Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@katrin21 ved viem ja len ze nech sa tu nepletu hrusky z jabkami :-D ja mam uz z tych spotrebicov hlavu jak melon
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne... aj myslim, ze dost je tam napisane, treba si u mna precitat komentare :) sem to nepatrí, jasne :)
Odpovedať
jaj no to som citala. ale aj tak nedam dopustit na indukciu :-D
Odpovedať
@katrin21 v tvojom blogu som nenasla ziadne relevantne infos... :-(
Odpovedať
45 cm UMR nemajú zásuvku na príbor.
Odpovedať
@marta2610 ale maju aj 45cm zasuvku ;-)
Odpovedať
@mima1 Napíš link.ktoré?Jedine ak Miele,ale to je iná cena.
Odpovedať
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vstav... http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vstav... nasla by som ich asi viac toto som len rychlo. je tam sice ze priecinok na pribor a niekde uvadzaju ze zasuvka na pribor ale myslim ze je to to iste
Odpovedať
Podľa mňa to nemajú,Katrin Nanika pozrite sa na to.Dík.
Odpovedať
@mima1 treba vyplestit oci na tu fotku riadne, ta umyvacka je predsa pootvorena a ziadna zasuvka na pribor tam nie je, bola by hned z vrchu a na tych, co ju maju je to poriadne vidno. Netvrdim, ze take 45 nie su, ale je ich velmi, velmi malo a nikto po mne nechcite prekopavat net a hladat. Ked budem mat umyvacku plnu, dnes, zajtra, tak to s tym normalnym kosikom na pribor odfotim, kolko miesta to zabera, teraz mam umyte, no ved uvidim.
Odpovedať
@luciferova ďakujem, ak môžeš tak napíš konkrétny typ.
Odpovedať
Profilova fotka
@luciferova preto som povedala,ze treba si kupit casopis Zdravie, alebo zohnat.... tam je toho viac..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mima1 ako pise Nanika, podla fotky tam zasuvka nie je... ona byva uplne hore...
Odpovedať
@katrin21 este ho dostat? @dzusolm mrkni SMI 59M05EU, cena trosko vyssia, ale nizsia spotreba vody (10 oproti 13), elektriny (0,96 oproti 1,02kW) a je aj tichsia.
Odpovedať
Profilova fotka
myslim, ze uz je nove cislo,ale mozno niekto z tvojich znamych by ho mohol mat... dost ludi su ho kupuje...
Odpovedať
@luciferova ďakujem a vy máte konkrétne akú umývačku? Pozeral som ešte Electrolux ESI67070XR, 12súprav, 6 programov, 10l spotreba, hlučnosť 43dB(A), spotreba energie 1kWh. Zaujímalo by ma hlavne kto má aký konkrétny typ a aké má skúsenosti.
Odpovedať
@dzusolm ja este nemam ziadnu, vyberam, asi vyhra tato http://www.levneelektro.cz/p143502-my...
Odpovedať
@luciferova ja za tu cenu nemam absolutne vyhrady a vykaslat sa na nejaky priborovy suflik :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dzusolm tu co ti pisala luciferova mam ja doma a som spokojna, umyva dobre a je tichučká :)
Odpovedať
@dzusolm ocakavat reakcie typu, ze ktoru mate a je dobra nie je velmi dobre. Kto ma umyvacku, ma ju uz nejaky cas, je dost mozne, ze uz sa neda zohnat. Skor by som sa sustredila na znacku a ktore vychytavky by mala mat, nepocula som este o vyslovene blbej umyvacke, iba mojej ha ha ha. Ale co uz, aj dobre umyva, len ma z nej raz porazi :) Prosim, len nie Fagor :)
Odpovedať
Profilova fotka
Nanika, oni aj ked zmenia model, tak zmenia len cislo a v podstate je to to iste vacsinou :) ale samozrejme su aj uplne nove modely s novymi funkciami, ale tie castokrat ani nevyuzijes.. a zbytocne za ne priplacaš.. :(
Odpovedať
@katrin21 písala mi viac typov tak ktorý máš konkrétne ty?
Odpovedať
Profilova fotka
SMI 59M05EU ( ja mam model z roku 2010 pod cislom58, ,,,,V roku 2011dali 59 ale je to ta ista umyvacka, parametre vsetko....)
Odpovedať
@nanika Najlepšiu referenciu ti môže poskytnúť spokojný užívateľ. Nakoľko ani u rodičov sme nikdy nemali umývačku riadu (okrem mamy :-) ) tak do novostavby si ju plánujeme kúpiť. Manželka čaká dvojičky tak asi moc času na umývanie riadu mať nebude :-) Ty ako dlhoročný užívateľ umývačiek mi prosím ťa napíš na čo treba pozerať aby sme vybrali správne. Ja sa rozhodujem medzi Bosch a Electrolux. Čo to som si už naštudoval ale skús napísať čo ťa napadne. Dík.
Odpovedať
@katrin21 Presne túto mám napísanú okrem iných. To že si veľmi spokojná tak to mi stačí. Zatiaľ je vo výbere č. 1. Čo sa týka predného panelu tak si myslím že dizajnovo je na tom Bosch lepšie ako Electrolux. Koľko programov z tých 5 využívaš? Má nejaké negatíva, alebo čo by si na nej zmenila, poprípade niečo ti na nej chýba? Má aj ten poistný ventil keby tiekla voda že sa zablokuje? Spodné priehradky sa dajú zložiť aby si tam umyla aj nejaký veľký hrniec? Má aj ten košík na príbor? Má aj tú spŕšku resp. studený predplach?
Odpovedať
@dzusolm baby uz pisali, sustred sa na spotrebu, pri detoch by som brala detsku poistku, viem ze bosch a siemens mavaju dvojitu, aj na gombiky aj na otvaranie dveri. Fajn je tichsia a dalej uz zalezi len na tebe, ci chces mat vonku panel, ci nie, pripadne v akom prevedeni ma byt ten panel, ci biely, ci nerez. Ci potrebujes mat priborovu zasuvku samostatnu, alebo ti staci kosik, ktory vkladas do spodneho suflika. A treba si rozmysliet, na ako dlho ju chces mat, podla toho by som volila aj znacku. Ten bosch ako znacku mozem len odporucit, zatial ma ziaden spotrebic od nich nesklamal. Mavaju aj nejake poistky proti preteceniu a tak. Z programov je fajn 70 stupnovy, ale niektore umyvacky uz idu na automatiku do 65 stupnov, to je ok, niekto potrebuje predoplach, ak ti riad stoji v umyvacke den dva, nie je zle ho, ak je aromatickejsi trocha oplachnut, co si ale myslim, ze pri detoch ani nevyuzijete. A skvela vec je kratky program, byva 30-45 minutovy, bezne sa na nom da umyt vsetko, okrem extremne pripecenych hrncov a plechov, inak na bezne umyvanie, ak ho mas, ani nepotrebujes iny. Ale vsimla som si u boscha, ze maju aj taku funkciu, ktora ti po zatlaceni cudlika skrati umyvaci program, tak ak tam nie je rychly program, moze byt aj to :) Zatial ma nic nenapada, ono napriklad polohovaci vrchny suflik uz ma tusim kazda, je to v domacnosti nutnost, ak su vysoke polievkove hrnce, plechy na kolace a podobne :) PS, nie som dlhorocny uzivatel umyvaciek, len vyse roka a fagora, co mam teraz som si nevybrala, bol v cene domu :( Ale tu predtym som mala electrolux samostatne stojacu, typ nejaky favorit, uz neviem cislo a bola ok :) Ale pri dnesnych moznostiach zohnat za dobru cenu spotrebic cez net, alebo v CR by som uz volila inu :)
Odpovedať
@nanika Tak to bola vyčerpávajúca odpoveď. Všetko si to idem poznačiť. Dnes totiž to idem do elektra posondovať spotrebiče do novostavby celkom cca 7ks. (umývačka, rúra, varná doska, chladnička a pod). Sľúbili mi že keď to všetko zoberiem tak mi urobia skvelú cenu. Tak uvidím ale dík za pomoc pri výbere.
Odpovedať
Profilova fotka
ma niekto umyvacku Electrolux ESL 68070R ? spotreba 10l, hlucnost 41 db. Ako ste spokojni?
Odpovedať
@katrin21 mne sa paci to znizenie spotreby vody na 6-7 litrov, to ako vychytavku beriem, aj ze sa za nu musi priplatit. A v dnesnej dobe uz kazda umyvacka prechadza na automatiku s roznymi senzormi, setri to cas a tak aj energie. By som bola vdacna este za davkovaci system, aky sa rozbieha u praciek, nasypes a mesiac mas pokoj, spotrebic si davkuje sam podla potreby :)
Odpovedať
@dzusolm uvidis, oni akosi v tych kamennych predajniach maju dost maly vyber a povacsinou vysluhove modely. Drzim prsty, nech mas stastnu ruku a vyberies len to naj :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?