Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@adinka24 Súhlasím s tebou bez UMR už nikdy.Ja by som každej žene predpísala na recept UMR za 1 e. :-D :-D Tak nech pekne umýva.Vitaj v klube./ Ja nie som MUDR / :-D
Odpovedať
@marta2610 Marti, pamatas, pred casom sme tu riesili, ze preco mi umyvacka neberie sol, no, tak to bolo kvoli tej funkcii tabletovej. Tato druha potvora mi berie sol, ze 1x za mesiac dosypam?! Hrozne nieco. Ale lestidlo som nepotrebovala pri tabletach ani u jednej, ale napriklad pri dm, alebo lidl tabletach mi nezostaval riad taky suchy ako u jarovych, alebo calgonite, takze tam by som to lestidlo kludne pridala. Ale ked si to clovek spocita, tak potom je lepsie ist len s praskom atd, vsetko zvlast, alebo s drahsimi tabletami v akcii, pretoze co clovek usetri na tabletach, potom doplati na lestidle. Lestidlo som asi mesiac do zadu kupila, ziaden rozdiel v lesku som nezbadala, susi rovnako dobre ako predtym, takze ja lestidlo naozaj nepotrebujem. Ale tabliet mam tak asi na dva mesiace a potom idem skusobne na prasok, som taaaaaaaaka zvedava :)
Odpovedať
Este taka pikoska, uz som tu pisala, ze mama nechcela moju umr, ktoru som jej chcela dat, z dovodu stahovania sa, takmer novu. Doteraz ju pouzila od septembra asi tri krat, ale ked som bola u nich naposledy, tak viem, ze pred casom si kupili zasoby jarovych tabliet v metre, tak hovorim, ze kedze sa umr u nich nepouziva, nech mi ich odpredaju. A nechceli ]-( :-N =-) 8-)
Odpovedať
@adinka24 je krasna, blahozelam, tak nech fachci :) Sol kup kludne najlacnejsiu, bud z lidlu, alebo dm, ta je vsade rovnaka, len cena je ina. Mozes si dokupit vonavku, byva obcas v lidli, alebo o nieco drahsia v dm, ale stale lacnejsia ako somat, ci calgonit, ta z dm mi tusim krajsie voni. A nezabudni z casu na cas pustit umr s cisticom, ja ho kupujem, ked byva v akcii v tescu a podobne, viac kusov na raz. A podla potreby treba kontrolovat sitko, cistit ho pravidelne, inak ti nebude dobre umyvat.
Odpovedať
@nanika Dakujem za rady a uvedenie do sveta umývčkových milovníčok ;-) Vďaka tomuto fóru som si kúpila kalgonit, a leštidlo som nedávala lebo je v tabletel all in one, ale možno raz použijem... Sol som uz kúpila tiez calgonit, ale 4kg za cca 4,75€ neviem či je to najlepšia kúpa, ale tak čo už... Tie voňačky si určite kúpim no a čistic nooo cez 4€ ale veď je to investícia aby mi krásavica neodišla na PN... Ďakujem a veľa zdaru s umývaním.... :-D
Odpovedať
Prasok,sol + lestidlo su ovela lacnejsie ako akekolvek tablety,aj preto mam radsej prasok. Btw-Katrin vcera som tu mala kurenara a sevisaka od kotlov, tiez nam nedokuruje jednu izbu, ale vela asi neporiesili,uvidime. Nedali sme pod velke kna konvektory na ich ohrev a to asi robi tu zimu :-(
Odpovedať
@adinka24 ja to s tym cisticom pustam tak raz za stvrt roka, to prezijes :)
Odpovedať
@atlaska tak to je fajn, mne muz nadava, ze to kazdemu funguje podlahovka od zapojenia, len nam nie :) Tablety su ale o dost rozsirenejsie a praskov preto nie je velky vyber :( Ktory pouzivas? Nech si premyslim, kym kupim...
Odpovedať
Mavala som Somat, Calgonit-Somat ma najlepsie riesenu flasu-uz len dokupujem prasky v sacku alebo v krabici a presypavam cez papierovy kornut. Momentalne mam Lidl, som spokojna,aj ked ma odhovarali , ze pokazim mycku lacnym praskom,ci lacnymi tabletami. Pre mna vyhoda prasku je aj v tom ze ked mam echt spinave hrnce nasypem trocha prasku priamo do mycky aj do nasypky a zapnem silny program. add-kurenie-no nasa chyba ze sme upustili od tych konvektorov, ale dvihneme nabytok na nozicky-malo by to pomoct,ono izba susedi so schodiskom, garazou a chodbou - malo a vobec vykurovane miesta a dalsia stena velikanske okna-sa ani necudujem ze je tam ln 20 stupnov.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska aj my sme mali konvektory mat a nedali sme.... tiez si myslim, ze chlad od okien je jedna vec, ale my mame citelne chladnejsiu tu podlahu tam, proste tam nekuri :(
Odpovedať
Profilova fotka
@adinka24 ja odporucam, kedže mas BOSCH a ja tiez a som spokojna tablety W5 z lidla.. fakt mi umyvaju krasne, nemam ziadny problem :) aj sol kupujem od nich,stoji okolo 2E , casto je v akcii
Odpovedať
No ja mám prach do UMR cca 3.40 e veľká spokojnosť z Lidla mne sa páči preto,že ja podľa znečistenia dám 1 lyžicu ,alebo 1 aj pol lyžice a tiež z Lidla mám na prečistenie tiež kupujem v Akcii po 2 kusy v balení to používam tak za 4-5 mesiacov to stačí.A ešte Nanika písala o vôni do UMR,ja tam občas dávam vyždímaný citron len kôru. A tabletky s prachom striedam nedávam stále rovnaké.Pondelok prach,utorok 3in 1atď.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nanika Keď prídeš k mame na návštevu tak jej nalož UMR a ukáž ako jej to pekne umylo.No vidíš ona si pomaly zvykne.Na to je to.
Odpovedať
@katrin21 mne uz to nastavili a ako som zistila podla projektu nebol tam konvektor naprojektovany, kurenar si to poplietol. My ich mame vsade okrem tejto izby. Len niekde v ovladaci rpi kotli nastavili vyssiu teplotu a zmenili krivku ekvimetriky. Moja mama nechcela o mycke ani pocut, dala si novu kuchynu a po par rokoch uz ju chcela,takze sa dorabalo a sekalo..........................ach jo.
Odpovedať
@katrin21 Už som nad tým rozmýšlala, že v podstate veľa báb skúšalo vela prostriedkov kým prišlo na ten naj, ja som na ten super už prišla tak môžem začať skúšať tie lacnejšie... Určite vyskúšam... Dakujem za radu...
Odpovedať
@adinka24 ked ti na zaciatku dobre umyje, aspon mas s cim porovnavat :) @marta2610 mne to pride s tou maminou tak, ze akoby jej otec zazlieval, ze nic nerobi a este aj ten riad za nu umyje umyvacka. Na zaciatku operovala s tym, ze oni su len dvaja, ze nemaju riad, teraz tam som, vidim, ze je riadu kopec, pytam sa jej, preco si to tam rovno nenaklada a potom nepusti a dostala som odpoved, ze aspon ten riad umyje, ze jej to nevadi, aspon otec nefrfle :( Takze tak. Na mojom nazore absolutne nezalezi, ich kamarati maju umyvacku, ale zatial ani oni ich uplne nepresvedcili, takze umyvacka stoji. Ja viem, ze ani umr nie je zazracna, takze neumyje vsetko, ale znacne to neumyte predmyje tak, ze sa to da potom v pohode s hubkou doumyvat. Ach jo.
Odpovedať
Ja som nikdy nespozorovala, zeby nejaky prostriedok horsie ci lepsie umyval.
Odpovedať
@atlaska ja som si vsimla len to horsie schnutie, alebo ze sa tableta opakovane nerozpustila, pripadne nechavala po sebe na riade akoby biely piesok. To schnutie, takze malo lestidla som mala u dvoch druhov DM a robili mi to aj tie z lidla. Samozrejme, ak tam ma niekto permanentne naliate lestidlo, rozdiel sa neda zbadat.
Odpovedať
No mne sa najviac ako som už písala páčia Jar citron tie riady boli ako z tej reklamy-nádhera.Ja rozdiel vidím.
Odpovedať
@marta2610 Marti, mne umyli vsetky tablety, ale zasa je pravda, ze ak mam extra pripeceny riad, tak tam radsej dam tu jar, ako calgonit.
Odpovedať
Tbalety su same o sebe - fakt niekdedy sa nerozpustila cela, oastalo na riadoch..... aj preto mam prasok - ale mala som len calgonit, somat a lidl a tieto tri su rovnocenne v umyvani. Somat gel-ziadna pridana hodnota, detto ako prasok.
Odpovedať
Profilova fotka
@anairda presne tak ako pise @daniela15. sirka je klasicka 60cm len ide o o ze bocne steny su tensie a o to je vnutro vacsie.
Odpovedať
Dievčatá poraďte,vopred ďakujem ktorú?Tam je rozdiel 1 stojí o 30 e viac.. Bosch SMI 69m55 EU ináč víťaz testu,alebo SMI 59m05 EU.Díky.
Odpovedať
@marta2610 ? komu prinesie jezisko?
Odpovedať
@nanika Kamoške. :-D
Odpovedať
No jednoznačne Bosch, mám ju už vyše 10 rokov a žiadny problém.
Odpovedať
@erikale Obidve sú Bosch. :-D :-D :-D
Odpovedať
Mam Bosch a spokojnost na 100%.
Odpovedať
@marta2610 Prepac Marti, stale riesim kurenie, mysi a vianoce :( Vidim akurat tak, ze podla cisla vyssi stupen ma nizsiu spotrebu, ale inak su cca rovnake, obe su dobre.
Odpovedať
ktora je lepsia baby? chcem objednat sice az po novom roku, ale predsa...SMV 48M10EU aleboSMV 69M40EU rozdiel je v spotrebe vody a ta druha nema polovicnu napln. ktora bude z dlhodobeho hladiska lepsia?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?