Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
atka, si si ista, ze nekuri? alebo len kuri slabo? lebo my sme mali podobny problem ... kukali, premeriavali a zistili, ze podlahovka ide ... ide o to, ze je zle nadimenzovana podlahovka a tepelne straty v izbach su vacsie ako to co vie podlahovka vyprodukovat. Takisto termostat a jeho umiestnenie zohrava ulohu ... S tym bez vacsich investicii uz vela nenarobis...
Odpovedať
to atka: niekedy staci odvzdusnit system a doplnit vodu, resp. vyregulovat to v rozdelovaci ... najlepsie zavolat priamo firmu, ktora ti to robila a necakat kym sa developer rozhybe. To je ten lepsi pripad.
Odpovedať
mel _blanc sinad a ako Ste to riesili Vy? S ktorou firmou? Pretoze to vyzera tak, ze uz nikto poriadne nevie, ktora firma na tom- ktorom dome pracovala.
Odpovedať
Ved prave, s tym je problem. Na kureni v nasom dome robili viacere firmy, sice vieme ktore, ale navzajom sa obvinuju, ze chyba je urcite u tej druhej, tretej... A v nasom dome je stale zima. Mel_blanc, som si ista, ze sa v izbach nekuri, lebo z ich podlahy vychadza chlad. Nakoniec, skonstatovala to aj firma, co dodala kotol. Lenze - kotol je v poriadku. V obyvacke sa kuri ... ale len tam. Dodavatel kotla stisil okruhy kurenia v obyvacke, aby sa tepla voda pretlacila do spalni, ale nic... Dodavatel "hadic" zase tvrdi, ze tie su v poriadku, robil aj tlakovu skusku, ze musi byt problem inde. A ja si pripadam ako fackovaci panak...
Odpovedať
myslim ze Bytservis riesil vacsinu podlahoviek .. ja som tiez mal problem ze som mal v jednej izbe chladnejsie ale podarilo sa mi to vyregulovat v rozvadzaci (predtym som ale musel premontovat cele uchytenie .. majstri boli taky uzasny ze ho namontovali naopak takze som nevedel regulovat 2 vetvy) .... co to spravi so spotrebou plynu uvidime :). teraz mam v celom dome (A1 podlahovka) tolko kolko si nastavim. Je pravda ze termostat je umiestneny dost nestastne ... je totiz v malej chodbicke cez ktoru idu skoro vsetky vetvy podlahovky takze tam je najteplejsie. Sinad ty vies kolko je optimalny tlak v sustave? Dakujem
Odpovedať
aj u nas riesil kurenie Bytservis. A z mojej skusenosti boli velmi ochotni vzdy pomoct, aj ked developer ma voci nim velku sekeru. My sme mali problemy v dvoch okruhoch. Ten jeden okruh v izbe sa vyriesil prave odvzdusnenim a vyregulovanim. Ten druhy okruh vo vstupnej chodbe a malom WC sa zial nevyriesil uplne, lebo jednoducho projektant naprojektoval redsie rozlozenie hadic a kedze to Bytservis spravil podla projektu, je tam teraz trochu chladnejsie. Nastastie v pripade chodby nepotrebujeme izbovu teplotu a vo WC mame este rebrikovy radiator aj s dohrevom na elektriku v pripade nudze. Ako pise Havran, problem moze byt aj v umiestneni termostatu ... ak je v blizkosti nejakeho zdroja tepla (staci napr. v chodbe kde je najrychlejsie teplo), tak pri zvyseni okolnej teploty ktora dosiahne nastavenu hodnotu, vypne kurenie, aj ked inde v dome moze byt este kosa. to Havran: v sustave mame 1,5 bar (mame BUDERUS ale myslim, ze je to standard) a prietok v rozdelovaci nastaveny na 1L/min a v tej chodbe a WC takmer 2L/min.
Odpovedať
Zdravim vsetkych, mozno ste si uz niektori vsimli, ze od tohto tyzdna je na predaj pozemok aj s vystavbou RD na Jasminovej ulici v PHII, hned za radovkami. Ak viete o niekom, kto by mal zaujem skuste to ponuknut, aby sa co najskor zacali aspon nejake prace na nom, nech to nevyzera dalsi rok ako smetisko a skladka vsetkeho mozneho...Sak to pomoze nam vsetkym...Dakujem vopred
Odpovedať
Ano, aj u nas je zle umiestneny termostat - v obyvacke, otocenej na juh, ktora je z dvoch stran presvetlena slnkom. Takze to by som chapala, ze sa vypne kurenie ked sa miestnost prehreje slnkom. Lenze aj ked slnko nesvietilo, mrzlo a bolo tych nejakych - 10 st. C, v obyvacke bola podlaha prijemne tepla a v izbach ladova. Takze to nevhodnym umiestnenim termostatu nebude. Tiez som nadobudla presvedcenie, ze mi moze pomoct len Bytservis. Instamik, ktory dodal kotol, totiz uz plasil buranim podlahy....
Odpovedať
Sinad: ja mam viessmann a co viem tak aj vsetci susedia. Dakujem za udaje porovnam s tym co mam ja. Pravda je ze bytservis je asi najschopnejsi dodavatel co sa tam pohybuje ... aspon z mojej skusenosti. Co sa riesilo s nimi - spokojnost. Atka2: mozno mas len zavrety ventil do izieb kde mas zimu ... skus otvorit kryt kde je rozdelovac na kurenie (povacsine na WC - videl som len A1 a A2 ) a pozriet sa ci mas nejaky prietok (aspon 1l) na vsetkych meracoch. pripadne mi napis IP a skusim ti pomoct.
Odpovedať
atka2, logos: K tomu odpadu - SM uz pry poslalo objednavku nejake firme na procisteni odcerpavacky, realizovat by se to melo behem pristiho nebo prespristiho tydne. Tak snad uz si potom zase v pohode splachneme a nebudeme muset jeste nekolik minut pozorovat, co jsme to vlastne vyrobili :-N
Odpovedať
Ahojte, trosku od veci: na jar chceme zacat stavat a zhaname stavebnú búdu alebo nieco tomu podobne a taktiez nejake suche WC. Nechcete sa nahodou niekto niecoho takehoto zbavit? Alebo poradte kde sa da nieco taketo zohnat. Dakujeme.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte susedia. ja tiez trosku od veci.potrebovali by sme kupit asi 3-4 furiky strku. ak by ste niekto mali alebo vedeli o niekom tak dajte vediet. dakujem pekne
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Helou, mi budeme urcite objednavat strk, ked bude trosku krajsie, a cele auto neminieme. Takze sa vam ujde. :-)
Odpovedať
presne nieco taketo by to chcelo, inzeraty na prevysujuci a chybajuci material (; hlavne male mnozstvo.
Odpovedať
dobry den, rozmyslam, ze si najdem niekoho na upratovanie RD. zatial som mala ponuku na 6eur/hodinu, co sa mi zda dost vela. viete mi poradit, asi v akej cenovej urovni sa pohybuje upratovanie na ciernej vode? nedavno sme sa sem prestahovali z dubravky, tam som platila 4eur /hod. dakujem
Odpovedať
@diana10 co viem od susediek, tak 5 eur za hod. Ak by si nasla niekoho zodpovedneho z CV, daj vediet, ja tiez uvazujem nad niekym v blizkej dobe.
Odpovedať
Ahojte susedia, tiez mame mensi problem s podlahovkou. Nie sice taky vazny, ako tu citam, ale na nasom dome najvzdialenejsia izba od kotla ma tiez podobny problem, ako som sa tu docital. Kurit sa tam sice kuri, ale aj ked je ventil na regulacii uplne otvroeny, max. prietok je 1l. Podlaha je v tejto izbe tepla max. pod oknom a v izbe je permanentne nizsia teplota cca o 2-3°C, ako v ostatnych izbach. Dalsi problem je kuchyna. Tam naopak aj ked ventil uzavriem, prietok je tam stale maximalny... Trochu kocurkovo. Termostat tiez mame nie najstastnejsie umiestneny. Dokonca si obcas kontrolujem priamo na disp.kotla, aku tepolotu meria termostat v izbe a aku teplotu mam nastavenu. Obcas mame v izbe nastavenu vyssiu teplotu na termostate a kotol ukazuje cez termostat nameranu nizsiu izbovu teplotu, ale kurenie nejde. Nepocut ani cerpadlo, ani horak nejde... Tiez trochu cudne :-| Ciastocnou regulaciou som sa dopracoval sice k uspokojivemu vysledku, ale nie je to 100% spokojnost. Zatial som sa neobratil na bytservis, ale ak mate niekto kontakt na konkretnu osobu, s ktorou ste to uz riesili, poslite mi ho do IP prosim. Dakujem.
Odpovedať
@tomijanka skus este priskrtit okruh pod termostatom. malo by to sposobit zvysenie teploty vody a tym aj teploty v chladnejsej miestosti. u nas to zabralo.. aj ked to kocurkovo (uzavrety ventil - velky prietok) mame na jednom okruhu aj my, mozno treba odvzdusnit.. alebo nechat si poradit od foxa muldera.. 8-(
Odpovedať
Aktuálne zo stránky Chorvátskeho Grobu: starosta Marynčák verzus developer Suché Miesto, s.r.o. http://www.chorvatskygrob.sk/index.ph... Obyvatelia lokality Panónsky Háj I /PH I/. v posledných dvoch dňoch sa vo vašej lokalite udiali niektoré situácie v súvislosti s prevádzkou kanalizácie a verejného osvetlenia. Developer, resp. spoločnosť Suché Miesto s.r.o. /SM s.r.o./ vám včera distribuovala e-maily s informáciou, kde vám predkladá z časti svoju verziu situácie. Dovolte mi, aby som ju doplnil aj o pripomienky zo strany obce. Potvrdzujem, že sme na základe upozornenia SM s.r.o. našli spomínanú darovaciu zmluvu /reálne nemôžem mať po dvoch mesiacoch prehlad o cca 550 zmluvách na úrade a pri 38 rozostavaných lokalitách v obci ! / . Nie je však pravda, že sme právne prebrali všetky náležitosti v uvedenej zmluve (napr. neexistujúce chodníky, ) alebo veci, ktoré nie sú v zmluve špecifikované (napr. dažďové rigoly, čerpacie stanice na splaškovú kanalizáciu) . Súhlasím, že obec podla tejto zmluvy mala prebrať, zaradiť do majetku a spravovať aj verejne osvetlenie /VO/. Ale tak ako u všetkých ! iných preberaniach technickej infraštruktúry v minulosti, toto však neprebehlo dôslednou fyzickou kontrolou na základe odborného posúdenia a overenia. Navyše odberné miesto elektrickej energie mal prihlásené na svoje meno SM s.r.o. a zasahovať do jeho vzťahu z elektrárňami nie je zo strany obce možné. V prípade úhrady a odhlásenia SM s.r.o. sa obec prihlási k prevádzkovaniu VO. Následne súčasné vedenie dá príkaz na dôslednú kontrolu dodržania noriem prevedenia a technického stavu VO a v prípade zistenia závad ich bude uplatňovať v rámci záručnej doby a neskôr aj podla platných predpisov. Podobne budeme postupovať aj pri vodovode a kanalizácií, odvodňovacích žlaboch, komunikáciach a "chodníkoch". A aj vás chcem požiadať o vaše písomné /neanonimné/ vyjadrenia a upozornenia k týmto predmetom užívania. Ospravedlňujem sa vám, ak budete mať v blízkych dňoch ešte nedoriešené verejné osvetlenie, ale hneď ráno poverím pracovníkov úradu na rýchle zapojenie a prevádzkovanie. Ďakujem za pochopenie. Starosta obce A ešte poznámka starostu na záver : Nazývať vás klientami subjektom, ktorý vám už dnes nič nedodáva, nestavia a podla jeho vyjadrenia sa zbavil akýchkolvek povinností v správe voči vám, považujem min. za málo korektné.
Odpovedať
odporúčam aj občanom lokality PHII., aby v prípade nefunkčnej kanalizácie či osvetlenia, či iných nedostatkov na verejných komunikáciách informovali pána starostu Marynčáka.
Odpovedať
ešte jeden zaujímavý článok zo stránky obce. Starosta Marynčák nariadil stavebnú uzáveru ako východisko riešenia aktuálnych problémov infraštruktúry.... http://www.chorvatskygrob.sk/index.ph...
Odpovedať
.... zo zápisníka starostu (www.ciernavoda.info) Zastávka MHD na Vajnorskej / 13. február 2011 - 22:30 Súčasťou dnešnej obhliadky z poslancami bol aj komentár k zastávke MHD, ktorú osobne navrhujem presunúť zo súčasného nevyhovujúceho miesta bližšie ku križovaniu odbočiek z PH1 a PH2. Na presun vplýva viacej faktorov - napr. schválenie dopravným inšpektorátom, úprava križovatiek a úprava trás technickej infraštruktúry. Vajnorskú ulicu treba následne riešiť komplexne, keďže predchádzajúce vedenie nebolo schopné vybudovať ani len chodník.
Odpovedať
vážený pán starosta, veľmi veľmi sa tešíme na novú zastávku. ostatní z PH2- máte ešte problém s kanalizáciou? môžeme o tom napísať spolu. A je ešte niekde chýbajúce osvetlenie na PH2 okrem radoviek a dvoch lámp pred tomijankovcami?
Odpovedať
@hann U nas uz ten problem s kanalizaci - hned po tom, co to procistili - zmizel. Ono to nekde porad trva? Myslela jsem, ze nejhur jsme na tom vzdycky my - mame to z prvni rany, tim, ze jsme blizko precerpavacce...
Odpovedať
no u nas to furt nesvieti ]-( je to cudne, lebo nesvietia tam len dve svetla v tej rade, nikto tam v tom mieste nestavia a aky tam moze byt problem netusim. no ale ved tych dovodov sa najde... a to je najjednoduchsie, hladat stupidne vyhovorky typu, ze si to vypiname my. na tu zastavku a chodniky na Vajnorskej by som sa tiez nespoliehal. minimalne ta lava strana vlastnikov pozemkov na Vajnorskej (smorom do BA) musela odkupit od obce pozemok az po cestu, cize chodnik na tej strane zrejme asi tazku bude... a to viem este o inych dovodoch a pricinach ktore tam su a ktore to vlastne ani neumoznuju... :-| zial.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ak mate niekto spominany list zo sucheho miesta alebo mail - nemohli by ste sem hodit obsah aspon v kratkosti. Nas SM vyradilo z korespondencie asi rok dozadu :-), tak ze aby sme o nieco dolezite neprisli. Inak tie lampy nesvietia: - na vjazde do PH II - 3 ulice radoviek - 1. ulica od radoviek smerom dozadu (k byvalej administrative) - potom tie 2 lampy v zadnej ulici
Odpovedať
spominany list zo SM, tykajuci sa PH I: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Vec: Oznámenie Vážení klienti, v záujme vyjasnenia situácie týkajúcej sa vlastníctva, resp. správy a údržby sietí projektu Panónsky Háj I uvádzame nasledovné: 1) klienti projektu Panónsky Háj I zastúpení spoločnosťou SUCHÉ MIESTO, s.r.o. darovali darovacou zmluvou zo dňa 20.05.2009 obci Chorvátsky Grob stavby verejného osvetlenia, komunikácií a chodníkov, vodovodu a splaškovej kanalizácie, 2) spoločnosť SUCHÉ MIESTO, s.r.o. podpísala dňa 20.05.2009 s obcou Chorvátsky Grob Zmluvu o správe a údržbe, ktorou sa dohodli podmienky správy a údržby verejného osvetlenia a záručné lehoty, 3) na základe Zmluvy o správe a údržbe odovzdala spoločnosť SUCHÉ MIESTO, s.r.o. obci Chorvátsky Grob do správy a údržby aj verejné osvetlenie. Z vyššie uvedeného vyplýva, že spoločnosť SUCHÉ MIESTO, s.r.o. nie je zodpovedná za správu a údržbu sietí odovzdaných obci Chorvátsky Grob. S pozdravom Ing. Milan Hruška konateľ SUCHÉ MIESTO s. r. o. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odpovedať
@hapci určite nesvieti aj lampa na rohu jarabinovej
Odpovedať
Keby ste niekto nevedeli, čo je s naším drahým pánom Bezákom. Ak to teda nie je nešťastná zhoda mien... http://ciernavoda.info/clanok/na-obec...
Odpovedať
@hann Vidis, a treba my uvitame, pokud je to stastna shoda jmen... :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?