Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
@usaty ja a moja "zaplnena" penazenka sme za. len by bolo fajn to urobit aspon malinko solidnejsie - odchytit nejake JCB nech to trosku zarovna, potom zhutnit (mozme vynechat - zhutnene to uz asi je viac ako dost), rozprestriet geotextiliu, nasypat makadam (a zhutnit). Naklady vacsie o mozno 30eur + praca cca 1hod. a o chvilku dlhsie to vydrzi ... aj ked 5-6 tatroviek a ... V kazdom pripade ja so za, prida sa niekto ?
Odpovedať
@sinad práve som našej mačke dohovorila a sľúbila, že do Vašej záhrady nebude už chodiť, len neviem adresu, tak mi ju prosím dajte aby som jej to mohla upresniť, kde presne nemá zahrabávať tie svoje hovienka.
Odpovedať
@usaty som za to, aby sme sa nejako vzájomne dohodli na úprave tej cesty. nebude nás to stáť skoro nič a efekt bude značný pre nás všetkých. mohli by sme sa stretnut a dohodnut na sposobe riesenia problemu s cestou a jeho financovaní.
Odpovedať
@sapik Ak macka ani po Vasom dohovoreni nepochopi, asi nebude problem v tej macke. Nejde len o nasu zahradku, ale myslim o kazdeho z nas, susedov. Ani Vam by sa asi nepacilo, keby ste mali v aj tak malej uzitkovej zahradke pomedzi jahody a dalsiu zeleninku pomaly kazdy den nejaky novy vykal. A to este neviem, kolko z toho zasadeneho vzide po tom hnojeni. Asi takto dopestovane plody pojdem odniest susedom s mackami, nech si pochutia.
Odpovedať
Profilova fotka
@sinad Ak ti to tak vadí, možno pomôže jed na hlodavce, ináč nenaučíš chovateľov aby si na svojich miláčikov dávali pozor 8-)
Odpovedať
@sinad mačka to chápe, len sa pýta že ktorá záhrada to je, aby ju obišla.
Odpovedať
@lucinka33 pomože okrem jedu na hlodavce aj zadovážiť si psa, vtedy Váš pozemok mačka určite obíde...
Odpovedať
Za sprejazdnenie cesty Vajnorska-PH2 mendosino usaty art
Odpovedať
Za sprejazdnenie cesty Vajnorska-PH2 mendosino usaty art pev77
Odpovedať
pri tej odbočke nezabudnite aj na dopravnú značku aby Vám niekto pri odbočovaní nezaparkoval v kufri :-)
Odpovedať
Profilova fotka
pekná myšlienka, ale ja tak na realizáciu potrebujete povolenie, nemôžete len tak svojvoľne zahatať cestu prekážkou a neohlásiť to na príslušnom úrade.
Odpovedať
Zdravim, viete niekto poradit, pod akym nazvom/adresou figuruje aktualne povodny developer na PHII - Suche Miesto, s.r.o? Je na nich nejaky kontakt? Dakujem vopred
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vajnorska - PH2 poznamka z ph2 sa bude dat v buducnosti odbociť na vajnorsku len doprava teda smerom k CHG, odboconie dolava nebude mozne.
Odpovedať
@lucinka33 Nam tiez psa otravili volal sa Piere a bol to francuzsky buldog....., dostal sa z toho, ale ostali mu trvale nasledky ........ Nikdy som sa nedozvedel preco ho otravili, asi brechal ... Takze travit psov nie je najhumannejsie riesenie.... Kazdopadne odporucam nevencit psa hned vedla chodnika alebo nan, davat pozor co zerie, a byt tolerantni..... Prva pomoc: http://www.havko.sk/forum/veterinarna...
Odpovedať
Profilova fotka
@mato72 bola to reakcia ked vstupuje a ničí tvoj majetok sústavne nejaké zviera, ktorého majiteľ volne púšta na prechádzky. Ak by niekto ohrozoval moje deti na mojom pozemku, sústavne sa mi tam ponevieral a ničil môj majetok, riešila by som to takto (aj ked mi to je proti srsti). To prečo bol otrávený tvoj pes je niečo úplne iné.
Odpovedať
http://www.chorvatskygrob.sk/news/vie...
Odpovedať
@resta Uz sme to tu rozoberali, a pan starosta to opat potvrdil. Rozvody vody a kanalizacie, taktiez osvetlenie a cesty obec do spravy neprevezme, ale obcan plat! Moj nazor je ten, ze ak obec prevezme siete a cesty, potom sa rada ja a myslim aj vsetci ostatni k odberu prihlasime. Dotial nech obec vymaha peniaze od developera a aspon bude mat obec vacsi zaujem siete a cesty od developera prevziat. Ked totiz budeme platit vodne a stocne (de facto za developera, ale ten neplati), obec nebude mat ziaden zaujem potrubia a cesty prevziat snad nikdy! Ved nie dost, ze musime platit opat zvysene dane z nehnutelnosti (ale aj 60%-ne zvysenie dane za psov, 100%-ne zvysenie poplatkov za odvoz odpadu)! A ked nam tu v PH2 napadne 2 metre snehu, obec nam sneh neodhrnie, ved predsa nebude odhrnat sneh z nasich ciest?! A ak nam mraz roztrhne vodovodne potrubie v ceste na PH2, ani to nam obec neopravi, kym siete nepreberie. Takze aby sme sa pomaly zacali zbierat na opravy. Nakoniec, aj na Stavebnom urade "nasho" Obecneho uradu v Chotrvatskom Grobe mi poradili, ze si mame v PH2 vytvorit spolocenstvo vlastnikov, aby sme si sami prevadzkovali potrubia a cesty (ktore obec prevziat nemieni). A este - ako pan starosta moze urcit, ze prevezme siete a cesty az ked bude prihlasenych k trvalemu pobytu 85 - 90% obyvatelov?! To co su za pocty?!
Odpovedať
@atka2 ...no ale vodu odoberas a "potrubia" , t.j. splasky odvadzas - bez poplatkov - to sa ti zda normalne(?), ved nech to konecne uz da obec do poriadku, naco ich tu potom mame!!!
Odpovedať
@atka2 ak by obec zastavila privod vody na hlavnej vetve do celej PH II (co asi neurobi, ale principialne ma na to narok, kedze jej nik neplati), komu sa pojdes stazovat? developerovi? Treba spravit kompromis a niekde sa zacat musi.
Odpovedať
@acad @sinad Dolezite - zmluvu s dodavatelom vody aj na odvod splaskov ma stale platne uzavretu developer Suche miesto s.r.o., ktore jedine ma zakonne pravo fakturovat nam prostrednioctvom neho odobratu vodu a odvedene splasky. Samozrejme, dobrovolne moze ktokolvek a za cokolvek platit komukolvek (teda aj Ty acad mozes platit obci za developera). A ano, mas pravdu, vodu odoberam a splasky odvadzam, ALE, developer mi dlzi niekoko tisic EUR za nedokoncenie domu, a to nehovorim o zavadach a penaloch, takze tymto verejne prehlasujem to, co som oznamila aj developerovi a obci, a to, aby si developer o poplatky za mnou odobranu vodu a odvedene splasky znizil svoju podlznost voci mne. Sinad, ano som za kompromis, takze nech obec uz konecne prevezme rozvody a nedrzi nas ako rukojemnikov, a potom budem velmi rada platit za vodu obci (nakoniec, robila by som to rada aj teraz, ale rozhodne nie za developera!). A nakoniec, ked sa so mnou developer financne vysporiada, budem platit vodu aj teraz - ale developerovi, a to az dovtedy, kym od developera obec potrubia neprevezme. A co sa tyka vypnutia vody - myslim ze potom by sa vsetko promptne vyriesilo, pretoze ma nebavi byt facovacim panakom medzi developerom a obcou, kedze obec nechce prijimat dary - pozri link od resta. A osobne si myslim, ze obec nema pravo vypnut vodu obyvatelom v PH2 len preto, ze developer za vodu neplati. Opat zdoraznujem, nech obec situaciu za obyvatelov riesi, nech rozvody prevezme a nesnazi sa hladat dovody, preco ich neprevezme. Nakoniec, aj acad spravne podotkol, citujem: "nech to konecne uz da obec do poriadku, naco ich tu potom mame!!!".
Odpovedať
Profilova fotka
@atka2 pekne si to zjednodušuješ, všetko obec, Chorvátsky grob to nieje iba o PH I, II.
Odpovedať
@lucinka33 Vobec sa nic nesnazim zjednodusovat, problem je obrovsky, treba ho vsak riesit a vyriesit e netlacit pred sebou, a zaroven si myslim, ze obec by mohla mat zaujem nam pomoct a nie hladat len prekazky. Sami si totiz nepomozeme, a uz ako jednotlivci toboz nie!
Odpovedať
@atka2 súhlasím s tebou máš úplnú pravdu...ak teraz pustíme teraz do gatí v záujme "riešení" čakajú nás oveľa väčšie problémy.... Je to totálny alibizmus obce, s ktorým sa nestotožním....
Odpovedať
Toto vyjadrenie starostu je neskutocne: "Preto pre obec finančne a prevádzkovo prijateľný termín prevzatia je až po úplnom stavebnom dokončení a po cca 85 – 90 % na trvalý pobyt prihlásenými obyvateľmi". Pytam sa to bude kedy? Kedy sa prihlasi na trvaly pobyt takyto pocet ludi? Nikdy. Kedy bude uplne stavebne dokoncena PHII a nielen PHII? Tiez mozno nikdy. Ved ked si napr. 10 ludi kupilo pozemky investicne a nestavaju (a takych volnych pozemkov tu mame este dost), tak my ostatni budeme cakat kym oni slavnostne postavia. To je dobra vyhovorka obce, prihlasila som sa na pobyt ale asi sa zas odhlasim nakolko dalsich 10 rokov z mojich dani mat nic nebudem.
Odpovedať
@kvietok07 je to chrapunstvo, ak pristupime na tuto hru obce "ja nič ja muzikant" tak kramplovci vyhraju nad nami este aj v tomto. Prečo by ma malo zaujímať, že bývalé vedenie zle uzavrelo zmluvy so Suchým Miestom? To je problém obce nie náš....
Odpovedať
Budeme obci platit dane v takych istych sadzbach ako obyatelia z inych lokalit, ale opravy IS , osvetlenie, zimnu udrzbu a co ja viem co vsetko este si budeme financovat sami z vlastnych penazi? Pytam sa vedenia obce - na co potom platime dane? ako nam to obec vrati? Pre obec je to potom nesmierne vyhodne neprebrat do svojho vlastnictva siete, cesty, osvetlenie a tym sa zbavit akejkolvek zodpovednosti za ich prevadzku. Ako povedal pan starosta Obec by porusila zakon keby sa starala o cudzi majetok ... Vsetko co sa dialo do poslednych komunalnych volieb, bolo udajne zle, nezakonne a ja neviem este ake .. a teraz je lepsie? . Co sa zmenilo od poslednych komunalnych volieb k lepsiemu? Ze sme sa tu zacali hrat na akusi hru "na spravodlivost"? ale len do vtedy pokial sa to netyka "nas" -( nas co dostavame vyplatu z Obce CHG alebo sme priaznivcami, kamaratmi niekolkych ludi z OU)
Odpovedať
V každom prípade Vám vyjadrujeme podporu (prispievatelia na www.chorvatania.sk). Zaujímavá téma a postrehy na divné správanie obce ohľadom PH stojí za prečítnie: http://chorvatania.sk/page/anonymka-1
Odpovedať
chorvatania.sk sa tešia na akekoľvek negativne spravy v obci (cim horsie, tym lepsie), ako rychlo vas nasli...
Odpovedať
@mamina02 to nie je o negativizme, ale o pravde, ze zastupcovia obce okrem ohnostrojov a maskarnych plesov a ... nerobia pre obec nic, hlavne, ak maju dalsie zaujmy...
Odpovedať
Nechajme aj pana starostu nech sa vyjadri ... (to by sme sa nacakali)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?