Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
@rigg ohladne "podpory" obyvatelov uz prevzatych ulic nasej snahe o prevzatie ´PH2 si precitaj na ciernavoda.info v ciernej skrinke diskusie z 4.4.12 matky5, ktora sa vyjadrila k tejto teme viacmenej pozitivne, ale napr. v zapati 5.4. eva-matasova uz mala na vec iny uz "objektivny" pohlad, len skoda, ze bez jedineho faktu. Co sa tyka informacie o trvalom pobyte pani starostovej ta sa na chadza na stranke chorvatania.sk, v casti anonymka a to zo dna 27.03.2012 19.00.47 hod s nazvom "matula napisal" trochu citatu : "...Pani starostaová má stále adresu Palkovičova 13, Bratislava 821 08 a nahradila pána starostu v Cassovar business center a.s, Golfer SK, s.r.o., Hotel Cassovar a.s. a Rezidencia Cassovar a.s. Pán starosta sa teraz tvári, že tam nepodniká a nemá tam nijaké aktivity..." Ak je tato informacia pravdiva, tak sa aj tak neudeje nic. Mozno sa najde nejaka ina pani z obcianskeho zdruzenia, ktora nam k tomuto poda ine este "rozumnejsie" vysvetlenie. :-D
Odpovedať
Je to overené, informácia je pravdivá. V obchodnom registri vystupuje manželka starostu Ing. Katarína Marynčáková Palkovičova 13 Bratislava 821 08 Golfer: http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=37485... Hotel Cassovar a.s. : http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=84408... Rezidencia Cassovar a.s.: http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=84406...
Odpovedať
Tak toto je naozaj sila ... a priklad vysmechu, dvojakeho metra a ako hovori nas starosta "v rozpore s logikou" Staci si precitat, jeho "vyzvu na uzatvorenie zmluv" uverejnenu na stranke chorvytskygrob.sk dna 6.2.2012, kde ako jeden z dovodov jeho neochoty prevziat siete na PH2 uvadza neprihlasenych obyvatelov k trvalemu pobytu v nasej lokalite... A tot ... kukni me sa ... na jeho manzelku a ulicu, kde byva sa to uz neaplikuje? Ten clovek by sa mal hanbit a okamzite odstupit, rovnako by mali odstupit z poslaneckych postov aj jeho tichi prisluhovaci z OZCV vsetci byvajuci na uz prevzatych lokalitach.
Odpovedať
@denisph Ahojte diskutujúci. Pekné podrýpavanie, ale skutek utek. Vypočuli Ste si obidve strany? Starosta chce prevziať cestu a inžinierske siete. Vyjadril to na stretnutí v reštaurácii Misada - Monar. Vyjadril to na pravidelných stretnutiach. Každý máme možnosť sa ho osobne opýtať. Developer- nemám info čo robí, kto s ním naposledy komunikoval (mimochodom má vymazané záložné právo voči SLSP- vid orsr.sk)?!!! Ruku na srdce, ak by Ste mali prevziať do vlastníctva nedokončenú cestu, nenapojenú na ostatné cesty, prepadajúcu cestu na vchode, nedokončené chodníky, nesprávne zhotovenú kanalizáciu- niekde nevyspádovanú, poddimenzované prečerpávacie stanice (pôvodný projekt bol na cca 130 nehnuteľností), nesvietiace osvetlenie- asi zatečené káble, ...Prevzali by Ste takúto nehnuteľnosť? Stačia peniaze z daní na spravovanie majetku, alebo na rekonštrukciu novostavby? Ako pracoval a podpisoval zmluvy predchádzajúci starosta, že máme takú pohodu pri preberaní sietí?!!!
Odpovedať
@ivan_1 Ty si asi na stretnuti v Monari nepocuval! Ved starosta jasne deklaroval, ze infrastrukturu v PH2 nepreberie a ani ju prevziat NECHCE!!! A este jeden detail - infrastruktura v PH2 je na slusnej urovni, a viem to od stavbara. Prepadavaju ca sa cesta - ale ved developer tu uz nestavia, to stavaju sukromni obcania na zaklade platnych stavebnych povoleni, a nenicia len cestu v PH2 ale aj napriklad Triblavinsku cestu - a aj za to moze developer?! Nedokoncene chodniky? Pan starosta prinutil developera chodniky vybudovat a teraz na tych chodnikoch parkuju auta a po chodniku sa prejst casto pesiemu ani neda, a to nehovorim o kociku. A kde je starosta? Chodi okolo svojim rodicom - a co robi?! A ze su zatecene kable osvetlenia - nie len zatecene, aj popresekavane! Ale to presekavaju obcania, ktori stavaju ploty a nedavaju pozor. Viem to od elektrofirmy, ktora to na jesen opravovala. Aj za to moze developer?! A dokedy sa budeme vyhovarat na byvale vedenie obce?! Asi do najblizsich volieb! Ktore dufam vyhra clovek, ktory si nebude mastit len svoje ego ale bude robit daco aj pre obcanov.
Odpovedať
@ivan_1 Uz davno sme nepoculi vetu typu : "ako pracoval predchadzajuci starosta.." vyhovorky na byvaleho starostu sa uz po roku a pol stali dost otrepane takze si sa ich pokusil znova ozivit? Ten sucastny urobil co? myslim, pre tych ktorych obec siete prevziat nechce? Ivan ty byvas na PH2 alebo v inej lokalite kde su uz siete prevzate? mimochodom vyhovuje ti stav, ze dane, ktore platia ludia na neprevzatych uliciach idu na uspokojovanie potrieb ulic prevzatych?
Odpovedať
Ludia, prestante na seba utocit, tym nic nedosiahnete a nevyriesite. Verim, ze dobrou prilezitostou, ako sa nieco dozvediet alebo iniciovat konstruktivne riesenie je stretnutie so starostom, ci poslancami, alebo oficialne zasadnutie obecneho zastupitelsvta. Ani ja tam nechodievam pravidelne, ale ked som bol, ucast bola slaba ... skoro ako keby nikoho nic netrapilo.
Odpovedať
@sinad Uz davnejsie som tu deklarovala, ze do tejto debaty sa zapajat nebudem. Neda mi vsak oponovat Ti - stretnutie v Monari, na ktorom sa zucastnil aj pan starosta udajne "len" ako obcan Maryncak, bolo nakoniec len prezentaciou a chvalospevom pana starostu a jeho osoby samej na seba, na ktoru si dokonca priniesol aj laptop a diaprojektor (smiešne, vraj ako občan!). Ja osobne som sa vsak z jeho siahodlheho monologu nedozvedela nic konstruktivne, okrem toho, co pan starosta planuje. Zial, planovanie tu uz raz bolo - a co z toho?! Pardon, dozvedela som sa - ze obec infraštrukturu v PH2 neprevezme! Len neviem, ci je to to, co som pocut chcela! Takze sa Ta pytam - naco stretnutia so starostom? Pocut demagogiu?!
Odpovedať
@atka2 ja som chcel len povedat, ze toto forum je fajn vec, ale veci sa od PC same nevyriesia, treba byt aktivny. Rovnako to plati aj o osobnej ucasti a aktivite na stretnutiach. Kolki z PH 2 boli na tom stretnuti, resp. kolki vobec sa osobne o tuto vec zaujimali? Ked sa dostavi 100 obyvatelov PH2 a spytaju sa starostu, co sa da spolocne pre to spravit, neverim, ze sa nezacne hladat riesenie. Ked sa vsak pride len napr. 1, tak to dava obraz o tom ako na tom ludom zalezi. A stretnutia so starostom, ci zasadnutia obecneho zastupitelstva ... to predsa nie je len o tom ci prebrat alebo neprebrat infrastrukturu na PH 2. Riesia sa predsa aj ine bytostne dolezite temy, ako vcerajsie rozhodnutie poslancov o tom, ze sa neprijmu vsetky deti do MS a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím. Mohla by som sa spýtať iba info aká je situácia na čiernej vode, ako sa tam býva a pod? Čo by sme mali vedieť pred kúpou pozemku v panónskom háji? Ďaujem pekne za odpoveď ;-)
Odpovedať
@sinad Ak by si bol na stretnuti ktore sme zorganizovali v Misade v Monari v marci 2012, nenapisal by si to, co si napisal!
Odpovedať
@ jenny1988 to co by si mala vediet pred kupou pozemku v Panonskom Haji je to, ze ho nekupuj :-(((( Cele toto forum ak prebehnes je plne nespokojnych zakaznikov spolocnosti Suche miesto a posledna rozprava na danu temu je "my vs. bellugia od strany 128 spät". prijemne citanicko :-)))))
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Okresný súd Bratislava I v právnej veci navrhovateľa - veriteľa: v 1. rade: HT, s.r.o., so sídlom Trhovisko 10, 929 01 Dunajská Streda, IČO: 34 138 927, v 2. rade: CRESTA spol. s.r.o., so sídlom Solivarská 5, 821 03 Bratislava, IČO: 35 883 979, v 3. rade: IMUNOTOP CZ s.r.o., so sídlom Na Lánech 764, 570 01 Litomyšl, Česká republika, IČO: 25 965 107, v 4. rade: EDICON s.r.o., so sídlom Edisonova 7, 821 04 Bratislava, IČO: 36 803 324, o návrhu na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka: SUCHÉ MIESTO s.r.o., so sídlom Obchodná 4, 811 06 Bratislava, IČO: 36 357 359 rozhodol Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi SUCHÉ MIESTO s.r.o., so sídlom Obchodná 4, 811 06 Bratislava, IČO: 36 357 359. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné (§ 198 ods. 1 ZKR). Konkurzné konanie sa začína zverejnením tohto uznesenia v Obchodnom vestníku a má tieto účinky: a) dlžník je povinný obmedziť výkon činnosti len na bežné právne úkony; ak dlžník poruší túto povinnosť, platnosť právneho úkonu tým nie je dotknutá, právnemu úkonu však možno v konkurze odporovať, b) na majetok patriaci dlžníkovi nemožno začať konanie o výkon rozhodnutia alebo exekučné konanie; už začaté konania o výkon rozhodnutia alebo exekučné konania sa prerušujú, c) na majetok patriaci dlžníkovi nemožno pre záväzok dlžníka zabezpečený zabezpečovacím právom začať ani pokračovať vo výkone zabezpečovacieho práva; tento účinok sa nevzťahuje na výkon zabezpečovacieho práva vzťahujúceho sa na peňažné prostriedky, pohľadávky z účtu v banke alebo v pobočke zahraničnej banky, štátne dlhopisy, prevoditeľné cenné papiere alebo na pokračovanie vo výkone zabezpečovacieho práva dobrovoľnou dražbou podľa osobitného predpisu. d) konanie o zrušení spoločnosti bez likvidácie sa prerušuje. Okresný súd Bratislava I dňa 11.4.2012 JUDr. Milena Daubnerová, sudca
Odpovedať
@wratko ...no pekne ...len ľudia ďalej kupujte pozemky v PH III a nenasadíte tam už ani tie zemiaky :-(
Odpovedať
otazka: vie mi povedat co vsetko este neni dokoncene od tohto developera v PH 1 a 2, a na Suchom Mieste? co este treba dokoncit ci dotiahnut ? ci porobili to co ako tak slubili a len nechali klaknut sro-cku :O
Odpovedať
@janko22 Obavam se, ze nikdo nevie povedat, co vsetko este neni dokoncene... Nejsem si jista, jestli seznam toho, co dokoncene je, by nebyl jednodussi a kratsi... Mimochodem, aby nedoslo k nejakemu nedorozumneni - spol. Suche miesto, s. r. o., nema s lokalitou Suche miesto vubec nic spolecneho. Pouze si pravdepodobne v ramci reklamy vypujcili nazev, coz je bohuzel dost zavadejici, protoze o stavu, v jakem je lokalita Suche miesto, se lokalitam PH1 a PH2 muze tak akorat zdat... A obavam se, ze u pouheho sneni jeste hodne dlouho zustaneme...
Odpovedať
@beerucha este za stareho vedenia bol urobeny monitoring kanalizacie na SUCHOM MIESTE (pod PH2) a preukazal zavazne nedostatky - protispady, napojenia dazdovej kanalizacie - nacierno napojenia na splaskovu, ved to terajsi starosta na niektorom zasadnuti OZ aj hovoril, co zapricinuje aj nase problemy - vztlaky do PH2 , nehovoriac o dalsich blizkych lokalitach, ci starej a ich "kvalitnych napojeniach"
Odpovedať
@acad audit bol robeny na lokalite Suche Miesto, ktore developovala spolocnost CW invest. Kanal v PH2 s tym nema nic spolocne...
Odpovedať
@beerucha ak sa stanú siete ( v majetku SM s.r.o.) súčasťou konkurznej podstaty tak v najhoršom scenári to prejde do vlastnictva spekulanta a mame sa na co tesit...
Odpovedať
siete vlastnime my, kazdy mame nejaky podiel, uz to tu raz bolo riesene.
Odpovedať
Pokial mam info ja, prave audit kanalizacie v lokalite SM dopadol zle a audit na PH2 relativne dobre. Takze to je pozitivna sprava. Negativna sprava je ta, ze kedze je spolocnost SM v konkurze, o infrastrukturu sa starat nemoze aj keby chcela, a ak urychlene obec infrastrukturu nepreberie, mozeme sa akurat tak zacat skladat na opravy a cistenie precerpavaciek a pod. A velmi zvedava som, dokedy sa nam bude za tychto okolnosti v PH2 svietit...
Odpovedať
ehm, SM sa doteraz starala o infrastrukturu? Nanajvys obcas zaplatila ucty za elektrinu, nie?
Odpovedať
@mikihric Viem o tom ze robila aj opravy osvetlenia ( nie bohvieako) a aj s kanalom nieco riesili, hlavny problem je v tom ze neplati za vodu... @atka2 v tejto faze uz obec aj tak prevzať nič nemože. musime pockat ako dopadne konkurz... to bude este pekny harmatanec kedže, SM platila ciastkovo za vodu obci iba ako zalohu...
Odpovedať
dunno494, dakujem za doplnenie, toto som netusil. Ale opakujem, obec by infrastrukturu preberala od nas, my vsetci sme jej spolumajitelia.
Odpovedať
@mikihric máš pravdu, mal som zlu info...... tu je článok zmluvy: 2.1Zároveň touto zmluvou kupujúci nadobudne do vlastníctva s prihliadnutím na bod 7.5 článku VII tejto zmluvy cestnú komunikáciu s príslušenstvom verejného vodovodu a verejnej kanalizácie na Pozemku pod komunikáciou v podiele pripadajúcom na kupujúceho vo výške 1/188 k celku v prípade jej vybudovania predávajúcim, a to v spolupráci a prostredníctvom spoločnosti Panónsky háj B s. r. o.. tym padom je problem uz len v tom ze na zaklade tejto zmluvy mal SM s.r.o., splnomocnenie previest tieto naše podiely na obec co sa teraz uz asi neudeje.... : 7.1Kupujúci sa zaväzujú bezodplatne previesť svoj podiel na cestnej komunikácii s príslušenstvom a verejnom vodovode do vlastníctva obce Chorvátsky Grob resp. iného oprávneného správcu. S poukazom na uvedené si kupujúci nebudú uplatňovať a vzdávajú sa zákonného predkupného práva k podielom ostatných spoluvlastníkov cestnej komunikácie s príslušenstvom, verejnej kanalizácie a verejného vodovodu. Kupujúci berú na vedomie, že inžinierske siete okrem verejnej kanalizácie a verejného vodovodu budú prevedené pod správu jednotlivých prevádzkovateľov týchto inžinierskych sietí alebo pod správu obce Chorvátsky Grob.
Odpovedať
@dunno494 Nemas pravdu! Obec prevziat siete moze, len ich prevziat nechce! Siete mame vo vlastnictve my - majitelia domov v PH2, a za nas mal siete obci odovzdat developer na zaklade toho, ze sme ho k tomuto ukonu notarsky splnomocnili. Vyhlasenim konkurzu na spolocnost SM vsak nase plne moci zanikli, a siete uz nemoze obec prevziat od nas hromadne prostrednictvom developera. Teraz uz siete moze prevziat len obec jednotlivymi zmluvami od nas jednotlivych spolumajitelov - ak by chcela. Lenze nechce, lebo nebola v poriadku dokumentacia. A nakolko my jednotlivi spoluvlastnici ohladne sieti nemame absolutne nic - zadnu dokumentaciu, projekty, skusky, atd., sme v peknej kasi! A co sa tyka uhrad za vodu - pokial mam spravbne informacie - developer ma s obcou uzavretu zmluvu na odber stavebnej vody (tam sa ma laicky povedane za to, ze voda sa spotrebuje na stavbe a neodvadza sa do kanalizacie, preto nie je zmluva na stocne). Na zaklade tejto zmluvy developer zlozil na ucet nejaku (velku) financnu ciastu vo forme zalohy, z ktorej sa odpocitavaju faktury za vodu a taktiez faktury za opravu kanalizacie - precerpavacky, nie vsak stocne. Opat - pokial mam spravne informacie - developer predmetnu zalohu uhradil na ucet obce neskor, ako bolo uvedene v zmluve, a preto sa obec pod vedenim noveho starostu snazi spatne o zrusenie zmluvy, aby mohla legalne uzavriet zmluvy s nami a od nuly na vodomeroch. No a teraz konkurz zamiesal karty.
Odpovedať
dobry den, my sme spravili chybu a kupili pozemok v PH3, is meskaju uz 4 mesiace a nic nove sa tam aj napriek ubezpeceniu od p. Michala L. nedeje!!!!! Mozem s kludom povedat, ze takeho č....a som este nestretol!!!! Ak je tu niekto kto ma tiez kupeny pozemok v ph3 ozvite sa mi, aby sme sa mohli stretnut a zacat spolocne riesit situaciu a navrhujem spolocne stretnutie s tym usmievavym chlapcom. kontakt : majavo@centrum.sk
Odpovedať
majavo : ja som skoro kupil pozemok v ph3 ale rozhodol som sa radsej pockat az kym tam realne uvidim uz aj cestu a chodniky a IS dokoncene. neviem ako dlho to ma trvat ale p.lizskay ma ubezpecoval ze v juli chcu kolaudovat. teoreticky by sa to mohlo stihnut kedze kanalizacia a voda tam uz je, a plyn a elektrika sa budu asi naraz tahat v jednom zlabe. a nasledne lozko a cesta + chodniky. uvidime. dufam ze sa to podari, ale cim dalej tak tym viac mam pocit ze to fakt predavaju za dost nizku cenu len aby nachyttali ludi a vytiahli z nich peniaze a potom.............. no neviem. uvidime. mozno milo prekvapia :) ale po 130 stranach na modrej streche o ich posobeni v ciernej vode, neviem neviem. mam aj vzorovu zmluvu na pozemok a IS, a tak predpokladam ze pozemok uz mas na svojom vlastnom LV, takze prva zmluva je uz ukoncena, a teraz ti uz zostava len ta na IS. a ta myslim neobsahuje nic takeho co by mohlo donutit developera do nejakych konkretnych terminov. tak neviem co by sa dalo pravne podniknut na to aby ste ho prinutili k realizacii a dokonceni. kazdopadne ak ta mozem poprosit tak nas informuj ako sa veci dalej vyvijaju. snad to uz bude vsetko co skoro hotove. drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
@janko22 my sme tiez kupili pozemok v PH III a sme susedia od majavo (je to nas kamarat). dnes sme volali s p.L a mame sa stretnut a zas nam nieco vysvetli ale neviem co, pretoze ja som si zistila cez dodavatela IS, ze ony im absolutne nic nezaplatili ani za tu vodu a kanalizaciu...tak neviem. preto tam nikto nerobi a ani nebude, takze ak to bude do jula, takl p.L sa zabudol vyjadrit v ktorom roku. My sme strasne nahnevani, brali sme uver, mame hypo na byte, ktory sme chceli predat a postavit si nieco vacsie, lebo mame babatko. takze sme na tom dost zle, ale su ludia ako p.L ktrori mozu kludne spavat..... a ak si niekto mysli, ze sme hlupi a naleteli sme, nuz co, ako sme to mohli predpokladat. my ked sme kupovali pozemok, este tam pobehovali ludia a robili a tak sme mysleli, ze je to OK a az potom sa zastavili. takze uvidime a budeme informovat
Odpovedať
tak toto je dost velky pruser vazeni. no a ako z toho teraz von? je mozne ze sa majitelia pozemkov spoja a spolocne poriesia IS ? otazne je co ta druha polovica pozemkov ktore este nie su predane. jedine ze by ich developer predaval len za tu cenu pozemku cize cca 50eur/m2, a IS by sa potom primerane rozpocitali na vsetkych. len neviem ci sa take nieco vobec niekedy podarilo zrealizovat na slovensku. mozno by to bol prvy unikat na Slovensku. no neviem, kazdopadne sa divim ze p.liszkay este nezbalil svestky a nezduchol niekam. mozno aj tak urobil, lebo mne na maily uz neodpisuje, mozno sa pytam asi nespravne otazky. no kazdopadne to budem nadalej sledovat a ticho dufat ze sa to vsetko dokonci tak ako ma, a vam vsetkym co uz ste majitelmi parciel na luke drzim vsetky palce nech uz mozete zacat stavat ! boju zdar !
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?