Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
@beerucha uuuuf Beerucha... gratulujem Ti k Tvojim dobrym skusenostiam s p.Bezakom, budes asi tou "prosnulou" vynimkou z pravidla. Avsak jedno mi nie je jasne - byvas na PHII a nevies o nepodarkoch vsade okolo seba? Jednym susedom museli strhnut komplet fasadu, dalsim zateka strecha, dalsi maju dom postaveny v jame - dovolim si tvrdit, ze takmer kazdy si preberal dom s mnohymi nedostatkami bez ohladu na to v akom stadiu vystavby. Mnohi sa po prevzati domu posuvali vo vystavbe spat - prerobit co je urobene a az nasledne pokracovat. A presne toto su veci, ktore nesmie dopustit profesionalny stavebny dozor. Klobuk dole pred Tvojou referenciou.. :-p
Odpovedať
@mendosino Ale ja jsem samozrejme cetla o nepodarkoch na PH2 a taky jsme nemeli dum uplne na 100% a neco jsme museli poopravovat. I kdyz musim uznat, ze kdyz to srovnam s tim, co nekdy zaslechnu okolo, byly to prakticky prkotiny. Spis jsem chtela hlavne rict, ze jsme nemeli zadnou spatnou zkusenost s p. Bezakem jako takovym, od zacatku az do konce komunikace naprosto bez problemu, pokud to bylo v jeho silach a pravomocech, vzdycky nam vysel vstric (coz se o zamestnancich developera rict nedalo nikdy ani omylem). Meli jsme i vlastniho stavebniho znalce, se kterym jsme pravidelne kazdy mesic jezdili na kontrolu, aby nam vychytal pripadne mouchy a pokud na neco narazil, nikdy nebyl ze strany p. Bezaka problem dat to do poradku a profesionalne se k tomu postavit. Moje reference proste jen odpovida moji osobni zkusenosti. Netvrdim, ze zkusenost jinych nemuze byt jina, ale nebylo by fer sedet a drzet usta, kdyz se to popisuje tak cerne. I kdybychom byli jen ta vyjimka z pravidla, coz si myslim, ze zas az tak uplne nejsme ;-)
Odpovedať
po mojej skusenosti s bezakom si myslim, ze aj dozorovanie stavby psej budy je nad jeho sily ... takze ak je ten bezak tymto bezakom, tak nech pan boh ochranuje ciernu vodu, chorvatsky grob, cestne spojenia a prilahle polia ...
Odpovedať
k panovi Bezakovi - slubujem, ze naposledy. Pan B vykonaval (?) stavebny dozor v nasej lokalite, t.z. dozeral na kvalitu vykonavanych postupov, prac a pouzitych materialov. Z vlastnej iniciativy (co asi nebolo ani v pripade Beeruchy) mal zistovat nedostatky, upozornovat na ne vsetky strany a zjednat napravu. Na mnohych takto dozorovanych domoch si novy majitelia identifikovali az fatalne nedostatky (poruchy striech, preborena lezata kanalizacia, fasada komplet na vymenu,...). Pan B je v novej funkcii - zastupuje stavebnu policiu v nasej obci. Co dodat? P.S. Ak sa jedna o menovca, tak sa ospravedlnujem.
Odpovedať
@mendosino Ale v nasem pripade to tak bylo, stalo se nam - a to ne pouze jednou - ze p. Bezak zavolal, ze neco zjistitli, co neni uplne OK, a resili jsme to. Ani jeden jediny nedorobok me ani ve snu nenapadlo pripisovat na vrub jemu. Ja nevim, jestli jste nekdy nekdo komunikoval primo s temi stavebnimi firmami, ktere developer najal, ale to bylo o nervy i pro naturu, jako jsem ja, a ze ja toho celkem dost snesu a celkem malo si necham libit... Treba p. Vrba z Baubuildu - to byla radost, vecne doslova vozralej, kdyz jsem za nim prisla neco resit, byl sama p**a a neslo dokoncit ani vetu, natoz neco resit... Na PH2 stavel i nas novy pan starosta, takze p. Bezak (pokud je to tedy on) se do te funkce asi nedostal jen tak, ze sel kolem, ale protoze s nim pan starosta asi ma nejakou osobni zkusenost. Pochybuju, ze kdyby mel zkusenosti spatne, k necemu takovemu by ho nechal treba jen pricuchnout.
Odpovedať
Nechcel som do tejto debaty zasahovať,ale nedá mi nepridať aj svoj názor.Nikto nie je všemocný,ani vševedúci(ako napr.frntsk so svojim prvým príspevkom o psej búde),takže treba brať aj činnosť p.Bezáka či už jr.alebo sr. z pohľadu ich možností a pravomocí,ale ja ako jeden z prvých bývajúcich na PH II môžem len konštatovať,že pri každom probléme boli vždy obidvaja ochotní pomôcť a súhlasím s beeruchou aj čo sa týka výberu starostu.Nie je nič ľahšie ako kydať na druhých a nesnažiť sa vidieť veci v širších súvislostiach. Ktorí z Vás je taký dokonalý a bez chyby,že s takou ľahkosťou dokáže posúdiť a odsúdiť druhých.Ale to je naša slovenská špecialita. My sme všetci tak úžasne dokonalí ,keď posudzujeme sami seba.Prajem všetkým pekný deň a dostatočnú mieru tolerancie.
Odpovedať
@ivan3 na tomto fore bolo vzdy dobrym zvykom nesklzavat do suterenu internetovych diskusii. nebudem tu dalej bojovat o cest a slavu p.bezaka, uviedol som len par zasadnych faktov. ivan prepac, ale nevsimol som si, zeby sa niekto staval do role vsemocneho, vseveduceho, dokonaleho, odsudzujuceho, nevidiaceho veci v suvislostiach a neviem co si to tam este vsetko nalozil - koho si tym, prosim ta, myslel?
Odpovedať
tym vseveducim som bol zjavne mysleny ja ... z prispevkov beeruchy aj ivana3 by jeden uveril, ze bezak je uboha obet, ktoru treba ocistovat od spiny, ktoru na neho kydaju zli nevdacni klienti diletantskeho developera, jeho zamestnavatela. Pravda je, ze s bezakom nemame dobre skusenosti a preto to posielam ako informaciu dalej. Sluboval a nesplnil, do oci klamal a pod jeho dozorom nam znehodnocovali majetok. viac k tomu niet co dodat. nema zmysel tu sklzavat do osobnych invektiv, beerucha aj ivan3, neberte to osobne, aj my by sme boli radsej, keby sme s bezakom mali lepsiu skusenost ..
Odpovedať
Všemocnými som myslel Bezákovcov,pretože tak si ich predstavujú tí,ktorým nepomohli a teraz sa do nich navážajú a vševedúcimi tých ktorí by si nedali skolaudovať ani psiu búdu,pretože oni to vedia najlepšie. Uľavil si si ,ak áno,tak Ti tiež prajem pekný deň.Presne takýto sme
Odpovedať
Myslela som si, že sa tu dá diskutovať a vyjadriť názor bez toho, aby sa tu ľudia osobne napádali. Zvlášť, keď sme susedia... tak nič...
Odpovedať
ivan, neviem co ti kto dnes urobil... ak ti pan bezak tak prirastol k srdcu, tak ja ti to prajem. len ta poprosim, to aky ja presne som, nechaj radsej tak. a samozrejme ti tiez prajem pekny den :-D
Odpovedať
neviem o tom, ze by Bezakovci nieco stavali a pri "kvalite" firiem, ktore tu boli, by ani Copperfield nedokazal zazraky. Dozorovat je jedna vec, stavat vec druha a kto prisiel do kontaktu napr. so spomenutym panom Vrbom z Baubuildu, tak sa ai cuduje, ze niektore domy vobec stoja... a to vraj neboli uplne najhorsi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
neprirástli mi k srdcu,len boli obidvaja jedny z mála ľudí,ktorí ,ak som o to požiadal, mali snahu pomôcť.Netvrdím ,že vždy pomohli,ale mali snahu a aj mimo pracovnej doby a keď mi vinou bytservisu praskla voda pod domom a vytieklo mi 250 m3 vody ,tak to bol Bezák jr. ,ktorý aj v čase voľna,cez víkendy organizoval práce na oprave.Naozaj ma uprimne mrzí a je mi ľúto ak má niekto opačné skúsenosti,len som chcel svojim príspevkom poukázať na to,že nie všetko je čierno biele,Len ma zarazila tá radikálnosť niektorých názorov,preto som ladil môj príspevok tak ako som ho ladil.Ani ja sám nie som každému pochuti.Pre mňa bol skôr jedným z ľudí,ktorý sa podpísali veľmi negatívne pod mnohé problémy ,ktoré dodnes pripisujú mnohí Bezákovcom už asi zabudnutý p.Tomek a bol som niekoľkokrát svedkom ,že on bol ten kto vládol a rozhodoval.Len holt,Bezakovci sú bližšie a viac po ruke.Ešte raz opakujem ,neobhajujem ich ,ani mi neprirástli k srdcu ,len konštatujem ,že mne sa snažili vždy pomôcť,aj keď to niekedy nevyšlo. To mendosino ,nikto mi dnes nič nespravil,som v pohode :-D :-D :-D
Odpovedať
aj u nas bolo vela vad, ktore by nemali byt ... ale priklanam sa k nazoru ivana3
Odpovedať
caute banda. Hladam pozemok a nasiel som si Ciernu vodu lebo ja pracujem v BA a priatelka v PK. Poziciou mi teda vyhovuje. Doprava smerom do BA je vsade rovnaka, ci od dunajskej luznej, pezinka, vajnor alebo po dialnici...takze to neriesim nejak. Skor ma zaujima spodna voda. Dost ludi ma strasi ze to je na mocarine postavene a ze ludia z grobu nadavaju ze maju vecne vodu v pivniciach. Pivnicu sice neplanujem, ale aj tak by som sa dost nerad dozil ze by mi vlhol dom. Aka je pravda? Michal
Odpovedať
zaujimave oslovenie....dovidenia
Odpovedať
...pivnicu ti ani nedovolia postaviť,...spodná voda – no vlastne ide o ílové podložie, kt. pomaly prepúšta vodné zrážky...rieši sa zväčša navažkou ornice...inak v pohode
Odpovedať
@mamina02 Ono kdyz si to tady nekdo procte, tak se ani nedivim, ze nas takhle oslovi :-D
Odpovedať
@racz Domy nevlhnou, tedy zatim ne u nas. Vedle na SM meli pokud vim problemy s vlhkosti 3 domy, ale tam asi nebyl problem vylozene se spodni vodou, spis spatne udelana izolace fasady - u dvou se predelavala. Jinak na pozemcich voda nestoji, jakmile se neco malo zasadi a nasadi trava, ono to vsechno dost vody stahne, v lete musime normalne zavlazovat ;-)
Odpovedať
no neberte to nejak negativne. Ja mam 32rokov a zvacsa oslovujem ludi "nazdar decka". Pre mna je to prejav zpriaznenosti. :-) cize nic v zlom... ;-) no tak to ste ma celkom potesili ze tam voda nestoji.Ono by to aj bolo divne kedze cierna voda je osidlena "stovky rokov" a keby to bolo problematicke miesto tak by davno zaniklo. Kazdopadne si budem hladat pozemok v oblasti stareho osidlenia. Nie maly raj alebo monarska alej. Lebo z toho co som si nastudoval su tie byvale "mociare" v oblasti medzy CV a slovesnkym grobom. Dost ludi ma od Ciernej Vody odhovara...tak studujem, zistujem a robim si vlastny nazor
Odpovedať
@beerucha "Domy nevlhnou, tedy zatim ne u nas."... ako to mam chapat? Kde to je "u nas?" dik
Odpovedať
nechcem vobec odhovarat, len pozor na chystanu stavebnu uzaveru na Ciernej Vode ... v krajnom pripade to moze znamenat, ze dalsich 5 rokov stavebny urad nevyda ziadne stavebne povolenie. blizsie vid: http://www.chorvatskygrob.sk/index.ph...
Odpovedať
racz: "u nas" je Panonsky haj 2, SM = Suche miesto
Odpovedať
k teme bezakovci len pre poriadok ... ja by som povedal, ze mal robit dozor a nakoniec organizoval pol vystavby ... preto mozno aj negativne skusenosti ... nam vychadzali obaja bezakovci v ustrety asi nad ramec pravomoci. mnoho veci vybavili u tomeka, dodavatelov, s ktorymi sme nevedeli pohnut. Ako sa tu pisalo, nie vsetko je ciernobiele. Mali svoje muchy, s odstupom casu to vidim tak, ze viac pomohli ako uskodili. My si predstavujeme, ze na takej pozicii ma byt neviem aky expert ... preco nie Bezak (ak je to teda on)? Pozna to tu, co to tu preskakal, pozna uskalia lokality, moze pomoct .... nevidel by som to tak cierne.
Odpovedať
to mel blanc - naše skúsenosti boli iné, ale tvoje argumenty (aj pár ostatných) sa mi pozdávajú, a som naozaj rada, že to nie je také čierne...
Odpovedať
ja si dovolím vstúpiť ešte raz,viem že každý má nejaké skusenosti ,niekto menej ,niekto viac pozitívne,niekto negatívne,chcem však pripomenúť ešte jeden podstatný fakt,aj keď sa stretnem zas možno s nesúhlasom,ale Bezákovci boli stavebný dozor developera a nie náš a práve preto ich vnímam tak ,ako ich vnímam.chcem však dať do pozornosti aj fakt,že počas výstavby nášho domu som bol na stavenisku každý deň a ten kto ma pozná vie ,že si nevymýšľam,dva roky deň čo deň,takže veľa vecí som si ustrážil .Avšak veľa aj neustrážil,cez moju každodennú prítomnosť.Robil som poriadok na stavbe po robotníkoch aj keď to nebola moja povinnosť,bombardoval developera na všetkých frontoch a hlavne komunikoval s Bezákovcami a oni so mnou.Už sa viac nebudem k tejto téme vyjadrovať.Prajem všetkým príjemný večer a už nech je teplo,aby sme mohli zveľaďovať naše záhradky.
Odpovedať
Profilova fotka
PROSBA kupim DAZDOVY ZBERNY KOTLIK . (to je ta cierna plechova krabica co visi zvonka pod strechou a ide z toho dazdova rura kolmo zemi) tento typ kotlika pouziva 90% domov na PH2. Ak ho niekde niekto videl, prosim dajte mi vediet pojdem ho odkupit ... dakujem
Odpovedať
to racz: na Ciernej Vode, projekt PHII su nejake pozemky na predaj - stoja tam aj tabule s tel. kontaktom, ak by si mal zaujem.
Odpovedať
Kdo zase vypnul na PH2 verejne osvetleni...? Priznejte se... :-p
Odpovedať
Ahojte susedia ako sa mate ako si zijete? Som vas novy sused na PH2 tak vas vsetkych pozdravujem. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?