Ako pripojiť sušičku prádla priamo na odpad?

Zobraz úvodný príspevok
vie niekto poradiť, ako pripojiť sušičku prádla priamo na odpad? v kúpeľni po prestavbe sme nainštalovali zvlášť odpad pre práčku a zvlášť pre sušičku prádla. kondenzát zo sušičky sa dá odviesť hadičkou o priemere 8mm, avšak neviem nájsť vhodnú prípojku na odpad, všetky sú o priemere pre odtok práčky a nie sušičky. vďaka
Odpovedať
@peter700 Viem ze to je davno ale ako to dopadlo ?
Odpovedať
@chrobak7 Teraz som sa zamyslel a napadlo mi ze neviem ako ta tvoja susicka fungovala ale pri mojej Samsug sa prave to prepojenie medzi vnutornym cerpadlom co tlaci to hornej nadobky odpaja, cize sa tam uz potom nema ako dostat voda. Stale ju moze pretlacit nikde do vnutra susicky ale uz urcite nie do hornej nadobky.
Odpovedať
@panak Nie do hornej nádoby. Na spodku je zberná nádoba na vodu. V nej je čidlo hladiny vody a keď voda dosiahne určitú hladinu, tak sa zopne čerpadlo, ktoré tlačí vodu do tej hadičky. U mňa tá nádoba nie je uzatvorená, takže keď do nej natečie veľa vody, tak pretečie na zem. Neviem ako to je u iných sušičiek, tie možno majú uzatvorený systém čerpania vody.
Odpovedať
@panak skúsil som použiť tú rozdvojku na odpad, ale aj keď mala spätne klapky tak práčka pri vypustani vody pretlacala vodu cez tesnenia a tieklo niečo aj na zem. Vykaslal som sa na to a vylievam ručne
Odpovedať
@chrobak7 @peter700 Dnes som rozbehal toto u mňa. Zatiaľ všetko funguje.
Odpovedať
@panak kôli čomu tam máš tie Sonoff?
Odpovedať
@megdesign Len ma zaujíma spotreba. Mám dáta zo starých spotrebičov a tak chcem porovnať. Zaujíma ma kde míňam koľko. Mám rád keď chápem prečo platím za spotrebu to čo platím.
Odpovedať
@panak :-) Treba treba. Za aku cenu si ich kúpil?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter700 to nie je tým, že by práčka prepúšťala aj cez spätnú klapku, ale tým, že výtok zo sušička nemá taký tlak aby prerazil tú klapku, takže voda neprejde a vracia sa do sušičky a tým ju vytopí. Riešim tento problém už mesiac a nie a nie to napojiť, ide ma poraziť 😬
Odpovedať
@megdesign ~10€ jeden...
Odpovedať
@kikaku Daj foto ako to máš zapojené a akú sušičku máš? Moja Samsung je postavená na práčke a zatiaľ vyzerá všetko v pohode. Snáď to nezarieknem. Dnes máme 3 prania + sušenia za sebou.
Odpovedať
@panak keď vidím tie sosaky dohora tak sa chcem spýtať či to tak má byť? Tiež mi to prišlo rozumnejšie ale 2 vodari mi hovorili že majú smerovať dole. Neviem prečo. Viete sa niekto vyjadriť?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kikaku ja som spätnú klapku, teda tu guličku odtiaľ vyhodil. Inak mi to tiež nechcelo odtekať. Odvtedy žiadny problém.
Odpovedať
@igor256 je to jedno.
Odpovedať
@igor256 tiež som sa nad tým zamýšľal ale tieto obrázky ma presvedčili že to je ok. Stále to nemusí byť pravda.
Odpovedať
Profilova fotka
@panak @megdesign ja už som skúšala rôzne. Mám zdvojených odpad, jedna rúra pre práčku a jedna pre sušičku. Práčka má ale silný tlak, takže bez spätnej klapky mi odpadová rúra prerážala do sušičky aj keď je rúra pre sušičku vo vyššej úrovni. Keď som dala spätnú klapku, tak mi síce odpad z práčky sušičku nevytopil, ale sušička sa vytopila sama, lebo nedokázala pretlačiť vodu cez tú klapku 😬 Takže to mám teraz tak, že keď len suším, voda ide do odpadu, ale keď suším a zároveň periem, prípadne len periem, tak zátkujem a rúru zo sušičky vyberám, ale je to o hubu. Jednoduchšie je pre mňa nechať sušičku kvapkať do nádobky zabudovanej, ale pri 2-3 sušeniach po sebe mi zase tá vlhkosť nerobí dobrotu a sušička necháva vlhkosť aj v prádle, takže následne fén a sušičku presušiť aby zase fungovala ako má 😬 Keď sme stavali, prosila som vodára, nech urobí 2 samostatné odpady! Že načooo, veď budú dva v jednom....noo a teraz mám takýto problém ktorý neviem akosi vyriešiť k spokojnosti 😅
Odpovedať
Profilova fotka
@panak takto to mám. Spodná sivá odpad z práčky, hore sušička. To že sú tam ďalšie vetvy je preto, že som pôvodne kúpila jeden Y kde som napojila práčku a sušičku, ale vytopilo ma, tak som kúpila ten istý ale so spätnou klapkou a vytopilo ma znova 😂 Potom som napojila teda každý zvlášť, jeden hore a jeden dole a vytopilo ma opäť 😬 ...no a ďalej neviem ako postupovať aby to fungovalo ako má, proste ten odpad z práčky lezie aj do vrchnej vetvy a neviem to poriešiť bez klapky, ale tá zase neprepustí vodu sušičke, začarovaný kruh 🙈
Odpovedať
@kikaku @peter700 @chrobak7 Moze to mat nieco spolocne aj s vyskami ? Takto priblizne su vysky hadic u mna. Ake znacky praciek a susiciek mate ?
Odpovedať
Profilova fotka
@panak môže byt, že takto to funguje, lebo tlak práčky už nemá takú silu aby vyrazil vodu až hore do sušičky. Ja mám ale práčku a sušičku vedľa seba, takže to použiť nemôžem. Práčku a sušičku mám Whirlpool ale myslím, že to je jedno.
Odpovedať
@kikaku Aj som si tak myslel ze budu vedla seba. Preto som nakreslil ten obrazok aby bolo jasne ze ja mam nad sebou. Dik. Inac myslel som ze moze byt rozdiel aj v znacke. Mozno nejaka extra klapka, ventil v utrobach ale rozleozenie (vyska hadice) hra urcite dolezitu ulohu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@kikaku prosim ta ako si to vyriesila prave mi vytopilo celu technicku najhorsie ze cez susicku mi tu vodu vyrazilo neviem ci vude este fungovat 🤦‍♀️ Skusenost ? Tiez mam vedla seba.
Odpovedať
Profilova fotka
@kkristinkka fungovať bude, mne ju vytopilo niekoľkokrát, stále som to skúšala 😄 Nakoniec som to vzdala, používam šuflík a vyprázdňujem vodu po každom sušení 😒
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@kikaku Nevzdavaj to. Po dvoch vytopeniach som pozrel sem, ci nieco podobne tiez niekto riesi a Tvoje prispevky ma odradili od zhanania toho plastoveho Y-nu s klapkami - vdaka. Na oplatku pomozem ja - Kup si toto https://www.startujeme.sk/p/2498/spae... Mam tam Y bez spatnych klapiek a tento ventilcek. Hadica zo susicky je silikonova 12/8, do toho Y je natlacena este s kratkym medzikusom z hadice 16/12. Ten Y je z hornbachu, silikonove hadice z gumex.sk Odporucam este skusit, ci susicka pretlaci vodu cez ventil, moja si ho ani nevsimla a pretlacila liter vody za asi 10s (Bosch). Test si sprav tak, ze zozadu dolu na susicke vyber to cerpadlo a ponor do misky s vodou, malo by sa spustit a zacat tlacit hore. Ak si na to netrufas, cakaj na dalsie vytopenie 🙂 mozno uz nepride Martin
Odpovedať
Profilova fotka
@martindaricek zaujímavé riešenie, vyskúšam, lebo z toho šuflíkovania ma už ide poraziť 😬 Dospelo to do štádia, že sušičku už takmer nepoužívam, lebo mi sústavne vlhla práve z tej vody čo sa zbierala v šuflíku a potom nechcela sušit tak ako mala. Idem pozrieť tie komponenty, snáď to zoženiem všetko 🙂
Odpovedať
@kikaku hadica od susicky, treba dat ten isty rozmer ako ma ta povodna, co vedie hore k zbernej nadobe https://www.gumex.sk/silikonova-hadic... tato stuzi ako redukcia z 12 na 16mm, da sa ale pouzit aj silikon alebo iny tmel na vyplnenie medzery, treba totiz kupit cely meter za 6€ (kvoli 5cm) https://www.gumex.sk/silikonova-hadic... Pripadne mozes pripojenie na Y do steny nechat tak, iba vyber tu klaku, co nedokaze susicka pretlacit. Pozor aj na vysku do akej cerpadlo musi tlacit - u mna tlaci do vysky 85cm (spodok ponku) a potom voda pada 20cm do Y.
Odpovedať
Profilova fotka
@martindaricek dobry den, uvazujeme nad kupou susicky a ako som tu prave cital, nie je to az taka sranda. Odpad v technickej mam takto rieseny. Myslite ze vytapanie by bol aj moj pripad? Lebo nerad by som to zistoval z vlastnej skusenosti, dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
tak prave tu bol vodar, ten isty problem ako mnohí z vás - pouzitý medzikus na pripojenie odpadu pračky a susicky od firmy Xavax (ten prave putuje do koša) a po skončení pracieho cyklu mláka pod sušičkou. Sušička BEKO po 3 minutach sušenia začne signalizovat plnu nadrzku, hodi sa do vypnuteho modu. Mam pračku a susicku vedla seba, nie nad sebou. Poprosila som vodara, aby dal vsetko do povodneho stavu, cize aby vypojil tu hadicku zo susicky, dal tam spat len odpad z pračky a ze teda budem vylievat ten šuplík ako doteraz. Porozpravala som mu čo vsetko som sa dozvedela v tejto skupine - o tom, ako pračka tlačí vodu do hadice sušičky plus to že sušička ma maly tlak aby vytlacila vodu do vyšky a voda sa vracia spať. Tak si povedal, že to je výzva a povedal, že mi prerobí trubky tak aby sušička bola inde ako pračka, a aby bola nižšie a netlačila tak dohora a tretiu vec - jemu sa zdal ten cicik na sušičkovu hadičku velmi uzky, tak ju vsunul do pračkovej koncovky a pritiahol svorkou. Pračka suší, uvidim na konci, ale zatial to vyzera že je to funkčný model. Pretože sušička sa už nevypína a suší a suší a nerobí sa pod sušičkou mláčka.
Odpovedať
@miika treba dat Alcaplast. Mame dvojcicik - tenky cicik susicka (Beko) a vacsi pracka. Spotrebice nad sebou. No problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@miika no my sme museli tiež meniť sušičku lebo stará odešla. A my sme sušičku pripojili na odpad do umývadla. Nie k práčke. Lebo sa to neodporúča
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko vzhladom na to, ze podobny dvojcicik mi nefungoval, tak to určite tak už riešiť nebudem. Na sifone mam priamo napojenu pračku a tesne na vstupe kanalizačnej rúry do steny mám odbočku na pripojenie na susičku, s tým že sa vsunula do pračkového typu, nie sušičkového, lebo ten mal zjavne slabý prietok. Teraz všetko funguje, voda do sušičky sa z pračky nevracia, ale dala som si kompletne prerobiť koleno na odvod vody - husí krk bol už poškodený a mal malý priemer.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?