Dokončenie stavby v roku 2010

Zobraz úvodný príspevok
neviem, či sa ku mne niekto pridá, ale za pokus to stojí. Našla som tému začíname 2010 (alebo podobne), tak by som chcela otvoriť tému končíme 2010. Kto je v akom štádiu stavby a plánuje sa nasťahovať na Vianoce 2010?
Odpovedať
no to je individi jedni vravia že po týždni to šlo nafigu, druhý že polroka a nič išlo to super 8-)
Odpovedať
skusala som ich dat dole dnes take kusky par hodin po namontovani okien a vyzeraju ze zatial ok idu.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som počula že do 3 mesiacov by sa to malo dať dole ale to asi záleží aj na tom ako na to praží slnko ...
Odpovedať
ahojte my by sme chceli tiež bývať do konca roka. začali sme v auguste, v polovici novembra sme mali prikryté, v marci okná elektrika, izolácia v podkroví hotová, ešte sadrokartón alebo neviem čo dáme do podkrovia,v utorok 11-teho mája voda, a potom naťahovať sieťky atď... Tak uvidíme ako to zvládneme, robíme si to všetko svojpomocne tak neviem ako dlho to potrvá. drzžím všetkým palce ktorí to chcú tento rok zvládnuť. ahoj
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, my sa tiez snazime finisovat :) Prave nam robia omietky, zajtra by to malo byt hotove. Potom nabehneme na podlahovku a potery. Okna uz mame, pasky sme dali dole hned ako sme okna nahodili. Isli v pohode. Ten co nam ich osadzal povedal, ze tak do dvoch tyzdnov aby sme ich dali urcite dole. Ale inak okna mame kupene od oktobra minuleho roku, len boli v garazi. Buduci tyzden uz pojdeme zajednat kuchynu a obklady do kupelne a WC, no a pomalicky vyberat dlazby. Nejako v oktobri by sme sa chceli stahovat, tak uvidime ako sa nam podari... :)
Odpovedať
ahojte,aj ja mam plan stahovat sa do konca roka, teda sept. by som chcela-ale.... sme uz dost daleko robime sadrokarton,kachlicky a chceme upravit okolie.
Odpovedať
kika no to ste fakt ďaleko, ja som dostala od kamošky nádherný rododendrom , tak sa vytešujem 8-)
Odpovedať
niejako je ticho v tejto téme čo sú všetci pozadu a boja sa že to tento rok nestihnú :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
aj mne sa vidí, že nikto nestavia (aspoň nie v tejto téme). My máme zabetónovaný veniec a v sobotu ideme robiť krov a na budúci týždeň asi krytinu. Samozrejme záleží od počasia. Tieto minulé dažde nám to riadne časovo skomplikovali. Ale stále verím, že sa v decembri nasťahujeme, aj keď len na prízemie a poschodie sa dokončí za pochodu.
Odpovedať
Tak unas uz je krb a teraz sa maka na omietkach dufam ze do konca buduceho tyzdna budu hotove a potom hor sa na podlahovku ;-)
Odpovedať
unás muž stierkoval izby čaká sa na podlahový polystyrén a hor sa na podlahové kúrenie potom už len vnútorné omietky sadrokartónový strop a môžeme sa prplať s detailmi :-D
Odpovedať
hlásim - krov je hotový, teraz vymurovať štíty a komín a ide sa na krytinu. a čo vy ostatní? nikto nedokončuje? :-( :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
noo ja som dala niejaké ponuky na podlahovku a tč. tak uvidím pre koho sa rozhodnem keď to bude uronbíme kúrenie zalejeme poterom a potom sa uvdí koľko nám to bude trvať na zimu sa chce, sťahovať aj keď můj muž sa neponáhla :-D
Odpovedať
@skaredekacatko aspon niekto dokončuje. :-N
Odpovedať
@provozni ja by som sa už rada na jesen sťahovala ale neviem či stihneme můj muž si robí všetko sám , ale teraz už budem volať ludí aj na celé kúrenie a aj na obkladanie tak sná´d im to půjde rýchlo :-D
Odpovedať
@skaredekacatko my sa chceme sťahovať v decembri a to ešte (ako si čítala) nemáme ani celú strechu. :-( Ale my ideme bývať zatiaľ len na prízemie, tak by sme to mali stihnúť. Ostatné sa urobí za pochodu. :-D
Odpovedať
@provozni my tiež asi nedokončíme zadné izby ale to bude už v pohode asi tam len podlaha nebude však deti ešte niesu tak všetko závisí od financii a času můjho muža
Odpovedať
@skaredekacatko u nás už síce deti sú (10 r. a 1,5r.), ale nejako tú zimu prežijeme aj na prízemí. Máme tam jednu izbu, obývačku, kuchyňu, WC so sprchovým kútom. A u nás je to tiež závislé od financií a času manžela. Ale môžme byť radi, že budeme bývať, niekto ani nemá kde bývať a nesťažuje sa. ;-) :-D
Odpovedať
ja mám takú kamarátku býva v jednej izbe z mužom u svokrovcov a fakt sa nesťažuje :-D
Odpovedať
ahojte robím si rozpočet koľko eur nám treba ešte na dokončenie nášho domu, len mám pocit že mi niečo chýba máme hotovú hrubú stavbu ž oknami osieťkované steny naťahanú vodu elektriku podávaný podlahový polystyrén obklady do kúpeliek a sanita , zástrčky a vypíýnače toto ma napadlo z vecí čo mi ešte treba aj pribíýžna cena podlahové kúrenie 4000 eur T TČ 9000 eur komplet zo všektým čo ktomu patrí poter 222O eur podalhovky 1000eur sadrokarton + vata 1200 eur dvere 1000 eur kuchyna 2230 eur spotrebiče cez 1000 eur vstavaná skryna 1400 eur posteľ máme :-D :-D8-) 8-) :-N :-N
Odpovedať
hm, neviem ci mate bleskozvod, polozenie dlazby/obkladov, ak chcete zabezpecovacku, malovanie (farby..), sedacka :-) neviem ako zaluzie a parapety vonkajsie (niekto to kupuje spolu s oknami niekto nie)
Odpovedať
ahoj noo bleskozvod hej ten máme zabazpečovakču kvázi tiež robí kamarát , farby to máš pravdu to neviem koľko si mám pripraviť sedačku beriem tú čo mám parapety tiež a žaluzie neplánujeme :-D vďaka inač
Odpovedať
My tiez mame hrubu stavbu dokoncenu,zajtra davame obklady do kupelni. V tom tvojom rozpocte mi chyba kotol, poplatky za pripojky a zapojenie,plyn,voda,elektrika. Kuchynu neviem ci uz mas navrh alebo ta suma co si napisala je len prianie,dvere za 1000E budu musiet byt z Merkury inak pocitaj minimalne raz tolko. No a este take veci bez ktorych sa sice da byvat ale su potrebne,zemina na zarovnanie pozemku,okapove chodniky,plot Praca robotnikov,je tiez velka polozka... Drzim palce nech Vam to dobre dopadne
Odpovedať
tak prípojky už máme a ten kotol to je v cene TČ kuchyňa aj skriňa je podľa návrhu a dvere asi budú s merkury marketu zeminu nám doniesli práve minulý týžden a ostanté budeme robiť za pochodu :-D ploty máme okrem toho predného ten je provizórny. skro všetko si robí muž sám okrem obkladača toho už máme zajednaného tak uvidíme aj ja tebe držím palce kedy sa plánujete sťahovať? :-D
Odpovedať
@skaredekacatko planujeme sa stahovat 1.8. nam to vsetko ale robi firma lebo nie sme zrucni :-) A vy kedy? Ja dufam ze to do toho augusta stihame vsetko zariadit a dokoncit :-)
Odpovedať
no to ja neviem můj muž sa trápi s polystyrénom podlahovým tak tak niejak ešte potom ešte podlahové kúrenie poter omietka stropy a obkladanie
Odpovedať
@5ka25 takto je togho ešte dosť ale do novembra by som to rada chcela stihnúť dať si darček na 30 8-) :-p :-D :-D
Odpovedať
je skaredekacatko sme na tom tak isto aj ja som dnes robila rozpocet :-D :-D :-D a dopadlo to takto omietky nam zajtra dokoncia a to je 3330eur ,polist. podlaha a poter cca-2700eur,podlahovka3000eur,tč-8500eur,nobasil strop-1700eur,komplet sanita aj baterie....to som uz objednala naraz-3100eur,kuchyna -3500eur,dlazba-3500eur ,obklad-1000eur dlazbu a obklad som ratala aj s robotov a este ma napada dvere to naviem ake zozenieme ,plot,terasa,hromozvod brana,fasada tak to je este v nedohladne asi az narok ;-)
Odpovedať
@l.s tie omietky to je dosť aký veľký máte dom? poter plus polystyren to je super cena aj podlahovka ale asi máte menej ako mi m2 noo tiež toho máte ešte dosť :-)
Odpovedať
podlahovka je 135m2 a omietky su strojove baumit a ta cena je 7,8eura za m2 a mame cez 400m2.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?