Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika dakujem za rychlu reakciu
Odpovedať
Profilova fotka
@ollako , http://www.6zmysel.sk/ @nanika
Odpovedať
@namichan v com bola moja odpoved ina?
Odpovedať
baby, poradili by ste, ktora umyvacka riadu zn. electrolux plne zabudovana, ma zasuvku na pribor, nie len kos? Max. 700 Eur. Pozerala som na stranke electroluxu na ces. aj slov. stranke, ale nenasla som taku, vsetky len s kosom. Dakujem velmi pekne.
Odpovedať
@maco neviem o takej... takze musis zmenit znacku, preco si chcela prave electrolux? co som nasla, zasuvku ma gorenie, whirlpool, fagor, bosch, siemens, miele mozno aj ine, toto co som pozrela take znamejsie. Ja osobne, by som isla len do tych troch pisanych poslednych, ak pises, ze limit do 700, tak ti to splni a dostanes za tie peniaze viac, ako za inu znacku...
Odpovedať
@nanika mame uz vybratu ruru, chladnicku aj odsavac electrolux a manzel chce, nech uz je teda vsetko jednej znacky, tak som sa snazila najst v tejto znacke aj umyvacku, no asi mam smolu... tak idem teda skusit pohladat nejaku bosch so zasuvkou..
Odpovedať
@maco ked ide o dizajn, je to predsa jedno, ked bude uplne schovana, nie? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika pohodicka ....... len som pre cele obecenstvo vlozila ten link. 8-)
Odpovedať
@nanika nejde o dizajn, lebo bude plne zabudovana, manzel by mal asi len lepsi pocit, ze je vsetko rovnake, neviem... mne je to jedno, hlavne nech je dobra. Tak som vybrala asi tuto: http://www.andreashop.sk/internetovy-... nema polovicnu napln, myslis ze je to potrebne? Rozmyslala som aj o tejto, lebo je lacnejsia, ale ta ma vyssiu spotrebu aj hlucnost, ale zas ma tu polovicnu napln: http://www.andreashop.sk/internetovy-...
Odpovedať
@nanika umyvacku mam cca 3 roky. robi mi to tusim od zaciatku, tak mi poradili program s najvyssou teplotou, uz pouzivam iba ten. cize 65-70stupnov. pri ostatnych nie je sanca mat aspon trochu umyte riady. to by som ich tam musela dat takmer ciste. vzdy zapinam aj program na hrnce. filter sme cistili teraz 2x po sebe. umyvacku cistim finishom dual aktion. umyvam tabletkami somat multi + cistidlo+sol. to davam vzdy. tam znacky menim. voda po umyvani je odpumpovana.
Odpovedať
@nanika prosim ta co je UMR? @macka23 ako sa da nastavit tvrdost vody a co je variospeed? :/ dufam, ze sa nepytam ako uplny neandertalec..:/
Odpovedať
@l.lara UMR je umyvacka riadu :-) najdes v navode ;-) si to nepamatam - len som isla presne podla nacvodu a v pohode :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@l.lara ahoj pozri navod kde sa ti nastavuje sol a skontroluj si ju, neviem, aky mas presne typ, aby som ti to vedela povedat ja. To kde ti taku blbost poradili, ze mas umyvat na 70 stupnoch len, ved ked nejdu ostatne programy, tak ta UMR nie je predsa v poriadku, je mi z takych odbornikov smutno :-S Ti poviem, ze by som do takej UMR kopla, obdivujem tvoju boziu trpezlivost. Neboj, nieco poskusame, popremyslame a uvidime. Takze servis si priamo nemala doma... Posli mi na IP ak chces typ UMR a mesto, kde byvas, pozriem navod aku mas tvrdu vodu.
Odpovedať
@maco Mne sa zdá,ale nie som si istá,že tá prvá UMR nemá rýchly program.Pozri sa na to.Pozor TurboSpeed nie je rýchly program.Ktosi sa pýtal čo je UMR-to sme si zvolili skratku kto bude stále dookola písať umývačka riadu. :-D :-D :-D
Odpovedať
@nanika pls. aj ja si objednávam ELECTROLUX ESL 67040 R a teraz mi ešte nie je jasné - predný panel dokupim tam kde kuch.linku aby to bolo rovnake hej? dakujem
Odpovedať
@marta2610 na stranke bosch som nasla v specifikaciach tieto programy: 1. intenzivny 2. auto 3. eco 4. jemny (sklo) 5. nemal uvedeny nazov, len dlzku 20 min. 6. predumytie Takze ten program 5 nemam brat ako rychly program?
Odpovedať
@nanika neda sa mi stiahnut navod..ten povodny co som si vytlacila, (lebo k umyvacke v slovencine nebol) dal niekde "pan domu". neskusis prosim ta, mozno to mam bloknute v pc.. http://www.navodnaobsluhu.sk/navod-st... nani, ten servis som nevolala, za vyjazd a diagnostiku pytaju 27 eur ]-(
Odpovedať
@maco ahoj, aj ja uvazujem presne nad tymi dvoma, tak sledujem dalej tuto diskusiu... Nezaujimaj sa ale len o programy. Vacsinou tu baby pisu ze pouzivaju stale ten isty program dookola :-) Kedze kuchynu budem mat spojenu s obyvackou, tak ma zaujima hlucnost. A samozrejme spotreba energie a spotreba vody. Takze u mna vyhrava ta prva BOSCH SMV69M40EU. Rychly program - umyvadlo :-D
Odpovedať
@karinx Ano, ta prva sa mi zda lepsia hlavne pre tu nizsiu spotrebu, tak snad mi ten rychly program nebude tak chybat, aj ked ten 20 minutovy program mi vrta v hlave, asi to zistim presnejsie, co to je..
Odpovedať
@marta2610 tak som volala na kontakt zo stranky bosch-home. a pani mi povedala, ze ten turbo speed je rychly 20 minutovy program.
Odpovedať
@maco TurboSpeed som aj ja myslela ze je to rychle umyvanie 20min. Opytam sa aj ja v obchode. Ale ma to Vario Speed: "stačí zvoliť umývací program a potom stlačiť tlačidlo VarioSpeed a umývacia doba sa skráti až o 50%." Moze to byt dobre tiez..... hm?
Odpovedať
@karinx baby, co maju bosch to hojne vyuzivaju, je to na sposob 6 zmysel whirlpool... na vode velmi neusetrite, ak je medzi UMR rozdiel par litroch, to skor ked uz ju mate doma, treba realne zhodnotit, ci treba umyvat na 70 stupnoch, lebo to je najvacsi zrac vody a energie. Ale takto sa da na elektrike usetrit. Lebo vacsinou napriklad eco umyje rovnako ako 70, ale s mensim mnozstvom vody a elektriny, treba si to pozriet navod a porovnat programy... @pralinkaaa ano, presne :)
Odpovedať
@karinx jasne, ze je to dobre, mame to aj na pracke, nevola sa to sice vario speed, ale vacsina programov sa da skratit na polovicu, hlavne ked mam len nejake manzelove kosele z prace - v podstate ciste, len ich treba samozrejme preprat, vzdy davam polovicny cas. Takze vario speed bude urcite fajn na menej spinavy riad.
Odpovedať
@maco Takže Turbo Speed 20 min.-rýchly umývací program s jednorázovým predhrievaním.Spotrebič sa jednorázovo zohreje cca 25 min UMR musí byť prázdna a potom môžete UMR naložiť a niekoľko rýchlych umývacích cyklov zakaždým 20 min. môže prebehnúť po sebe.Ja ho využívam iba pri umývaní steny,ale pochybujem vy ste mladšie,že máte steny plne naložené sklom????To je ešte výdobytok socializmu.Moja kamoška má rýchly program a veľmi si ho chváli,ja ho nemám a mne chýba.Ale poslednú čerešničku ako sa vraví na torte dáte vy.Tu je diskusia a je na vás čo si ktorá z toho vyberie.Želám dobrý výber. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@karinx Verio speed je super !!!! ja ho velmi vyuzivam na umyvacke :-) skrati to cas umyvania na polovicu, cize napr. program, ktory trva 2,20h ide len cca. 1,10 h :-) a pod. Ja to davam ked nestiham cakat, napr vecer , alebo ked potrebujem rychlo mat umyte, alebo tak.... Na menej spinavy riad vyuzivam program 45st, ktory trva 29 minut :) rychly program. ked mam len pohare, taniere, sialky, pribory, ale nemam tam extra mastne hrnce a panvice napr. :-) Aj ten dost vyuzivam, hlavne cez tyzden :-)
Odpovedať
@nanika @maco variospeed som nepoznala.... viete co? kupim ja tu Boshku a hotovo, ked ju budem mat doma, poskusam programy ako vravis nanika..... a uvidime co to dokaze. Za tolko penazi to nemoze byt zla umyvacka. dakujem vam pekne.... pa
Odpovedať
@l.lara mate tam dost tvrdu vodu, parametre pre nastavenie 12-18 dH, isla by som na maximalnu hodnotu, z tvojho navodu vycitane, ze by si mala mat davkovanie soli na cisle 5. Na kolkatke ho mas? http://www.e-manual.eu/sk/stiahnut-na... tu mas navod, siel mi stiahnut, ma mensi objem dat, tak skus. Ak nevies pozriet, ani podla navodu, ako mas nastavenu sol, daj mi zasa vediet :)
Odpovedať
@katrin21 aj ty mas taku umyvacku? ci podobnu? vidim ze uz nemusim vahat, dakujem aj tebe
Odpovedať
@karinx tak potom daj vediet, ako si spokojna, my ju ideme objednat asi za 2 mesiace, tak potesi, ak budes mat prakticke skusenosti :-) @marta2610 no ja nemam stenu plnu skla, zatial nemam ziadnu stenu ;-) len skrinku pod Tv plnu hraciek a kniziek nasho krpca, byvame v 1izbaku, tak nie je kam davat nic navyse... Vyzera to tak, ze ten vario speed nahradi rychly program, dalej uz asi nejdem hladat...
Odpovedať
@maco no ja niekedy v auguste kupim..... zaciatkom sept. bude kuchyna....mozno ma predbehnes. Tu druhu lacnejsiu umyvacku ma macka23.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?