Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
beerucha, oni netvrdia, ze nemaju - oni nemaju. Tie nove pozemky predava uplne ina firma, to sme si uz preverovali. Je to presne tak ako pise Ondras, milion dcerskych firiem, ktore asi maju vzdy len ten majetok, ktory im da materska firma... takze ani tunelovanie to nebude. Firma dostane, firma preda, peniaze sa minu a tak dokola.
Odpovedať
ohladom riesenia zalezitosti s vodou, suhlasim s atka2 a neplatit nic, pokial sa nevysporiada developer s Obecnym uradom. S obcou nemame pravny vztah a peniaze zaslat developerovi mi pripada cire sialenstvo. Snad az na par "vyvolenych" sa tazko na PH2 najde niekto, komu developer nedlzi peniaze za nedorobky, kolaudacne zavady, penale... tak nech si to percento ci dve odrata z nasich pohladavok. To Berucha: s tym odpracovanim dlhu zo strany developera by som bol opatrny - ked vidim kvalitu prace na nasich domoch...;-)
Odpovedať
Ahojte vospolok. Ak dôjde k nasledovnému - Ďalej s developerom rokujeme o spôsobe prevzatia vodovodu a kanalizácie do vlastníctva, čo umožní uzavrieť zmluvy obyvateľov a stavebníkov priamo s obcou. Na základe zmlúv a odčítaného stavu bude obec vyberať poplatky za vodné a stočné od začiatku montáže vašich vodomerov a za ceny, ktoré sú platné pre Čiernu Vodu. T.j. ak obec bude mať prevzatý vodovod a kanalizáciu do vlastníctva a budeme mať s obcou uzatvorenú zmluvu, nevidím dôvod neplatiť. Veď to vysporiadanie s developerom je naša záležitosť a preto to bolo uvedené v zmluve, že nám to developer vráti (no, hádam to niektorým aj vrátil...). To isté je s plynom i s elektrikou. Tam sme SPP i elektrárňam platili od osadenia meračov.
Odpovedať
@tony23 To by bylo urcite jenom zametani, kopani der a tak... Clovek musi pri zadavani prace samozrejme vzdy brat ohled na fyzicke, dusevni a mentalni schopnosti pracovnika :-N
Odpovedať
to resta, Ty predpokladam, ze zastupujes obec, kedze rokujete citujem: "o sposobe prevzatia vodovodu a kanalizacie do vlastnictva". Ano, presne, ako pises, vysporiadanie s developerom je nasa zalezitost, a teda, nakolko s obcou ma uzavretu zmluvu na vodu developer a nie ja, nebudem za developera platit obci ja. Akonahle budem mat uzavretu zmluvu s obcou, samozrejme budem platit obci za seba ja. Dovtedy - za kubiky vody do prevzatia domu musi vodu za moj dom v zmysle platnej ZoD uhradit developer a od prevzatia domu do dna uzavretia zmluvy na odber vody mna a obce bude musiet platit tiez developer - nie je moja vina, ze obec so mnou odmietla zmluvu na odber vody uzavriet a nemusim ani skumat dovody - a samozrejme developer ma pravo si uhradu za mnou spotrebovanu vodu s vynimkou tej do prevzatia domu, vymahat odo mna. To je aj nazor dvoch pravnikov. A viac sa k tejto teme nevyjadrujem. Ved kto z obyvatelov PH2 chce platit obci aj za developera, nikto mu nebrani. Len mimochodom, uhradu za spotrebovanu elektrinu a plyn som si u developera uplatnila v zmysle tej istej ZoD, takze nech si ich developer napr. skompenzuje s vodou.
Odpovedať
@mikihric A co ta provazanost s uzemnimi rozhodnutimi a stavebnimi povolenimi? A z ceho plati kancelare a zamestnance a telefony apod., kdyz teda ale opravdu vubec nemaju...?
Odpovedať
@atka2 isteže nezastupujem obec. Som obyvateľ PHII. To som len citoval z obecnej web stránky. Píšem to preto, pretože u developera ako asi drvivá väčšina i my máme pohľadávky. A týmto spôsobom nezostane vyriešené nič. Nechcem sa nikoho zastávať, ak by obec prevzala od developera vodovod i kanalizáciu už pred dajme tomu rokom, dávno by sme vodu platili obci a nikto by sa nad tým nepozastavoval. Nechcem si predstaviť situáciu, že sa na vodovode niečo pototo a už vidím developera ako sa ide strhať a opravovať ho...
Odpovedať
atka2, sisi ista, ze obec ma zmluvu so SM na odber vody? skus si pozriet zaznam zo zastupitelstva na ciernavoda.info, ak som spravne pochopil, tak do dnesneho dna developer nezaplati za vodu ani cent. ale nam uz posiela faktury. Za co? My zaplatime developerovi a developer nezaplati obci. Obec potom dvihne ceny, lebo vsak voda je spotrebovana a treba za nu zaplatit a zaplatime to my v dalsich platbach zas... Preto neviem, ci nie je lepsie platit uz rovno obci, lebo SM je cierna diera.
Odpovedať
Mili susedia! Doporuceny letny pozdrav z SM s provokatyvnym obsahom nedoporucujem prevziat. Ide z ich strany jednoznacne o spekulativne jednanie. Ak mate oznamenie o ulozeni zasielky resp. ste zasielku uz prevzali ozvite sa cez IP. Podnikneme spolocne nevyhnutne kroky aby sme zamedzili takemuto obtazujucemu jednaniu. Do pozornosti buducich susedov z PH3: Nezabudnite si vyziadat potvrdenie o urovnani zavazkov. Inak sa ani vy nevyhnete podobnemu obtazovaniu v fy. LEXXUS (SM, SJTS, PH123456, ... , blbec a syn, s.r.o. a im podobnym)
Odpovedať
hoover aj ostatni "mili susedia": Pozor, developer vie, co robi. Neprevzatie doporucenej zasielky sa poslednym dnom ulozenia na poste pravne povazuje za dorucenu, takze neprevzatim zasielky si narobite len problemy! Pravne bude zasielka - nech je v nej cokolvek - dorucena, t.j. nastanu ucinky dorucenia, a Vy nebudete mat nic v rukach. Akurat developer sa zasmeje. hoover, nemohol by si nam vsak o tom obsahu dat vediet, mne osobne zatial nic nedoslo.
Odpovedať
Profilova fotka
A podla akeho prava sa povazuje neprevzata zasielka za dorucenu?
Odpovedať
tak tak ... myslim ze neprevzatim sa nic neriesi ... aj ked mozno tymto prvym aj hej ale tusim ze su typy zasielok ktore sa aj v pripade neprevzatia povazuju za dorucene (mozno len sudne?? neviem )... ale v kazdom pripade by ma zaujimalo ze co posielaju. je to take ze sa to neda tu zverejnit? pripadne do ip prosim? Dakujem,
Odpovedať
Článok sa načítava...
wratko, myslim, ze podla medzinarodneho prava, ale urcite podla Obcianskeho zakonnika SR a aj podla Obchodneho zakonnika SR (ale napriklad aj podla Zakonnika prace SR). A je to logicke, ak by to tak nebolo, nebola by vymozitelnost prava a nemuseli by sme preberat ani napriklad rozhodnutia sudov...
Odpovedať
@wratko tu to je: zákon č. 71/1967 Zb. zákon o správnom konaní (správny poriadok) § 24 odsek 2 a 3 Doručenie do vlastných rúk § 24 (1) Dôležité písomnosti, najmä rozhodnutia, sa doručujú do vlastných rúk adresátovi alebo osobe, ktorá sa preukáže jeho splnomocnením na preberanie zásielok. (2) Ak nebol adresát písomnosti, ktorá sa má doručiť do vlastných rúk, zastihnutý, hoci sa v mieste doručenia zdržiava, doručovateľ ho vhodným spôsobom upovedomí, že písomnosť príde znovu doručiť v určený deň a hodinu. Ak nový pokus o doručenie zostane bezvýsledný, doručovateľ uloží písomnosť na pošte a adresáta o tom vhodným spôsobom upovedomí. Ak si adresát nevyzdvihne písomnosť do troch dní od uloženia, posledný deň tejto lehoty sa považuje za deň doručenia, aj keď sa adresát o uložení nedozvedel. (3) Ak adresát bezdôvodne odoprel písomnosť prijať, je doručená dňom, keď sa jej prijatie odoprelo; na to musí doručovateľ adresáta upozorniť. (4) Ak má účastník konania, ktorý sa zdržiava v cudzine alebo tam má sídlo, opatrovníka alebo zástupcu v tuzemsku, doručí sa písomnosť tomuto opatrovníkovi alebo zástupcovi.
Odpovedať
Na dorucovanie medzi nami a developerom sa ale spravny poriadok nevztahuje, vid. par. 1 ods. 1 Zakona o spravnom konani - vztahuje sa len na oblast verejnej spravy!!!! A teda developer verejna sprava nie je.
Odpovedať
@atka2 ano, mas pravdu :-D sorry.. ale, myslim ze to dorucovanie plati aj tak aj ked teraz neviem podla akeho zakona :-S .. ved musi byt nejaka fikcia dorucenia, ci? teda podla mojho nazoru..
Odpovedať
daku1985, ano plati fikcia dorucenia - ved o tom pisem vyssie - posledny den uplynutia odbernej lehoty na poste je pri nevyzdvihnuti zasielky adresatom povazovany za den dorucenia.
Odpovedať
@atka2: takze najlepsie riesenie zostava pozdrav nepreziat!! :-)
Odpovedať
hoover, nepochopil si pravnu podstatu veci alebo to je od Teba len zart?! Ale s tym neprevzatim zasielky - ako myslis! A potom este k tomu zaplat za vodu namiesto developera. Presne tak si to totiz developer zela!
Odpovedať
K te vode - volala jsem na obecny urad, abych zjistila, jak to s tou vodou doopravdy je, kdy budou smlouvy apod. Takze: Obec potrebuje nase stavy vodomeru k 31. 7. 2011 ne proto, aby nam mohla tu vodu vyfakturovat, ale aby vedela, od jakeho stavu nam bude fakturovat v budoucnu. Chorvatsky Grob prevzal spravu vodneho a stocneho pro PH2 od 1. 8. 2011, smlouvy bude se vsemi postupne uzatvirat za dodavky od 1. 8. 2011 a po podppisu smluv potom fakturovat od toho nahlaseneho stavu dal. Za obdobi do 31. 7. 2011, at uz bude stav jakykoliv, zadna fakturace ze strany Chorvatskeho Grobu nebude, to zustava dal k pripadnemu reseni s developerem. Za developera tedy nikdo nic nikomu platit nebude, rozhodne ne obci Chorvatsky Grob.
Odpovedať
beerucha, vdaka. Zbytocne sme tu viedli polemiky, Tvoje zistenie vsetko vysvetlilo, a teda mame po starosti. To, co si zistila je logicke a spravne, od prevzatia vodovodnych sieti obcou budem rada za vodu uhradzat poplatky obci na zaklade riadnej zmluvy medzi mnou a obcou. Developer mi totiz dlzi prilis vela, aby som bola ochotna za neho a v jeho mene uhradit co i len 1 cent! A aj som sa cudovala, ze by pravnici obce boli schopni "vyrobit" taky pravny paskvil, ktory by prehrali na prvom sudnom pojednavani.
Odpovedať
tak ako to osvetlila beerucha je to sice logicke a snad aj to tak bude, len je to v rozpore s tym, co je na obecnej stranke : "...bude obec vyberať poplatky za vodné a stočné OD ZAČIATKU MONTÁŽE VAŠICH VODOMEROV a za ceny, ktoré sú platné pre Čiernu Vodu. V prípade, že niekto už platil developerovi, alebo ináč má vyrovnané poplatky, prosím uveďte to písomne na obec." Preco obec zaujima, ci niekto uz platil developerovi, ak bude uctovat iba od stavu k 1.8.11 ??? http://chorvatskygrob.sk/news/view/oz...
Odpovedať
este raz ten link: http://www.chorvatskygrob.sk/news/vie...
Odpovedať
@mendosino Prave proto jsem tam volala, protoze (ackoliv my jsme developerovi zadnou vodu neplatili a ani se k necemu podobnemu vzhledem k sume, kterou nam dluzi, nechystame) mi to cele nedavalo smysl a chtela jsem vedet, jestli tedy v tom pripade, ze bychom meli zaplatit obci od prevzeti, bude smlouva obsahovat nejake ustanoveni o zpetne platnosti apod... Informace, ktere jsem napsala vyse, jsou od prednosty obecneho uradu. Rikala jsem jim i to, ze z te komunikace, ktera byla odeslana panem starostou, tohle vubec nevyplyva a nikdy bych to takto nepochopila. Kadopadne to, co jsem se dozvedela dnes, je pry fakticky stav a tak to bude. Nevim, dost mozna se neco mezi dneskem a dnem, kdy to vydali, zmenilo...
Odpovedať
ok, tak dufajme, ze uz sa nic nezmeni...:)
Odpovedať
ahojte, chceme si kupit jeden z prave dostavanych domov (nie developerom) na PH II. Prostredie sa nam paci, ale ako som prave citala vsetky tie problemy, rozmyslam, ci vobec do toho ist. Co myslite? :) vdaka vopred ...
Odpovedať
@vivien24 vivien, 99% problemu se tykalo a tyka developera. Takze pokud dum nema se spol. Suche miesto, s. r. o., zadnou spojitost, niceho bych se nebala a s radosti kupovala. Jen pozor, aby byl uz zkolaudovany ;-)
Odpovedať
Ahojte, dhsie citam toto forum a az dnes som sa zaregistroval... I ked som bol dlho doslova v nemom uzase z toho co tu pisete citim potrebu nieco napisat tiez.. Ludia, kde sme sa to ocitli???? Absolutny absurdistan! Developer si s nami doslova robi co chce, ignoruje pravoplatne naroky nas ako poctivo (niektori z nas az zbytocne usilovne a neumerne stavu realizacie) platiacich zakaznikov a namiesto vcasneho dodania predmetu zmluvy si z nas i z obce vyslovene robi dobry den. Vrcholom je, ze drzo cez nastrcenu firmu LEXXUS predava pochybne pozemky v Panonskom Haji III nasim nadmieru dovercivym a za usetrenou korunou chamtivym spoluobcanom (52 EUR/m2 - no nekup to!!) a s 1,5% percentnou pravdepodobnostou ze skutocne niekedy aj budu nasimi susedmi!! My co vedieme so Suchym Miestom sudne spory o tom vieme svoje. Takze mili spoluobcania dobre si odloznte svoje korunky, ktore vyhodnou kupou usetite pretoze ich do haliera miniete na pravnikov, sudy a tableky na spanie... Drzim palec!
Odpovedať
@busher mas samozrejme pravdu. ale ak si reagoval na vivien24, tak ona nekupuje od developera.. Ja sa pripajam k beeruche tiez skor s odporucenim kupovat. Len si vivien zvaz stav infrastruktury (doprava, obcianska vybavenost, kultura, sluzby, skolka, skola,...). V sucasnosti totiz nic moc. Ja verim, ze je to docasny stav. Nieco vyriesi trh a viem, ze obec sa tiez snazi... len to asi chvilu potrva
Odpovedať
dakujem za vase nazory, dom sice este nie je skolaudovany, ale to bude asi kvoli problemu pozastavenia kolaudacii na CV, kym sa nedoriesia problemy s developerom na PH II. mendosino, mas pravdu, stav infrastruktury a obcianskej vybavenosti v oblasti je dost biedny, ale ostava len dufat, ze je to len docasny stav. Inac som mala pocit ked som tam minule bola, ze je to celkom pekna a kludna oblast s mladymi rodinami a je to velmi blizko do BA. Sice v rannej spicke cez Vajnory do BA to asi nie je idealne, ale da sa to vydrzat, vsak? Lebo mimo exponovanych casov to bolo uplne super ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?