Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak najnovsie sa chodia psy vencit na PH3 a tam majitelia po nich urcite neupracu. Pozemky su zatial prazdne,nikto tam este nestavia, tak naco budem upratovat, ked to nie je moje, vsak? Je to bezohladnost a ignoracia.
Odpovedať
http://chorvatskygrob.sk/sk/news/view... pravdepodobne kvoli tomuto: http://chorvatskygrob.sk/sk/news/view...
Odpovedať
@dogcat Je to o vychove. Niekolkokrat som uz podala igelitovy sacok majitelovi psa, ktory sa nechystal po svojom psovi exkrementy upratat. Na PH2, v Petrzalke (i ked tam paradoxne, viac ako majitelom psov som sacok podavala mamickam, ktore neupratali vykaly po svojich malych ratolestiach - mali sme pod oknami pieskovisko a tak tam bolo vela malych deti s mamickami a drobcom obcas bolo treba kakat zrovna tam) a dokonca vcera rakuskym majitelom psa v Hainburgu. Nasa rodina totiz nosi sacky kvoli nasim psovi stale vo vreckach. Takze nie je to len o PH2 ci PH3, je to o nteligencii a slusnosti majitela zvierata. Slusnost kaze, upratat si po sebe! Vzdy a vsade...
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.cas.sk/clanok/262312/takyt...
Odpovedať
@leizeq Super! Konencne mozno bude na pretras nieco ine ako psie hovienka! Uz tu zacinala byt nuda... Predpokladam ze k tym hovienkam sa opat vratime tak o 40 rokov alebo uz nikdy... :-)
Odpovedať
uz som sa zlakol ze tu vsetkych zaujimaju len tie h.... dnes je z toho par clankov: - http://bratislava.sme.sk/c/6960470/ch... - http://www.topky.sk/cl/100535/1364257... zacinam mat obavy ako to tu dopadne; zaroven by som rad podakoval starostovi ako bojoval.
Odpovedať
Treba sa pozriet aj z druhej strany - nie vsetko v liste pana starostu je pravdive! Byvame predsa pri Bratislave a nie je mozne sa tvarit, ze chceme byvat na lazoch. Aj v Petrzalke kedysi byvalo par ludi (zhodou okolnosti moj manzel je Staropetrzalcan) a teraz su ich tam desiatky tisic, aj my sme tam roky byvali v panelaku - a cuduj sa svete, boli sme tam spokojni. Netreba fnukat, vyhovarat sa na minule vedenie, ale pracovat! Nie vsak zvysovat byrokraciu, lebo akurat to sa v nasej obci za "noveho" pana starostu stalo! Napriklad, mame jednu z najdrahsich vod na Slovensku! A namiesto toho, aby vodne hospodarstvo spravovala obec, rozhodlo sa, ze treba dat zarobit este aj sukromnej firme...ved obcan zaplati! Ved napriklad aj Dubravka, Lamac, Raca - kedysi vsetci obyvatelia tychto dedin bojovali proti vystavbe v ich obci aj neskorsiemu spajaniu sa s Bratislavou, a dnes si madlia ruky. Takze ja si myslim, ze vystavba tu sa zastavit neda, len treba rozmyslat, ako, treba sa odtrhnut od Chorvatskeho Grobu ako takeho - a snad, raz potom bude mat o nas zaujem aj Bratislava. Ruku na srdce, ak by ktorykolvek z nas mal kupeny stavebny pozemok na Ciernej vode, tiez by bol spokojny so snahou starostu zvratit vystavbu?! Ved to snad ani nejde! Su to raz stavebne pozemky a co pan starosta cakal ze nadriadene organy urobia?! A ze pan starosta je dobry architekt, to mu nikto neberie, dokonca je aj vynikajuci recnik, ale zial, ako manazer je velmi, velmi slaby. Sorry, moj nazor!
Odpovedať
Profilova fotka
Veľký súhlas !!! Ináč okrem najdrahšej vody má obec CHG aj najvyššie dane na Slovensku,ale i tak sa tešíme na malý domček práve tam !
Odpovedať
Vítam všetkých nových susedov, budúcich majiteľov stavebných pozemkov. Prajem Vám úspešné rokovania a spoluprácu s developermi a samozrejme potom krásne bývanie. Uvedomte si však, že každé ráno budete budiť svoje deti, aby ste ich odviezli v zápche do škôlky s veľkou pravdepodobnosťou do súkromnej. Uvedomte si, že bude voziť do školy, zo školy, na krúžky, alebo sa báť o deti keď vystúpia z MHD, nebudú mať chodník a budú pendlovať medzi preplnenou dopravou. To je dnešná realita A mimochodom, keď im budete robiť tata-mama-taxi, kedy budete zarábať peniaze na hypotéky? Veď sme len obyčajní ľudia, ktorí sa snažia odísť s paneláku a drahých nových bytoviek do svojho. A keď prehrmí zlá spolupráca s developerom, nekonečné sľuby, odďaľovanie termínov, platenia podnájmu, ...(prečítajte si je tam 143 predchádzajúcich strán) nastane niečo neočakávané. Začne haprovať voda - lebo jej je nedostatok. Alebo ešte lepšie začne haprovať voda, lebo jej je dostatok. Naprší a v prízemí vám budú - prepáčte cudzie hovienka plávať v záchodoch, alebo na chodbách domu. Už teraz nestíhajú siete!!!! Čudujete sa starostovi, že odstúpil, jatiež nie som nadšený, minimálne pre problémy čo som opísal. Nechcem však pomyslieť z akých dôvodov ešte odstúpil- abdikačný listi išiel i na kópiu Kaliňákovi. Čítajte predchádzajúce strany- nie o mačkách a psoch ale o problémoch. Prajem krásny deň.
Odpovedať
Profilova fotka
Je mi luto ludi, ktori si tam kupili pozemky ci domy medzi prvymi. Divim sa ludom, co tam idu dnes. Najma, ked su vsade medializovane problemy... O zapchach pomlcim... Ak niekto chce stravit zivot v aute, prajem prijemne byvanie :-). O kanalizacii ci nekanalizacii, vode, daniach, neexistujucich chodnikoch tu bolo popisaneho uz dost. Ludia zobudte sa!
Odpovedať
@ivan_1 Ivan, ze by si sa vratil naspat do Bratislavy? Mne osobne sa tu paci, a i ked mame aj byt v Bratislave - sme tu, ako Ty, a vsetci, ktori tieto stranky citame... A ver mi, aj inde deti chodia do sukromnyh skolok, ved uz pomaly ine ani nebudu - socializmus totiz skoncil. Voda vyraza tiez vsade, ked je preplnena kanalizacia. Ivan - ruku na srdce, starosta sluboval, ako bude kontrolovat, ci stresne zvody neustia do kanalizacie. A nakolko ma ako stavebnu policiu Ing. B., ani by mozno nemusel nic kontrolovat a vedel by, kto ma kam zvody zvedene... A co kto z obecneho uradu skontroloval?! Este aj za to by najradsej zvalili vinu na Balasku. Tak isto parkovanie na PH2. Starosta zariadil, aby developer musel dorobit chodniky - a cuduj sa svete, nie su pre pesich, ale pre auta. Tiez to obec nezaujima, ved si splnili ciarku - chodniky su! Aj toto sa da precitat na stranach dozadu. A problemy sme mali Ivan s developerom, od obce sme cakali ustretovost - a kde sme sa dostali? Obec uz roky odmieta prevziat cesty a siete, ale obecny urad ma aj tu len pristup - obcan plat! A este vyhovorky - naco by pomohol obcanom, ked im moze robit problemy?! Len ja ako obcan nechapem, preco platim take vysoke dane. Preco je tu taky vysoky poplatok za vodu, odvoz smeti, preco sa skratili za noveho vedenia uradne hodiny na obecnom urade,...
Odpovedať
@vovo Vies, mozeme sa vsetci prestahovat dalej od Bratislavy a nebudeme stat v zapchach (len neviem, ci tam dalej aj najdeme nejaku pracu). Myslis, ze v zahranici je pristup do velkomiest v spickach volny? Je tak plny, ze ludia cestuju do miest vlakmi - autami by sa totiz ani do miest nedostali kvoli zapcham. Lebo aj ked to znie smiesne, pre male Slovensko je Bratislava velkomestom. A zapchy nie su len smerom z Ciernej vody, su na kazdom vjazde do Bratislavy. Ludia totiz do Bratislavy cestuju za pracou nie len z Ciernej vody, ale este aj od Trnavy a dokonca uz aj z Madarska (si presvedceny, ze z Rajky je pohodlnejsia doprava do Bratislavy ako z Ciernej vody?). Nie vsetci mozu byvat v Bratislave na namesti SNP. A vezmi si len bratislavske sidliska - co myslis, ako sa cetuje z Petrzalky? Alebo z Dolnych Honov? Ci z Dubravky? Ja osobne som velmi spokojna, Cierna voda je relativne blizko pri Bratislave a predsa len, poskytuje komfort byvania v rodinnom dome. Alebo chce niekto menit? Ponukam - vymenim panelakovy byt v Bratislave 85 m2 za dom na Ciernej vode. Nech sa paci, a púrosim len seriozne ponuky! Budem sa tesit, ak si budem moct vyberat. Prepacte, ale mam dojem, ze vsetci len frflete, ale zadky odtialto nezdvihnete. Alebo nemam pravdu?! A prosim Ta, ake medializovane problemy?! Prepac, ale tie vyraba prave nas pan starosta! Mame take iste problemy ako napriklad Rusovce. Len tam sa starosta stale nestazuje ale riesi problemy, lebo na to je starosta starostom, aby sa staral - o obyvatelov. A ak to nemieni robit, bude iny starosta. Lepsi ci horsi, ale iny.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vovo mám do práce 15 km, z čuňova by som cestovala 20 km. Ja idem 20 minút. Z petržalky mi to trvalo 35 min. To len také malé porovnanie. A bývanie aj s medializovanými problémami je tu dobré, hlavne ked mám výhľad na hory-lesy zo spálne a je v okolí pekná príroda. Chodníky máme, dane primerané k miestu bydliska - žiaľ. Aj kanalizácia funguje. @atka2 rusovce majú trochu menej obyvateľov ako CHG a najväčší problém by som pripisovala tomu, že tu nieje na takýto počet obyvateľov škola a škôlka.
Odpovedať
Profilova fotka
@atka2 chces mi tvrdit, ze z Ciernej vody sa dostanes napr. Do centra BA tak isto rychlo, ako z Rusoviec ci petrzalky? To nemozes mysliet vazne :). Cely zivot som zil v petrzalke a nevedel som co je to zapcha. Okrem mostov samozrejme, ale to je otazka par minut a nie desiatok ako v pripade Ciernej vody a CHG. Ked som sa rozhodol vymenit byt v petrzalke za dom, rozmyslal som... (minuly rok). Ano mohol som si kupit obdobnu nehnutelnost o 30.000€ lacnejsie ako som kupil u Vas, no ja som sa rozhodol pre Cunovo, prave kvoli vybornej infrastrukture a ZIADNYM zapcham. 5 mesiacov som byval v Bernolakove - nikdy viac. Je to individualne, kazdy mame ine preferencie a cestujeme do inych casti BA a pod. Pre mna najhorsim faktorom Ciernej vody nie su ani tak zapchy, ale skor katastrofalny stav zakladnej infrastruktury ako je kanal, voda, chodniky a pod. A co sa zapchy tyka - teraz je to katastrofa a bude to este horsie. Vsetci to vedia a aj tak tam idu... Ano aj u nas sa to isto zhorsi, no zapchy sa nemaju kde utvorit, iba sa spomali doprava. Nepolemizujme co je lepsie tam alebo onam. No faktom ostava, ze Cierna voda a CHG su uplne najhorsie satelity, ktore ani nemaju sancu nieco zmenit, nakolko to tam "mocipani" rozpredali a zapredali sa a tym znicili nieco, co mohlo byt prekrasnym byvanim pre mnoho ludi... a o to ide, to je smutne.
Odpovedať
@cernula ... az to tam vsetko dokoncia, tak ti zostane uz len ten vyhlad, a mozno ani ten nie .... do tych lesov sa totiz nedostanes pesi, ani na bicykli.
Odpovedať
@marekp ani v BA z petržalky na kamzík neprejdem peši ani na bicykli...hm? a peši sa tam dostanem, lebo to máme cez ulicu - chránenú oblasť - tu asi nezastavajú...hm? ...a ked spustia slnečnice, záhorskú bystricu, lamačskú bránu, čunovo ani rusovce ešte tiež niesu stavebne uzavreté potom čo??? tieto developerské machinácie niesu iba v čiernej vode, sú všade v okolí BA, časom budeme nadávať viacerí
Odpovedať
@cernula ano, mas pravdu, napriek tomu, vsetky lokality ktore si vymenovala maju nieco, co na ciernej vode nieje ... dopravnu infrastrukturu. Dost sa o tom v dnesnych dnoch hovori, a nieje mi celkom jasne, preco to ludia ako ty, odmietaju vidiet.
Odpovedať
@marekp a z ktorej časti je ta dobrá infraštruktura? ja som si prešla všetkými časťami a ani z jednej to nieje a nebude 100% žila som dlho v zahraničí - hlavné mesto, diaľnice na každom rohu a aj tak boli zápchy, zápchy v ktorých sa stálo hodiny. A preto ma nejaké "zatiaľ" minutové zápchy nerozhodia
Odpovedať
@cernula aha, takze ty si si presla vsetkymi castami ... cize aj tato je pravdepodobne len docasna :) Ja myslim, ze "povest" ciernej vody tu uz nezachranis ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cernula napr. zo zahoria ;-)
Odpovedať
@marekp a vyskúšal si si tú infraštruktúru a dopravnú zápchu ráno z čiernej vody? toľká zloba na CV, tebe tu museli veľmi ublížiť. ráno som šla do práce 20 min cez šancovú. Moja kolegyňa nadávala, že šla 40 min zo Slavína.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivan_1 Tie predchadzajuce strany neboli o psoch a mackach, ale o spravani sa a vychove a inteligencii resp.neinteligencii ich majitelov. Zjavne si to nepochopil......
Odpovedať
Profilova fotka
@cernula tu sa s tebou ludia nehadaju a nepretekaju, ze za kolko prides do prace... ale priznajme si... isla si pred siedmou, aby si to stihla za 20 minut na Sancovu.... po siedmej neverim tomu... jedine tak v lete ked su vsetci na dovolenkach.
Odpovedať
@vovo ja sa s nikým nehádam, iba sa snažím vysvetliť to, že nie iba CV je ta najhoršia časť na dopravné zápchy. Ano chodím pred 7,00, robím od 7,30, tak nemôžem ísť neskôr. A nepýta sa tu každý iba na dopravné zápchy? Ved len na to každý pozerá
Odpovedať
Profilova fotka
@vovo Nie kazdy mlady clovek si moze dovolit kupit pozemok v Cunove. Myslim , ze tam su najdrahsie pozemky v okoli Bratislavy. A musis uznat sam, ze priroda a okolie v CHG je urcite a podstatne krajsie ako v Cunove.To je tiez jedno z kritérii pri vybere pozemku u niekoho.
Odpovedať
"Cely zivot som zil v petrzalke a nevedel som co je to zapcha" moze napisat len clovek ktory pracuje vo vedlajsej ulici pripdne z domu alebo vobec. Ja som byval v petrzalke 30 rokov ... a zapchy tam boli uz 10 rokov dozadu (na uplne vsetky smery von). Pred 7 rokmi som chodil cca 15-30 mins na galvaniho do roboty ... dnes z CV chodim takisto 15-30 mins do roboty na galvaniho. z roboty som chodil domov do petrzalky niekedy aj 30 mins ..... dnes to mam domov 10-15 mins . Naozaj neviem podla coho to posudzuju ludia ktory pisu o neudrzatelnej dopravnej a inej situacii na CV .... podla mna to je uplne porovnatelne s ostatnymi castami BA resp. "dedin" pri BA.
Odpovedať
@art Zdravim, chcel by som sa spytat na Vase susedske vztahy so susedmi, ktorych spominate v prispevku. Byvaju na rohu Bazovej a Salviovej pri vjazde z hlavnej ulice. Dopocul som sa, ze viacero susedov s nimi mierne povedane nevychadza. Po pravde necudujem sa, je to moja rodina (bohuzial) za ktoru sa velmi hanbim a s ktorou sa sudime uz nejaky ten cas, takze kazde info o tom aki su to ludia by nam mohlo pomoct. Dakujem
Odpovedať
ja neviem, naco s atu zapchy dopravne vobec riesia, uz davno som sa velakrat nasmiala na tom, kao si obyvatelia chg myslia ze su najvacsie chudatka na svete z tohot hladiska...ja veru tiez mnohokrta cestujem rano i poobede z a do roznych casti vramci bratislavy a VSADE je to rovnake lebo VSADE je plno ludi, ktorí chodia do a z práce...preco si zrovna tato obec mysli, ze v autach aj umrieme...to naozaj nechapem.. co s atyka dochadzania za vstekym, aj keby mi postavili skolku rovno pod nosom, tak svoje decko pravdepodobne budem nosit do ba, jednak preto ze tam budem pracovat, jednak preto, ze tu kazdu chvilu hrozi neustale zvysvanoe poplatkov a inych debilin a jednak preto, trvaly pobyt si sem pravdepodobne aj tak neprepisem...je to zacarovany kruh a aj ked sa do mna vsetci obuju za to ze to poviem nahlas, netrapi ma to.. Obec pre mna okrem komplikacii nerobi zatial nic na to, aby osm niekomu tam hore davala moje dane do huby, to ich radsej budem dalej davat do brtaislavy kde mi vedi azabezpecit skolku skolu lekarov a obchody. Starosta s tymto pristupom ,,zastavme vsetko co este uplne nestojí´´ zabrzduje taktiez aj iny rozvoj, a tak s aniet co cudovat , ze okrem smradlaveho teska a hotela Kamila tam nic nieje, take opletacky ake maju ti, co sa snazia urobit nejaky obchod ci vystavat nieco pre ludi, si kazdy rozmysli skor, nez vyslovite Cierna Voda :) je to o pristupe... Kym tam ludia na cele so starostami a uradnikmi neprestanu frflat ale budu aj nieco robit, bude to tam vyzerat tak, ako ke dpozliepate vsteky tieto komentare do jedneho..kazdy ma v niecom pravdu...ale tam sa frfle kompletne na svetko... napriklad vedeli ste ze vzdy ked niekomu aj tie hovna plavaju v domoch, musia verejnost upozornovat na zoznam toho, co sa nevyhadzuje do WC ? staci si pozriet fb chorvatkeho grobu, kde okrem totalnej nevrazivosti a debilnym pristupom k vlastnym susedom, musia upozornovat aj na taketo zakladne veci ( mne s ato v meste v bratislave nestava, aby mi niekto vyhodil oblecenie ci tehly do wc) a takto to vyzera so vstekym... ludia sa stazuju ze sa kradne, ale ked s aidem pozret po uliciach tak tam nemaju vylozeny dobre ze aj vlastny nabytok na ceste, cuduju sa ze su ich decka ohorezene, KED SA HRAJU NA CESTE, hnevaju sa na to ake su zapchy a ako poniektorí jazdia, pricom jazdia rovnako debilne ( ale to je problem napriklad aj v brtaislave takze to tiez nepovazujem za relevantne), nevedia pochopit, ze tam mladi tinedzeri rozbijaju vo volnom case zastavky ci verejne osvetlenie a prepichuju pneumatiky vlastnym susedom, pricom u rodicov nemaju iny priklad nez len to iste, lebo vlatsni rodicia im nemaju ako ukazat uctu k susedovi, ked ju nemaju....NAPRIEK TOMU, su ludia, ktorí s atesia na novu lokalitu, a na to ze my z PH3 budeme viacej zcelení, tým co sme si presli a co sme tam pozazivali... ale uz sa prestante stazovat na blbosti typu zapcha a podobne, tajomstvom je ze pokial vy neodidete do hornej dolnej lesnej tak to takto vyzera vsade, komu to prekaza, nech okolo bratislavy ani nepáchne...takejto obci uz chýbal iba jeden zly ujo, co si hovoril starosta, a moze sa zacat vymyvanie mozgov v zmysle ´´kto sa ma uz len horsie ako my chudacikovia z chg a cv´´..miesto toho, aby sa apson ludi amedzi sebou unormalnili, si robia zle a kvituju si, kto je na tom horsie stale sa tu len s niekym porovnavaju... a na co ?kto ma taky nazor, nech sa odstahuje, panelakov je v petrzalke dost ! :-S
Odpovedať
http://automoto.cas.sk/clanok/192899/... Odkaz na tento link mi prave poslal kamarat z Petrazky. Co myslite, kto stoji za tymto clankom? Netreba hadat 3x, vsetci to uhadnete na prvykrat!
Odpovedať
ved to je na tom ta najvacsia tragedia, tento hlupak si denne natoci sam seba, ako obkecava nieco, vydava a produkuje clanky, slohy, listy na ministerstva, bojuje proti vsetkym, co si nemyslia ze ciernu vodu treba zamknut, a ludia im to zeru , na 10 tich spravodajskych kanaloch denne... neda sa na to uz ani pozerat, ani to pocuvat, ale chudak, serie si do huby... a uraza hlavne tích, ktorí s aho zastavaju, cize obyvatelia... tým ze vypluje do svet anapriklad clanok o tom ze cela ciern avoda je postavena na obrovskom mociari a nerozumie tomu rpeco tam stale ludia kupuju pozemky... alebo to, ze sa tam sam prestahoval ? do takejto prisernej satelitnej mokrade? neviem co je smiesnejsie.... @atka2 týchto clankov je teraz vsade, dnes som uz videla reportaz aj na jojke v správach, v markize ma svojich ludi davnmo, ktorí mu vzdy kazdy rok uz 3 roky pustaju jednu a tu istu reportaz vzdy ked zatelefonuje ze treba postrasit ludi, tak markiza to drbne do hlavnych správ..co to ze su tie zabery 4 roky takmer stare...raz za pol roka to pustai, aj tak vsteci zabudli medzitym, sme husy a sprosti idioti, tak preco to nevyuzit ? rtvs, topk,yaktuality, novy cas.... denne 3 správy o tom, ako sa jeden pan rad pocuva a rad o sebe cita , tak nerobi ine len sedi a prdí bludy do sveta...hamba, trapas, zbytocná osoba, na jeho mieste sa sama zakopem pod ciernu zem a necakam, kym to urobi pre media vymyslena mafia ! tfuj!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?