Bývanie a doprava v Alžbetinom Dvore

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Nedá mi, aby som sem hodila príspevok, nakoľko som tu prečítala, že na Záhorí sú drahšie pozemky, z dôvodu kvalitnejšieho bývania, ale asi si bude hájiť každý svoje, aj tak... Už šiety rok bývame v AD, začiatky boli všelijaké, nakoľko som rodená BA a na panelák v Petržalke som nedala dopustiť. Postupom času sa moje obavy stali minulosťou a kvalita bývania je z roka na rok lepšia a lepšia. Konečne máme lepšieho starostu a úroveň bývania sa mi začína páčiť . Doprava - odstavila som môj dvojliter a cestujem vláčikom - Regiojet...za pár minut som v BA. Kto pracuje v širšom center BA, je to úplne ideálne. Nemám nervy, každý mesiac ušetrím atď...už ani cez Rovinku to neni tak katastrofálne ako to bolo...a opilecká v pohode Relax - pred pár dňami som bola v Kačíne a odpadla som, aké tam vyrástlo relaxačné centrum...25m bazén, fitko, sauny...waw, waw, waw Šport - super ihrisko (futbal, volejbal...) príjemná pani v bufete... Obchody - potraviny, pošta, kostol...no proste všetkom. Priznám sa, že nechýba mi dennodenne k životu Aupark ani Euroveu...aj keď som veľmi spoločenský tvor, nepotrebujem davy ľudí všade... ;-)
Odpovedať
@pp1 @michalryb @autoholik Neviete náhodou ako je to s ťahaním optiky do Hviezdoslavova? konkrétnejšie do Hviezdoslavov Záhrady? plánujeme sa tam sťahovať niekedy v priebehu mája a teda Radiolan sa mi veľmi nepozdáva :-D je to celkom drahé na môj vkus :-D ďakujem pekne
Odpovedať
@tomas90 netusim. nasa obec je postupne rozkopavana a zas zakopavana, takze postupuju. Ako ale dalsie dediny....to skor otazka na urad. Ja mam 2r viazanost a platim rok vopred-t..j. ta cena tam ide vyrazne nizsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@autoholik Aj ja si idem dať podľa všetkého ten Radiolan. Vyzerá to ako najlepšia alternatíva s dostupných možností. Písal som aj na obecný úrad, ale zatiaľ sa mi akosi nedostalo odpovedi a podľa preferencií na Radiolan by som mohol byť spokojný.
Odpovedať
@autoholik Vieš mi dať prosím info či si spokojný s radiolanom? Aspoň čo som čítal tak časté výpadku sú dosť bežné...ale ak nebude nič lepšie do mája tak asi tiež siahne po ňom 8-)
Odpovedať
@tomas90 ano, o vypadkoch som cital aj ja, ale bud sme v lepsej lokalite :-D alebo to vyriesili. Za tristvrte roka by som vypadky poratal na jednej ruke a este by mi ostali volne prsty. Navyse co si pamatam, tak to bolo max par minutove. Mam ich program L a akurat ta rychlost stahovania nejakeho videa je vyrazne pomalsia oproti kablu v starom bydlisku.
Odpovedať
Zdravim, uvazujem nad kupou RD na Kacine, ako to tam je v skutocnosti s hlukom a s tym hotelom?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@lesnar @jarka0502 Zdravim, viem ze to je uz dlhsie ked ste tu pisali ale rada by som sa informovala ohladom byvania v Alzbetinom Dvore ako to vidite teraz.. zvazujeme kupu dvojdomu na Agatovej ulici - je to dobra ulica na byvanie? Myslim ohladom tych ovocnych sadov a lietadiel..manzel ma pracu v meste kde chodi 3xdo tyzdna a ja som na materskej ☺️ Ako to vidite teraz s kanalizaciou? Dopravou? Su stale tie vlaky take preplnene a treba autom ist ovela skor do mesta? Da sa dostat do skolky ci je to preplnene - aj ked tuto otazku este nemusime riesit kedze mame len 3 mesiace ale do buducna ☺️ Snad aj ta dialnica vela pomoze casom... dakujem za odpoved 🙏🏻😉
Odpovedať
Profilova fotka
To čo som písala v r. 2012 už dáááááááávno nieje pravda. Odsťahovali sme sa do BA, to čo sa pýtate škola, škôlka, doprava, celé zléééé. Už aj dopravní analytici potvrdili aby sme neočakávali zázraky od R7, nakoľko je tu taká brutálna až agresívna výstavba, (a to neni ešte všetko), že keď sa to zaľudní KONiEC. Realitným kancelária by som určite neverila, ide im len o jedno. Keď vám dieťa pôjde do školy, teraz vyrážajú o 6 hod rodičia, aby stihli na 8:00 hod školy...ešte že mám už dospelé deti, je mi ich ľúto, aj naši mladí s vnučkou sú už odsťahovaní...sama zvážte...držím palce Vlaky? No coment
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@jarka0502 zdravim .ja zvazujem miloslavov/bernolakovo. co by ste odporucali?skor premyslam.ze to budem.prenajimat
Odpovedať
@stefan222 a komu to tam chces prenajimat??? :-D :-D :-D je to sice lepsie ako alzbetin dvor ale na kazdodenne dochadzanie do ba je to cele zle...
Odpovedať
xy ludi nemoze mat hypo a hladaju najom a obzvlast domy. bernolakovo je lepsie?
Odpovedať
@stefan222 a prenajimal si niekedy nejaku nehnutelnost, alebo mas velke oci a varis z vody? Mlady clovek pracujuci v BA sa ti vyprdne na tvoj prenajom domu v prdeloviciach. Oni chcu rychly net, vela zabavy na dosah ruky za lacny peniaz. Nie "poldnove cestovanie" a drahy taxik domov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@stefan222 no obavam sa, ze jedno horsie ako druhe, ja uz byvam v BA...je to zle a bude to este horsie, brutal vystavba, ani R7 nepomoze
Odpovedať
@rapidek vyse 30rokov byty v 2 mestach ale chcel zom skusit dom pri Ba. preto hladam nazory na dostupopst. uz len v Ba som dnes bol a stal som na kazdom kroku. ale asi ostanem pri bytoch i ked skocim ten miloslavov ceknut asi dalsi mesiac.teraz uzivam.tatry :) je tu krasne a bez aut. @jarka0502 dom vs byt?mate skuseenosti obe mechyba vam zahradka?
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 hovorí sa, KTO NEVIE CO S PENIAZMI A S CASOM, NECH SI KUPI DOM...a je to pravda, zahradka mi vôbec nechýba, radšej idem na túru, do lesa, na prechádzky, wellnes atd..zo záhradky a domu mám tak akurát kríže v keli... 😒
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka0502 teraz mám byt s teraskou a super... 8-)
Odpovedať
@jarka0502 presne tak. D4R7 bude riešenie len na prvych par rokov. vo vačšine dedín blokuju novu vystavbu argumentov že sa musí počkať na jej dokončenie (napriklad Dunajska Luzna zamieta všetky nove projekty touto formuláciou) v momentne ked sa D4R7 dostavia začne vystavba ktorá nema obdobu. všetky polia v okolí budu zastavane. Služby, školy, pošta, škôlka, cesty, kanalizacia ktore už teraz nestihajú potom uplne skolabujú. Kto neverí nech si pozrie uzemne plany obcí :)
Odpovedať
@stefan222 ja prenajimam v BA. Najviac zarobis /ak vsetko klape/ na jednoizbaku. a potom klasika 3-4i a prenajimat izby studentom.
Odpovedať
@rapidek bol som poziet jeden 2+kk 3r novostavba,26m2 malicke za 103tis e. je casto obsadeny byt ?videl som kopec inzeratov nanprenajomze mi prislo ze je vecisa ponuka nez dopyt.
Odpovedať
@stefan222 haha velka ponuka. Ja ti povem ako je to v nasej lokalite. Mrte inzeratov ale nic volne, take mam aktalne info od ludi co sa boli teraz pozriet na jednu nasu volnu izbu.
Odpovedať
@stefan222 ocenujem tvoj pristup ze sa snazis co to zistit a spravne investovat do nehnutelnosti na prenajom... k 26m2 bytu - ci sa v pohode a rychlo prenajme je viac otazka toho kde je v akom stave a hlavne za kolko ako toho kolko je kde inzeratov... ak nechces v buducnosti problemy s hladanim najomnikov tak samozrejme vzdy plati ze cim atraktivnejsia lokalita tym menej problemov s prenajatim, ako aj vyssi suma ci cena bytu... ale alzbetin dvor bude vzdy krok vedla :-D
Odpovedať
to som si neako uvedomil veru. tak hladam dalej. pozeram denne bazos a nehhnutelbosti.neaky tip?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Dobrý deň, hľadám ponuku predaj rodinného domu Dunajská Lužná, Kvetoslavov, Miloslavov, Bernolákovo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, ako je to s tym "fenovanim" a hlukom zo sadov v AD? Je to nieco co sa deje raz za cas alebo pravidelne ?
Odpovedať
@peter_cheben tak logicky sa to deje podla pocasia, takze exaktna odpoved neexistuje. My byvame vzdusnou ciarou asi cca 1km od hranice sadov a tento rok som raz vnimal vrtulnik ked som si siel lahnut, inak nic. Ale kedze aj vnimanie zvukov a hluku je individualne, tiez neexistuje asi jedina odpoved...
Odpovedať
@hockto diky za dopoved ... je to iba jarna vec kvoli mrazom alebo celorocne kym pozberaju urodu ?
Odpovedať
@peter_cheben okrem hluku vrtulnika, ktory je v podstate len pri mrazoch a za ten cas co tam byvame (od 8/2020) som ho registroval tak 3x, ja osobne neevidujem ziadny iny hluk v suvislosti so sadmi. Ale ludia ktori byvaju priamo pri nich mozno ano, to netusim.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?