Kde zoženiem v okolí Bratislavy dom do 130000€?

Caute, dajte nejake tipy na domceky - novostavby v okoli BA do 3-4 milionov. Alebo je to nerealne? :-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
nereálne ;-)
Odpovedať
nerealne ;-)
Odpovedať
mozno nejaky malicinky radovy domcek niekde v miloslavove :-) s minimalnym pozemkom samozrejme... tatata obavam sa ze v okoli ba idu v takejto sume vacsie byty- novostavby :-(
Odpovedať
Profilova fotka
tatata a co si to radsej nepostavite za tie peniaze? hotovy dom je takmer vzdy drahsi
Odpovedať
..lebo neviem ci mam na to nervy pustit do kupy pozemka a stavby domu..pripada mi to take neiste a strasidelne, ale i to je moznost ktoru zvazujeme a viem ze by sme sa do tej sumy asi zmestili ak by sme stavali
Odpovedať
za 3-4 miliony len ak by si uz mal pozemok ... aj to by si mal dom obycajnu kocku mozno 8 x 8m. Kamarat stavia z tych jednoduchsich domov v Bernolakove. Tesne pred kolaudaciou je na sume 7milio. A to mal uz pozemok. A to mas pravdu ... pustit sa do stavby domu pocitaj ze prides o peknych par rokov zivota. Viem o com pisem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
3-4 mil nekúpiš ani pozemok + stavba svojpomocne , možno tak hrubá stavba... slušný pozemok v okolí BA, tak 5-6 árov, min. 2 mil....
Odpovedať
tak ju nestrašte, súhlasím s aquabelle, peňazí má skoro dosť / chýbalo by jej cca0,5-1 mil s pozemkom do 5-6á/a postaví od jari do zimy
Odpovedať
..no lae neblaznite, ved ja nehovorim o BA ale o okoli - takze aj do 30 km. Dat za pozemok 3 miliony - v ziadnom pripade :-S A postavit dom - no snad do 2.5 miliona by to islo..ved je tu tema kde stavaju do 1.5 milona dom.
Odpovedať
šak píšem 4,5-5 mil Ti stačí, vrátane pozemku do 6á- to som rátala tie cca 2 mil za pozemok ako písala tilly, lebo ja som z TT a ceny v okolí BA teraz neviem a dom od 2,2-3 mil postavíš, ale to už je riady dom, nie nejaké paberkovanie ;-)
Odpovedať
..inac co poviete na tieto pozemky? http://www.greenresort.sk/
Odpovedať
Skuste JK reality idu stavat ukazkovy dom Nový Hviezdoslavov so 6 á. pozemkom holodomy od 109 000,- Eur. Volala som s nimi a su to domy od 90m2.My s manzelom uz len cakame na ten dom, aby sme si mohli vybrat. Aspon si budeme moct odsledovat tu celu stavbu, lebo nam povedali, ze ta stavba bude pristupna aj pre verejnost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
vsak Stanka, Teba som nemyslela..Ty si bola povzbudzujuca :-) Danuska, kuknem na stranku
Odpovedať
Profilova fotka
tatata, čo sa stavby domu týka neviem posúdiť, ale čo sa pozemku v okolí BA týka, dá sa určite aj lacnejšie ako 2-3 mil. kúpiť. my sme kupovali toto leto v dedinke vzdialenej od centra BA takých 28km myslím. a vyšiel nás menej ako milión korún ;-) samozrejme je nezasieťovaný, takže tam bude treba ešte investovať.
Odpovedať
ups - diky...viem ze pozemky v okoli BA ( 30 km ) sa daju kupit do 1.5 miliona. Otazkou je ci si chcem nicit nervy pri stavbe domu, preto som chcela vediet ci niekto nema tip na novostavby v okoli BA do 3.5 - 4 milionov. No ale ak to nepojde, tak mozno sa pustime do stavby. Poznam rozne pozemky v okoli Senca napriklad kde 5-7 arovy pozemok ide do 1.5 miliona a na smer Dunajska Stred je to este lacnejsie - napriklad dedinka Macov - tam su lacne pozemky a su zasietovane. Len ja by som rada prisla uz na hotove ;-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jasné, chápem :-D tiež by som sa tomu ničeniu nervov radšej vyhla, ale keďže plánujeme stavať svojpomocne, rátame že nás to vyjde menej ako kúpa hotového domčeka. a tiež by sme chceli (keď už taká veľká investícia) mať to podľa vlastných predstáv. my máme pozemok neďaleko Šamorína. myslím, že aj domčeky tu v okolí (a ďalej smerom na DS) sú troška lacnejšie ako iným smerom od BA. ale dosť závisí od toho ako ďaleko od BA si ochotná ísť. napr. v dedinke Holice boli/sú tuším domčeky na predaj ktoré sa do tej sumy vpracú... treba sa poriadne povŕtať na reality.sk a možno niečo nájdeš ;-) držím palce
Odpovedať
a zalezi aj ci chces byvat v dedine alebo mestecku... cize niekde kde je kostol a krcma, alebo niekde kde je aj infrastruktura... lebo napr. dedinka - je dedinka :-) Samorin - znie to pekne, dvaja kamarati tam kupili pozemok, postavili domy a teraz predavaju lebo zistitli ze je to pre nich strasne daleko dochadzat do bra :-( hlavne ta dostupnost zo smeru na madarsko je do ba otrasna :-S
Odpovedať
Prave som pisala tatane, ze do toho ideme. Mam uz plne zuby toho zhanania firiem a citania referencii na rozne stav. firmy. Ak to zacnu stavat, budem tam kazdy tyzden a samozrejme budem chciet vsetko vediet. Az to cele zacne budem informovat, ci ste mali pravdu, alebo som sa znovu sklamala. Ja si myslim, ze aj ked tam nieje infrastruktura, je to len otazka casu, lebo kolegyna dochadza zo Senca a tiez tvrdi ze je to hrozne, takze dnes je v podstate jedno kde byvas.
Odpovedať
Profilova fotka
dai, ale to je už trocha iná téma. to si musí každý vyriešiť za seba. čo mu viac vyhovuje, či kvôli domu je ochotný viacej cestovať a pod... ;-) ja denne dochádzam do BA zo šamorína a zas taká katastrofa to nie je. je pravda, že ráno chodíme pomerne skoro, ale cesta nás trvá necelú polhodinu (do centra). po práci je to horšie ale nezvykne to byť viac ako 35-40 min. čo si myslím, že je v celku normálne. keby som sa mala trepať mhd z nejakých okrajových častí do centra BA, tiež to nie je žiadna sláva... ale to sme naozaj trocha off topic ;-)
Odpovedať
mas pravdu, je to off topic - inak ten argument s tymi okrajovymi castami pocuvam velmi casto :-) fakt je ze aj z podunajskych a taktiez z dubravky ti to do centra s mhd dlhsie ako 20- 30 minut netrva... ;-)autom si urcite rychlejsie a zo samorina musis ist velmi skoro aby si sa dostala pod 40 minut... mam par kolegov z tadial a kazde rano referuju ci sa dostali pod hodinu alebo nie... ( chodia autom, s mhd to je urcite nad hodinu...) beriem, nech si to kazdy riesi sam... ale ak ma clovek deti tak to stoji za zamyslenie |-|
Odpovedať
Profilova fotka
samozrejme, že autom to trvá kratšie ako mhd. to je bez debaty. len som tým chcela povedať, že aj ten kto býva v BA nejaký čas cestovaním spravidla strávi. hlavne keď sa presúva v špičke. je jasné, že úplný ideál je bývať blízko miesta kde pracuješ, máš všetko po ruke, ale nie každý má takú možnosť... toť vsjo
Odpovedať
Pracujem v Rači a kolegyňa z Dúbravky cestuje električkou hodinu, a ja to mám vlakom z Galanty pol hodinu. Takže to dochádzanie je dosť individuálny problém. Závisí v akej časti máš prácu, ked niekto trebárs pracuje v Slovnafte tak zo Šamorína mu to trvá podstatne menej ako trebárs z Devínskej, Dlhých dielov. Ja zas mám zopár kolegov z centra BA, a každý jeden nadáva na nedostatok parkovacích miest, ked idú domov z práce autom tak sa musia predierať každý deň zápchami, takže pokiaľ nechodí niekto výlučne električkou, takže to centrum tiež nie je vždy výhra. A druhá vec je, že dnes málokto strávi celý svoj produktívny život na jednom mieste, na tom istom pracovisku, takže len na konkrétnu terajšiu prácu sa prihliadať nedá.
Odpovedať
Tatata, ja bývam síce až 40 km od Ba, pri Sládkovičove, ale tu sú na predaj novostavby za 2.500.000,-. Aj ked neviem či ešte sú niektoré na predaj, lebo bratislavčania ich dost rýchlo rozchytali.
Odpovedať
Profilova fotka
keď sa tu bavíte o tom šamoríne, tak tu idú pozemky tak do 100 Eur/m2 a žiadne nie sú, mala tu byť výstavba 111 nových pozemkov, ale zakapalo to na neochote majiteľov dohodnúť sa medzi sebou... v hamuliakove sa robí výstavba dunajská riviéra, ale pozemok je tam od 98 Eur/m2... macov, trnávka, báč a pod. akože dobré, ale nič tam nie je v okolí... hviezdoslavov, kvetoslavov by som osobne nechcela ani zadarmo... senec je asi dosť drahý, fakt najlacnejší je smer DS... cesta zo šamorína... no neviem, ja chodím do prievozu, predtým som chodila do prievozu z dlhých dielov (čo je časť BA) a trvá mi to tak isto... chodím tesne po ôsmej, malého hodím do škôlky na ôsmu a potom idem... občas sa to hustí v biskupiciach, ale tie obchádzam... keby som mala chodiť do práce na ôsmu, tak by ma asi fakt porazilo... je síce projekt novej cesty, rýchlostky, ale tá by mala byť hotová v roku 2013, ale keďže ešte ani nezačali s výkupom pozemkov, tak silno pochybujem o tomto termíne, ďalej by mal byť most z hamuliakova do petržky, čo by malo tiež urýchliť cestovanie, ten most mal byť hotový v roku 2010, ale ani stopy po začatí prác, čiže tiež nič... možno naše deti už budú do práce chodiť lepšie :-D
Odpovedať
mozno by ste sa mali orientovat na montovane domy... my sme pri sneci - maly biel...ale tu su pozemky teraz uz fakt dost drahe...ked chces, poslem ti link do IP
Odpovedať
tilly a co mas proti Hviezdoslavovu a Kvetoslavovu? Inac fakt je ze lacne pozemky su len v malych dedinkach kde nie je takmer nic. Ale snad sa s prichodom novych majitelov domov zmeni aj infrastruktura obce. Ak pozemok v Samorine alebo v Hamuliakove stoji 3000 Sk meter - tak taky normalny pozemok stoji 2 miliony.Dovolim si tvrdit ze to je suma ze pozemok, ktoru uz ludia vacsinou nechcu dat. Lebo potom stoji novy dom aj s pozemkom 4.5 - 5 milliona a to je uz vela. Aj ked mi tu niektori budete tvrdit ze je to normalne, myslim ze sa domy v cene 5 milonov v okoli BA velmi nepredavaju. Ked ma niekto peniaze tak radsej zostane v BA a kupi si novostavbu-byt alebo dom v okrajovej casti BA - sice za vacsie peniaze ale aspon nemusi dochadzat. Teraz isli aj ceny panelakov v BA dole, takze je rozdiel dat 2.5 miliona za panelak a 5 milionov za dom v Samorine. Uznavam kvalitativnu inu uroven byvania ale aj tak si to kazdy rozmysli. Inac Darinka pozerala som tie novostavby a ide o domceky v Kosutoch co je pri Galante - 45km - cena je fakt lakava ale asi je to uz dost daleko ( keby tam bol vlak, tak je to o inom )
Odpovedať
este toto je zaujimava lokalita www.bielskaalej.sk a tu vraj su najnizsie ceny pozemkov, aspon to maju na bilborde www.slnecnylan.sk
Odpovedať
Ktora Slovenska Firma je podla Vas najlepsia pre stavbu DOmu podla vlastnych poziadaviek? Lebo podla mna ta kvalita este stale neni taka.. na to kolko penazi si za robotu pytaju..
Odpovedať
peter...kvalitu budes mat taku, aku si ustrazis.... ;-)
Odpovedať
hmm no zaujimave, takze tam budem musiet byt od rana do vecera.. Okrem velkych firiem som nasiel aj tuto - sice mensia ale dobry servis maju: www.air-air.sk
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?