Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@marta2610 co ti ja viem? To tam mas taky tlak vody, ze ti ju vymrsti, alebo tak malu misku?
Odpovedať
moja mam tiez nechcela mycku,ked robila novu kuchynu sme do nej hustili ale ona ani za nic, o 2 roky sme ju dorabali, jasne ze predny panel uz je trocha ineho odtiena ako ostatok linky.
Odpovedať
@nanika To mám také cca 1,5-2 l misky na šalát a tak dám ju tam a ked vyberám je otočená naopak plnej vody.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 mne sa to stalo pri malej miske, ale taka velka by sa nemala otocit.. skus je dat tak dosikma, aby bola nejako zakliesnena.-- a nemala sa kam prevratit ;-)
Odpovedať
@marta2610 skus ju dat aspon z casti tam, kam stavias taniere, nech ma oporu :)
Odpovedať
@marta2610 ja misky davam tam kde taniere alebo potom hore kam davam pohare .. my mame hore aj taku plastovu "policku" na neviem ani co ktora zasahuje trochu nad kos ale da sa vyklapat. Ja ju sklopim a davam misky aj pod nu aby sa tlakom vody neotocili.
Odpovedať
Profilova fotka
ja misky davam dole... do sikma..... ved 1,5 -2l miska je velka....
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@susik77 sol sa nedava do umyvacky koly riadu, ale koly umyvacke samotnej!!! Ochrana pred tvrdou vodou a nanosom z nej. Mam umyvacku 10rokov a nedovolila by som si bez nej. Myslim, ze nic neusetrim, ked mycku odpalim ci budem volat mechanika :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@miti Ked nedáš soľ môžeš vylágrovať umývačku a nikto ti ju nedá dokopy.Takže soľ sa dáva kôly aj záruke.
Odpovedať
Sol je vyslovene proti vodnemu kamenu. To iste ako calgon a podobne pripravky pre pracky. Sol sa odporuca davat aj pri tabletach ktore podla navodu sol obsahuju. Dovod je taky ze to co ma tableta v sebe na tych 10l vody nestaci.
Odpovedať
@andrejo ja tam mam sol od novoty a vobec mi ju s tabletami necerpa :( Asi je divna, viem o tom, sestre berie sol, aj ked ide na tablety :(
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika samozrejme.. aj ja pouzivam tablety a samozrejme sol tiez.. hoci su tablety 3v1 ... sol mi vydrzi asi 4 mesiace....normalne si ju myčka berie.. ak si ju tvoja neberie, kontaktovala by som servis ;-)
Odpovedať
@nanika Nerozumiem akože ti ju neberie ako si na to prišla??
Odpovedať
@nanika A ja tam mám soľ od februára a ešte som ju tam nedosýpala.Ozaj prvý krát voda soľ a potom už len soľ???
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ano
Odpovedať
@marta2610 No lebo mi nesvieti kontrolka, tak som si odsrobovala nadrz a kukam, ze ta voda tam stoji tak, ako ked som ju tam naliala a potom nasypala sol pred prvym startom umyvacky. Ale co teraz citam po nete, tak to je celkom normalna vec. Podla mna to zalezi skor na vode, ja som aj tvrdost podla tabuliek z vodarni nastavovala tusim na prostredny stupen. Ale dnes kuknem, ci cosi kleslo.
Odpovedať
@nanika voda ti tam bude stat. to neznamena ze ti neberie sol. Zalezi od toho kolko umyvas. My umyvame kazdy den a sol nam vydrzi cca 3-4 mesiace. Takze mozno ti sol aj berie akurat ze pri menej castom pouzivani ju tak rychlo neminies.
Odpovedať
Ahojte, potrebujem poradit, urcite to tu niekde je, ale tych 112 stran je na mna vela. Buduci tyzden mi montuju kuchynu a zabuduju umyvacku, rada by som ju uviedla do prevadzky, citala som si navod ohladne soli a tvrdosti vody. Ako zistim ako mam tvrdu vodu? podla toho musim nastavit umyvacku, existuje nejaky papierik alebo tak, ktorym to zistim? lebo rozbor vody sme este nedali robit, viem ze je nezavadna, len neviem aku ma tvrdost... a dalsia vec, ako mam postupovat pred prvym umyvanim s doplnenim soli? mam tam nasypat cele balenie soli a zvysok doplnit vodou alebo ako? ja som z toho blbec, nechcem urobit nieco zle... vopred dakujem
Odpovedať
@monciky ahoj k umyvacke by si mala mat taky prílozeny papierik a tým zistia tvrdost vody a soľ najprv do nadrzky naliat vodu do toho nasypnika na sol a potom sol koľko sa zmestí tá ja som to urobila takto pred mesiacom a funguje
Odpovedať
@adrianal aha, to som nevedela ze k umyvacke bude nejaky papierik, zajtra pohladam v krabici dakujem
Odpovedať
@monciky mozes na zaciatok pustit umyvacku aj bez soli. Prve odporucane je ze mas pustit umyvacku na prazdno na najvyssej teplote aby sa z nej dostali tie vselijake osetrenia co v nej boli od vyroby. Kedze po tom prvom spusteni sa ti naplni umyvacka vodou tak potom nemusis nic dolievat a mozes rovno len nasypat sol. No a na zaciatku som sypal viac ako jedno balenie soli. To ti ale ukaze kontrolka ak bude svietit.
Odpovedať
Profilova fotka
@monciky tvrdost vody ti povedia na vodarnach, odkial beriete vodu:) a podla papierov k umyvacke si to nastavis :) najprv nadobu na sol napln vodou !! a a z potom tam syp tolko soli, az vytlacis vodu a sol bude az po vrch.... tak je to aj v navode :)
Odpovedať
@katrin21no asi si ten navod poriadne pozriem:-)vodu mame zo studne, no nic, nejako to doriesim @andrejo dakujem za poradenie pustit umyvacku naprazdno prvykrat, pripadam si jak blazon, ze sa tu pytam taketo blbosti, ale jak som s ana tu umyvacku tesila, tak teraz mam obavy, aby som nieco nedomrvila:-)
Odpovedať
@andrejo voda je stale po vrch uz od oktobra minuleho roku, kontrolka na sol nesvieti. Inak mam umyvacku prepnutu na tablety, malo by to svietit tak ci tak?
Odpovedať
@monciky Neboj to len na začiatku sme z toho mali všetci guláš to sa pomaly všetko naučíš.Ja som ju naprázdno vôbec nepúšťala.A neumývaj bez soli sprav ako ti radí Katrin.Mne tam prvý krát vošlo cca 2,20 kg.Takže to bolo 1 aj pol krabice soli.Mám ju pol roka a neviem si ju vynachváliť.
Odpovedať
@marta2610 dakujem:-) spravim tak, ako ste mi poradili
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?