jar vankusiky, hocake, daj vedietl, :-)
Odpovedať
@stanulka76 to znamena ze po 70 ked pusti spina musim hrnce este rucne ocistit od tej pripaleniny?
Odpovedať
@bublifukk nie, aktualna spina pusti v UMR uplne. Stanulka myslela, ze ak mas take postarsie hrnci, ktore casom zostali az cierne od pripalenin z vonkajsej strany hrnca, tak vplyvom chemie a teploty v UMR ti tu spinu nalepta a to, co si myslel, ze nikdy uz z toho hrnca nezlezie, tak to drsnou hubkou, pripadne s trochou prasku, das dole a su ako nove :)
Odpovedať
Profilova fotka
@bublifukk no radsej rucne akoby mala sama odpadavat do mycky......ale ja myslim tu pripaleninu na vonkajsej strane hrncov, a okolo uchytiek, co sa tam roky usadzalo.....ta cerstva pripalenina vo vnutri, ked spalis prazenicu napr. ;-) tak ta oide dole v pohode, no my sa fakt snazime tu hrubu spinu z riadu dat najprv dole handrickou ale vidlickou zoskrabem co sa da rovno do kosa........ale urcitee predtym neumyvat!!
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika nanika ty mi citas myslienky ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?