Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
jedna vec sa my nepáči na PH2 nesvietia svetlá :-S inak žiadne vážne problémy ;-) :-) :-D :-N
Odpovedať
až na tie svetlá fajn :-o
Odpovedať
...tak to prasa je sila :))) Možno starosta ho pripravuje na Dni obce....
Odpovedať
moze mi prosim niekto poradit ohladom postupu prihlasenia garaze na danovom (priznanie dane z hehnutelnosti). Garaz ma plochu 21m2 a nie je pevne spojena s pozemkom - kupil som celobetonovu. Stacilo doniest Zmluvu o dielo, ako doklad kde su rozmery, alebo bolo treba garaz geometricky zamerat, poziadat o zapis do katastra a dan dolozit vypisom z katastra? Dakujem.
Odpovedať
@marek148 ....potvrdzujem to, co Ti radi busher....inak povedane- utekaj prec od toho! zabudni, ze si niekedy nieco o PH1, PH2, teraz PH3 pocul- cital !!! Alebo lepsie -CITAJ !!! A ber to vazne. Ak chces este kludne spavat.
Odpovedať
Susedia z PH I neviete mi náhodou povedať, že aký druh fasádnej farby bol u nás použitý? (akrylátová resp. silikátová farba). Prípadne konkrétny typ a výrobcu nemá niekto poznačený?? Za radu vopred ďakujem.
Odpovedať
Pri zapájaní internetu a Mágia na Čiernej vode treba mať zapojené ešte zásuvky v dome čo nebolo asi ani v jednom.Firma čo to robila to odflákla,takže bolo ešte treba volať montérov čo to zapojili a pomerali.Ak bude niekto potrebovať mne aj susedom to zapájal p.Vašš tel.0903 122 903.Viem že zapájal asi polovicu domov a nebol problém.Ak prídu technici z T-comu a nemáte to,tak sa otočia a odídu.Tento pán zapája aj telefonne a počítačové zásuvky.
Odpovedať
Technikov z t-comu netreba pustit prec .... ich v podstate nemusi zaujimat ze zasuvky v dome nie su zapojene :) nakolko to uz nie je ich starost. Cisto teoreticky ani nie su nutne (na internet) nakolko davaji wifi router. Treba ich len k TV. a k tomu ako to spravili elektrikari ... no comment ... oni pekne zapucovali zasuvky ale kable uz nezapojili .. . Nastastie ale zasuvky su legrand takze zapjit ich nie je ziaden problem.
Odpovedať
Dobrý deň budúci susedia, chceme sa s Vami poradiť vo veci kolaudácie stavby v lokalite PH2. Na návšteve stavebného úradu v Ch.G. som dostal informáciu, že našu stavbu neskolaudujú pre nedoriešené inžinierske siete (voda, kanalizácia, cesty) v lokalite. Máte skúsenosti a viete nám poradiť? Ak ste sa o kolaudáciu neúspešne pokúšali alebo to máme teraz niekedy pred sebou, prosím pošlite mi kontakt na seba. Asi by bolo dobre, ak by sme dali hlavy dokopy. Nemali by sme sa mlčky prizerať na hru "obecný úrad vs. developer" a byť v roli rukojemníkov. Ďakujem.
Odpovedať
...myslím, že ide o hru majitel vs. developer. Čo s tým má obecný úrad?
Odpovedať
pre doplnenie... http://ciernavoda.info/list-starostov...
Odpovedať
to @box: Čo s tým má stavebný úrad? Asi toľko, že obecný úrad, resp. stavebný úrad vydal stavebné povolenie. Nadobudnutím právoplatnosti stavebného povolenia stavba začína a končí kolaudáciou. Ale o stave a vlastníctve inžinierskych sietí obec vedela už pred tým, veď vydávala hromadné stavebné povolenie na lokalitu. To znamená, že sme boli zavedení - kúpili sme síce stavebný pozemok, ktorý ale neplní svoj účel, pretože stavbu nie je možné skolaudovať a tým užívať. Navyše za stavebný pozemok platíme nekresťansky vysoké dane, ktoré ktovie kam idú, keď ako uvádza pán starosta, na starostlivosť o naše siete prispieva obec.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@box ..... len pre vysvetlenie, nie každý, (našťastie) kto má postavený dom na PH 2 realizoval stavbu s "developerom". Takže nie vždy ide o vzťah developer vs. majiteľ.
Odpovedať
@ixy fi. Sanco Olomouc: tehlova CM 229 - Viscocryl Tonachino 1,5 mm NT - stierka - Viscocryl P-NT Vieroquartz - penetracia biela - zaklad pre miesanie fariebnych odtienov - Viscocryl Tonachino 1,5 mm BC - stierka - Viscocryl P-BC Vieroquartz - penetracia
Odpovedať
@evu_lienka Mám obavy, že aj my, ktorí sme mali to šťastie a nestaval nám dom developer, sme do toho zatiahnutí - od developera sme totiž kúpili pozemok aj so sieťami a tie sú teraz zrejme predmetom naťahovačiek
Odpovedať
@hoover dakujem za info:)
Odpovedať
@lcicmanec vyuzili sme sluzby pana, ktoreho si "nam" doporucil. Potvrdzujem uz napisane. Velmi cestny, spolahlivy, presny, pedantny....
Odpovedať
@u2 Snazim sa skolaudovat (a teda konecne docerpat uver v banke, splatit dlh kamaratom, konecne ziskat smetiak, mat trvaly pobyt v dome,neplatit dan za stavebny pozemok,..) ale, nove vedenie v CHG poupratovalo na stavebnom urade (za to im posielam pochvalu). Lenze ako vzdy, doplati na to niekto iny, teda ja. Aj ked susedia su davno skolaudovani, len krutia hlavou ked im rozpravam ake papiere odo mna chce stavebny urad. Dokonca mi na urade tvrdili, ze nie je skolaudovana cesta, kanalizacia a vodovod. ale od developera mam rozhodnutia, uz uz ich tam pojdem zaniest, to sa budu divit. A ze nemam zmluvu o dodavke vody a odvodu splaškov? Nikto ju nema, ale ja ju musim mat. heh, zase raz som to vyhral. Podla developera, oni nemozu vykonavat cinnost "dodavka vody" a vodovod spravuju lebo obec ho nechce (vraj lebo si tam nedavate trvaly pobyt a obec nema vase podielove dane).Takze nemam s kym uzavriet zmluvu, ak to nepojde inak, uzavriem ju sam so sebou, zmluva jak zmluva ;-) ;-) . Detto kanalizacia. A pikoshka na zaver : mam podat ziadost za 15eur na policiu v SC aby sa mi vyjadrili, ci policia suhlasi s povolenim na vjazd z hlavnej cesty. Susedia, dajte mi kopiu, ak ju mate (haha nemate). Podla developera to ma obec k dispozicii. ale ja som to zase raz "vyhral". No, podla pani z uradu "keby niekto chcel napadnut predosle kolaudacie na PH2, tak by okamzite uspel a to by bola vojna svetov".
Odpovedať
@marosh78 ty máš kolaudacne rozhodnutia na cestu a vodovod? Ináč mi vôbec nie je jasne, Prečo obec nechce prevziať vodovod a cesta je pre mna tiež otázna, ked v zime na cestách v pH 2 robili údržbu, alebo nie?
Odpovedať
@luciaj mam kolaudacne rozhdodnutie na vodovod/kanalizaciu mam povolenie na predcasne pozivanie cesty, kde sa pise, ze po vykonanom kolaudacnom konani sa povoluje predcasne uzivanie, ale zaroven sa definuju aj nasledne podmienky: do 15 dni od odovzdania stavby (asi developer-> obec) sa poda navrh na kolaudacne rozhodnutie (trocha zamotane ;-) ) + predlozit kolaudacne rozhodnutia na VN,NN a verejne osvetlenie. ja si myslim, ze ak cesta a chodniky niesu odovzdane, tak nieje na ne ani kolaudacne rozhodnutie. ak nieje kolaudacne rozhodnutie, nieje povolenie od policie na vjazd.ach jo.
Odpovedať
...tie veci čo pýta stavebný úrad sú v rámci zákona, to že na to kašlali predtým, tak to je niečo iné....a hlavne preto Chorv. Grob resp. Čierna Voda vyzerá tak ako vyzerá (služby, oddychové zóny, cesty, chodníky.....)
Odpovedať
@box ja teda neviem, ale mam pocit, ze cinnost noveho starostu sa zameriava viac na komplikovanie zivota obcanom a nie developerom. Tym, ze si od nas budu pytat 1500 papierov sa nevybuduju ani oddychove zony, ani chodniky atd. Mne sa to zda cele nejake divne!
Odpovedať
@macka10 Zial, fakty nepustia a musim s Tebou plne suhlasit!
Odpovedať
mili susedia, majitelia psov... ak chodite vencit psov cez hviezdoslavovu, na nezastavane pole, prosim nedovolte spinit psom na sukromnych zastavanych pozemkoch (priamo pred domami ludi) a ceste. viem, ze viaceri aj z tejto lokality (ph) tadialto chodite. situacia zacina byt viac ako neunosna. asi si neuvedomujete, ze v tejto lokalite (spis.ul.) maju svoje pozemky aj zastupcovia obce a budem apelovat, aby sa to riesilo, vsak kazde euro do obecneho rozpoctu sa hodi.. nechapem, ako dovolite spinit psovi pred niekoho domom, ked oproti (len cez uzku cestu) je nezastavane pole.
Odpovedať
@bets Bets - na uvod - mame maleho psika, a exkrementy po nom poctivo aj s manzelom zbierame a okolo "Tvojej" ulice nechodime ani nahodou, takze sa ma Tvoje riadky bytostne netykaju. Neda mi vsak neodpovedat. Z Tvojich riadkov je jasne, ze psa nemas, inak by si nenapisala taku hlupost, ze ako mozu dovolit majitelia spinit psovi pred niekoho domom alebo na ceste. Nemy tvor nepozna zakony ani pravidla slusneho spravania, ani nerozlisuje vlastnictvo, vyspini sa tam, kde to na neho pride - a kedze zial, nie nasou vinou travnate verejne plochy nie su - ak by boli, ziadneho psa by nenapadlo vyspinit sa na ceste - no tak to proste spravi tam, kde sa da! Apeluj vsak na majitelov, aby po svojom psovi upratali, lebo to by slusny clovek spravit mal. A nehnevaj sa - vyhrazat sa tym, ze na "Vasej" ulici maju svoje pozemky aj zastupcovia obce a budes im de facto "zalovat" - je UBOHE!!!! A prospos - k tym zastupcom obce - na nas projekt PH2 nainstalovali na najfrekventovanejsej krizovatke kos na psie exkrementy a na vedlajsom projekte rovno na kruhovom objazde - myslis si, ze je to spravne miesto, aby som tam pobiehala so psom?! Takze dakedy treba pocuvat aj hlas ludu... Opat zdoraznujem: - sama neznasam, ked si najdem po cudzom velkom psovi (a§e aj malom) kopu na mojom pozemku, - po nasom 6 kg psovi tie mini hovienka aj tak zbieram.
Odpovedať
to atka2: kto nemá psa, ako keby nebol... na príspevku od bets nevidím nič úbohé.
Odpovedať
@atka2 apelujem na majitelov, nie na psov. nevyhrazam sa, ale apelujem a slusne prosim, aby som na mojom pozemku nemala pravidelne 5-6 exkrementov. ak touto lokalitou nechodis, potom sa ta tento prispevok netyka. jasne som to definovala. a ked to inak nepojde a moje deti budu na MOJOM pozemku behat po tolkych exkrementoch, tak zacnem zalovat -ADRESNE... a nehanbim sa za to, pretoze si chcem chranit svoj majetok a svoje deti. psy ako taki mi nevadia, ani to ze tadial prechadzaju, ani ze sa tam vencia, VADIA mi exkrementy na MOJOM, nie obecnom/ developerskom pozemku. aj tu cestu ako tak prezijem, ale vadi mi to na mojom pozemku.
Odpovedať
@tu154: ubohe mi pride ohananie sa vplyvnymi ludmi - ved som to jasne napisala, ale ak sa Ti to zda ok, je to Tvoj nazor. Ja som si len dovolila prezentovat ten moj. A este - moj pozemok mam pravo si oplotit, a pokial ho oploteny nemam - nuz , ak sa mi tam zatula len dieta ci pes, celkom sa tesim. Mne totiz obcas behaju po pozemku cigani (a viem, ze aj inym, ktori pozemok oploteny nemaju) a mam strielat? Strazca zakona povie, ze si mam pozemok oplotit. Takze aj to je pohlad. Ale opat zdoraznujem, pozbierat po svojom psovi exkrementy by mala byt zakladna ludska slusnost, a je jedno, ci na verejnom priestranstve, betsinom pozemku alebo na mojom pozemku.
Odpovedať
moze mi prosim niekto poslat do IP kontakt a doporucit firmu na vyvoz vykopovej hliny a dovoz ornice? Chcel by som nechat odstranit a odviest nejakych 30cm a naviest na pozemok nieco pouzitelne na sadenie. Dakujem
Odpovedať
Chcem len doporučiť že p.Vašš robí okolo slaboprúdu aj elektriky.Robil počítačové zásuvky na Panónsky háj 1,2 a robí aj menšie opravy okolo elektriky a zásuvky na Magio.Viem,že robí počítačové rozvody a ich opravy.Kontakt na jeho tel.0903122903.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?