Je tu niekto zo Žiliny?

23. jan 202059550
  • bože danoveee.. riči musíme si tie papiere pripraviť 😃
    skus sa popytať na to a istotne niečo poriešiš... kedže to chcete tak na 2-3 roky je to lepšie (ekonomicke) riešenie...

• caute jezibabky!

ako sa mate?

• cau klokan, dobre 😉 a vy? 😉

• Sponzor fóra
  • cafte sa 🙂

kdeze ste?

bell: citam, ze si sklamana nitrou... my pojdeme isto na coneco, zatial totiz potrebujeme riesit stavebne veci... lebo keby som cosi zbadala z nabytu tak amen tma... tak ako sme v casamii objavili ten prenadherny uuuuzasny obrovsky stol, tak nad nim stale uvazujeme... jedine, co nas brzdi je to, ze do bytu ho nenatrepeme ani keby sme sa pototo 😃 ... bolo tam cosi zaujimave zo zahradneho nabytku? nemyslim take tie typicke sedenia na terasy ale take cosi ine smrncovnejsie 🙂

• ahoj
    oo zahradbeho bolo do aleluja a pekne celkom aj kopie hulara za rozumne ceny
    ty sharin, ma zamestnavatel pravo chciet od teba aby si bola v praci o 20 min denne dlhsie a neuvadza to na pasku? proste na oltar firmy. a nema to v pracovnej zmluve.

• bell: nemoze to pozadovat... jediny nezaplateny cas ma byt obed inak kazda odpracovana minuta ma byt na paske resp. uvedena v dochadzke a zaplatene 🙂

• dakujem 🙂 a kde v zakone by som to asi nasla? 😉

• v zakonniku prace by to malo byt... lebo mas pracovnu dobu, tak ked odrobis tak hotovo... v pracovnej zmluve je uvedeny pracovny cas, ak si to odpracuje, ma splnene... vsetko navyse je praca nadcas

• alebo sa dohodnut (pisomne) so zamestnavatelom, ze ok ostane, ale namiesto zaplateneho nadcasu bude ziadat nahradne volno 🙂

• § 97 Zakonnika prace hovori o nadcase

• 😉 ooo dakujem

• hi hi hi kočky 🙂
    zase máme krásne počasie ktoré nabudí človeka do práce 😒

• gabi: nazdis... ale fakt "uuuuzasne" pocko... najradsej zaliezt do perin... musime to ale prezit a robit... sak ja uz "len" 2 tyzdne...

• caf gabi, uz mas prezrety katalog?
    sharin a pocuj a preco im ta ich mzdarka tvrdi ze na to ma zamestnavatel pravo? ved to je psycho, nemaju to na paske, podla zakonnika prace je max prac cas 8h denne, ale na rucnych vykazoch dochadzky to maju. ved tam keby prisla kontrola z nejakeho inspektoratu prace tak sa pos**u ... mam pravdu?

• bell: mas pravdu... a ked je ich mzdarka taka premudrela, tak nech im ona ukaze na zaklade ktoreho paragrafu to zamestnavatel moze pozadovat ... ako dalsia vec je slovo "moze" to je ale po dohode... keby to bolo formulovane "zamestnanec ma povinnost" tak nenamietam... ale ak tam je "zamestnavatel moze" tak si moze akurat tak trhnut lavou zadnou 😃 a kludne ak sa zamestnanci chcu vzburit, tak jednoducho zaslat na inspektorat prace anonymne "doporucenie" navstivit danu firmu a pozriet sa im na zuuubok 😃

• Sponzor fóra
  • sharin, veru skočiť do postele a v ruke šalku horucej čokolady 😵
    bell, pozreté mame už všetko 😉 aká bola prechádzka? 🙂

• paradna, terka bola od blata oh hlavy po paty ... 🙂

• no super 😃
    tak ste sa zabavili.. my sme boli pekne kaput z toho 5hodinoveho chodenia 😬 😃

• gabi: a tebe (presnejsie, vam s riskom 🙂 ) sa ako lubilo? 🙂

• adik, nebolo zle,ale je pravda,že to upada... kopec predajcov čo bolo min. rok tak teraz neprišli... ale vedela by som si vybrať 😉 inak tam mali krásne tapety!! dali nam aj CD tak idem kuk... 😎
    vy sa nechystáte?

• hm tak na stranke toho moc nie je.. 😐

• gabi: my nabytok zatial e-e, aktualne potrebujeme skor stavebne "somarinky" a ked uz bude daka ta hruba stavba potom budem riesit nabytok... heh.. radsej 😃 ak najdes daku fajn tapetku, budem rada, ak das vediet 🙂

• na CD maju krasne tapety,ale na stranke ee ee len realizacie...
    stavebný materiál budete kde nakupovať? tu v ZA či tiež pôjdete do madarska?

• gabi: dik za ip, stranka je naaadherne urobena ale vsimla som veru ze tapetky tam nemaju 😞 stav.mat. neviem este presne kde budeme kupovat... my chceme stavat z tehly heluz a uz tu v za sme dostali velmi dobru cenu... teraz nam odporucili pockat, ze po conecu budu ceny este lepsie... neviem preco ale pride mi to skor ako buda... ale budis... mozno ine veci pojdeme pokupovat po okoli.. moj dedo vie dobre po madarsky, tak ak by sme sli tam, tak jedine s nim 🙂

• to maš super,že dedko vie po madarsky... ja som kukala spotrebiče v mad. a je to tam o dosť lacnejšie,len to dohovorenie sa je problem.. nemáš nejaké mad. stránky kde sa daju kupiť spotrebiče alebo niečo poradiť? bola by som veeeelmi vdačná 😵

• gabi: uf rada by som, no nemam... bohuzial s dedkom sa moc nestretavam, ani nebyva v za, tak sa na mna nestihlo nalepit nic z tohto jazyka 😞

• škoda,ale nevadí len som sa opýtala 🙂 budem sa pýtať kade budem chodiť 😃

• ved jasne treba sa pytat.. kto sa nepyta nic sa nedozvie 😉

• preeesne tak 😉 😎

• idem ja na obed... za dake dve hodky budem doma a budem dalej pokracovat v danovom ossiali...

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Články od našich partnerov
    Bez drôtov – slobodne, spoľahlivo, bezpečne
    Staňte sa expertom na domáce prerábky za jeden deň!
    Povalové schody do pasívnych domov
    Archív článkov od partnerov