Je tu niekto zo Žiliny?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte ;-) je tu niekto zo Žiliny? My sme sa pred mesiacom presťahovali do bytíku na Solinkách ;-)
Odpovedať
bell, to ma mrzí :-( ta vizka je strašne brutalna!! sedačka nema chybu x-) x-) fifi škoda,že sa ti nedalo prísť, ale nabuduce nam to s bell vynahradíte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
fifi dame si dvojitu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky... som rada, že sme sa včera stretli a že som aspoň podaktoré spoznala osobne ;-) Hneď som mala večer doma lepšiu náladu :-D
Odpovedať
viiidiiite.... k tej cokolade... slubila som recept na zapekanu cokoladku :-) Recept je pre dve osoby, t.j. na dve porcie :) a formicky su ako hrncek, v cestine sa to vola "kokotka"... musi to byt odolne na tych 200-250 stupnov a ma to objem cca 2dcl... ja som kupila v hypertescu vyrobok priamo vyyrobeny pre tesco, formicky boli 4 v baleni a stalo to cca 100,- Sk. * 50 g másla + trochu na vymazání formiček * 1 lžíci mletých mandlí + trochu * na vysypání formiček * 100 g čokolády na vaření * 1 žloutek ze středně velkého vejce * 1 vejce * 2 lžíce přírodního krupicového cukru * 4 lžíce likéru Baileys * moučkový cukr na poprášení 1. Troubu předehřejte na 230, horkovzdušnou na 210 °C. Dvě formičky na suflé, případně silnostěnné ohnivzdorné kameninové hrnky vytřete trochou másla a vysypte částí mletých mandlí. Čokoládu a máslo spolu rozpusťte na vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. 2. Žloutek, celé vejce a cukr spolu vyšlehejte do pěny a pak do ní jemně vetřete rozpuštěnou čokoládu s máslem, mandle i likér. Rozdělte do formiček nebo hrnků. (V téhle fázi je můžete zakrýt a uložit až na čtyři hodiny do chladničky. Pokud pak dáváte budoucí dezert do trouby studený, přidejte k době pečení dvě až tři minuty.) Vložte do trouby a asi deset minut pečte, až povrch zpevní a dezert trochu vyběhne. 3. Na hotovou zapečenou čokoládu položte připravenou šablonu ve tvaru srdíčka a poprašte povrch moučkovým cukrem. Pak šablonu sejměte a dezert ihned podávejte. P.S. Abyste dobře trefili velikost srdíčka, použijte jako vzor hrneček. Podle horního okraje si obkreslete kruh, vystřihněte ho, přeložte napůl, vystřihněte půlsrdíčko a rozložte ho.
Odpovedať
ja si počkam na new kuchynu a skusim ;-) kočky a dnes máte vela roboty?
Odpovedať
Profilova fotka
Super, skvelé, že si nezabudla, už si to tlačím :-D a hneď, ako to bude možné skúšam ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ja dnes makám ako fretka, keďže chcem v pondelok a v utorok dovolenku... Ale stojí to za to :-D
Odpovedať
u nas ani nestihne vychladnut... raz sa mi podarilo urobit viac ako som chcela a ostala na druhy den a to uz nie je ono... najlepsie je nachystat si vsetko, nechat v chladnicke a ked pride navsteva dat to rury na 10-12min a doniest na tanierikoch este horuce :-)
Odpovedať
murinko, v pondelok ideš do BA,že? aspon sa mi zda že si to spomínala :-N sharin istotne vaše návštevy ku vám radi chodia keď podavate taketo dobroty ;-)
Odpovedať
gabi: svokru som s tymto receptikom veeeeeelmi naklonila :-) potom vsade rozpravala aku dobrotu som robila, ze to bolo ako v daaakej restike :-) a ja som raaaaaastla raaaaastla 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Gabi, už v nedeľu odchádzam do BA ku sestre... idem si na chvíľu užiť malého synovca x-) Ten recept potom budem musieť aj ja urobiť svokre, nech si u nej šplhnem :-D
Odpovedať
sharin, toto je recept na svokry? alebo na každeho koho si chceš istým spôsobom nakloniť na svoju stranu :-D ;-) murinko, tak to budeš mať super víkend a začiatok týždna x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
no neviem ci taky univerzalny ale moji svokrovci maju radi cokoladove, tak na nich to zabralo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Aj moja svokra ma rada čokoládu...tak snáď to zaberie ;-) A môžem to potom skúsiť aj na ostatných x-)
Odpovedať
už len 3hodky a ideme domooov.... víkend môže začať x-) čo planujete na víkend?
Odpovedať
no ja uz som domka :-) rozmyslame, ci pojdeme zajtra do tej ostravskej ikea... uvidiiiime
Odpovedať
ahojte..no konecne je uz vikend..som sa ho nevedela dockat..v utorok som odpadla poobede a ani na matike som nebola,tak som nevladala..v stredu este horsie..este aj kolegyna bola pn a kopec ucitelov,ze sme nesedeli ani 20min..sa na mna cosi lepi..asi ta moja skvela alergia neda pokoja.. baby..ja by som tou cokoladou potesila asi svokra..ten je na sladke..a ked sme raz cosi robili,taky bol spokojny,kedze mal chut na nieco sladke :-D
Odpovedať
tento vikend sa do ikea nejde... pojdeme cez tyzden... radsej... lebo moze sa na cestach stat cokolvek a nas pesko by bol doma sam a pre istotu buduci vikend ideme ku svagrine do BB a za svokrovcami do kupelov pozriet (sme im k vyrociu svadby a zaroven k svokrinej 50tke kupili pobyt na 3 noci) a chceme pokukat, ako to tam vyzera a snad sa aj vycvachtat... takze jedina moznost je ist cez tyzden... a vy ako vikendujete? ja sa pokusam uzavret jednu firmu a snad spracujem aj zopar danovych priznani pre drobnych zivnostnikov... :-)
Odpovedať
ahojte kočky :-) my sme na obedíku v maxe (bell ideme na fintess šalát :-D ) už sme aj čoto popracovali ... sharin cez týžden bude aj menej ludí tak sa nikto nebude tlačiť na vás ;-)
Odpovedať
gabi: my sme tam boli vcera povecerat :-) veru ma to aj pozitiva ist tam cez tyzden ;-)
Odpovedať
sharin a čo dobre ste si dali? :-) teraz je tu aj dosť ludí... ale ako cez obed.. presne tak 8-)
Odpovedať
gabi: muz klasika fazulova jokai a ja tak "light" ze hranolky s kecupom a milaaacik ako dezert 8-)
Odpovedať
tiež si na milačika namotana ako my s riškom?? cez leto si riško s kamaratom davaju dva ks za sebou :-D :-D
Odpovedať
gabi: no to je takaaaaa dobrotka :-) a zdrava!!!! :-D :-p ja to zvyknem robit tiez doma do poharov, ale opat len ked ma prist navsteva, lebo toto mojmu nechuti... ale sem-tam kupim kyslu smotanku a urobim si len pre seba :-)
Odpovedať
ahojte..ako vikendujete? ja sa snazim travit cas v posteli..aby som do pondelka bola v pohode..len skoda,ze slniecko nesvieti,hned by sa lepsie liecilo..a hlavne po prisernej noci..sa cudujem,ze manzel siel v poho do prace,ked som sa tu prehadzovala a drhla o 106 :-S boli ste uz v maxe v kine? rozmyslam,ci sa nestavime na nieco v maji..len chceme tolko toho postihat..
Odpovedať
lea: my chodime do kina zasadne len do maxu :-) dovtedy sme boli v kine zo 2 razy... len sme boli sklamani, ze nehraju madagaskar 2, iba v kine centrum :-( a tu je cuduj sa svete naaadherne vonku... slniecko svieti o dusu... az to pyta slnecne okuliare ako sa vsetko svetlo znasobi od snehu 8-)
Odpovedať
a ako tam je? inac,ak by bolo nieco dobre v kinach..mohli by sme skocit v maji..co vy na to? :-) a viem,ze ste boli zvedave na fotky zo strecna...mam ich vo svadobnom albume ;-) konecne :-D :-D :-D
Odpovedať
sharin, strašna dobrota!! s jahodami mám najradšej x-)
Odpovedať
ahojte kočky a kdeže ste? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
dobre rano
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?