Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@erix zatial co som bola naozaj spokojna, boli tablety :) jarove vankusiky a finis quantum. Tu ale ide o davkovanie, lebo toho prasku si mozes nasypat podla toho, kolko potrebujes, co pri tablete tazko. Tablety mam takmer vsetky, co su na trhu vyskusane, testujem teraz prasky :) Bala som sa toho, sa hovori, ze tablety su pre lenivych, ale nie je to pravda. Ale keby mal zapinat UMR moj muz, tak mu strcim do ruky radsej tie tablety. Inak, stala sa mi taka vesela vec, ze som zabudla zavriet vratka na prasok a zavrela UMR. Tak aj na toto su lepsie tablety, prasok som dala novy, tabletu by som len strcila, odkial vypadla.
Odpovedať
Som tu s porovnanim DM: lestidlo 1l 2,29 Eur prasok do UMR 2kg 4,69 Eur (ja krava som si nepozrela davkovanie, ale asi to bude zase nejaky lyzicovy system) vona do UMR 1,39 Eur cistidlo na UMR 2,79 Eur
Odpovedať
@nanika V Lidli stojí prášok 3.3O e 2 Kg?
Odpovedať
@marta2610 zda sa mi, ze tak nejako, tusim trocha viac... Ale nesedi mi davkovanie, mne umyje riad bezne znecisteny s 1 a 1/2 PL a velmi znecisteny s 2PL, co je viac, ako deklaruje vyrobca. Kedze som nepozrela davkovanie toho DM a nemam ho vyskusany, nemam paru, ci je to cenovo cca ok, alebo je DM voci Lidl prasku drahsia.
Odpovedať
Baby, ak viete aspon trocha po nemecky, tu je paradna stranka http://www.testberichte.de/testsieger...
Odpovedať
Profilova fotka
tak to som prišla vhod s tými cenami. Tu sú W5 z LIDLA: leštidlo- 1L - 1,49 Eur prášok- 2kg - 3,49 Eur soľ- 2kg - 0,99 Eur tablety novinka na ochranu príborov a skla: 30 ks - 1,99 Eur tablety všetko v jednom - 40 ks - 3,99 Eur Ja sa teším, lebo za málo peňazí máme veľa muziky 8-) 8-)
Odpovedať
Ostatne baby, ako davkujete ten lidl prasok, tak, ako pise vyrobca?
Odpovedať
Tu DM skompletizujem bohuzial az buduci mesiac, uz sa tam teraz nedostanem, neviem, preco mi nenapadlo si napisat ceny aj tych tabliet, ale napravim to... A co tie dalsie, vyrobky TESCO, Kaufland, pripadne ine taketo vlastne znacky, nejake skusenosti?
Odpovedať
@erix Píšeš,že všetko v jednom.Lebo čo ja viem 2in1 sa mi nepáčia,ale 3in1 sú ok.Já trepem z PLR leštidlo 1l za 1.30 e a jaká som vytešená,že som 1 e ušetrila a idem tam aj zajtra ráno to ozaj stojí tam 1l 1.49e?Myslím lidle? :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 Marti, unavena? Ja som si tvoj prispevok precitala asi 4x a stale som ho nepochopila, to co je PLR haaaaaa, asi uz pojdem spat a precitam si to po piate rano, rano mudrejsie vecera :)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 na krabici je napísané všetko v jednom a to sú 3 v 1. A tá novinka - tabletka má len 2 farebné pásiky, takže to bude asi 2 v 1 ale ako píšem je to novinka, treba vyskúšať. Ja ju hodnotím super, super. A na krabici je napísané, na ochranu skla a príborov..... A áno, cena leštidla je 1,49 Eur/liter, poctivo som opísala a skontrolovala. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kočky prosím vás, ak budete mať niektorá info, že sa v Lidly chystá akcia na W5 dajte vedieť. Lebo keď som sa pri pokladni pýtala pani či nemajú voňačku a čistič umývačky od W5, tak mi povedala, že to nie je štandartný tovar a to býva len vtedy, keď je akcia na W5. Len vtedy prídu. x-) ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@erix odklikni si na lidl.sk neusletter a budes o kazdej akcii vediet spravou do mailu, pripadne skoc na ich stranku raz za tyzden, poctivo doplnaju taketo akcie aj tyzden vopred... Preto hovorim, ze jedina smola s tym lidlom je ta, ze poniektore veci, ktore su dobre - cistiace, byvaju cisto len cez akciu... A ked sa tam vtedy nedostanem, holt smola...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika moja, keby si nebývala tak strááááášne ďaleko od Trenčína, tak kúpim a donesiem x-) . V poslednom období čím ďalej tým častejšie chodím do Lidla a objavujem čaro tovaru.
Odpovedať
@nanika PLR-Polská ľudová republika :-D :-D :-D
Odpovedať
@nanika Jani unavená?Prečítam si to po piate ráno? :-D :-D :-D A ja svojim spôsobom som veru unavená robila som 3 dni po sebe čašníčka,aby som mala v pondelok voľno-idú mi robiť 3 znamienka tak som si to nadrábala holt podnikanie.Takže nič sa nedeje občas sa musíme aj zasmiať.,všetko dobré ti prajem.
Odpovedať
@erix Tebe nechodia letáky s akciami?Ako píše Nanika to si nájdeš na nete.Nová akcia je každý pondelok .
Odpovedať
Ahoj chcem sa spytat po ukonceni programu otvarate umr hned alebo po napr.po 15-20min.alebo nechate zavretu pocas celej noci teda ak umyvate pocas noci pytam sa preto lebo neviem co je lepsia varianta kvoli suseniu riadu alebo ci je to v podstate jedno.Dakujem za radu.
Odpovedať
@terkamel ak potrebujes riad hned po umyti, je lepsie, aby boli dvierka pootvorene, cize unikne horuca para a dnu sa dostane studeny vzduch, cize riad trocha schladne, kym s nim budes manipulovat. Ak ho nepotrebujes vyberat hned, je to UMR aj riadu suma fuk :) Pri zavretej umyvacke zostava v UMR zvyskove teplo, cize riad je rychlejsie suchy, ale pomaly chladne riad aj UMR. Ak ju pootvoris, riad bude o nieco pomalsie suchy, ale riad sa skor pripravi na dalsie pouzitie.
Odpovedať
@terkamel Ja po skončení UMR dvierka otvorím dokorán na 5 min.Potom ich zavriem a nechám tam záleží či ich potrebujem alebo nie.Tu si treba nájsť čo človeku vyhovuje.
Odpovedať
Profilova fotka
@terkamel ja najradšej vyberám riady, keď sú ešte teplé. Po skončení programu dvierka na 5-10 minút pootvorím a riad je prakticky okamžite suchý a môžem vykladať. Viac mi to vyhovuje. V minulosti som riad vyberala neskôr ale v umelohmotných nádobkách mi kvapôčky vody po uschnutí zanechávali malé biele škvrnky.
Odpovedať
Profilova fotka
Pomoc,potrebujem poradiť...V sobotu som dala do umývačky prípravok na čistenie a následne zapla cyklus,včera sme na večer nakladli po varení umývačku,dala tabletu ako vždy dala umývanie na70stupňov,dnes som prišla z práce a pri vyťahovaní riadu som zistila že je všetko matné s bielym povrchom,prečo?ešte sa mi to nikdy nestalo.....
Odpovedať
@lenka34 nedosla sol? Pouzivas aj lestidlo? Tableta sa rozpustila cela? Nezostala niekde nacapena?
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika kontrolka soli ani leštidla nesvieti(leštidlo som dolievala pred týždňom) ,tableta sa rozpustila :-(
Odpovedať
@lenka34 cistila si cim? prvy raz? pustila si to s tym cistidlom na 70 a po dojdeni programu si nasledne pustila druhy program uz s riadom, predtym bola pustena hola len s tou flaskou?
Odpovedať
@lenka34 akoze, pustila by som riad este raz. Ak to urobi ta umyvacka opakovane, skus iny cistiaci prostriedok. Skontroluj si, ci je uzaver na soli riadne zavrety. Pripadne treba skontrolovat hadicu do odpadu, ci nie je ucpata, zeby sa ti vracala ta voda z cistiaceho bazmeku a reagovala s tym praskom. Osobne si myslim, ze ti to urobilo len teraz a viac ti to uz nespravi...
Odpovedať
Dnes pri rozhovore s kamoškou,viem že sme to už tu viackrát preberali mi povedala že má UMR Baumatic a vôbec v nej nemá ani na začiatku nedala soľ,že netreba že má tablety 3in1.Samozrejme že som jej to vysvetlovala ale ona trvá na tom,že netreba.Prosím o váš názor.Nanika prosím ťa daj nejaký link čo sa týka soli.Ďakujem za váš čas a názor.
Odpovedať
@marta2610 http://www.baumatic.sk/umyvacky_riadu... ale ved ju nechaj ked si neda poradit.
Odpovedať
@marta2610 Funkcia Multi-tab preruší samostatný prívod leštidla a soli a zabezpečí dokonalé výsledky umývania. toto som skopcila zo stranok electroluxu. Ale to je len electrolux. info v mojom navode stoji rozporuplne: Jestliže použijete mycí prostředek v tabletách místo tradičních výrobků (granulovaná sůl, mycí prostředek v prášku, tekutý lešticí prostředek) je možné, že zjistíte, že jejich účinnost se plně neuplatnila, zvláště pokud jde o programy se zkráceným časem anebo programy s nízkou mycí teplotou. Zjistíte-li jakékoli problémy ve výsledcích mytí, např. bílý povlak na mycí vaně nebo na nádobí, usazování vápníku nebo nedokonalé sušení, měli byste se vrátit k užívání tradičních výrobků.Pokud se vrátíte k používání tradiční granulované soli, budete muset nechat proběhnout několik programů nežli bude myčka nádobí podávat opět perfektní mycí výkony. V mycí vaně a na nádobí může ještě zůstávat zbytek mycích prostředků. Přejete-li si použít kombinovaný mycí prostředek v tabletách (3 v 1, 4 v 1), pootočte regulátorem na stupeň odpovídající výsledku zkušebního mytí. Použijeteli později zase tradiční mycí prostředky, nastavte regulátor podle výsledku zkušebního mytí znovu. Ked to vezmem v globale, pisu, ze ak mas dostatocne makku vodu, nepotrebujes sol vobec a nemas ju tam ani davat! Tie tablety - pri ich pouzivani by sa mala znizit davka soli, ale ja znizujem len davku lestidla, keby som to mala neustale prepinat na nizsie pri tabletach elektronicky, tak ma porazi. Podla mna to nieco robi, ak tam mas nasypanu sol a dlhodobo ides na 0 v nastaveni, alebo je to stopnute v tom multi-tab. Ale ak ho UMR ma, je jasne, ze tam ma vlozenu tabletu a podla toho aj nasledne pusta vodu, aby ju aj optimalne rozpustila. Na druhej strane som aj citala nazory, kde sa vysvetlovalo fungovanie UMR, ze tableta nemoze nahradit sol, kedze ta sol, ktora tecie do UMR sa uz hned po vstupe do UMR zmakcuje solou, co tableta samozrejme nedokaze. Ale. Nemyslim si, zeby sa vyrabalo a odporucalo nasledne vyrobcami pouzivanie tabliet. Takze moja rada znie, ak pouzivam tablety a nemam s riadom problem, co sa tyka rozneho zanesenia riadu a flakov, tak je sol v tablete zrejme dostacujuca. Ja by som si tu sol nastavila v UMR ale aspon na minimum. Ved co keby nahodou :)
Odpovedať
@nanika samotny BAUMATIC ale pise toto Akákoľvek tableta však nemôže nahradiť soľ v dekalcifikátore (zmäkčovadlo) umývačky, pretože sa jednoducho nedostane do jeho násypky a teda nemôže byť prepustená do jeho priestoru s odvápňovacou živicou, kde má za úlohu túto aktívnu látku regenerovať. Bez soli v násypke dekalcifikátora môže dôjsť po niekoľkých umývacích cykloch k nevratnému zničeniu deklacifikátora. Používanie soli je nutné a v prípade jej nepoužívania sa jedná o porušenie podmienok uvedených v návode k obsluhe umývačky.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?