Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@marta2610 chichi rada by som bola, no nejde to este mesiac musim pockat :-( dobru nocku
Odpovedať
@marta2610 ale cikat tu mozem :-D
Odpovedať
@zzuzzik ja som na nocnej :-D ja mam cas do rana hehe
Odpovedať
@manilla tak peknu sluzbu, ja musim hajiiiiiiiiiiii (ako moja dcera vravi :-D ) muz ma uz burcuje :-p
Odpovedať
@zzuzzik čo mala si slúbené??? :
Odpovedať
@marta2610 aaale skoda reci, keby tu bolo aspon lepsie pocko 10 stupnov a dazd nie je bohvieco :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, mame umyvacku Whirlpool a chceme ju 1.krat spustit a z toho navodu sme s manzelom uplne dopleteni...v jednom bode je "naplnite nadobku na sol po okraj vodou, iba pred prvym pouzitim" a v dalsom bode je "dosypte sol po okraj 1.5 - 2kg "....tak teraz neviem, mame ju 1.krat spustit iba s tou vodou a nabuduce dat sol ci ako?
Odpovedať
@renik28 Soľ treba nasypať pred 1 použitím, máme tiež Whirlpoolku, kde mám na paneli indikátor, ktorý mi zasvieti na oranžovo, keď treba soľ znova nasypať, u mňa je to aj niekoľko mesiacov, ten interval.
Odpovedať
Profilova fotka
ale do tej nadobky mam potom este doliat vodu ci len tu sol a zapnut?
Odpovedať
Aj vodu , aj soľ. Nasypať soľ a zaliať to vodou. Po prvom umývanín sa tam voda už bude udržovať sama.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem pekne za radu ;-)
Odpovedať
@otazka70 V návode píšu Za 1:Nalej vodu CCA1,5l A až potom dosyp soľ,mne tam vošlo asi 1,50 kg a ked ti začne vytekať z toho voda prestaň sypať soľ.Utri to a hotovo.Potom cca asi až za 2 mesiace už len budeš dosýpať soľ ked ti bude signalizovať.Už žiadnu vodu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dúfam,že dávaš soľ do umývačky,nie kuchynskú!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@renik28 najprv naliat plne vody... potom sypat sol az kym nebude po vrch.. ta sol vlastne vytlačí von tu vodu, co si tam naliala :) Inak, ked si kupis sol do umyvacky napr z lidla, tak asi polka jej tam vojde, a druha ti zostane na dalsie doplnenie.... sol ti vydrzi asi 3 mesiace priblizne, aspon mne tak vydrzalo.. potom som dosypala zvysok soli, bolo to akurat dooplne( uz bez dolievania tej vody) a hned som si kupila do zasoby dalsiu, aby bola nachystana doma , ked signalizacia zavelí :)
Odpovedať
@katrin21 Ja som si kúpila v Bille v akcii 1,5kg vtedy stála 0,79e Somat super cena a mám ju tiež v zásobe keby bolo treba.Mne vydržala 2 mesiace,ale to záleží ktorá ako často umýva.Teraz u nás v ˇZiline tak leje tešila som sa,že pôjdem na bicykel.Cez týždeň pekne ,vôbec to neni spravodlivé čo už.
Odpovedať
A je tu niekto, kto sol do umyvacky vobec nedal a nedava? Svokrovci tak robia, lebo ze ked pouzivaju tablety, tak tie uz sol obsahuju... My sme teraz umyvacku kupili, aj sol som kupila a chystam sa ju kazdopadne nasypat, len ma zaujima, na co vlastne je a ci ozaj netreba, ked sa umyva len s tabletami (Somat).
Odpovedať
@roo Píšu,že soľ treba dávať že ked nedáš môžeš pokaziť umývačku ja na tvojom mieste by som soľ určite dala.Ja tiež používam Somat.Myslím že každá tabletka obsahuje soľ.
Odpovedať
Profilova fotka
@roo to je blbost!!!! sol musi byt , to je aj v navode napisane.... je jedno ake tablety maju..... myslim, ze zmakcuje vodu,alebo nieco take..... proste ju treba davat, lebo tá v tabletach nestaci...
Odpovedať
http://domacnost.sme.sk/c/3370643/vse...
Odpovedať
Profilova fotka
atlaska, dobry link :) no, takze som mala čiastocne pravdu... je to na redukciu tvrdosti vody .. ale pisu tam ,ze tda 3v1 by nemuseli vyzadovat sol... no,ale my mame tak tvrdu vodu, ze to nebudem riskovat... ale vidite, pise sa tam o tom skle.... cize asi treba znizit sol, ked je moc makka voda u niekoho, moze to nicit sklo :) citujem : Ak je voda tvrdšia ako ste nastavili, na riade sa robia biele šmuhy, ak je mäkšia, sklo môže po desiatkach cyklov stratiť poškodením lesk. Predstava, že mäkká voda je pri umývaní výhrou je mylná."
Odpovedať
Makka voda je urcite lepsia ako tvrda, ale treba mycku nastavit lebo vacsinou je voda tvrda a mycky su nastavene na tu tvrdsiu vodu. vlastne treba citat navody na pouzitie a potom zapajat,sypat....umyvat.
Odpovedať
Profilova fotka
hej.. u nas je napisane, ze bez soli nemoze umyvacka ist, ze bez lestidla ano, ak je v tabletach, ale sol treba.... sa mi zda , ze som to tam citala... mozno nebrali do uvahy, ze ked su tbl. 3v1, ale zase riskovat to nebudem, ze by stacili,lebovodu mame v TT tvdu až až a umyva mi dobre aj sklo, takze nie je co riesiť :)
Odpovedať
Ja mam makku vodu, mycku nastavenu na tvrdost 7 a aj tak som dala sol, ved to je smiesna suma max 2x do roka, ja som aj predtym davala sol viac ako po roku a to bola voda fakt tvrda. Nedavam sice tablety,lebo mne su velke, makka voda vyzaduje minimum prasku, davam prasok, lestidlo mi flaska vydrazala skoro 10 rokov predtym, a to druhe kupene som si stahovala do noveho domu.
Odpovedať
tak som citala moj navod a ak ma voda tvrdost menej ako 21 tak netreba sypat sol ak pouzivate tablety so solou, ak je tvrdost vyssia treba aj sol. podobne je to aj s lestidlom.
Odpovedať
@atlaska To leštidlo máš v sudoch???
Odpovedať
Profilova fotka
lestidlo 10r ??,? :-N :-N :-. :-. :-. to je nerealne.. ty pustas ako casto umyvacku??? asi nie kazdy den...
Odpovedať
kazdy den, cez vikend 2x. ale ako pisete som si spomenule ze ked sme menili po 8 rokoch mycku dostali sme balik prostriedkov, takze + 1 flasa SOMATu. Teraz mame mycku novu 7 mesiacov a este som nedolievala lestidlo.
Odpovedať
ahojte, neviete nam poradit ako ukladat riad do umyvacky? Skusali sme to hocijak, ale nic nezabera. Na tanieroch su zaschnute zvysky, bodky zo stecenej vody, pohare nie su vylestene, na pribore je matny povlak. Pouzivame program na oplachovanie. V nedostatku prostriedov to nie je, lebo mycka ma automaticke hlasenie ich nedostatku. ........ Minule sa nam stalo, ze po umyti riadu mal riad cierne bodky. Mysleli sme si, ze je to z tefonovej panvice, tak sme ju vybrali a este raz cely riad umyli, no bodky zostavali........Ako mame ukladat riad alebo je blba umyvacka? Mame Electrolux a za 5 mesiecov ani raz dobre neumyla. Vyskusali sme i rozne prostriedky......Poradte prosim!!! ;-(
Odpovedať
@tianya, pls a ktoru luxku mas? my nakoniec tiez budeme mat tuto znacku... inak to co opisujes robi aj susedom ale oni maju whirpool.. to som pripisovala "znacke'...
Odpovedať
ESL 67040 Electrolux......a co robia s tym susuedia?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?