Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Zaregistrovali ste, aku kampan si robi Tesco na prostriedky do UMR vlastnej znacky? Ze v akcii 31-33% zlava stoja tablety 15 centov jedna?! To mal byt vtip?! Aj keby som ich chcela vyskusat, tak to neurobim, ved toto je vysmech zo spotrebitela :( ceny pre info: tablety classic 90 ks 7,69/lestidlo 400ml 2,29/tablety all in 1 Fresh alebo citrus 56 ks 8,29/cistic UMR 2x250ml 4,99 Eur Neviem, ci mi uz sibe, ci mam len taky pocit, ze za rovnaku cenu kupim bud nezlavove menej spickove znacky, alebo znackovy somat alebo jar, pricom aj tie byvaju v akcii za 12-13 centov, lestidlo je maly objem za velku cenu :(
Odpovedať
@nanika @evikg , dievčatá tak ako to dopadlo s mojou umývačkou, vypla som multitab, a dnes som ešte nastavila tvrdosť vody elektronicky (doteraz som to mala nastavene len manuálne) a výsledok bol o 90% lepší čo ma veľmi teší.. tiež som odchytila susedky a vyspovedala... a ukázalo sa oni majú zmäkčovače vody nainštalované centrálne takže problem nemajú, ale kým zmäkčovače nemali tak ešte pridávali leštidlo... tak asi bude výlet do Lidlu pre leštidlo..
Odpovedať
@dedian super, tesim sa. Aj lestidlo si skusaj pridavat postupne, od jednotky, nech sa zbytocne nekrmis chemiou. Ale radost mam obrovsku, zasa sa potvrdilo sto krat povedane, neexistuje zla umyvacka, len nespravne nastavena :) Vdaka za info :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
baby chcem sa opytat. pustila som dva krat umyvacku a vsimla som si ze ked vyberiem riad ze ma daky film na sebe ze proste niesu take ako ked som ich v rukach klaika umyvala. proste take ja neviem ako pogumovane? neviem to popisat. trosku to vrzga? :-N to take ma byt?
Odpovedať
inak je vsetko uplne cistucke
Odpovedať
Profilova fotka
to moze byt z lestidla, ci? ono , umyvacka je umyvacka a ruky su ruky .. ;-) anairda preto napr. pohare oplachuje po UMR , nez sa z nich napije
Odpovedať
@mima1 myslim, ze z lestidla je to take "vrzgave" ;-)
Odpovedať
@katrin21 cize ho tam nemam davat? =-) ja kym nato pridem ako to umyvat tak ma asi porazi. akoze nestazujem si len toto je zatial nieco co som nikdy nepouzivala. proste dala som tam sol a lestidlo ako to chcela umyvacka. dala som tam finish tabletu 3 v 1 a pustila. cize neviem ak budem pouzivat tabletu 3v 1 nemam davat to lestidlo?
Odpovedať
@mima1 , ahoj, máš tam aj viditeľné kvapky vody po vodnom kameni alebo taký modrastý film? ja som také tiež mala po umytí napriek tomu že tvrdosť som mala nastavenú mechanicky na dvojku, mala som aj soľ a používala som tablety... my máme veľmi tvrdú vodu, nakoniec čo pomohlo bolo že som prestavila ešte tvrdosť aj elektronicky, nastavila som na 10, vypla som funkciu multitab, a pomohlo, film zmizol aj také to pogumovanie akoby, ale predsa len ešte ostávajú viditeľné kvapky vody, budem musieť dávať ešte aj leštidlo separátne, lebo zatiaľ zmäkčovanie vody nemáme vyriešené centrálne... tak pozri či máš všetko správne ponastavované, inak mne zatiaľ najlepšie umývali tie jarové vankúšiky..
Odpovedať
@dedian nie ono je to vsetko uplne krasne umyte a aj suche ked vytahujem ale citim to ked sa toho chytim ze je to rozdiel oproti tomu co som este do umr nedavala. umr som nechala nastavenu tak ako bola od vyroby zatial. kedze mame filtre na vodu aj na zmäkcenie vody tak snad tvrda voda neni. ani kvapky nemam.
Odpovedať
@mima1 , tak skús vymeniť tablety, ja mám s finishom zlé skúsenosti, teraz ich vobec už nepoužívam lebo mi neumýval pekne...ešte keď možem trocha odbočiť od témy, aký máte ten zmäkčovač, lebo tiež to chcem riešiť..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mima1 ale nie, to musis davat.... ved by ti neumylo bez neho dobre
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 jaj, ale ked si dala 3v1 , uz lestidlo nedavaj ! to staci :) tam bude pes zakopany, predavkovala si lestidlo :) lestidlo sa dava len ked mas 2v1, alebo len prasok a vsetko zvlast
Odpovedať
@dedian no skusim tie jarove vankuše... a porovnam. tie finish musim minut kedze som si ich kupila. akoze celkovo mi to nevadi ten povlak len neviem ci je to ok alebo... a tiez neviem kedy tam mam dat to lestidlo a kedy nie. teraz je tam naliate cize ked sa minie a dam napr jarove vankuše tak lestidlo nemusim dat? sorry ze sa tak pytam len nemam navod k umr :-D tie filtre poslem v ip
Odpovedať
Profilova fotka
Inak zaujimavy nazor som pocul minule - dat si do kuchyne (ak je na to miesto) rovno 2 umyvacky. A ze to potom netreba riady furt vytahovat a davat do skriniek, ale len ked potrebujem tak beriem z "cistej" UMR a zaspinene kladiem do "spinavej" a potom sa to vystrieda :) Myslim, ze so stupnujucim sa kapitalizmom a konzumom u nas to nebude zachvilu az take nerealne... Ci? :)
Odpovedať
@katrin21 no len UMR to lestidlo pytala ked som ju spustala do prevadzky :-D a nevedela som ze moze ist aj bez ked dam tabletu 3v1 |-| :-N
Odpovedať
Ja by som tu netrepala blbosti :) Lestidlo ma byt v UMR - pokial ho neobsahuju tablety, alebo a to by malo byt uz uvedene v kazdom navode od UMR, sa lestidlo musi pridavat v pripade velmi tvrdej vody! Takze @mima1 ak mas velmi tvrdu vodu, urobila si dobre, lebo mnozstvo soli a lestidla v tablete pri velmi tvrdej vode nestaci :) Vrzgavost suvisi jednoznacne s odmastujucim ucinkom cistiaceho prostriedku. Ak je riad silno znecisteny, tu vrzgavost som nepozorovala taku vyraznu, ale ak som jarove vankusiky, ktore su dost silne pouzila na velmi malo znecisteny riad, ako po ranajkach, ziadne mastnoty, riad bol riadne odmasteny, aj taniere, netyka sa to len poharov... Treba si skusit chytit do ruky pohar a umyt ho v rukach s jarou, ale iba s riadne najarovanou hubkou a bude rovnako vrzgavy, ako ten z umyvacky, proste riadne odmasteny :)
Odpovedať
A predavkovanie lestidla je vidno jednoznacne na poharoch, ale je to vidno, nie citit v rukach, ako dedian pise, je to povlak namodraly, alebo biely, ktory ide oplachnut s vodou. Pokial by bol povlak neoplachnutelny, pustal by pri pretreti s octom, je zle nastavena sol, vysoka tvrdost vody, malo soli na zmakcenie. Ak by povlak nesiel dole ani s octom, je to korozia skla. Ale vrzgavost nie je na zavadu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 svietilo to aj mne, vypla som to a umyva krasne :-) Jasne, 3v1 su preto super, lebo uz maju vsetko v sebe :-) nic netreba pridavatž, akurat som tam mam stale, lebo mame tvrdu vodu, ale vydrzi mi skoro pol roka
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 k tej vrzgavosti... videla si uz reklamu na JAR? reklamuju ako sa da zavrzgať na tanieri, ked je dobre odmasteny :) @nanika pri tvrdej vode sa pridava viacej soli, resp. myčka ju viac berie....
Odpovedať
no ved hovorim podla mna su tie veci krasne umyte uplne ciste bez kvapiek a flakov. len ked som vykladala von som si vsimla ze maju take nieco na sebe co len citim na rukach. inak vinove pohare napr su krasne jak v reklame...no a preto som pisala lebo som nevedela co to je ci daka zavada alebo normal... ale tak pustila som ju len dva krat cize zatial som spokojna..
Odpovedať
@katrin21 Mas zle info, je to tak pisane v navodoch k UMR a na tabletach all in one, ze v pripade velmi tvrdej vody sa odporuca pouzit este zvlast sol a lestidlo. "Kombinovaný prostriedok na umývanie skomponentom leštidla je možné používať iba do tvrdosti vody 21° dH (37° fH, 26° Clarke,3,7 mmol/l). Pri tvrdosti vody väčšej ako 21°dH je tiež tu nutné použitie leštidla."
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika sol ano, lestidlo opatrne... citala som navod, ale skusnost mam taku :) to je ako ked pisu, ze sa nemaju na kratky program pouzivat 3v1, ale mne sa vzdy krasne rozpustia, proste zaleži od umyvacky, nehadam sa, ale pisem vlastnu skusenost :) Vodu mam riadne tvrdu, ale lestidlo nam pridavať netreba :)
Odpovedať
ahojte, chcem sa spytat ci mate niekto skusenosti s umyvackou riadu ADG 6240 FD WHIRLPOOL so 6. zmyslom. Uvazujem nad jej kupou a nejake osobne skusenosti z jej pouzivania by som uvitala :-D DAKUJEM ;-)
Odpovedať
NIKTOOOOO????? :-S
Odpovedať
@katrin21 vcera som skusala 29min.prog a dala som tabletu z lidlu 2v1a rozpustilo sa vsetko cize super. co super nebolo tak neumyla sa mi jedna lyzicka kavova na ktorej bolo trosku kecupu :-D inak vsetko ciste...
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 no vidis :-) ja mne sa dobre rozpustaju :) @sunshine85 vacsinou WHP znacku tu ma malokto.. nie su to prave dobre umyvacky vacsinou..
Odpovedať
napadlo ma vcera ale ze ci davate do UMR napr.keramicke panvice? som zahodila ten obal z toho a neviem ci mozem alebo nie. tak som ju umyla radsej rucne
Odpovedať
@mima1 Ker.alebo tefl.panvice ja nedávam výrobca neodporúča.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?