Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Baby prepacte, ja nemam tieto dni vobec cas, mame cosi doma s domom, takze nemam sily ani nervy riesit nieco ine.
Odpovedať
@nanika To vôbec nevadí,vieš že na posraného aj hajzel spadne.Drž sa ono sa to utrasie.
Odpovedať
Ja čakám, zajtra, že nám privezú umývačku je to Značka Bosh a už som si aj po prečítaní tohoto fóra nakúpila výrobky ako uvádzala väčšina z vás tak som stavila na prevahu a kúpila som si calgonit hneď zajtra skúšam a hodnotím...
Odpovedať
prosím o radu:) tiež na základe tohto fóra som si kúpila myčku, keďže som nikdy predtým nepoužívala, tak neviem čo s nou:) prvýkrát umyla a ostali šmuhy, asi bolo veľa leštidla, ale včera som ju pustila, nechala vychladnúť a dnes ráno isla povyberať a poháre aj taniere neboli úplne suché, kde je chyba?? neboli úplne mokré, ale vlhké. Kde je chyba? Mám Bosh-ku.
Odpovedať
@vjejka co si do nej dala za prostriedky? Vsetko zvlast? Ak zostava mokry riad mozes zvysit prisun lestidla, alebo po vypnuti nechaj pootvorene dvierka, ona sa troska odpari a nezostane tam tolko vody... Po vychladnuti by ti mali zostat kvapky, alebo mokre cmuhy len na umelej hmote a riade s odpudivou povrchovou upravou - panvice, plechy a tak
Odpovedať
@vjejka cmuhy, opis to presnejsie. Nemusela byt chyba v lestidle, ak si tam dala sol, co si asi dala, skontrolovala si si, ci si riadne ten stupel zavrela? Byva to casty problem pri nepekne umytom riade. Kedze neviem, co si dala za prostriedky, tak napis, moze byt chyba aj v nich. Calgonit all in one citron su napriklad na figu, mne dobre neumyvali ani z DM a z Lidlu. To si treba odskusat a v ziadnom pripade nekupovat velke balenia, ono, kym sa s umyvackou szijes, tak to troska potrva. Kazdy mame inu kvalitu vody, takze co u jedneho umyje, u druheho nemusi. Jedine, co je rovnake, je akakolvek sol do umyvacky. Takze staci najlacnejsia.
Odpovedať
@nanika no všetko mám somat - aj sol, aj leštidlo, aj tie tablety. Prvýkrát som asi naliala veľa toho leštidla, druhýkrát už cmuhy nerobilo, tie čmuhy bol skôr taký biely povklad. Mne kvapky neostli, skôr ten povrh všetkého je taký vlhký......a dala som tuším eco program
Odpovedať
@vjejka neviem, ci si rozumieme. Ono nezalezi na tom, kolko tam das lestidla. Ono podla spravnosti, ked su tablety, lestidlo ani nemusi byt naliate, lebo ho obsahuju. Ja som tak fungovala doteraz. Aj teraz som skusila lestidlo, ale treba ho nastavit, pri tabletach by malo byt nastavene na najslabsom stupni, ak pouzivas len prasok, nie tabletu, tak to treba nastavit skusanim - je to individualne. Takze vidim oba problemy v zlom nastaveni lestidla, ked je ho malo, zostava mokry riad, ked je ho vela, byva belavy, niekedy az do modra. Pripadne je zle nadavkovana sol, to tiez moze robit biele flaky, ak su slane, je jej prilis vela, ak to das dole octom, tak je jej malo, usadza sa ti vodny kamen. Ja viem, je to troska komplikovane. Skontroluj si ten uzaver soli a lestidlo daj na minimum. Neboj, fakt to nie je chyba, len sa to musi zo zaciatku nastavit :) A skus po vypnuti umyvacky nechat pootvorene na par cm dvierka. Ak bude riad aj tak po vychladnuti mokry, daj lestidlo o stupienok viac, ale podla mna to takto bude ok. Po minuti lestidla mozes skusit umyt riad len so solou a tabletami, mozno zistis, ze ho ani nepotrebujes, ale to len tak hadam.
Odpovedať
@nanika ďakujem pekne! mala som len polský návod, ale dnes mi poslali aj slovenský (minule si mi poradila adresku) a tak dúfam,že to pôjde, som z toho taká smutná:( kotol nejde ako má, všetci myčku velebia do nebies a ja by som len v dreze umývala a tak:) ale dúfam, že to pôjde, diky moc, skúsim to a dám vedieť.
Odpovedať
@vjejka nie si sama :( My za chvilku budeme v obyvacke chodit v bundach, ale aspon som rozchodila teplo u deti :) Neboj, bude to dobre a tu umyvacku das tento tyzden do kopy, fakt je to zo zaciatku celkom normalne :)
Odpovedať
@nanika u nás ten kotol zase zapína stále, 4 minúty prestávka a 6 minút kúri, stále. Už ma ten jeho zvuk vytáča, ale som mimo témy :( Večer zavolám servisákovi, či to takto bude alebo čo:ň
Odpovedať
@nanika @vjejka Baby a aké to máte kotle že Vám dobre nekúria?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dzusolm Proterm
Odpovedať
Mne keď doumýva tak otvorím dvierka a dám tam hubku penovú na telo cca 7-8 cm a pekne my to uschne.Hneď nevykladám riad chvíľku počkám.Niekto písal,že sa mu dajú pootvoriť dvierka,ale mne nie.
Odpovedať
@marta2610 hej, mne drzia v kazdej polohe...
Odpovedať
Profilova fotka
baby, nema niekto navod v slovencine ci cestine na umyvacku typu SN66M095EU. rada by som ju uz otestovala :) diky
Odpovedať
@lea231 To si skús dať Umývačka návod Siemens.sk a skús tam pohľadať tú tvoju.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja jednoznacne preferujem Bosch!!!!!!!!! Som max spokojna aj ja aj rodicia a mame ju uz vyse desat rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 diky, uz ho mam :) napisala som do internet. obchodu kde som kupovala..... dnes odskusame :)
Odpovedať
@lea231 Bod č.1 daj tam soľ .Najprv voda potom soľ.Dievčatá píšem to správne???
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ako myslis? napojena na vodu je a pred spustenim tam dam sol a tabletu 3v1 ci este nieco? muz kupil vsetko - sol, lestidlo aj tekuty gel somat .... finish 3v1 sme mali k umyvacke na skusku. co myslite, cim zacat :)
Odpovedať
Akú máš značku?Ako som písala za 1.V návode ja mám Bosch je napísané Otvorte skrutkovací uzáver zásobníka .Naplňte zásobník vodou / potrebné iba pred prvým použitím / Potom doplňte špeciálnu soľ /samozrejme do UMR/Pritom sa voda vytlačí a odtečie.Koľko tam dať tej vody už presne neviem to nech ti ešte dievčatá poradia.Bez tohto ju ani nespúšťajte!!!!Potom tam daj leštidlo,to tam pomaly lej to uvidíš keď už bude pretekať už nelej.A potom tam daj tabletu.Tabletu tam dávaj alebo gel vždy.A soľ tam už budeš iba dosýpať aj leštidlo iba keď ti bude signalizovať,že chýba.To sme mali všetci z toho guláš neboj to sa naučíš.Radšej sa nás spýtaj aj dievčatá ti poradia.Tak nech len dobre umýva.
Odpovedať
Dovolim si nesuhlasit s Martuskou. Pri pouzivani tabliet all in one nie je nutne pouzivat ani sol, ani lestidlo. Niektore umyvacky maju tabletovu funkciu, ktora dokonca tieto priehradky na sol a lestidlo vyblokuju a aj ked ich tam mas, na umyvanie ich nepouzivaju. Ak tam takuto funkciu nemate, kazdopadne tam nie je na skodu tu sol dat a lestidlo iba ak by ste neboli spokojny s vysledkom umytia, cize mokry riad - to zabezpecuje lestidlo, aby bol suchy a nebol obteceny kvapkami vody. Cize suma sumarum: tablety plus sol (lestidlo nie je nutne), prasok plus sol plus lestidlo. Tablety all in one obsahuju sol aj lestidlo, ale tie mozno lacnejsie, nebudeme konkretizovat, lebo aj tak do toho nevidim, su preto lacnejsie, lebo tam daju menej bud lestidla, alebo soli, alebo vsetkeho. Takze odporucam si najprv overit, aky je vysledok umytia aj bez lestidla a davat ho len v pripade nutnosti.
Odpovedať
Na vacsine uzemia SR je vysoka tvrdost vody a doporucuje sa napriek pouzitia tabliet 3v1 nasypat aj sol do zasobnika.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika nam umyvacka sol berie, aj ked davame 3v1... tiez tu mame dost tvrdu vodu, je sice fakt, ze ta sol tam vydrzi hooooooodne dlho, ciže si ju berie fakt malinko, ale berie :) tak radsej :) ved to nie je taka položka, v Lidli stoji par korun a vydrzi asi 4-5mesiacov po 2x, takze skoro rok jedno balenie :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lea231 pred prvym pouzitim naplnit zasobnik soli vodou a potom sypat sol do tej vody az kym sol nevidis po vrch... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vjejka @nanika nam kotol sice ide ako ma, ale podlahovka nie... na termostate na chodbe 22, tam je teplo a v obyvke podlaha ledva vlažna a 20st..proste tam nekuri, nevieme preco.... tiez mi je stale zima.. tento dom ma odnaucil pozerať TV z gauča... lebo tam mrznem... sedim tu za PC, pisem a jednym ockom kukam TV :-D malokedy lezim na gauci, a takmer denne dokurujeme krbom, inak by som tu zmrzla. pre mna je aj 22 malo, nie to 20 ! ale to sme mimo temy :)
Odpovedať
Ako som slúbila pridávam sa až dnes :-( ale to čakanie stálo zato! Zamilovala som sa :-N dnes nám priviezli všetky spotrebiče vrátane umývačky, Bosch SMS 50M72EU samozrejme som ju ihnedď musela vyskúšať a zostala som v nemom úžase.... dokonalá.... podľa vašich príspevkov dievčatá som sa rozhodla kúpiť si aj Calgonit soľ a Finish tablety all in 1 .... ;-) nastavila som si na skúšku eco program s pridaním sušenia júúúj... UŽ NIKDY VIAC BEZ UMÝVAČKY RIADU!!!!!! NIKDY!
Odpovedať
@nanika Súhlasím, i keď som umývačku dnes použila prvý krát. v návode mám aj postup, ako zruším signalizáciu leštidla, keď leštidlo obsahuje tableta.....
Odpovedať
@katrin21 Presne ako ty píšeš aj ja som dosypala soľ až po 4 mesiacoch.Tiež mám 3 in 1 a rôzne.Ja sa pamätám,že som kúpila soľ za 0.79 e za 1.5 kg takže je to zanedbateľná položka.Neviem to tu presne definovať,ale som čítala niekde že tá soľ je tam veľmi dôležitá že pred 1 použitím ju tam treba dať.Niektoré tabletky sú 2 in 1 a to by človek potom pred použitím musel študovať atď.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?