Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Ahojte, potrebujem poradit. Chcem si kupit umyvacku a neviem sa rozhodnut medzi SMI 53M75 EU alebo SMI 59M05. Podla vas ktora je lepsia ? A ked date detsky zamok, nic sa nestane ked to dieta stlaci ? Dcerka je vo veku ze stlaca vsetky gombiky. Dakujem za odpovede :-)
Odpovedať
@mima300 Ja osobne by som sa nejako na tu detsku poistku nesustredovala, realita je taka, ze sikovne decko ti odkoduje a odblokuje uplne vsetko. U nas poistka na mikrovlnke bola prekonana do tyzdna, ked maly odsledoval, ako to blokujeme. Mala vie odblokovat mobil moj a manzelov a pritom ako sa odblokuvava manzelov, na to som ja do dnes den neprisla. Takze ja si myslim, ze elektronicka blokacia tlacidiel sa da obist, ked sa dieta sustredene vrhne na mackanie vsetkeho, na co dosiahne a mechanicku si odpozoruje po case, ked ta ju uvidi davat :) Ja by som sa rozhodla podla ceny. Parametrovo su takmer rovnake, ta druha trosicku hlucnejsia, ale nepostrehnutelne a asi o par cm vacsia, aspon z vnutra.
Odpovedať
@nanika ďakujem, no veľmi by mi to aj tak nepomohlo, umývačka pôjde do nového bytu a sťahovanie bude až na prelome jar/leto 2012, takže na prvé odskúšanie si ešte počkám i keď to bude fakt ťažké vydržať :-D
Odpovedať
@mima300 Dievčatá Všetko dobré v novom roku želám.Ja som sa pozerala na tie UMR a mňa zaujali tieto všetky sú Siemensky:SN 26M 896- 608 e,má hygienu plus čo je podľa mňa veľmi dobré pri malých deťoch.SN 25M 288 510 e.SN 25M 887 -444e aj s dopravou ju má D...rt.Túto poslednú má kamoška veľká spokojnosť.Neviem či preferuješ voľne stojacu,zabudovateľnú bielu striebornú????Treba to presnejšie definovať.A ešte treba si dávať pozor na spotrebu energií,vody u týchto Siemenskách majú niektoré spotrebu vody 6.5l,takže treba si to všetko prerátať.Takže ako som už písala viacerým treba sa s tým pohrať.Ja keď porovnávam aj tieto Siemensky si dám Heur..a.sk Prajem super výber a možno ak si čosi už z tejto diskusie prečítala my preferujeme Bosch,ale Siemens je mladšia sestra .A ešte my dievčatá veľmi preferujeme zásuvku na príbor-dokonalá vec.
Odpovedať
@marta2610 ta hygiena ma zaujala, to je na sterilizaciu flasiek? ma to aj nejaka plne vstavana so suflikom? aj ja zelam vsetko naj v novom roku, hlavne, nech mycky dobre umyvaju :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@luciferova podla mna to s hygienov detom netreba prehanat... obcas vysterilizovat klasicky vo vode, menit pravidelne duduliky, a flasku umyvat kefkou , to uplne staci.... Ak sa to prehana, dieta potom stretne prvy bacil a jeho fajnova netrenovana imunita s nim ani nevie bojovat.... ja osobne ziadne extra sterilizatory na flašky a pod. veci vobec neuznavam..... a uz vobec nie denne sterilizovanie.... ( tym nemam nic proti tej umyvacke , to len na margo sterilizovania flias detom..... )
Odpovedať
@katrin21 beriem to ako male bezvyznamne plus, nie podmienku ;-) pri malom som ani flasky nemala, kojila som 1,5 roka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@luciferova ;-) x-)
Odpovedať
@marta2610 preferujem vstavanu a je jedno ci bude biela alebo strieborna. Pozerala som Bosch a zdaju sa mi dobre, hlavne ta zasuvka na pribory ma oslovila. No a u tej spotreby vody...myslim ze navratnost je mozno tak za 80 rokov :-) Ale zas viac ako 10 L spotrebu by som nechcela. Na trhu je strasne vela umyvaciek a je fakt tazke sa rozhodnut aku. Ja by som tak do 600 €...
Odpovedať
@mima300 Tak pozri si Boschky:SMI 59 M 05 525 e,alebo SMI 69 M 15 671 e.Daj si ako som písala Heu..ka.sk a ono ti to tam porovná.Treba si dávať pozor,aby si tam mala aj rýchly program dôležitý,ten ja nemám tak neviem presne poradiť dievčatá nech napíšu aký je jeho presný názov.Pretože keď som ja kupovala som si na to nedala pozor a mi veľmi chýba.
Odpovedať
@luciferova Čo som pozerala tú Hygienu plus má aj Siemens 66 MO 95 EU,ale nie som si istá rýchlym programom píšu,že má okrem iného Jemný-delikátny 40 stupňový tak neporadím či umyje ....????Dievčatá,ktoré ho máte napíšte čo umyje atď,alebo počkaj niekto tu písal,že ju má objednanú.
Odpovedať
dik :-) @marta2610
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marta2610 vies co nechce mi ju vyhladat, je spravne to cislo?
Odpovedať
@luciferova Daj si Siemens SN 66 m 095 eu
Odpovedať
@marta2610 @luciferova ja som ju mala objednanú, dnes dorazila toto je ona http://www.datart.sk/katalog/Vstavana... - cenu tu nepozeraj je nereálna, ale je tu na ňu veľmi pekný popis ja som ju kúpila za 579€
Odpovedať
@marianka_21 To máš super cenu .Kedy ju asi zapojíte?Nevieš ako je to s tým programom čo som písala viď hore?Tak nech len dlho a pekne umýva. :-D :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 zapojená bude až niekedy marec/apríl, no musela som ju objednať bola vo výpredaji :-D Presne túto má aj @lea231 bude ti skôr vedieť povedať, keďže ju už používa, ja som sa tomu ešte nevenovala momentálne nemám čas, snáď cez víkend sa k tomu dostanem...
Odpovedať
@marta2610 teraz som to omrkla má aj turbospeed - rýchly 20minútový program ak si sa pýtala na toto...
Odpovedať
@marianka_21 Nie ten mám aj ja,ale za 11 mesiacov čo mám UMR som ho použila 1 krát,to je taký že UMR zapneš naprázdno presná definícia: Spotrebič sa jednorázovo zohreje cca 25 min.potom môžete spotrebič naložiť a niekoľko rýchlych umývacích cyklov zakaždým 20 min. môže prebehnúť po sebe.Upozornenie tabletky nie sú vhodné pre tento program,pretože sa tableta v krátkom čase nemôže úplne rozpustiť.Ja som použila gel,alebo môžeš použiť prášok do UMR.Tento program sa podľa mňa využije pri umývaní pohárov ,alebo tanierov.Ja som sa pýtala na rýchly program,ale však keď vyskúšaš napíš.Ďakujem.
Odpovedať
@marianka_21 a ma aj nastavovacie kose, ked je naplnena?
Odpovedať
@marta2610 v popise je presne uvedené toto : Ponúka funkciu VarioSpeed, ktorá skráti dobu umývania až o 50%. Skrátenie oceníte, keď budete potrebovať umyť riad veľmi rýchlo...celkovo má 6 programov. V popise od výrobcu sú definované ako intenzívny 70°C, auto 45 - 65°C, Eco 50°C, Turbo Speed 20 min., jemný 40°C, predumytie... @luciferova myslím, že ano je to označené ako VarioFlexPlus koše
Odpovedať
Malo by sa to volat "rychly 45", moj rychly od fagora trva hodinu, ale co sa tu uz pisalo, co ma niekto bosch, tak u ich umyvaciek je rychly 30 minutovy a ta 45 znamena stupne, na ktorych umyva. Je to take to bezne rychle umyvanie po ranajkach, ak nie su prisusene veci a pripalene hrnce, tak by to malo umyt. Gelove kapsule Jar by tieto programy mali takisto akceptovat. Boschky by mali mat este funkciu variospeed, to je "po zapnutí funkce varioSpeed se zkrátí každý nastavený mycí program o 50 %. AquaSenzor ještě precizněji kontroluje v průběhu mytí světelným paprskem množství vody, druh znečištění, exaktně upravuje dobu mycího programu a téměř čistou vodu použije v dalším mycím chodu" takze ak nema umyvacka rychly 45, tak sa to da nahradit aj tymto, ktory samozrejme dlhsie trva, ale by mal podla mna umyt lepsie, ako ten rychly. Len myslite na to, ze tie UMR treba spustat par krat do mesiaca na 70 stupnovy program. Tak ako pracku, aj ked periete permanentne na 30,40 stupnov, treba ju aspon raz do mesiaca vyvarit.
Odpovedať
@nanika a preco ich treba vyvarit?
Odpovedať
@atlaska pracku kvoli usadeninam, ktore zanechavaju super prasky a este lepsie avivaze, aspon ciastocne to preplachne trubky a vnutro pracky. U UMV to ciastocne supluje tie cistiace prostriedky na udrzbu UMR, vyssia teplota roztopi mastne usadeniny. Lebo ak pouzivas UMR denne a cistic pustis raz za stvrt roka, niekto ani to nie, tak si predstav ten humus vo vnutri umyvacky :(
Odpovedať
@nanika Píšeš,že gelové Jar by to malo akceptovať.45 stupňové umývanie.Môj kamarát išiel kôli tomu reklamovať UMR,najskôr išiel do záručného servisu že mu UMR vôbec nerozpúšťa tieto Jarové gely,že je chyba v UMR čo s tým a po rozhovore opravár prišiel na to,že chyba nie je ani v UMR,ani v geloch pretože tieto Jar-gely sa majú používať až od 50 stupňov a bolo po probléme aj je to tam uvedené.Však dievčatá napíšte čo používate na 45 stupňové umývanie.Každá UMR je iná preto napíšte aj značku.
Odpovedať
Vyuzivate aj 1/2 napln ? Niektore umyvacky to nemaju tak neviem ci mi to nebude chybat ak si taku neobjednam :-) .-
Odpovedať
@mima300 Za 11 mesiacov čo ju mám som to použila 2 krát.Keď budeš mať rýchly program podľa mňa to nebudeš potrebovať.Dievčatá napíšte ? minút trvá rýchly program?
Odpovedať
@marta2610 kde je to uvedene? Teraz som mala v ruke obal a odporucana teplota tam teda na obale nie je 8-) Je tam len poznamka, ze setrite zivotne prostredie, umyvajte pri 50 stupnoch, nikde ani zmienka o tom, ze sa rozpustaju len nad 50 stupnov, tak by som rada vedela zdroj...
Odpovedať
@mima300 nepouzijes, skoda vody, vzdy budes mat veci v oboch suflikoch, lebo vzdy mas taniere a aj pohare, pustat UMR len kvoli jednemu plechu, alebo hrncu s polovicnou naplnou, to asi nie.
Odpovedať
ahojte, ako pouzivate lestidlo do UMR? treba to kvapkat po kazdom pouziti, ci mozem naliat moooc ako sol? pouzivam tab 3v1, ale stale mi to tam svieti, tak neviem, ci je to ako so solou, ze ked potrebuje si vezme :-p @mima300 ja 1/2 napln vyuzivam vo velkom, je to rychlejsie umyte. Pokial nemam natrieskanu umyvacku, tak pouzijem pol program, nezalezi ze nemam sufel prazdny, umyje to aj tak. A bezne vyuzivam 45C teplotu, teplejsiu malokedy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?