Bývanie Nové Bernolákovo

Profilova fotka
Kúpil niekto byt v dvojdome, t.č.. vo výstavbe? Prípadne býva niekto v ich predošlých dvoch etapách? Zaujímajú ma konkrétne skúsenosti s firmou Ismont a ako celkovo sa vám býva, o kvalite domov - bytov a podobne... ĎAKUJEM
Odpovedať
Profilova fotka
nikto naozaj nema ziadnu skusenost? Uz postavali viacero etap v Bernolakove, prosim Vas, ak mate info, napsite, dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@lenka41 ahoj Lenka, kúpili ste napokon alebo ste sa rozhodli pre niečo iné? My teraz uvažujeme o kúpe, chceli sme najskôr bernolakovo gardens, ale keďže zmluvy mali pripravené tak, že by sme to museli podpísať s fyzickou osobou a teda priamo vlastníkom pozemku, nešli sme do toho. Projekt Nove bernolakovo to vraj tak nemá mať. Uvidíme, keď nám pošlú zmluvy k nahliadnutiu :). Vie niekto niečo viac? Napr.aj k tej stavebnej firme Ismont, ktorú Lenka už spomenula? Ďakujem za každý príspevok :).
Odpovedať
@nikitamonika ahoj, tiez sme rozmyslali nad Bernolakovo gardens, boli sme to zvonka pozriet. Aky je problem v tom ze to je uzavrete s FO? V oblasti zaruky? Dakujem za info
Odpovedať
@jammo Ahoj, hej, aj kvôli tomu. Lepšie by bolo, keby investor/developer kúpil pozemky od ich vlastníkov a potom to predával ako celok.
Odpovedať
Zatiaľ sme zaplatili zálohu, čakáme na vybavenie hypotéky. K zmluve sa vyjadrovať nebudem, nechám ju skontrolovať právnikovi, mne sa zdala v poriadku oproti niektorým, čo nám posielali, nechcem nikomu robiť reklamu , ani nikoho očierňovať. Prezradím, že predávajúci je firma a záručné podmienky sú ok. Rozhodli sme sa aj preto, že v podmienkach majú , že ak nedostaneme hypotéku, tak nám zálohu vrátia, čo mi príde veľmi seriózne. Je to podmienené tým, že sa to bude riešiť cez ich finančného poradcu Broker service group, ale mne je úprimne jedno kto na tom zarobí, dôležité je, že my sme chránení. Čo sa týka toho Broker service tak taktiež veľmi milá pani. Čo sa týka kvality prevedenia, neviem sa k tomu vyjadriť, jediné čo ma trochu uisťuje, je že spoločnosť GRUNDER , má na svedomí už mnoho projektov a recenzie som na nich nenašiel. Čiže ľudia budú zrejme spokojný a nepotrebujú sa sťažovať na internete. Ďaľšia vec je, že aktuálne sú postavené akurát základy a obvodové múry a na proces výstavby sa majiteľ môže prísť pozrieť. A projekt, každý nech si spraví vlastný názor, nám (hlavne jej) sa páčil najviac zo všetkých, a za 113 900€ aj v ktorých je aj zavedenie sietí podľa mňa bezkonkurenčné. Vlasnte konkurenčné s projektom www.dostupnebernolakovo.sk , v ktorom je 3 izbový za 115 000€ so štandardom podstatne praktickejší , má veľkú kúpeľnu, šatník a povalu, čo su výborne odkladacie miesta, ale do záhradky sa dostanete len cez byt a nevieme čo bude stáť za projektom ktorý je aktuálne už postavený. Aj keď v územnom pláne je to rozparcelované na malé pozemnky, takže sa dá predpokladať že rodinné domy. My sme sa rozhodli pre nové bernolákovo, pretože sa nám projekt viac subjektívne páčil, budeme mať vlastný vstup na záhradku a vieme, čo presne bude postavené v okolí , keďže všetko už stojí. Teraz len dúfať, že sa skoro vybaví hypo a že sa vedľa nasťahujú dobrí susedia. Alebo zlí, ale nech je s nimi sranda.
Odpovedať
@nikitamonika @feriultra @jammo a ako ste riesili spoluvlastnictvo spolocnych zariadeni a prislusenstva domu? lebo od minimalne dvojdomu je to tak ako v panelaku,a teda vlastnite so susedom mury, strechu a pod. tiez, viete mi povedat od akeho poctu vlastnikov treba zo zakona zriadit spolocenstvo vlastnikov bytov? dikes
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Staci si precitat facebookove recenzie na Ismont a urobite si nazor na tuto firmu... Komunikuju po prvy problem, po prvu reklamaciu. A to, ze mate v zmluve dobu odstranenia reklam 1 mesiac vobec nebudu respektovat. Realitka Vam na to povie: "aktivne to riesime musite pockat". Cize ak nechcete cakat tak si zaplatite pravnika a dovidenia na sude... alebo sa da vyhnut tymto stresom uplne a pozriet sa po niecom inom ;-) odporucam prejst sa po ulici kde sa uz byva a opytat sa ludi. Kazdy ochotne povie svoju skusenost...
Odpovedať
Najprv si treba utriediť informácie. Napríklad posledné www.novebernolakovo.sk mala na starosti firma Grunder, ,nijakú spojitosť s Ismontom som nenašiel. Ak sa mýlim tak ma prosím opravte, ale Nové Bernolákovo nieje žiadna ochranná známka, a tento projekt má už niekoľko etáp minimálne od dvoch investorov a žiadne sťažnosti som nenašiel. Nám práve v dom stavajú, ale podporujú nás v tom, aby sme chodili pravidelne stavbu kontrolovať. Ak ste niekedy pracovali v spoločnosti, kde funguje hierarchia , musíte vedieť, na koho sa obrátiť. Ak si necháte postaviť dom od základovej dosky, tak nieje nič jednoduchšie ako mať dodávku plnú meračov, a každý deň prísť skontrolovať, či dodržali všetky STN normy a ak nie, tak ho neprevziať. Ja si chodím dom prezrieť raz za týždeň , a pri prevziatí si so sebou zoberiem experta. Avšak , práve na tento projekt som nič nenašiel, verím tomu, že pri toľkých postavených domoch by sme už čitali minimálne jeden katastrofický príbeh. Na druhej strane, nieje sa moc čomu čudovať, ten projekt stavia zrejme jedna partia, ktorá ho vie z každej strany, Doska, 30 tehla , 16 zateplenie , Drevená strecha , čiže na statiku žiadna veda..... Čo sa týka Ismontu, jediné čo sa mi dostalo po ruky bol Green Village, slabé zateplenie a kúrenie elektrikou. Vtedy to pre mňa prestalo byť zaujímavé.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Dobrý deň, tí ktorí bývate v dvojdomoch medzi Poľnou a Poľovníckou ulicou, aký internet a TV používate? Ďakujem :)
Odpovedať
Dobrý deň. Skúsenosti s Bernolakovo Gardens? Rezervacnu zmluvu sme dali od nich právnikovi a zapracoval tam dosť pripomienok. Predložime im to a uvidíme ako budú reagovať na to. Chcem sa spýtať či ste im niekto tiež dávali dopracovat pripomienky k rezervačnej zmluvu a aká bola ich reakcia. Dakujem
Odpovedať
Ahojte susedia z Noveho Bernolakova. Kupili sme 4izb v dvojdome kolaudacia bola v decembri 2018 cakame na dokoncenie standardu- nemate niekto info kedy to bude hotove? My sme zistovali zatial povedali ze najskor makrec.... Dakujem
Odpovedať
Máme informáciu, že minulý týždeň spustili kúrenie , čakajú kým vyschnú podlahy, potom začnú robiť štandardy. Sťahovať by sme sa mohli vraj Marec-Apríl , čo je mesiac neskôr ako pôvodne sľubovali. Na slovenské pomery je to ešte celkom úspech.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martina1456 ihome
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobry den, obnovim temu, ako sa vam byva v novom Bernolakove? Uvazujeme nad Brectanovou, to je ta ista lokalita ci sa mylim. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím, hladáme dvojdom v Bernolákove. Máme záujem obidve domy vedla seba, jeden dom by mal byť aspon 100m2 užitkovej plochy. Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte, nemá niekto skúsenosť s kúpou dvojdomu na Brectanovej-Bernolakovo?
Odpovedať
Ahoj, na Brečtanovej ulici nemáme skúsenosť, ale nakoľko bývame na Moravskej, ktorá je hneď vedľa, chcel by som sa podeliť o našu skúsenosť s kúpou domu v projekte Dostupné Bernolákovo - radové domy na Moravskej ulici a upozorniť prípadných záujemcov aby si dávali pozor pred podvodným prístupom developera a jeho zástupcov (freedomreal - konkrétne pani Petróczyovú, pána Andela, pána Mackeho a pána Vajdela ako stavbyvedúceho). Už hneď na začiatku došlo tesne pred podpísaním rezervačnej zmluvy k zvýšeniu ceny domu o 6 000 €. Nakoľko sa nám aj tak cena za nehnuteľnosť zdala férová, tak sme rezervačnú zmluvu podpísali. Pri ďalšom postupe až do momentu zaplatenia celej ceny za nehnuteľnosť bol prístup developera ústretový. Nakoľko developer meškal s dokončením viacerých vonkajších úprav okolia domu (najmä dokončenie terasy a vyrovnanie pozemku) a my sme potrebovali interiér domu dokončiť, aby sme sa mohli nasťahovať, prevzali sme (31.6.2020) dom aj s týmito nedostatkami, ktoré boli riadne spísané v preberacom protokole s tým, že nedostatky budú v čo najkratšej dobe odstránené (do dnešného dňa 2.3.2021 neboli, resp. terasu spravili, ale menšiu oproti projektu s odôvodnením "že taká nám musí stačiť"). Developera sme viackrát na tieto skutočnosti upozorňovali či už telefonicky, alebo mailom, ale príslušný jeho zástupcovia vymenovaní vyššie sa iba jeden na druhého stále vyhovárajú a absolútne nič neriešia. Po kúpe domu sa prístup zástupcov developera zmenil na veľmi arogantný s vyjadreniami ako "prečo sme to kupovali, oni nás nenútili" a "keď sa nám nepáči, tak im to môžeme naspäť predať". Veľmi podobné problémy s developerom majú prakticky všetci naši susedia. Na začiatku jesene začali postupne všetci majitelia reklamovať problém s myšami v strešnom plášti - developer reklamácie odbil s odôvodnením, že je to normálne a môžeme byť radi, že tam nemáme aj iné zvieratá a máme si to vyriešiť každý ako vieme. V prípade, že niekto uvažuje s kúpou domu v tomto projekte, alebo inom od tohto developera (napr. Dostupná Rovinka) odporúčam osobne sa zastaviť na Moravskej ulici a opýtať sa priamo hociktorého vlastníka radových domov na jeho skúsenosti. V konečnom dôsledku sa nám tu býva dobre, susedia sú pohodoví a príjemní. Len keď človek očakáva plnohodnotné užívanie si domu a záhradky, je potom sklamaný, že nedostane všetko, za čo si zaplatil a v príslušnej kvalite...
Odpovedať
bohužiaľ mám presne rovnakú skúsenosť. Určite neodporúčam @palol
Odpovedať
Dobrý deň, rád by som sa vrátil k Rezidencii Brečtanová. Uz je takmer vypredaná 2 etepe. Aké máte skúsenosti s komunikáciou, kvalitou stavby, vzdialenosťou od obce... Ďakujem krásne za skúsenosti a názory, veľmi by pomohli.
Odpovedať
@denisa138 za nas absolutme neodporucam tiez -absolutna hroza. Na FB zacala tvrda ccenzura pre vsetkych ktori vyjadrili nejaky negativny nazor -mazanie prispevkov a blokovanie ludi. Nevidim dovod ak je projekt v poriadku
Odpovedať
Ahojte, nasa skusenost s projektom Dostupne Bernolakovo Nová Bažantnica- cele zle. Ak sa mozte tomuto projektu vyhnut, urobte tak. Pristup realitnej kancelarie je hrozna -pani Petro...va je absolutne drza,arogantna a neochotna. P. An..l je clovek, ktory vam bez mihnutia oka bude klamat do tvare,vymyslat a naslubuje vam tolko, co vam nikto nikdy nenasluboval a co nemoze a nechce splnit. Vsetko preto, aby ste o dom prejavili zaujem. Treba si dat pozor pretoze tvrdia ze pozemok okolo domu je rovnako velky ako vo vzorovom dome -nie je to pravda. Zmluva je postavena tak ze nemozte nic, do zmluvy viac nezasahuju a ked sa cokolvek nebude darit budete na dom cakat do svateho dindi. -odvolavaju sa na vyssiu moc. Komunikacia je absolutne ta najhorsia aj ked ano, na zaciatku prekypuje ochotou. Za kazdu zmenu sa v dome bude doplacat a ide o tazke peniaze. Standard je velmi slaby a dost predrazeny. Ak si u nich nevyberiete napriklad dvere tak vam ich neodrataju takze ste odkazani len na nich a cakate a dufate co sa bude diat. Domy su sice pekne ale ak sa pustite do kupy obrnte sa trpezlivostou. Na Facebooku existuje skupina Nova Bažantnica -adminom su vyssie spominani realitaci ktori kazdy negativni nazor mazu a ludi blokuju -zvlastna cenzura ak by bol projekt uplne v poriadku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?