Ako a čím vyčistiť práčku?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť. Máme zhora plnenú práčku. Pod gumennými tesneniami, medzi dvierkami a vôbec skoro všade je vodný kameň, usadeniny z práškov, aviváží. Ako a čím vyčistiť celú práčku, aby som sa zbavila všetkých nečistôt? Priehradku na prášky čistím pravidelne, aj filter, ale ostatné časti sú dosť hnusné, nakoľko práčka u nás ide aj trikrát za deň. Dajte nejaké tipy s čím to odstrániť.
Odpovedať
1
5
6
Profilova fotka
Manzelka cisti pracku kapsulami do umyvacku. Neviem sice priamo aky program pri tom pouziva ale da do bubnu 2 kapsule pusti na prazdno a je. Celkom si to pochvaluje
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@sharlotta môžem sa spýtať, ako často treba práčku preplachovať takýmto spôsobom?
Odpovedať
@jana_nagy Závisí to od tvrdosti vody, či používaš aviváž a ako často perieš, ináč zavináč je to 2.ročná stará téma... ;-)
Odpovedať
@jana_nagy v domacnosti kde sa perie takmer denne, tak raz za dva - tri mesiace
Odpovedať
@zita19 ja mam v navode, že ak periem občas na 60 - 90, tak čistiaci program netreba pustat. Vodu mame fajnovu 18°dH, práčka po troch rokoch ako nova. Tak neviem teda.
Odpovedať
@kejsix ja na vysoke teploty neperiem, nemam co. Takze obcas v nej vyvarim utierky v sode a upratovacie tricka v octe
Odpovedať
@kejsix ked peries na 90st tak tam aj co sa usadilo davnejsie tak to vsetko precisti,aj bordel vo vypustnom sitku to rozpusti.ale ked dnes mas same ekoprogramy,co peru ledva na 40, tak tam naozaj len cistiaci program pomoze.
Odpovedať
@zita19 Uteraky peries na 40?
Odpovedať
@kejsix ano, mame mikrovlaknove
Odpovedať
@kejsix ty ich na 90? A pohoda? My na 60tke, ale teda asi by sme mali vyskúšať, nech teda sa to prečistí aj takýmto spôsobom.
Odpovedať
@yelly1 Nie,na 60. Na 90 utierky z vyroby.
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?