Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Takze: zeronce bolo odporucane, aby si precitala diskusiu ohladom kvetinacov tu na tomto fore. No a protoze (bohuzel) nezustalo jen u cteni, pojdme si nyni shrnout, co vsechno jsme se diky ctyrem kvetinacum (a me malickosti s temne magickou moci, ktorou stahujem nielen do kvetinacovych osialov - cimzto apeluji na vasi obezretnost, nebot tezko rict, kdy to na me zase prijde…) behem poslednich par dni od zeronky dozvedeli: 1. Zeronka ma doma kristalovou kouli. Tedy pravdepodobne. Jednak mi prisla na ty moje carodejnicke schopnosti, ktere se mi az do ted darilo drzet pod poklickou, a jednak ona presne dopredu vi, co podpisat a co ne, a proto byva na SM atd... Tez stoji za povsimnuti nekolik statistickych udaju, ktere uvadi – problematiku ma nastudovanu lepsie, ako 80% obyvatelov na PH2 (klobouk dolu!), fakticka a pravna vypovedna hodnota informaci na internetu se pohybuje okolo 1% (tyka se to i hodnoty informaci, kterymi na internet prispela osobne?). 2. Zeronka rada pod rouskou anonymity urazi a napada jak jednotlivce, tak obyvatelstvo pausalne, zijic v osialu (a ten opravdu neni ode me), ze tak je to v poradku. 3. Zeronka ma silne socialni citeni (nebo tak neco) – tedy jak kdy – jeden cas, jak ted tvrdi, byla rozhodnuta nam pomoci (nezistne samozrejme, ale beda, jak se z toho nezblaznime radosti!), ale jak zmercila kvetinace (a zjistila, co jsme za bandu bridilu vubec), ztratila chut. Ja to chapu, ja jak vidim kvetinac, taky se mi hned zatmi pred ocima a nechce si mi teda ale lautr nic. 4. Zeronce neni vlastni brat neco emotivne, jej ide o ciste fakty, nie emocie. No, tak v tom se popravde trosku ztracim, nebot faktu jsem v te hromade neprinosnych prispevku moc nevidela (tedy krome notoricky znameho faktu o situaci na PH2). Ledaze by se pocitalo, kdyz to nekdo omila porad dokolecka, to potom ano, to jich je tam kopec. A co se te “neemotivnosti” tyce – nechtela bych videt, jak by vypadal zeroncin emotivny projev... 5. Zeronce se zasekava klavesnice – specialne 3 znaky - vykricnik, otaznik a tecka. No. A to je asi tak vsechno. Ony ty prispevky od zeronky jsou sice poslednich par dni caste a zaroven dlouhe, ale porad je to vsechno, jak se tak rika, na jedno brdo (ale tak nekdo uprednostnuje kvantitu pred kvalitou a je to samozrejme jeho volba).
Odpovedať
@beerucha konecne strana 134, uz sa mi to nechcelo stale pri aktualizacii scrollovat az dole :)
Odpovedať
@juraj4 Co by pro tebe neudelala :-N
Odpovedať
@wratko Suhlasim, asi je to dobre, ze tam do seba nevrazame :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cicushka Ja sa nedesim davov, skor (ne)discipliny a (ne)poriadku:-) Skusali ste uz v zime prejst po zamrznutom surskom bazinatom lese?
Odpovedať
diskusia ku kvetinacom je hodna pozornosti sociologov, psychologov a mozno i psychiatrov:-). nazorna ukazka ako sa vyvijaju socialne vztahy na novom sidlisku. ked sa toto forum zakladalo, vladlo tu nadsenie a ochota buducich susedov poradit si navzajom a riesit spolocne problemy. idylka rychlo skoncila a skoncili sme pri vzajomnom obryzgavani
Odpovedať
Zahada nefungujuceho osvetlenia pri radovkach a na Cernicovej ul. odhalena - stavebnik firma tusim ze sa vola JUVA alebo tak nejak podobne z NZ , ktora stavia dom - na ktorom je cedula "na predaj" na cernicovej ul, od radoviek po pravej strane piaty pozemok poskodila pocas vykopovych prac este niekedy ku koncu zimy elektricky kabel. Samozrejme, ze napravu uz nezjednala.
Odpovedať
Posleme na nich beruchu :)
Odpovedať
@dodgo Beeruchu nie. Zeronku na nich! :)
Odpovedať
Ospravedlnujem sa vsetkym, ktori cakali vysledky testu, dosiel som relativne zniceny zo sluzobky a kedze sa zajtra chystam pozit vecer co-to, test sa bude konat az pozajtra. Avsak zo spolahliveho a extremne precizneho zdroja uz viem, ze vzdialenostne robi uspora az 1 km, co zrejme nebude avizovanych 40 sek., ale o nieco viac, tipujem ze AZ okolo jednej nehoraznej minuty, co samozrejme JE principialna uspora, pre ktoru je hodno bojovat a obyvatelom PH2 na ich neskolaudovane cesty, ktore su beztak uz teraz v dost pochybnom stave este pustit dalsich 100 prejazdov denne zo SM, aby im tie komunikacie uz naozaj nik neprevzal.
Odpovedať
@juraj4 Spravne tvrdenie ! ty si urcite nas starosta alebo ten druhy tajtrlik, ktoreho priezvisko tiez zacina na "M" z tychto rozhadanych prispevkov mozu mat radost jedine oni :) a to len preto, aby pred volbami mohli vyhlasit "my sme aj chceli, ale vy ste boli stale rozhadani" :-x
Odpovedať
@dodgo skus este raz a pomaly, lebo nemam absolutne sajnu, o com tocis...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Kto ste dnes rano sli smerom na Vajnory, asi ste to videli: http://www.topky.sk/cl/10/1311129/Pri...
Odpovedať
Je to smutné,najnovšie info hovoria o 33 ročnej mamine na materskej .O to smutnejšie,tachometer sa zasekol na 130 km.Nechcem si prihrievať polievočku,ale ešte stále je niekto presvedčený ,že jazdiť 70-80km rýchlosťou v uzavretom sídlisku ,či už PHII ,alebo inom je v poriadku.Je tá principialna úspora jednej sekundy v tomto prípade dostatočná protiváha?Ráno som to videl a je mi z toho celý deň nanič.Prajem všetkým pekný deň ivan3
Odpovedať
http://kultura.sme.sk/c/6386459/zahyn...
Odpovedať
to mikihric a teraz mi je nanič ešte viac.Nech sa Vám všetkým vyhýbajú nešťastia,nemám viac slov Ivan3
Odpovedať
@cicushka dik za tipy, vyzeraju super ... btw, ta aplikacia mi je povedoma (:
Odpovedať
Ahojte. Prosím prihláste sa mi. kto kúpil pozemok na čiernej vode - Panónsky háj -3 Teraz je to tam biedne. Prajem - pekný deň.
Odpovedať
@leizeq Aplikacia je super, ano :-) Mam ju nainstalovanu v telefone, ale komunikuje s nou aj cip v mojich bezeckych topankach.
Odpovedať
Doporucujem navstivit cukraren v Chorvatskom Grobe- hned vedla kostola. Zakusky pecu sami, chutia vyborne, ceny su neskutocne nizke. Sedenie je aj vonku, taktiez detske "ihrisko" na santenie pre tych najmensich, hojdacky a ine zaujimavosti.
Odpovedať
Tak ja si teda dovolim art aj vsetkych ostatných pozvat do cukrarne Čerešňa na Čerešňovej ul.. Poctive domace zakusky, torty aj na objednavku, prava VARENA talianska zmrzlina, rucne robena cokolada, domaca bazova malinovka, detsky kut, sedenie vonku,.... a to všetko na pešo v podstate "za rohom" - www.CukrarenCeresna.sk ak admin zmaze tento prispevok, tak to pochopim :-D
Odpovedať
@lienka6246 Ahoj lienka. Som rada, že som Ťa tu našla, pretože vidím, že ste aj vy kúpili pozemok na č.v. Ak sa dá tak ma kontaktuj. My sme tiež kúpili, len akosi nemôžme stavať. Stále to nie je dokončené. Ahoj Amazonia66.
Odpovedať
Tak jeste jedna "reklama" do tretice: restaurace Misada (Monar) bude od 1. 6. kazdy den od 17 do 21 hod. rozvazet jidlo az domu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@amazonia66 ahoj, no podla poslednej informacie by sa malo v juni zacat a v septembri dokoncit, sice silno pochybujem ale co uz, jedine co nam ostava je cakat :-S
Odpovedať
@lienka6246 ano, aj my máme takú informáciu, že by sa malo začať v júni. No vyzerá to dosť biedne, bola som sa pozrieť a je tam už veľká burina. Na jar sme chceli už stavať, no možno sa podarí na jeseň. Je mi z toho smutno. Ahoj.
Odpovedať
ja som volal do vodohospodarskych stavieb a povedali ze sa tento tyzden maju dohdonut a pokracovat od 1juna, takze som zvedavy aky ruch tam bude buduci tyzden, developer zohnal financovanie a tak by sa malo napredovat. enermont (elektrika) nemohli pokracovat lebo stavenisko este nieje pripravene, - lebo cakaju na vodohospodarske stavby aby zacali tahat cesty/chodniky kde bude plyn a potom aj elektrika, takze ked sa to zacne robit tak sa pohne aj elektrika. elektrika je v podstate platena ZSE, je to v ich zaujme, a tak enermont ani neriesi tieto veci s developerom - co sa tyka financii. takze to je dalsi plus. no a dobre je aj to ze ten zvysok riesi len jedna firma a jedna firma to bude kolaudovat (okrem elektriky) cize vodohospodarske satvby. takze ak sa siete pohnu, tak mozno pojdem do toho. jedine co moze byt problem je potom prevadzkovanie sieti, kedze siete patria vlastnikom a tie su v riadenie spolocnosti PMA, cize to moze byt este zamotane. nno dufam ze sa im to podari dat do takeho stavu aby to obec prevzala tak ako v javorovej aleji. uvidime. buduci tyzden bude zaujimavy. tak snad sa to opat rozbehne.
Odpovedať
@janko22 Ahoj, no vlasne si ma potešil správou.Už len aby to bola pravda.Ak sa bude pokračovať, tak už je aká taká nádej. Asi budem chodiť a pozerať kedy sa tam začne pohyb. Prajem Vám pekný deň.
Odpovedať
Profilova fotka
@amazonia66 my chceme zacat tiez na jar 2013, tak snad ... :-N a my tam chodime kukat sem tam, takze ak sa nieco pohne, urcite sa ohlasim ;-) @janko22 len ma napadlo, PMA vravi ze beru uver na zaklade zalozenia pozemkov, ale ako som dnes kukala na kataster, tak pozemky su bez tarchy a nie je tam ani plomba, nic a to znamena, ze ten uver asi nie je, ci? ...no som zvedava na piatok 1.6. , resp. na buduci tyzden
Odpovedať
Ahojte. Mam kupeny pozemok na PH3. Vyse pol roka si citam vase vylevy a dohady. Nikdy som nemal chut sa zapojit, nie je to moj styl. Teraz sa s vami ale podelim o informacie ktore mam, nalozte s nimi ako uznate za vhodne. To, ze developer nerad plati svojim dodavatelom ste uz asi zistili rovnako ako ja po telefonate do Vodohospodarskych stavieb. To, ze je developerova taktika vodit ludi za nos, asi tiez. Tipujem ze vsetci tu mate podpisane podobne zmluvy ako ja. To znamena bez moznosti odstupit - sice s urcenim povinnosti, ale bez urcenia sankcii. Mozno niektori neviete, ale obec na cele s Marynčákom pripravuje stavebnú uzáveru celej Ciernej Vody - vid rozhodnutie 31/2011. To nie je moj dohad, ale oficialne vyjadrenie stav. uradu spred tyzdna. Maloktori si asi vsimli prepojenie starostu - architekta - a jeho p. manzelky na podnikatelsku skupinu, predavajucu Piaty Element - firma golfer.sk. Podla dokumentov, ktore sme vsetci od developera dostali, sa starosta PH3 prilis netesi a vyuziva kazdu moznost (aj nezakonnu, vid vyjadrenie krajskeho uradu) zabranit vystavbe. Takto sa vedia jeden na druheho krasne vyhovarat a natahovat cas. BTW zistoval niekto za akych podmienok bude dodavana voda od firmy Agilita? V prvom rade je treba si priznat ze sme boli sprosti a prestat fnukat. Potom sa mozno da najst riesenie. Ak nechceme cakat 10 rokov alebo viac s nepredajnym pozemkom kvoli uzavere, ostava nam bud sa obratit na pravnikov alebo sa kazdy vecer pekne pomodlit a verit v zazrak. Tie sa ale bez vlastneho pricinenia skoro nedeju.
Odpovedať
@na_i_v_ni Je to fakt poriadne zamotané.A to sme rozmýšlali, že budeme stavať na jeseň 2011.Len ako riešit ďalej.My čo sme tam kúpili pozemok, mali by sme dohodnút stretnutie.Alebo navrhnite niečo my sme ochotní zapojit sa. Pozdravujeme Vás.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?