Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@stanulka76 ten čas "bez kuchyne" mi povedali u Danko huchyne, aj jedna firmička z prievidze a tiež ešte jeden stolár od žarnovice. že oni zameriavajú až ked je všetko dole, aby to bolo riadne zamerané. potom sa čaká, kým to vyrobia 3-4 týždne a potom ešte pár dní, kým namontujú. týto traja mi povedali, že budem bez kuchyne cca 4-5 týždnov. ale asi dáme sektorovú, len sa tam doladí opticky tých pár cm /2-3cm/. no chcela by som toho vela, no penaženka teda účet nepustí. @marta2610 špinavých príborov je vždy dost , tak kuknem zásuvku, že akoto vyzerá. inak čítala som cca 10-15strán diskusie. už sme sa rozhodli, že isto 60, ale nie sme na 100% rozhodnutý či bielu volne stojacu, či zabudovatelnú. ale asi zabudovaciu. @nanika tie celoskryté, že bez panelu by boli fakt možno lepšie. a ked nevidím a ešte umýva, tak sa dajú otvorit dvierka? asi detská poistka teda nemá zmysel. dík dievčatá za rady. bola som bez internetu a zas idem v stredu na obed k mojim rodičom na dedinu aj so synom, lebo máme na budúci týžden plánovanú operáciu nosných mandiel, tak už ho budem izolovat, že len na dvor a nie medzi deti. tam žial internet nemám a zdržíme sa tam cca 3 týždne. občas si asi odskočím aj na byt k internetu. to len aby ste vedeli, že prečo sem nechodím. teraz je prenás prvoradý syn a potom už budeme riešit kuchynu i umývačku. zatial som len hladala nejaké rady. ked trošku "prebehnem" mokrou hubkou s jarkou mastnejší hrniec v dreze, tak to možem potom pustit na eco?
Odpovedať
@bibi23 ja to pocujem, aj ked ide tichucko, ak prave neumyva, len susi, take bzucanie. A casom budes mat aj odhad, kolko to trva, kym umyje. Otvorit mozes aj behom programu, ked som len pred par minutami zapla UMR, vzdy najdem este nejaky riad, co treba este dolozit, tak v pohode otvorim, par sekund pockam, nech ma nespricne a po dolozeni riadu sa mi pri zatvarani dvierok opatovne spusti, kde skoncila... Ja to tak robim pri pracke tiez, je to presne to iste, vzdy mas vodu len na spodu spotrebica, nevylejes ju von :) Volnestojaca, takych 90 percent predavanych mozes po demontovani vrchneho krytu dat pod linku. Zabudovane ale maju z predu len taku predpripravu, ze o dvierky primontujes dosku v dekore kuchynskej skrinky. Co sa tyka zasuvky, predrazuje dost podstatne UMR, tak preto ju ja radim len velmi opatrne...
Odpovedať
BOSCH SMV 40M 30 EU to som len teraz na chvílku kukla net
Odpovedať
@nanika tiež sa mi občas stane, že ešte niečo pridám do pračky, ked je už zapnutá. tak ide to aj u UMR? sa bojím, že aj syn ak ju otvorí, tak že to vodu vypustí alebo niečo také. doslova predavač povedal, že ked chcete otvorit UMR, ked je zapnutá, tak ona preventívne vypustí vodu, aby nevytiekla von, že to zvýši spotrebu vody. popravde mi zatial nikto nepovedal, že či sa vôbec dvierka otvorit dajú kedykolvek alebo je tam nejaký časový spínač ako na pračke a čo stane potom. vždy mi len povedali, že načo by ste otvárali, ked ma to zaujímalo.
Odpovedať
@bibi23 z mojej skusenosti je ta voda iba na spodku, ved to nie je pracka, voda sa spodom odpusta a vrchom opatovne plni, takze postupne odchadza, to sa neplni po vrch :) Takze ked ju otvoris, tak ta spricne len voda z ostrekovacich ramien a ked uz umyva s teplou vodou, tak sa mozes parou ako aj pri suseni trocha oparit. UMR ti ale aj bez poistky ide stazene otvorit, maly mi ju vie uz otvorit sam a odlozit si veci, ma 4,5 roka, ale mala 2 rocna to nema sancu otvorit, aj s niektorymi zasuvkami na doraz ma problem. Samozrejme, ze do oboch spotrebicov to hadzem prve minuty, a urcite to vodu neodpusta ani pri pracke, ani pri UMR :) Co si sa pytala, ci ti riady umyje aj pri eco, ano, umyje. Ak mam nieco vyslovene pripecene, tak to necham trocha odmocit, aspon prstami trocha odbabrem, nech mi do filtra nejdu velke specence a uz to potom necham tak. Ale je dobre aspon raz za tyzden-dva pustit UMR na 70 stupnov, nech sa ti preplachne trubky.
Odpovedať
@bibi23 predavaci su povacsinou plateni z predaja, inak maju male platy, je tu mala motivacia sa ucit a ucit a ucit. Taktiez to byvaju velmi mladi ludia a chyba im skusenost, posuvaju len info, co niekde zaculi, povacsinou od ineho kolegu. A bohuzial je taka fluktuacia, ze sa nestihaju riadne zabehnut... Cele je to na skodu veci :( Potom sa netreba divit, ze clovek radsej kupi cez net, ked ma viac infa, ako predavac :(
Odpovedať
Profilova fotka
@bibi23 ]-( ]-( ]-( chcela by som vidiet tych "majstrov" ako by fungovali mesiac bez kuchyne...napisala som ti spravicku @nanika ... to mas pravdu nanika :-) ked som ja sla kupovat spotrebice, tak som najprv presla cely net a vsetky info a ked som nabehla do predajne, tak boli povacsine v soku, co to vlastne chcem ;-( v kazdej praci sa predsa clovek musi vzdelavat a ziskavat info, aby vedeli zakaznikom poradit...to nejde len, ze "pozrite si a vyberte".........ale aby som nehadzala vsetkych do jedneho vreca, v tom obchode, kde som nakoniec kupila, boli neskutocne ustretovi a flexibilni!! a dodnes sa tak spravvaju, nielen preto, ze som kupila... ...nanika ako casto umyvas sitko?......to je to iste co filter? :-N
Odpovedať
BOSCH SMS 54M02 EU som videla dnes v obchode. dá sa jej dat dole horný kryt, tak by mohla aj do linky. aj šporák nám zostane volnestojací a je biely, tak možno by to nebolo tak hrozné. neviem, ale sa mi zdá, že tieto volne stojace sú lacnejšie. @nanika kuchynu budeme objednávat až koncom augusta, tak ešte máme čas na rozmýšlanie, či volnestojacu alebo zabudovanú.
Odpovedať
@nanika Píšeš,že zásuvka predražuje UMR nesúhlasím.Ja som kupovala 2/2011 600 e.Teraz stoja Boschky,alebo Siemensky so zásuvkou na príbor ozaj dobré kukni str.179 od 421 e.To si myslím,že za dobrú značku nie je tak veľa či? 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
ešte by ma zaujímalo, že čo je lepšie, či pustit eco 50 alebo auto 45-60? alebo to závisí od modelu a všade je to iné? intenzívny 70 chápem na velmi mastné, rýchly 45 je na pár poločistých tanierov a hrnčekov. ale aký je rozdiel medzi eco 50 a auto 45-60. a kedy sa používa vario speed?
Odpovedať
@stanulka76 Prečo si myslíš že príb.zásuvka je dobrá vec?To máš pravdu bez kuchyne sa nedá existovať to môže povedať iba Pat a Mat.Ja mám zaťa robí podlahy takže ja nemám problém s majstrom,ale keď si predstavím,že celú spodnú linku preč vrátane UMR a šporáka no neviem,neviem a najhoršie na tom,že cez kuchyňu sa ide ešte do 2 izieb. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@bibi23 Píšeš 54M02EU má košík pre mňa by to nebolo dobré.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marta2610 tak ktorú konkrétne by si mala na mysli? bud bielu volnestojaciu alebo zabudovanú. tú čo sme v obchode videli, tak je energetická trieda A++ a aj to ma oslovilo.
Odpovedať
@marta2610 a cena v obchode bola 420 a dá sa aj za menej zohnat.
Odpovedať
@marta2610 a má aj odkládací přihrádka na příbory i v horním koši.
Odpovedať
@bibi23 Takže SMS54m02 eu-to si daj do google a to ti ukáže kde ju kúpiš a za ? e.Trieda energetická A,A,A a má košík na príbor.Na str.179 som ti dala tipy,ale najlepšie by bolo vedieť či voľne stojacu,alebo zabudovateľnú?To keď si dáš spraviť linku na to ti stolár dvierka spraví bez problémov,ale keď budeš mať hotovú linku teda z obchodu tak tam je lepšie kúpiť voľne stojacu.Takto budeme zbytočne tápať.A kukni aj na Bosch 59m05 eu má ju aj Stanulka 76 parametre super. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@marta2610 presne nadtým rozmýšlame, že asi lacnejšie bude kupit hotovú linku - teda sektorovú si vyskladat z ponuky. oni dávajú aj dvierka na volnestojace. chceli by sme novú kuchynu, no penazí málo tak špekulujeme ako to ide. chcem využit všetky volné miesta v kuchyni, že aj vrchné skrinky chcem v dvoch radoch až po plafon. najskor sme chceli že na mieru. zistili sme, že je to o dost drahžie a aj by sme museli byt dost dlho bez kuchyne. sektorova z nábytku vyjde trošku lacnejšie a aj kuchynu budem mat rozbúranú len minimálny čas. najskor sme chceli len 45cm a zabudovanú. po prečítaní diskusie sme to zmenili, že predsa len 60cm bude lepšie a stále viac rozmýšlame, že možno volnestojacu bielu pod pracovnú dosku, teda aby išiel dole vrchný kryt. my ju budeme kupovat až niekedy v septembri.
Odpovedať
@marta2610 ale tá stanulkina je cenou uplne niekde inde. rada by som, nech sa cena pohybuje okolo 400e. ak som dobre pozerala, tak je tam ešte najaký jeden program 45stupnov naviac, malilinko vyššia spotreba elektriny a tá príborová priehradka. inak je to cca rovnaké. teda ešte tá cena je rozdiel drahšia o vyše 100e. myslím, že tú priehradku oželiem. ja som to videla otvorené v obchode. má dole koš na príbor a v hornom koši ešte takú poličku na príbor či varešky.
Odpovedať
@marta2610 Martus, ale pradrazuje, ale mozno je to len moj subjektivny nazor. Ja osobne na UMR s priborovou zasuvkou nemam peniazky a pokial by s rovnakymi parametrami bola o stovku, dve lacnejsia, mozno s troska vyssou spotrebou, brala by som lacnejsiu. Myslim, ze sem chodia brat rozumy aj ludia ako ja, co maju decka a hypoteku na krku a popripade este na rodicovskej a ten rozdiel je pre mna dost vysoky. Ale suhlasim, ze pomaly tie UMR schadzaju dole, tak ked sa ta moja priplestena rozsype, tak uz kupim aj ja so suflikom do 400 eur. Este je to stale dobra cena, ked pracka, co by som chcela stoji nieco pod 1000 eur, och :(
Odpovedať
@nanika BOSCH SMS 54M02 EU môžem sa spýtat na tvoj názor? podla mna je celkom slušná. u nás v meste ju majú v elektre za 429e, ale dá sa určite aj lacnejšie. ale predavači :-S . že dá sa upravit výška vrchného koša, ale názorne to nevedel nikto ukázat, že ako sa to robí. že to si vraj potom naštudujeme doma, že podla návodu, že ono to ide určite - nejako. to rovno mohli povedat, že doma si to dolámte sami, tu my nie.
Odpovedať
@bibi23 ten kos nastavitelny ma skoro kazda UMR, oproti kolajnickam, na ktorych kosik chodi si len potiahnes kos do hora. Niektore umyvacky maju dve polohy, niektore tri, prestavis to doma aj bez navodu. Pouzijes to len v pripade vysokeho riadu v spodnom kosi, moc velky hrniec, alebo take tie velke taniere na chlebicky a kolace. Ta Boschka je podla mna OK, aj co sa programov tyka, teplot, detska poistka, spotreba, predoplach, polovicna napln, rychly program, myslim, ze budes spokojna. Vykon adekvatny cene a znacke :)
Odpovedať
@nanika ak teda volnestojacu, tak asi túto. tiež si myslím, že za tú cenu je to ok výbava.
Odpovedať
@stanulka76 tak ja neviem, ci to nie je len slovickarene, ja za filter povazujem aj to kovove sitko, pod ktorym sa filter nachadza. Na sitku nemam za rok pouzivania absolutne nic, ani som ho necistila. Filter ked ma napadne skontrolujem, ale vela neporiadku tam nemavam, len ho preplachnem pod vodou. Ked davam cistic UMR, tak si najprv umyjem filter s jarovou hubkou a potom spustim cistic. Cistim kazde cca 3 mesiace, ako ma napadne. Castejsie podla mna nie je treba, UMR umyva dobre a kedze pravidelne spustam aj 70 °C program, tak myslim, ze aj zvysok UMR, ukryty pred ocami je v poriadku a nie je zaneseny.
Odpovedať
@bibi23 Kukni ako som ti písala túto SN 25m289 od 421 e a ponúkajú ju aj na Quatro.Nanika pozri sa na ňu. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 no ja tu zasuvku nemozem porovnat s kosikom, lebo toto je nasa prva mycka, no po precitani celej tejto diskusie, som dala na vas, ze to bude super vec, ze sa oplati...tolko chvaly...tak som si povedala, kupim najlacnejsiu mikrovlnku (aj tak v nej len ohrievame jedlo) a varne dosky su vsetko rovnake, tak naco platit zbytocne a zvysok dam do mycky......vcera som pozerala, ze dnes tu istu smi59m05eu kupim uz aj za 500 ]-( , tak co uz...nepojdem pytat rozdiel :-) .......a ked si predstavim, ze na nej musia este stale zarobit, tak co taka mycka stoji z vyroby......vydriduchovia ...sa mi paci ze sa do tej zasuvky zmesti vela priburu a este aj naberacky a varesky a netreba to chytat za tu spinavu cast a v dolnom kosi sa mi zmesti hrniec navyse ...ale je pravda, ze bez tejto zasuvky je mycka lacnejsia, no.......rozhodli sme sa dosetrit a ubrat na inom, len nech je uz kompletna a nelutujem ...kratky 29min program....paradna vec:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ...je pravda, ze zvysky jedla z tanierov a hrncov dam handrickou dole, tak sa do toho sitka vlastne ani nema co dostat, tak asi ho netreba kontrolovat po kazdom umyti, ako pisu v navode........este sa musim pozriet kde to sitko, ci filter vlastne je :-) ..... a to s tymi nastavitelnymi kosmi, tak do toho sa ani nepustam, ja z navodu nepochopim, mne musi niekto ukazat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ta SN 25m289 vyzera super a ma vsetko co ma mat!!:) no a pri tej cene cez quatro...keby som chcela volne stojacu tak beriem ;-)
Odpovedať
@stanulka76 Som rada,že sa stotožňujeme,moje dcéry majú obidve košík na príbor a niekedy sa stane,že keď je ten príbor,lyžičky akoby v jednom trse sa stane,že musia dať znova umyť lebo riadne neumylo.My tu píšeme radíme,ale neprikazujeme kto si ktorú má kúpiť to už je na vás.Ja keď som si vyberala UMR tiež som nevedela čoho sa chytiť nič mi to nevravelo nemala som s tým skúsenosť.Po používaní cca 1 aj pol roka a to aj skôr už človek vedel,a myslím si že vtedy si človek uvedomí čo tam ešte malo byť.Takže do umývania. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@stanulka76 siemens SN 25m289. vyzerá celkom fain. dobre som čítala, že cena je dobrá cez quatro? ešte sme od nich nič nekupovali.
Odpovedať
Profilova fotka
@bibi23 ta mycka je celkom ako ta nasa (dokonca sa mi zda ze este v niecom aj lepsia), len je volne stojaca, ale ty chces skor taku ze?... ked si das najnakup.sk tak najlacnejsiu dostanes v prvej.sk za 450e, ja som od nich nic nekupovala, no viaceri vravia, ze su fajn a sidlia u nas v meste.....a je tam, ze quatro kalkulacka, tak sa da mesacne splacat....no ja som takto este tiez nic nekupovala....trebalo by to preratat, ci sa fakt oplati x-) ...volne stojace su lacnejsie nez zabudovane a nechapem preco, ved maju o 4 plechy navyse :-D ]-( :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?