Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nanika ak by ta nahodou zaujimalo, tak tu je ich porovnanie: http://www.electrolux.sk/Products/Pro... myslim, ze v zasadnych veciach sa nelisia. jasne, ze vyssi rad ma uz nejake lesejsie vymozenosti. ale programy su rovnake, ta drahsia ma tu novinky - satelitne rameno a DryTech system susenia, ale zas ta lacnejsia ma tiez pisane, ze aktivne susenie s rekondenzaciou...
Odpovedať
Profilova fotka
@sunshine85 aj ja!!.....2litre, co je to dva litre? to vypustis, ked umyvas zuby ;-)
Odpovedať
@sunshine85 pekna, velka umyvacka bez blbosti v nej a cim menej somarin a vylepseni, snad dlhsie vydrzi a nepokazi sa :) Myslim, ze spolocne heslo tohto fora znie: "hociaka umyvacka lepsia, ako ziadna" :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lilly pozor na teflonky ( aj iný riad) , ktoré majú dno z hliníka. Umývačky ich leptajú...
Odpovedať
Profilova fotka
ELECTROLUX... bezproblémová už roky. ...a prášok W5 z Lidla ... umytie porovnateľné s drahými tabletami a cena neporovnateľná :)
Odpovedať
@jajacon mozes napisat aj presne cislo tej Tv. elektroluxky??:-)vdaka
Odpovedať
@jajacon ja myslim, ze vo vseobecnosti hlinik do umr nepatri, netyka sa to len panvic, zcerna a zlikviduje sa...
Odpovedať
umyvate hrnce v umr alebo rucne ja rucne lebo po vybrati z umr z usiek vyteka voda aj so zvyskom saponatu a ked sa to hned neutrie tak to prischne a vyzera to skaredo steka to dlhsi cas tak sa mi nechce cakat a stale utierat tak hrniec umyjem rucne ale ked je velmi spinavy omacky atd tak dam do umr skoda len ze hrnce nemaju plne uska hrnce mam tescoma tulip a su vhodne do umr ale na toto pani dizajneri nemysleli a priznam sa mna to tiez nenapadlo nie je to taky velky problem ale je to otravne hlavne ked manzel vlozi hrniec do police a ta voda vytecie do policky je to parada
Odpovedať
@terkamel hej, mam jeden podobny hrniec a jeduje ma to, horsie su na tom uz len sklenene panvice, ktore by som mala po kazdom umyvani asi rozoberat a to aj pri rucnom umyvani. Do buducnosti budem pri kupe riadu na to mysliet :)
Odpovedať
pardon, z tepla aky preklep :-p nie sklenene panvice, ale puklice...
Odpovedať
@stanulka76 @nanika takze baby dakujem Vam za rady, mycka objednana, v pondelok by mala uz aj dorazit :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@kkiki odfot hrdzu na umyvacke a daj sem ak mozes, to by ma zaujimalo. Dik. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@aldream ESI67070XR
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, veľmi sa na streche nezdržiavam, ale google ma sem priviedol :-) Už týždeň lúskam túto diskusiu a chcela by som sa poradiť s vami o kúpe. Takže moje podmienky na umývačku : vstavaná, 60cm, zásuvka na príbor, nastaviteľný vrchný kôš, funkcie - 70 C, auto, eco, rýchly program, detská poistka, cena do 600€ (ale budem iba rada ak bude menej :-N ). Jeden náš známy vodár nám ešte odporúčal funkciu aqua stop. Značka mi je jedno, ale prikláňam sa k Bosh alebo AEG.. Potrebovala by som ale ujasniť tieto veci: polovičná náplň - je potrebná? predný panel - podľa čoho sa rozhodnúť, či zvonka alebo vnútri? hlučnosť - aká je fajn a čo je už veľa? spotreba - okolo koľkých litrov sa pohybovať, čo je taký dobrý priemer? Nepozdávajú sa mi tie, čo poslednú vodu odložia a znova použijú - ale možno je to len taký môj blbý pocit, že tá voda sa tam bude "kaziť". Prípadne na čo dať pozor a čo by dobrá umývačka podľa vás ešte mohla mať :-) @nanika dobre si pamätám, že ty si mi pred asi tromi rokmi radila na MK ohľadom kúpy autosedačky?? Ty máš teda riadny záber ;-)
Odpovedať
@veronika81 Ahoj, dobre si pamatas, toto su take asi dve najviac u mna diskutovane temy - autosedacky a UMR, ale aj ine prkotiny, ak viem predat moju skusenost, alebo niekomu pomoct cosi vyhladat, tak preco nie, snad sa mi to vrati niekedy aspon na detoch loooool podme na to, okolo 600 eur je realna cena, kedze si zadala ako podmienku priborovy suflik, nastavitelny vrchny kos byva myslim takmer u kazdej UMR, Aquastop a podobne somariny su tiez teraz dost rozsirene, detska poistka taktiez nie je problem :) Polovicna napln, treba sa opytat takto. Kolko vas je doma, kolko riadu za den, maximalne dva naspinite? Ak dokazes spustit UMR maximalne kazdy druhy den, ja osobne si myslim, ze polovicna napln je zbytocna. Ja ju mam, nepouzivam, ale Martuska tu z fora ju vyuziva. Ja ked varim, tak pustam UMR raz za den, ak sme na suchom, kazdy druhy den... Predny panel zalezi na tebe. Niektore umyvacky oznamuju koniec umyvania len signalom pipnutia, niektore premietaju na zem svetlo, alebo zvyskovy cas (electrolux, ak sa nemylim), ak mas panel z vonka, vidis, na akom programe ides, zvyskovy cas. Ked mas panel na hrane, cize skryty, je to lepsie asi pri detoch a nepotrebujes ani detsku poistku, ale nemas tam zostatkovy cas, ak otvoris UMR behom programu, uvidis, na akom programe ides, alebo ci uz ukoncila cinnost, ci ti svieti kontrolka na doplnenie soli a lestidla. Hlucnost, urcite pod 50 dB, optimalne okolo 45, uplne super nieco nad 40 dB. Ono dost zalezi aj na konstrukcii a zariadenosti bytu ci domu, lebo niekto ti povie, ze UMR je ticha, ale u ineho roby strasny ramus... Voda tak do 10 l, ale kedze navratnost je velmi nizka, tak ak sa zmestis do tych max 15 l, je to ok, treba si uvedomit, kolko l denne pustis pri umyvani zubov, ci splachnes do zachoda. Este byva taka funkcia, ze predoplach, to sa pouziva, ak su taketo horucavy a riad zacne pustat aromu, tak spustis len tento program, len oplachne riad pod studenou vodou a je pripraveny na umytie na druhy den :) Rozmyslala by som nad Bosch, Aeg, Siemens. Ja by som nesla do Fagor (mam doma), Whirlpool (spotrebic od nich, ak pracuje s vodou u mna nema doveru), ani uplne lacnych znaciek, ci vybehovych kusov. Ako si vybrat? Skoc na andreashop, ma dobry vyhladavac a tam si zadaj svoje filtre vratane ceny (tu si nadhodnot, lebo je mozne, ze najdes umyvacku v inom e-shope lacnejsie). Vybehne ti zopar stran, zaberie ti prezeranie si asi pol hodinu a budes mat dobry pocit, ze si si nasla, aku si chcela, pripadne si sem hod na skontrolovanie. Ak sa ti nejaka zapaci, nezabudni si skontrolovat cenu cez heureku, ci pricemaniu :) Niekolko sa ich tu uz aj pisalo, staci pozriet par stran do zadu... Stastnu ruku pri vybere prajem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika jej ďakujem za rýchlu a vyčerpávajúcu odpoveď ;-) polovičná náplň - sme doma štyria (deti trojročný a trojmesačná, ale raz vyrastú..), som na MD takže varím často, myslím že každý druhý deň by som ju pustiť vedela. Ale keď pôjdem znova do roboty, bude toho riadu určite menej.. Tak asi sa skúsim zamerať aj na to. predný panel - pri deťoch teda radšej skrytý. Alebo takto sa opýtam - tá detská poistná znamená aj to, že ak budú eventuálne šťuchať do gombíkov, nič sa nestane? predoplach - ďakujem, píšem si do poznámok :-) Ten andreashop - som slepá? =-) ja tam filter nevidím, jedine vybrať si výrobcu a zoradiť podľa ceny. a..určite sa ti to vráti na deťoch x-)
Odpovedať
@veronika81 z mojich skusenosti, dvojrocny mi prekonal detsku poistku na mikrovlnke tusim druhy den po jej zakupeni, niezeby ju chcel pouzivat, len mu neslo do hlavy, preco to zrazu nefunguje... predpokladam, ze na tej umyvacke bude bud elektronicka poistka, cize bud jedno tlacidlo, alebo ich kombinacia, ale vsimla som si, ze niektore UMR mavaju az dvojnasobnu ochranu, ale v com spociva, to som sa uz nezaujimala, kedze mam deti naozaj manualne a technicky zrucne :) ved dobre, najprv si sla do UMR, potom vstavane alebo samostatne stojace, potom velkost a potom uz len cena a znacka, neviem, mne to staci, niekde nemas v obchodoch filtrovanie ziadne... :) bohuzial, zatial to vypada akurat na bozi trest :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika jaaj, tak to som našla. Ja som si predstavila filter štýlom, že si zadám čo by som chcela aby umývačka mala, myslím podrobne a že mi vyhodí, ktoré to spĺňajú :-N náročná som asi :-D Tak zatiaľ ďakujem, včera večer som sa k tomu nedostala..tak snáď dnes keď família pospí. Určite sem potom hodím nejaké linky na poradenie ;-)
Odpovedať
@veronika81 mala som podobne podmienky ako ty :-) skoncila som nakoniec pri BOSCH SMV 48M10EU - s tym, ze ma skryty panel /zbytocne nedrazdia tlacitka nasho trojrocneho/ svieti svetlo na podlahe, ked doumyva zhasne a zapipa :-) - je A++ - 46dB - niekedy pouzivam aj polovicnu napln - ma aquastop Drzim palce :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@macka23 Presne na tú som včera narazila a pozerala ju, mám ju v záložkách :-N Ďalej som už nestihla viac pozrieť.. Takže spokojnosť?
Odpovedať
@veronika81 :-) spokojnost :-)
Odpovedať
ahojte, odbocim od temy. potrebujem poradit. mam umyvacku riadu siemens SN 26T890 a poriadne mi neumyva. pohare su po "umyti" akokeby zakalene, hrnce musim takmer vzdy doumyvat rucne a niekedy mam na pohari zvonku spinu - take bodky. pribory tiez nie su vzdy ciste. ziadna kontrolka mi nesvieti, filter sme cistili,..mate niekto tento problem? viete poradit co robim zle? alebo mam volat servisakov?
Odpovedať
uz som volala aj na centralu.maju v tom chaos, nevedeli mi dat ani kontakt, nemaju zakaznicku linku, dali mi cislo akoze na servis a tam ludia pozerali, ze co od nich chcem...super znacka..
Odpovedať
@l.lara veď v brožúrke, ktorú si dostala spolu so spotrebičom máž presne rozpísané servisné strediská, stačí si nájsť najbližšie k vášmu bydlisku a tam zavolať. Ak je spotrebič v záruke riešte to ako reklamáciu ak už je po záručnej dobe bude to riešené ako klasická servisná oprava a zrejme si za ňu zaplatíte. Nemyslím, že by to mal byť až taký problém :-)
Odpovedať
@l.lara skor si myslim, ze je to nastavenim soli, lestidla, tvrdost vody a pod. Neviem ako dlho ju mas, ci to robila aj pred tym, ci si nezacala pouzivat iny prostriedok na umyvanie a pod. :-)
Odpovedať
@marianka_21 nie je v zaruke, volala som do servisu. obhliadka /diagnostika/ + vyjazd 27 eur, oprava cca 60eur + nahradne diely...asi to budem umyvat rucne :-| @macka23 robi mi to od zaciatku, som myslela, ze to tak ma byt..vzdy som minimalne tie hrnce musela doumyvat rucne a udajne pohare su akokeby zakalene z umyvacky..tak som to neriesila. ale ked mam uz aj pribory spinave..inak, vyskusala som uz asi vsetky znacky umyvacich prostriedkov.. a dakujem vam za odpovede..
Odpovedať
@l.lara zatial nechaj servis servisom. Za prve, kolko mas umyvacku, od kedy ti to robi? Ake programy prevazne pouzivas, je rozdiel vo vysledku pri rozdielnych programoch? Vyuzivas pravidelne 70 stupnovy program (min. raz za 7 dni). Cistenie - cistila si len filter, alebo aj umyvacku specialnym prostriedkom na to urcenym (ak ano, aka znacka). Skontrolovala si si ramena, niekedy su zanesene tie, treba preplachnut... Ake prostriedky mas naplnene v UMR, cim umyvas? Voda po doumyvani je pekne odpumpovana?
Odpovedať
@l.lara ja mam teda moju kratko, ale prvych cca 3x som mala zakalene pohare, potom som nastavila vyssiu tvrdost vody, a nieco porobila podla navodu, a uz je to krasne nablyckane, pribory mam niekedy zasusene /napr. sliz :-D/ sem tam sa objavi aj na hrnci, ale to zvacsa ked umyvam na kratsom programe, resp. ked pouzivam variospeed. Pouzivam lidl tablety 3v1, cca raz do mesiaca si pyta doplnit sol a lestidlo, ale to je tou prisernou tvrdou vodou u nas :-( nanika ma vzdy dobre rady, treba vyskusat vsetko co pisala vyssie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika vidim , ze si odbornik, prosim poradis mi, alebo niekto.... co je to Fuzzy-logic, RealLifeXXL , multitabs, a ci nutne mat funkciu 6.zmysel, neviem ci je to potrebne a co si myslis o tejto mycke? znacka funkcie cena?: http://www.andreashop.sk/internetovy-... dakujem moc ;-)
Odpovedať
@ollako nie som odbornik, len sa tak tvarim :-p RealLife XXL by mal byt velky objem UMR, multitabs je funkcia, ktora by mala zabezpecit, aby sa ti spravne rozpustila tableta a latky v nej obsiahnute sa uvolnovali, ako maju (co ti uz nepovedia je, ze pokial nemas maku vodu, tak realne by si tu funkciu nemala vyuzivat, kedze vyblokuva pridavanie soli a lestidla, co ked mas tvrdu vodu, ti likviduje UMR a riad nemusi byt pekne umyty), nie, nie je nutne mat 6 zmysel, vacsinou sa pri nom operuje, ze usetris cas a vodu, ale cas usetris aj pri rychlom programe (byva od pol hodiny po hodinu - zalezi od vyrobcu), pripadne bosch a siemens maju funkciu, ktora ti skrati umyvaci cas podla znecistenia, co je to iste ako 6 zmysel, len sa to tak nevola. Co do spotreby vody, moze to byt par L na cyklus, ale skus si spomenut, kolko L vody minies pri jednom splachnuti zachoda, proste je to zanedbatelne... fuzzy-logic by malo byt nieco ako siesty zmysel, cize odhad mnozstva a znecistenie riadu pre optimalizaciu umyvacieho cyklu Za tu cenu je znacka ok, z mojho pohladu ma vsetko, co by mala UMR mat a kedze UMR so zasuvkou na pribory sa pohybuje nad 600 eur, nemam jej co vytknut. Programovo fajn, usporiadanie v UMR fajn, energie fajn, hlucnost fajn. Kazdopadne, kedze je v Andreashope na objednavku, treba si tam zavolat, ci bude, kedy bude, ci sa porozhliadnut, kde je na sklade, alebo si pripravit alternativy aspon dve, ktore maju mat podla netu na sklade, alebo by ich mohli zohnat rychlejsie... Inak sa budes tesit a UMR pride o mesiac, ak vobec :(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?