Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Zavárate v UMR ?Moja kamoška dá program Intenzívny 70 stup.a normálne zavára,nasáčkuje to tam samozrejme bez tabletky,najlepšie cez noc a nechá to v UMR do rána,že vraj super už tak robila lečo a teraz čučoriedky.Niekto sa pýtal na vodára,ja mám svojho ozaj kutila,takže rada odo mňa keď je trochu zručný to zvládne,poprípade zo začiatku odporúčam na noc uzatvárať prívod vody kým si nebudete istí,že to je OK. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@bibi78 Nechat to len tak, to je nanic. Pouzi na zabudovanie OSB dosku.
Odpovedať
Profilova fotka
@kanvor ale my ju nemame kam zabudovat. kuchyna je tak mala, ze sa tam uz nic nezmesti, takze bude musiet byt len tak na chodbe. je to sice trapne riesenie, ale docasne to vydrzime. @atlaska presne tak som to planovala, dame polozit nejaku dosku na vrch, aby sa neposkodila a teraz si mi vnukla myslienku, ze aj na bocne dvierka nejaku OSB. dik za tip!
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 moja kamoska zavara.. skusala a vraj v pohode... na 70st programe :-D ja nemam odvahu... Ale zavarala som v rure a to sa mi nepacilo, vsetko sa rozvarilo,..
Odpovedať
@bibi78 nielen ty nemas miesta :-) pospekuluj.
Odpovedať
@bibi78
Odpovedať
@stanulka76 ahojky, chvílu som tu nebola. ešte sa ta chcem opýtat, či ty do svojej UMR sa vojdu do horného koša taniere plytké i hlboke, ked ste to tu preberali. u nás je vždy najviac špinavých hlbokých, no aj plastové misky. som zvedavá, kolko sa tam toho zmestí?
Odpovedať
@nanika ktoré si prostriedky s ochranou skla? sa bojím, že aj naše taniere sú už teraz po pár mesiacoch používania škrabnuté /náš syn a pri návštevách dalšie deti v rodine/, tak UMR im už len "pomôže". aj v lidli W5 sú také? musím kuknut do lidla, ked my sme skoro celé prázdniny u rodičov na dedine a tam lidl nemajú :-D .
Odpovedať
mate niekto tuto umyvacku? je dobra? http://umyvacky-riadu.heureka.sk/aris...
Odpovedať
@bibi23 tie starsie to nemali, tie tablety z lidla, nove tusim maju, musis to mat uvedena na obale. Take tie znackove ich prevazne maju, dm tiez. Take tie lacnejsie tablety ich nemavaju, cest vynimkam...
Odpovedať
@bibi23 do ziadnej umr sa ti plytke taniere hore nevojdu. Hlboke jedine ze ich das trocha sikmejsie. Dezertne a podsalky v pohode
Odpovedať
Profilova fotka
@kanvor skvely napad! len v nasom pripade nerealizovatelny, ideme docasne do prenajmu, takze naozaj spekulovat nemozeme... ale tie OSB dosky to je parada! ;-) asi si zozenieme nejakeho sikovneho stolara, co to zbucha dokopy :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bibi78 ahoj bibi, tak nam vsetky spotrebice zapojili ti chlapi, co prisli montovat kuchynu, len to bolo potrebne predtym pripravit, myslm privod vody do mycky, privodne kohutiky k baterii a odpad ... stena za myckou rovna, toto vsetko vedla do skrinky pod dres.........som rada, ze si sa uz rozhodla ;-) @bibi23 ...to sme este neskusali, ale vcera sme prisli na to, ze horny kos sa da posuvat hore dole, a tym sa spravi viac miesta, bud pre horny kos alebo pre spodny.......vyskusam ;-) @nanika s tym poskrabanim mas nanika pravdu......ked sme po prvom myti vybrali taniere zdali sa mi poskriabane, no uz maju par rokov a to len to poskriabne vyslo viac na povrh.......vraj take uz boli, len som si to pred tym velmi nevsimla :-(
Odpovedať
@nanika tak do šuplíka príbory, hore misky a hrnčeky a dole hrnce a ak sa ešte vojde, tak aj taniere dole. radšej prípadne umyjem v ruke 2-3taniere ako sa babrat s hrncami.
Odpovedať
@stanulka76 Tie taniere sú viacej vyleštené preto to tak vidno,alebo to je aj tým že keď sme umývali riady ručne tak sme ich tak neokukovali teraz nádhera. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ake programy najcastejsie pouzivate? resp su lepsie tie kratsie, ekonomickejsie ??
Odpovedať
@dadisa ja pouzivam podla potreby, kratky malokedy, kedze mi dobre neumyje viac znecisteny riad. Intenziv len na plech z kurata minimalne raz za dva tyzdne, kvoli preplachu UMR. Ostatne striedam podla potreby, skor eco a automatiku, priznam sa, ze ten 50 stupnovy som nepouzila ani raz. Predoplach asi 2-3x za rok, polovicnu napln som nevyuzila vobec. Pisem porovnanie mojich programov, spotrebu vody tam bohuzial nemam: Intenzivny 70/1,4 kWh Normálny a Automatika 55-65/1,2 kWh Eco 50/1,05 kWh Krátky 55/0,79 kWh Mix 50/0,87 kWh
Odpovedať
co sa tyka tych tanierov, mam nakres v navode, ze pokial je vrchny suflik v hornej polohe, zmesti sa do 19 cm tanier, do spodneho 31 cm, ak je v dolnej polohe, je to 24 cm a dole 26 cm
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika dakujem za odpoved, mna celkom prekvapilo, ze tie programy su celkom dlhe cca 2hodky
Odpovedať
@dadisa no, moj eco ma cca tri :( Takze ho urcite nespustam, ak viem, ze budem v kratkom case nieco z UMR potrebovat :( Ja som si toto porovnavala uz davnejsie a uz som zabudla, kolko tie programy zeru :(
Odpovedať
@dadisa Preto tu stále píšem dookola UMR musí mať rýchly program.Nie len časovo,ale aj E ušetríte,keď človek dá o 100 E navyše,ale sa mu to vráti. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 no ved ja mam 30minutovy, len ten je iba na take light umytie, ak chcem umyt zapekaciu misu alebo hrniec tak to asi nebude mat dostocny efekt
Odpovedať
@dadisa Ja nemám rýchly,ale najviac používam Auto 45-65 stup.napíše 2,40 min,ale veľakrát to mám umyté cca 1,30 min tak mi to skráti to je podľa znečistenia pomocou senzoriky to znamená aký máš špinavý riad.Teraz som zapla Intenzívny 70 stup.lebo tam mám mastné hrnce ten trvá 2,15 min,ale ten mi neskráti umýva ako napíše. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dadisa ano, je to na bezne znecistene pohare , taniere a napr. hrnce, v ktorych si robila cestoviny a pod. proste nie velmi pripecene.. Zapekaciu misu by ti dobre neumylo, na to treba aspon 60st
Odpovedať
Profilova fotka
@dadisa ...no u nas ide najcastejsie rychly, raz 70tka, obcas auto, a tak ako pise marta, skrati to z 2:40 na 1:30 to znamena, ze sme dali malo znecisteny riad, ktory mohol kludne ist na rychly.......su to fakt vacsinou taniere pohare pribor a obcas aj hrniec panvica, no na nich len mastnota, bez vacsej spiny tu sa snazime dat handrickou dole........fakt sa nam nechce cakat :-) ale bude treba prevetrat kazdy program ...je ale pravda, ze rychly nema susenie, no ked po skonceni otvorim, vypustim paru a znova zavriem (to mam od Katrin ;-) ) tak za hodku vyberame (pocas reklamy v telke :-D) a je vsetko suche (okrem plastu-to uz vieme vsetky), no a ostatne programy susenie maju, takze tam moze clovek vyberat hned po skonceni, bez cakania...
Odpovedať
Ja pouzivam na 90% v poslednom case Eco zapinam na noc,rano vyberem. Len cez vikend pus tam 2x zaden.
Odpovedať
@stanulka76 Ja zas keď doumýva otvorím na cca 1 mim.a potom zatvorím ale medzi dvere dám penu na chrbát tým vznikne taká 10 cm medzera a to robím aj vtedy keď plním UMR hlavne v lete aby to tam nebolo cítiť.Penu /špongiu/ mám z drogérie. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Ja zas pouzivam ten vytlaceny citron co tu niekym tusim nanika? Radila a citronov mam v lete kopu. Milujem tu vonu.
Odpovedať
@atlaska Ja ten vytlačený citron pridám do UMR a normálne s ním umyje riad ,ale iba raz a potom ho vyhodím. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ...u tej nasej mycky sa daju polohovat dvere, ako otvorim, tak ostanu, ale tiez to otvorime ako vravis na minutku, no potom zavrieme, nech to teplo susi...a myslim, ze funguje :-) marti, prosim ta a kde davas ten citron? to len korku? aku velku? ci aj duzinu? a ako casto mycku cistis, to sa tam da nejaka flasticka, ci co? a pusti sa na prazdno? ...u nas ide eco 170min ]-( ......ale uz sme tiez rozmyslali, ze dame na noc ...sme traja a ta mycka je do vecera vzdy taka plna, ze niekedy treba umyt nieco aj rucne, lebo sa uz nezmesti :-) :-) ... si neviem predstavit 45tku ;-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?