Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
dakujem za rady :)
Odpovedať
@luciferova nejde dat link, ked to prekopirujem, hodi nieco ine, daj si stranku bosch.sk a hned ti to udrie do oci. Ked si si od januara 2012 kupila bosch, alebo siemens, automaticky ti na to vnutro UMR plati zaruka 10 rokov.
Odpovedať
@nanika a je jedno kde ju kupuješ, nemusí to byť len priamo z ich autorizovaných predajní. To by ma potešilo v januári som kupovala Siemens-ku, no kupovala som cez e-shop...
Odpovedať
ja som tiez kupovala cez eshop...
Odpovedať
@luciferova velmi pekne dakujem za skoru odpoved, a ty mas presne ten isty typ ako mam aj ja? ako si s nou spokojna? a kupila si lestidlo, ak mas to iste ako ja? lebo v prispevku co si okopirovala, je spominane aj lestidlo, a ja este netusim ci to vyblokuva alebo nie, este ju nepouzivam, lebo ju nemame zapojenu, takze ja sa neviem pochvalit ako som spokojna, ale potom napisem, po prvych umytiach.
Odpovedať
10 rokov záruky Teší nás, že Vám môžeme ponúknuť 10 ročnú záruku proti prehrdzaveniu vnútorného plášťa umývačky na riad! Záruku poskytujeme automaticky na všetky umývačky Bosch, zakúpené v Slovenskej republike od 1. 1. 2012 (vrátane). Aby sme proces získania záruky čo najviac zjednodušili, nieje treba sa nikde registrovať, ani vyplňovať formuláre alebo volať na špeciálnu linku. Záruku získavate automaticky, ak ste si zakúpili umývačku Bosch a spĺňate všetky požiadavky uvedené v podrobných podmienkach. V prípade, že by ste chceli predĺženú záruku v priebehu používania spotrebiča uplatniť, kontaktujte najbližšie servisné stredisko Bosch. Požadovaný doklad, ktorý budete potrebovať, je doklad o kúpe umývačky vrátane uvedeného dátumu nákupu. Viac informácií nájdete v podrobných podmienkach.
Odpovedať
To iste je aj na strankach siemensu, kedze je to jedna firma :)
Odpovedať
@movin to ma len aeg a electrolux, zeby to vyblokuvavalo, inde som si to nevsimla, siemens a bosch multitab nema :)
Odpovedať
@nanika, a co to poznam znamena ten multitab? takze potrebujem potom to lestidlo? tym ze to nepouzivam som z toho vlastne este "jelen", tak sa ospravedlnujem za take, mozno pre niekoho uz jednoduche otazky,
Odpovedať
ta zaruka na prehrdzavenie vn. plasta - moja mama ma mycku 8 rokov, moja prva este stale umyva ma 15 rokov, druha 10 rokov,tretia len rok a ani naznak nejakej hrdze. To je az nemozne, aby to zacalo hrdzaviet.
Odpovedať
@movin ano mam tu istu, mam ju asi mesiac. je vstavana, ale pouzivam ju zatial ako samostatne stojacu v starom byte, lebo stahovat sa budeme az o par tyzdnov. ako nemam jej co vytknut, myslim, ze dobry vyber :-)
Odpovedať
@atlaska no, povedzme si ale tak, ze kazdym rokom su tie sajrajty do UMR silnejsie a silnejsie a zase, kto ma smolu, tak sa mu aj pracka rozleti, ako kamoske. Takze to beriem, ze lepsia predlzena zaruka, ako prstom do oka :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Jamal:Čo tak popremýšlať nad BOsch SMI 59 M 05 ,bratia češi na ňu píšu super recenzie.Moje dcérý majú tiež im vidno panel a vôbec to neruší vzhľad kuchyne,práveže je podľa mňa dobre vedieť kedy skončí program,ale to už je na tebe prajem dobrý výber.
Odpovedať
@movin ja som mala tu aeg s displejom von a nieco sa tam potlacilo a ked bola umyvacka zapnuta, tak mi to na displeji svietilo, ze MULTITAB, ale fakt, som to u inych znaciek nevidela. Ak mas bosch, ci siemens, mozes pouzivat kludne tablety, nic neprepinas, ale treba mat naplnenu minimalne sol, nech si z nej UMR taha :)
Odpovedať
@nanika dakujem za rady, ale ospravedlnujem sa ze tomu stale nechapem, teraz ma momentalne trapi, ci dat aj lestidlo do umyvacky, alebo nie, dakujem ti za odpoved
Odpovedať
@movin uz mi konecne ide normalne net, dva tyzdne som isla na slimakovi. Ok, tak ktoru si to kupila? aha, uz vidim. Napln sol podla navodu, mala by sa tam naliat voda a nasledne ti to zhltne minimalne 1 kg soli. Co si kupila dalej, tablety, ak ano, tak ktore, ak len prasok, alebo gel, napln aj lestidlo. To lestidlo nie je len o lesku, ale aj neutralizuje chemiu z cistica. Treba to aj nastavit, ak ides na tablety, tak staci na jednotku, alebo ho tam nedat vobec, ak ides na prasku, na zaciatok staci dat na dvojku, ak nebude stacit, tak viac, nebudes mat suche veci (umela hmota a panvice sa nerataju ) Sol by si tiez mala mat nastavenie v navode, podla tvrdosti vody, ja som mala lakmusovy papierik pribaleny a taku karticku, podla coho som urcila tvrdost vody...
Odpovedať
@movin a kedze mas bosch, ty tam to vyblokuvanie nemas, kludne tam tu sol nasyp :)
Odpovedať
@nanika a ako sa nastavuje to lestidlo? Ozaj a ked kupim prasok tak sype sa tam, kde tablety? @movin lestidlo nemusis az mas tablety 3v1 a viac v jednom. Umyvacka ho sice pytala, ale netreba. Svietila tam taka hviezdicka. Nakoniec som nejake kupila, je tam a basta, ale slo to aj bez neho, dala som ho tam pre pokoj v dusi ;-) kde si ju kupila? Mas k nej aj svk navod?
Odpovedať
@nanika tvoja umyvacka ma aj 1/2 napln ? Lebo v popise som to nenasla.
Odpovedať
Takto, lestidlo aj sol sa davkuje nastavenim na umyvacke, preto niekomu berie viac, niekomu menej. Ak je raz to lestidlo naliate, neda sa vyblokovat, da sa dat na najnizsi stupen, na jednotku. Takze, nie je pravda, co sa vravi, ze berie podla potreby, pred prvym spustenim UMV predsa nastavujem tvrdost vody a podla toho potom UMV sol davkuje a lestidla UMR da tolko, kolko tam mate nastavene rucne (mozno niekde elektronicky) Takze, kedze mam uz nastavenu sol od zaciatku a nemam problemy s flakmi na riade, cize som to nastavila dobre, pred spustenim UMV s tabletami dam lestidlo na najslabsie, cize na 1 a ked umyvam len s praskom, lestidlo prepnem na 2. Ja to mam na tej priehradke lestidla, taky kruzok sa pootoci a zlozi a tam lejem lestidlo. Kde to lejem mam taku stupnicu a na nu nastavujem sipku.
Odpovedať
@mima300 electroluxka to tusim nemala a tato fagor to ma, ale nepouzivam, pride mi to ako plytvanie vody a energie, ale mozno je to len moj dojem...
Odpovedať
@nanika netusim, ci to ma aj nasa spominana bozka. nic som nenastavovala a ani sa ma to nepytalo... SMV 69M40EU
Odpovedať
@luciferova sol sa nastavuje elektronicky, navod str. 6 lestidlo sa taktiez nastavuje elektronicky, navod str. 8 http://slovenskemanualy.sk/public/fil...
Odpovedať
skusal niekto iny prasok na umyvanie riadu do UMR, ako z Lidla? Vcera som bola v Tescu a mali aj finish aj somat. Kedze som sa ponahlala, ako vzdy, netusim, ako je to v prepocte na umyvanie, ale ked 2,5 kg stoji okolo 10 eur, jasne, ze je to drahsie, ako ten lidlacky, ale asi lacnejsie, ako tablety... hm len sa bojim, ze to bude na figu...
Odpovedať
ja som mala aj somat aj calgonit a kupujem uz len Lidl kedze vsetky umyli rovnako. akurat mam lidl nasypany v somatflasi.
Odpovedať
@atlaska diky :) ale zasa zle to neporobilo, ako tie vadne tablety calgonit co som mala, ze zostaval akoby piesok na riade? Ja len tak spekulujem, mam skoro este cely lidlacky, odkedy pustam teploty vseliako na preskacku, tak je umyvacka ok a umyva celkom dobre (ale jarove vankusiky mi krajsie umyvali jenske sklo, no co uz), ale rozmyslam, ze tiez neskodi prestriedat tie prasky... Niekedy, ked mi uz prasok bude dochadzat... lebo zatial nikto nespomenul, zeby umyval s inym, ako lidlackym.
Odpovedať
nanika a preco vahas nad znackovymi? nieje jedno ci somat prasok ci somat tableta? kupuju ludia aj prasky, mne je prasok jednoduchsi ako tableta.
Odpovedať
Teraz majú v Akcii jarové citronové vankúšiky 0.15 e 101 drog.A tie platinové 0.20 e. za kus samozrejme.Ja som s tými citronovými veľmi spokojná umyjú ako v tej reklame všetko sa až tak ligoce. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 prosím ťa a tie jarové vankúšiky sa rozpúšťajú pekne? myslím aj pri tých obyčaných 45-50 stupňových programoch? A čo krátky program? Dajú sa použiť aj tam? Rada využívam krátky program, ale zdá sa mi, že pri krátkych programoch a celej tablete sú tie riady nejaké parfumové, tak dávam 1/2 tablety, tak je to super. Pri dlhších programoch dávam celú. Rada by som tie vankúšiky vyskúšala. Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
@erix len tie jarove vankusiky nepodelis :) Mne sa rozpustali, aspon tie stare, platinum som este nemala, pekne, pouzivala som ich povodne pri tych kratkych programoch... @marta2610 na mall.sk su tie vankusiky platinum za 15 centov, 12 eur 80 ks balenie, kto je z ba a osobne si to vyzdvihne, tak sa to oplati. Tak isto su za 15 centov v metre, alebo aspon boli, teraz to neodkontrolujem, frcime smer skolka :) Boli aj v tescu za 17 centov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?