Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
@beerucha tiež ma prekvapilo, keď som našiel pozemky na ČV v ponuke Lexxusu. Myslím že každý z PH1&PH2 by mohol obetovať par minút svojho času a podeliť sa s ľuďmi z Lexxusu o svoje skúsenosti s našimi milovanými developermi.
Odpovedať
@macka10 Som rada, ze reagujes na moj prispevok. Presne pre takych ludi bol urceny, pre ludi so zaujmom, ale mozno bez informacii. Podla informacii z Obecneho uradu, Stavebne povolenie vydane pre PH2 jednoznacne specifikuje stavebny rezim na stavenisku. Kazde stavebne povolenie tieto udaje musi obsahovat. Cize ano, je to "zakon". A presne tak ako pises, ak chces vykonavat vyslovene hlukove stavebne prace, mas ich planovat v riadnom pracovnom case cez tyzden, resp. vo vymedzenom case cez vikend {ako spominam vyssie}. Je to fer a normalne. Vzdy sa najdu ludia, ktori to respektovat nebudu. Takych je treba hlasit,pokial normalny susedsky dohovor nestaci. Toto je o vzajomnej tolerancii, nie o bonzovani a vyhladavani konfliktov.
Odpovedať
@alen10 podla mna co pises je uplne smiesne a predpokladam, ze si jedna z tych, ktora uz ma na svojom domceku vsetko dokoncene, poupravovane a najblizsich par rockov neplanuje nic robit. Je mi to v podstate jedno, lebo ja stavebny hluk robit neplanujem, len ma zaraza cim vstetkym sa ludia dokazu zaoberat a ako krasne dokazeme davat moznost na zlepsovanie susedskych vztahov :-) Mne to presne pripada, ze tu ide iba o bonzovanie,vytvaranie konfliktov a davanie pokut, ja si myslim, ze vzhladom na rozostavanost nasej lokality, musime byt trpezlivi, lebo tam je este prace a prace, ale ver mi nikto neplanuje robit cely zivot, kazdy jeden z nas chce vsetko dokoncit cim skor, ale staci mat jednu neprajnu susedu, ktora si prave precitala toto tvoje vyhlasenie a je ohen na streche! Podla mna to je uplne to posledne, co by sme si mali zacat vzajomne robit - fotit sa a bonzovat. Toto je len moj nazor, z toho celeho co si tu napisala mam takyto pocit!
Odpovedať
@macka10 A proc je tady za divnyho ten, kdo chce mit o vikendu trosku klidu, ktery mu to notabene zakon zarucuje? Kdo ma normalniho souseda, tak se s takovym domluvi, kdo ne, tak ma proste dalsi moznosti viz. info od alen10. Pokud je muj soused "tatar", tak pochybuju, ze tim, ze budu tise trpet, sousedske vztahy nejak zasadne zlepsim. Akorat mu dam prostor, aby si myslel, ze si muze dovolit vsechno. Nejakeho vetsiho hluku na te stavbe zase neni tolik, aby se to nedalo naplanovat na pracovni tyden. Bydlime na stavbe a necekam, ze tady bude klid porad, ale alespon cas od casu by byt mohl. Ten argument, ze si to potrebujeme vsichni dodelat, je fajn, ale je to podobny, jako kdyz se tady resi, ze tu nekdo jezdi pomalu stovkou, a nekoho by napadlo, ze je potreba to chapat, nebot ten clovek pospichal...
Odpovedať
@beerucha ked sa vam staval domcek, cez vikend sa nepracovalo? Ci tí co si postavili medzi prvymi, tí mohli stavat kedy sa im zachcelo??? Prave, tiez si myslim, ze na tej stavbe toho stavebneho hluku nie je az tolko, aby sa to nedalo vydrzat. Musime si uvedomit, ze kazdy si tym musel prejst. Ale je to vec nazoru, samozrejme, ze inak sa na to budete pozerat vy baby, ktore ste uz zabyvane a uplne inak sa na to budu pozerat ludia, ktori prave stavaju. Podla mna, ako som uz napisala, lokalita je rozostavana a treba byt tolerantny a trpezlivy, este par rockov a bude to vsetko pekne a tiche.
Odpovedať
@macka10 macka všetci dokončujeme :) aj tí, čo majú postavené, ... stále sa niečo nájde, čo treba na dome urobiť. Môžeš stavať, či dokončovať aj celý víkend, len tie hlučné stavebné úkony by bolo dobré naplánovať si a stihnúť spraviť v tom vymedzenom čase.... v sobotu do 14 tej hod a v nedelu/sviatok do 12 tej hod (ak sa nedá v týždni). Tí, čo majú postavené by mali byť tolerantní :) ... a tí, čo ešte stavajú, ohľaduplní :)
Odpovedať
@macka10 U nas se vetsinou nepracovalo vubec :-D Ale to je zase jina historka... Nam se stavel dum na klic, pokud Suche miesto, s. r. o., pri tom porusovalo nejaky zakon, kazdy ze sousedu z uz postavenych domu okolo mel regulerni pravo to nahlasit a ja bych se mu ani trochu nedivila. Ale muzu se klidne zeptat, jak to tehdy probihalo :-p To, co napsala sarina, to cele naprosto vystihuje: Tí, čo majú postavené by mali byť tolerantní ... a tí, čo ešte stavajú, ohľaduplní. Okolo nas se stavelo a stavi, ale zadnou unosnou hranici to zatim neprekracuje. Takze jsem nemela a nemam jediny duvod nekoho nekam hlasit. Ale kdyby to nekdo byl byval prehanel, urcite bych to neresila konzumaci kartonu Brufenu, ale rozhodne se to spis snazila nejak usmernit. Nejdriv samozrejme dohodou, ale pokud by to neslo... =-) Tady jde o pristup toho ktereho cloveka celkove. My jsme si nepostavili ani pitomy plot, aniz bychom to nenahlasili vsem sousedum okolo - proste proto, aby vedeli. A neslo ani o nejaky hluk nebo jejich omezovani, jen proste o to, ze jdu neco delat a netvarim se, ze za hranici meho pozemku to nikoho nemusi zajimat...
Odpovedať
Uff, som rada, ze sa ozvali rozumni susedia. Uz som sa pomaly zacala obavat... Cize, ten kto chce, ten to chape. Ten kto nechce, hlada problem. Je naivne mysliet si, ze to tu bude o par rokov pekne a tiche. Staci sa pozriet inam. Vzdy sa bude nieco niekde robit, prerabat, atd. A to je normalne. Ale primarne si treba vyslovene hlucnu robotu planovat. Pokial to nejde, mozte skusit aj inokedy a je mozne, ze sa k vam nikto stazovat nepride. Ale ak pride, musite si byt vedomi, ze on je v prave. Vasa sloboda konci presne tam, kde zasahuje do slobody inych. A o tom je tolerancia a vzajomny respekt. Zakon je uz len prostriedok, ked to inak nejde.
Odpovedať
Podľa mňa je rozdiel stavať na stavenisku a v obývanej oblasti, akou už PH2(našťastie) pomaly je. Oboje má svoje výhody aj nevýhody. Nevýhodou toho druhého je to, že sa musí brať trocha väčší ohľad na susedov. Ale súhlasím s Beruchou a ostatnými babami, že zatiaľ sme tu žiaden taký problém nemali. A podľa mňa najmä vďaka tomu, že nikto tu nemá postoj, že "čo sa deje na mojom pozemku, do toho nikoho nič nie je". Myslím, že to nie je otázka toho, či tu už niekto býva alebo nie, ale toho, či sa dokáže dohodnúť a vcítiť do druhého. S tým tu zatiaľ (aspoň v našom okolí) problém nebol.
Odpovedať
boli u vas scitaci komisari? hlavne by ma zaujimal PH1
Odpovedať
Profilova fotka
to leizeq: Nie, este neboli..som PH1
Odpovedať
ahojte, co sa tyka scitacich komisarov, budte prosim trpezlivi - robime, co mozme :-p ja robim Suche miesto a PHII a nie je to jednoduche (tazko zastihnutelni obyvatelia, mnozstvo ludi bez trvaleho pobytu, relativne cerstvo skolaudovane domy - nezaradene v zoznamoch,...). A k tomu vsetkemu (asi prave preto) dvaja komisari "rezignovali na funkciu". Takze mozno budeme nakoniec "biele miesto" na mape Slovenska.. :-) Ak ma niekto chut pomoct, mozete sa obratit na pani Turinicovu z obec. uradu: 02/45996310 kl. 110 dik
Odpovedať
Článok sa načítava...
mendosino, môžme si teoreticky vyzdvihnúť aj sami u teba doma ten sčítací formulár?....verím, že zastihnúť ľudí doma, je niekedy umenie.....
Odpovedať
http://ciernavoda.info/list-starostov...
Odpovedať
@sarina dakujem za ponuknutu pomoc. este sa pokusim urobit roznos pi, so a ne. to, co sa ani tak nepodari, nejako vyriesim potom.
Odpovedať
@misuge_ ten prechod nemal byt nahodou povodne zo Sucheho Miesta?
Odpovedať
Zdravím všetkých, chcel by som sa poradit pretože riešim , aká šachta je vhodna použiť kedže staviam na PH II a či plastová alebo betonova? Má niekto z Vás skúsenosti , že odpady z verejnej kanalizácie vyplavil do domu. Počul som o tom , ale nikoho takého nepoznám .A či je potrebné dať spätnú klapku na kanalizáciu ?a tiež tam dať plastovú šachtu aby tam mohla byť dostupnosť ku tej klapke?ivanno
Odpovedať
to ivanno ,ja osobne by som určite dal spätnú klapku,som jeden z prvých obyvateľov PHII a ešte mám v živej pamäti,keď nám po nasťahovaní medzi vianocami a silvestrom 2009 vyrazili splašky do domu.Vtedy ešte nefungovali prečerpávačky,takže to bola výnimočná situácia,ale toto môže nastať aj teraz kedykoľvek pri intenzívnych dažďoch,výpadku el.energie a hlavne aj preto,lebo niektorí naši nezodpovední susedia si nadrzo zviedli dažďovú vodu zo svojich domov do splaškovej kanalizácie.Čo sa týka šachty,neviem či nie sú doporučené,alebo schválené obcou.Asi by som sa informoval na MU na stavebnom odbore.Prajem pekný slnečný deň Ivan3
Odpovedať
Ahojte prisla este niekomu z PH II faktura za vodu? Na fakture je uvedena len cena a obdobie. Nie je tam uvedeny ani pocet m3 a ani cena za m3. Rovnako tak s nikym neuzavreli zmluvu o dodavke vody? Viete niekto poradit ako postupovat. Pekny den R.
Odpovedať
@mucoooo: fa. za vodu sme zatiaľ nedostali, ale ani sme developerovi neoznámili stav nášho vodomeru, keďže nie je náš zmluvný partner ;-) link na margo chodníkov, križovatky medzi PHI a PHII reakcia starostu na list jedného z naši obyvateľov: http://ciernavoda.info/list-starostov...
Odpovedať
@sarina hmm, ja viem tiez s nim nemam zmluvny vztah, len aby sa nestalo ze ma daju odpojit, lebo fakt je, ze voda pouzivame a neplatime za nu, aj ked je to jeho problem, ze sa nemozeme prihlasit na odber vody na obci.
Odpovedať
Troska inzerce: Darujeme cca 5kg granuli (cerstvych) pro stenata Purina Pro Plan Puppy Large Robust. Presli jsme na jine krmivo a je nam lito to puvodni, ktere nam zbylo, vyhodit. Kdo mate zajem, ozvete se.
Odpovedať
Ahoj, beerucha. Vy mate psika? Ale ku krmivu - ak este mas to krmivo, daruj ho do utulku, naozaj kazdy z nich bojuje s neskutocnymi financnymi suchotami...
Odpovedať
priatelia, davajte si pozor na pana Jankovica, ktory vam bude ponukat najroznejsie hrube prace typu terenne upravy, drenaze, ploty a podobne. Na zaciatku vam nabulika skvelu cenu, a ked je hotovo, zapyta si podstatne viac a bude vas s tou svojou ciganskou bandou pekne zmykat. Robotu sice spravi rychlo, ale rozhodne nie perfektne. Aj ta konecna navysena cena nie je zla, ale jeho sposob jednania je proste nepekny.
Odpovedať
@0ndras vdaka, prave pozeram na jeho vizitku, vlastne.... uz je aj v kosi.....
Odpovedať
Myslite ze ma developer moznost odpojit nas od vody pokial neuhradime faktury, ktore nam poslal?
Odpovedať
to markan,odpojiť nás od čohokoľvek môže ktokoľvek,ak má na to dôvod.Otázka je či ten dôvod je zákonný,i keď v tomto štáte aj o zákonnosti postupov môžme prinajmenšom polemizovať.Dôležitý fakt je,že odovzdaním diela,t.z. domu, sa developer zaviazal odovzdať obci aj siete,aby sme si mohli v rámci zmluvného vzťahu s dodavateľom vody,teda v tomto prípade s obcou,uzavrieť individuálne zmluvy.Toto sa do dnešného dňa nestalo a my sme v určitom právnom vákuu,keďže s developerom nemáme už žiaden zmluvný vzťah,ak neberiem do úvahy individuálne vedené spory po odovzdaní diela,a s obcou nemôžeme žiaden zmluvný vzťah uzavrieť,pretože ona neprebrala od developera siete.Avšak máme kolaudačné rozhodnutia a hlavne mnohí z nás prihlásenie k trvalému pobytu a tým de facto a aj de jure je obec povinná pre svojich obyvateľov zabezpečiť mimo iného aj dodávku vody,čo jej vyplýva zo zákona.Takže odpojenie od vody je otázne.Je zvláštne na základe akého vzťahu si developer nárokuje na platenie za odbery vody od nás,keď s ním nemáme žiadnu dohodu o platbách za odbery vody.V mojom prípade by som mal vlastne platiť môjmu dlžníkovi,vzhľadom na vznesené finančné nároky pre porušenie niektorých ustanovení zmluvy,na ktoré mi mimochodom developer už 1 rok neodpovedal ,flagrantne porušujúc akékoľvek právne normy.Ľudovo povedané ,mám platiť niekomu,kto dlhuje mne.Absurdistan.Prajem pekný deň Ivan3
Odpovedať
nepoteším Vás, fyzicky nás od vody odpojiť môže, na vstupe do lokality je centrálny vodomer, a v cestách pred našimi domami sú uzávery vody (ktoré sa používajú aj v prípade havárie na odstavenie nejakej vetvy). No nie pre každý dom je jeden uzáver! Takže špecificky napr. pri radovkách si to neviem predstaviť ak sa jeden zo susedov rozhodne zaplatiť a ostatní nie, ako odstaví iba toho jedného....
Odpovedať
s tym odpojenim to nie je zas az take zlozite .... k tomu individualnemu ventilu na ceste ma pristup kazdy ... to znamena ze ked ho niekdo vypne ... takisto ho moze aj niekdo iny zapnut. je to obycajny maly poklop ktory sa neda zamknut ... takze mozu vypinat. A ci si dovolia vypnut hlavny ventil ..... neviem. Co sa tyka tej faktury len som sa zasmial .. presne ako pisal Ivan3. Nemaju s nami ziadnu zmluvu na dodavku vody + nam dlzia dost vysoke ciastky ... takze ta ich faktura (teda v mojom pripade len proforma) je len obycajny zdrap papiera ktory je uz davno v kosi. Okrem toho jej vypovedna hodnota bola 0 nakolko tam nebola uvedena spotreba. Podla mna je to len dalsi vystrel do tmy zo strany developera a snaha naskrabat este dalsie euri do ich vrecka nakolko velmi pochybujem ze oni vodu obci platia. s ondrasom suhlasim ... dajte si pozor a radsej od Jankovica nic neberte aj ked maju celkom ok ceny. Velmi lahko zabudaju na dohody. Pre tych ktorym by sa nepredstavil su to taky pocerjensi obcania jazdiaci na daewoo espero s MA SPZ (nie som si isty) .
Odpovedať
Neviem ako je to riešené s pripojením vody v radovkách,ale samostatne stojace domy maju každý vo vozovke samostatný uzáver vody.Na vstupe staveniska je centrálny vodomer,to je pravda,ale zas nevieme ,komu developer platí za vodu a ako má ošetrené s obcou odbery.Ako sa všeobecne vie,tak Čierna Voda má iný systém vyberania poplatkov za vodu ako Chorvátsky Grob,kde má každý odberateľ individuálnu zmluvu s BVS-kou.Predpokladám ,že okrem vodomeru na päte stavby ,teda PHII,existuje centrálny vodomer na merajúci odber Čiernej Vody a na základe odpisu vodomerov individuálnych odberateľov obec rozfakturuje jednotlivé odbery občanom.V tomto prípade aj vodomer developera.Ak sa mýlim,tak nech ma niekto opraví.To by znamenalo,že obec uhradí odbery aj za developerský vodomer a potom refakturuje odber developerovi.A ten sa snaží vyberať peniaze od nás.Do dnešného dňa mi developer nerefundoval náklady za odber elektriky,plynu a aj vody spotrebovanej do odovzdania diela a zapisnične podchytené aj protokolom o odovzdaní diela odpismy z el.,plyn.hodín a vodomeru a ja mu mám platiť za vodu,ktorú možno za neho platí obec a ktorú ja raz pri podpísaní zmluvy s obcou budem možno musieť na základe odpisu z vodomeru zaplatiť ešte raz.Ja chcem moje odbery zaplatiť a aj hneď,ale nie developerovi,ale obci,čo som niekoľkokrát na MU deklaroval a bol som odmietnutý z hore uvedených dôvodov.Asi sa dnes dosť rozkecávam,tak prajem už všetkým pekný slnečný deň Ivan3
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?