Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nanika Si šikuľka,jasné veď svojim spôsobom to radíme akoby viacerým a je na každej čo si z toho vyberie.Nikomu neprikazujeme čo si má kúpiť len píšeme svoj názor.Ktosi písal,že tabletky atď sú drahé tu treba trošku aj pozerať Akcie ozaj sa to niekedy oplatí.A tá moja UMR-je na nezaplatenie už si neviem bez nej pedstaviť ani deň. 8-) 8-) 8-) moja kamoška si ju tiež kúpila na moje naliehanie.A má syna ktorý má frajerku a sedeli v kuchyni a ona im vraví som rada,že mám novú kamošku a táto frajerka sa až tak narovnala v domnení že to hovorí o nej celá pyšná až kým nedohovorila je to UMR. :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 ja mam slubenu novu, tak cca o dva roky, s takou radostou ten moj klumprt vyhodim, uz sa tesim :) Tak dufam, ze este nieco vydrzi, lebo som sa teda riadne zlakla, ze zostanem na dobu neurcitu bez UMR :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika dakujem za tvojnazor,viem,ze spotreba 6l tam nebude vzdy,s tym pocitam, neviem do prcic drahsiu si nemozem dovolit...tak teraz som v keli,lebo ked porovnavam, tak sami zda aj cenovo aj s funkciami naj, az teda ma matie ta znacka, ked vravis, ze by si do toho nesla...ja mam WP aj pracku a som spokojna, jedine co mi vadi, ze sa neda dobre ocisiit davkovac, a potom blbne davkovanie avivaze, ale aj s tym si uz viem poradit...
Odpovedať
Profilova fotka
@ollako Ahoj, Oli, pozdravujem doma :) WHP si urcite nekupuj.. radsej dosetri pockaj mesiac dva a kup si nieco lepsie :) Ja mam WHP tiez pracku, ale uz po 4r zacina strajkovat, ja tu znacku uz nechcem ani vidiet.....
Odpovedať
@ollako Daj cenový strop.Čosi pozrieme.A hlavne čo od nej požaduješ. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@ollako ja ta plne chapem, ja ked som si teraz predstavovala, zeby som mala ist do novej UMR, asi by ma slahlo. Ja som stale na rodicovskej, muz taha so svojim platom hypoteku aj 5 clennu domacnost, takze ak vravis, ze do drahsej nemozes ist, ti to ani nezazlievam a plne to chapem :) Bohuzial, ak mas malo peniazkov, si odkazana bud na vysluhove modely lepsich znaciek, alebo lepsie skor take priemernejsie znacky a to si dovolim tvrdit, ze ten W je :( Je to velmi tazke sa v tom vysomarit a tak isto tvrdim, ze znacka nie je vsetko, ale pokial clovek ocakava aspon nejaky lepsi standard, je to velmi tazke rozhodnutie. Neviem, co ti mam napisat, ja som si tu beznadej a strach, ze zostanem bez UMR uzila par hodin do zadu a bol to nezavideniahodny pocit. K tomu W ti napisem len to, ze ich pracka mi skoro zabila kamaratku, ktora nastastie v tom case, ked sa jej cela rozletela nebola doma, bola vonku so svojimi dvoma malymi detmi. Z tejto znacky ked si spomeniem na tu plesen a neznicitelny puch z pracky, je mi vyslovene zle a horsie je, ze z ich nekonecnych reklam, ktore tlacili ludom do hlavy si vybudovali meno take, ktore im urcite neprislucha a velmi zavadza. Prajem ti len to najlepsie, pevnu a stastnu ruku pri vybere noveho spotrebica a hlavne jeho nizku kazivost. Kedze je to tvoja prva UMR, verim, ze na tejto prvej, ktoru si kupis, nech uz je akakolvek, si vychytas vsetky muchy, zmudries a poucis sa a ta dalsie, ktora pride na jej miesto bude uplne uz taka, aka by z tvojho uhla pohladu mala byt. Takze stistko :)
Odpovedať
Baby, takze po uspesnom opraveni UMR mi dnesnym ranom skolaboval pocitac, takze nerucim za to, kedy sa tu budem zjavovat. Prajem pekny vikend a vasim detickam pekne prazdniny plne slnka a pohody :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ollako mozno este elektrolux.......vraj su dobre, a nie su cenovo tak drahe ako bosch alebo siemens.......precitala som si celu tuto diskusiu a ludia tu elektrolux chvalia......skus popozerat nieco od nich, alebo konkretne vyrobky, s ktorymi uz ludia tuto maju dobru skusenost drzim palce a pekny den vsetkym 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika prosím ťa (ak tu budeš) alebo niekto iný @stanulka76 ;-) .. váš názor na značku Gorenje čo sa týka UMR? Už som bola rozhodnutá pre Bosch, ale mám známeho čo je obchodný zástupca pre Gorenje a vedel by mi ju dodať so zľavou 30-40% z predajnej ceny, čo je fakt pekná suma. Ešte som ich UMR nepozerala, má význam začať sa v tom hrabať?
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 ahoj Veronika.....skusala som najst nieco o umyvackach gorenje, nejake konkretne skusenosti od spotrebitelov, no skoro nic :-( , tak neviem, moze byt ze ludia viac kupuju URM v inych znackach.......no Gorenje je dobra znacka, tak az tu UMR dostanes za vyhodnu cenu, tak skus, no nech ma vsetky dolezite parametre (tie tu boli uz niekolkokrat vypisovane) a urcite si to pozeraj priamo na stranke Gorenje!...info v niektorych internet.obchodoch su dost rozdielne ]-( ...drzim palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 ďakujem. Poobede budem mať doma priamo katalóg Gorenje, tak skúsim popozerať. Zatiaľ mám v užšom výbere tieto: Bosch SMV 48M10EU http://www.hej.sk/vstavane-spotrebice... Bosch SGV46M13EU na stránke HEJ za 591 http://www.hej.sk/vstavane-spotrebice... a inde za 316 =-) http://talkive.sk/index.php?page=shop... to môže byť až taký rozdiel?? a ešte Bosch SMV 69M40EU http://talkive.sk/index.php?page=shop...
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 ... tak som si ich porovnala :-) (vzdy chod priamo na www.boch-home.com) najhorsie mi vyslo to SVG , potom SMV 48 a vitaz je urcite SMV 69M40EU :-) http://www.bosch-home.com/sk/spotrebi... no a potom si to daj do googlu, najdi obchod s naj cenou a daj recenzie...no ta posledna boschka musi byt super....keby som uz nemala kupenu tu svoju tak beriem tuto a ani mi nevadi, ze nema predny psanel ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@stanulka76 jeej ďakujem za porovnanie x-) vidíš mňa ani nenapadlo pozerať na stránke bosch :-p mne čo google vyhodil, tam som pozerala.. Inak tiež som sa prikláňala k tej SMV 69, len musím byť teraz dobrá na mm 8-) lebo horko-ťažko som si vydupala limit 600euri a ono to teraz s dopravou bude o troška viac :-) A ovládací panel som práveže chcela skrytý, aby deti nešťuchali. Ešte raz dík, si zlatá ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby, už nie som ďaleko od objednania Bosch SMV 69M40EU :-) Stále sa zamýšľam nad tou spotrebou 6,5l. Nie že sa sťažujem na nízku spotrebu :-N ale stačí to množstvo na dobré a kvalitné umytie? =-) A ešte nemá to polovičnú náplň, čo som tiež zvažovala... Našla som ceny 608 a 609€, ale v obchodoch ktoré vôbec nepoznám a to dunaj.sk a talkive.sk. Máte skúsenosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@karinx @maco sledujem túto diskusiu už dlhšie a neviem ako mi ušla strana 170 =-) Teraz čítam, že sa bavíte o Bosch SMV 69M40EU. Tak ste rozhodnuté? Ja idem objednávať v najbližších dňoch... a veľmi ma to ťahá k tejto :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vlastulka Ahoj chcem sa spytat, ci ste stale spokojni a funguje Vam umyvacka Bumatic, my sme ju kupili tiez, zatial sme spokojni, preto sa pytam
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež u "seba" na blogu riešim výber: Electrolux ESL 65070 R, Bosch SMV 50E90 EU??
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 vývoj ide dopredu, podla mna budu mat umyvacky stale nizsiu a nizsiu spotrebu...ja by som sa tych 6,5l nebala, a bosch je kvalita, vedia co robia ;-) ...tie obchody nepoznam, no su odporucane zakaznikmi tak sa skus preklikat troska na ich strankach, alebo tam rovno zavolat, mozno nieco zistis........nerozumiem tym obrovskym rozdielom v cenach ]-( :-( :-S neskutocne zisky
Odpovedať
Profilova fotka
@pernikova_chalupka ...sa mi zda ze ta elektrolux je lepsia, ked ich porovnam ;-) ale len o malicko, obe su dost rovnake...tak uz len cena a znacka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 Asi vsadíme na Bosch.
Odpovedať
@veronika81 cez talkive som objednavala pred casom pracku, ja som bola spokojna, ale kratko po tom tu niekde na fore riesili, ze maju dost problem sa tam dovolat, prosblem s reklamaciou a pod. |-| Zalezi aj ako daleko to mas v pripade, ze by si potrebovala nieco riesit.
Odpovedať
@veronika81 Ahoj, nebudem sa rozpisovat, uz podla tych popisov na ich stranke mi to pride take slendrianske, na druhej strane, za predpokladu, ze dostanes ucet a zaruku, usetris peniazky. Je to na tebe. V dnesnych casoch, ked vyrobca da ako svoj spickovy vyrobok so spotrebou 9l a pri cene, ktoru pisu na ich strankach, no uf, spotila som sa este viac, ako som bola :( Tych 6,5 l je len pri testovacom programe, bud eco to byva, alebo cosi podobne, v reale clovek umyva na viacerych programoch a eco samo o sebe je setriaci program, takze tie ostatne budu zrat urcite viac vody aj energie... Dunaj poznam, len si z tych stranok over aj dorucenie a ci je vobec na sklade, nech necakas do aleluje, obcas s objednanim UMR nie je sranda :(
Odpovedať
@veronika81 ja som pre tuto boschku rozhodnuta len neviem ci kupim z obchodu alebo z eshopu -tiez ma laka ta cena z talkive..... tak uvidime....
Odpovedať
@karinx ja nakupujem z talkive stále a všetko zatiaľ prebehlo v poriadku kupovala som 2 televízory sharp v celkovej hodnote 7000 EUR a nebol žiadny problém :-)
Odpovedať
@karinx @veronika81 ja mam tuto umyvacku asi pol roka, kludne do nej chodte. Nemam sice s cim porovnavat (je to moja prva), ale ja som spokojna :-) Z talkive kupovala znama vsetky spotrebice a nebol problem.
Odpovedať
ahojte, nasla som si toto forum o umyvackach, kedze prave riesime dilemu, aku kupit do domu. Doteraz sme nemali skusenosti so ziadnou, ale nakolko aj ostatne spotrebice planujeme mat z tejto znacky,, vytipovali sme jednu mycku odtial, konretne tuto: http://www.obchodny-dom.sk/umyvacka-r.... Na andreashope je za 485eur. CO na nu poviete? Nejake skusenosti? Precitala som si nahmatkovo niekolko desiatok stran tejto diskusie, ale nemam v problematike stale jasno. Napr. neviem, ci je lepsie kupit panelovu ci plne zabudovanu mycku a hlavne preco. Pre mna je dolezity parameter aj to, ci ma detsku poistku. Vie mi niekto prezradit, na akom principe funguje detska poistka UMR? Chcem energeticku triedu A+, hlucnost do 45db, multitabs, je realne to zohnat okolo 380 eur? AK ano, aky typ, znacku? Ktoru funkciu povazujete za mimoriadne dolezitu pri kupe? Vidim, ze sa tu dost vyznate v problematike, preto tolko otazok. Budem rada, ked mi ich pomozete vyjasnit. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ten prvý odsek o stránke si myslela na Gorenje, ano? Písala som už do talkive.sk, či je skutočne u dodávateľa a aký je reálny čas dodania.. @luciferova jedine prečo ešte váham, je tá polovičná náplň. Nechýba ti? Ja som to mala v podmienkach a akosi to neviem oželieť :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte by ma zaujímalo, ako dlho môže neumytý riad stáť v UMR? Dajme tomu aj za predpokladu, že použijem to predmytie. Spĺňa tu niektorá z vás moju reprezentačnú vzorku :-N štvorčlennej domácnosti, kde sa pracuje (obed v práci), teda veľké varenie maximálne cez víkend, možno nejaká drobnosť na večeru, ale teplé večere sa u nás nevyžadujú. Ako často púšťate UMR? Ja mám dennú predstavu štyroch tanierov ráno a štyroch večer 8-) Zatiaľ som doma s dvomi deťmi, varí sa často, riadu je kopec, tak si to neviem akosi reálne zhodnotiť.. či mi v budúcnosti nebude tá polovičná náplň chýbať.
Odpovedať
Profilova fotka
aaa posledná otázka nateraz :-) tá Bosch SMV 69M40EU má nejaký "senzor naplnenia", ktorý zistí množstvo riadu v UMR a podľa toho upraví spotrebu vody. Ak je tam menšie množstvo, je voda potrebná k umytiu značne zredukovaná. Nemohlo by toto vyriešiť môj problém s chýbajúcou polovičnou náplňou? Končím na dnes, už mám z toho veľkú hlavu :-p dobrú noc.
Odpovedať
@veronika81 v tom pripade polovicna napln nie je zly napad. Ibaze polovicna napln znamena, ze pusti jeden z dvoch suflikov, co je v praxi, bud to taniere v spodnom, alebo pohare a hrnky v hornom. Ja nie som schopna naplnit takymto stylom jeden so suflikov. UMR spustam max. kazdy druhy den, predoplach mam, nepouzivam. Ja myslim, ze by si to musela niekde pozistovat, kolko relne dokaze UMR skresat spotrebu vody a hlavne elektriky pri realnom slabom naplneni UMR. Ano, prvy odsek bol ku Gorenju :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?