Vstavana nabytkova skrina - tlmice

ahojte. v kupenom byte mame v spalni skrinu s posuvnymi dverami, o ktorej sme si donedavna mysleli, ze je to rolldoor. Niektore posuvne dvere nam nebrzdia, cize sme zavolali pana zo servisu rolldor, ktory nam vsak povedal, ze nam nevie pomoct, lebo to nie je klasicky rolldor ale vstavana nabytkova skrina (pri rollrod je dolna aj horna kolajnica, v ktorej sa dvere pohybuju, viditelna, u nas nie). Takze mame dve moznosti, najst firmu v BA, okoli, ktora by nam tie dvere opravila (uz sme boli pouceni, ze to firmy nechcu robit, lebo sa im to neoplati), alebo zistit ake tlmice su tam teraz pouzite a nahradit ich novymi. Nadejam sa, ze mozno niekto tu ma s niecim podobnym skusenosti a bude vediet poradit. Pripajam aj fotku tlmica, snazila som sa ho najst cez google, ale kedze nepoznam vyrobcu, je to strielanie do slepa a skrina bola robena pred desiatmi rokmi, tak je aj dost mozne, ze tieto tlmice uz boli nahradene inymi a na nete ich nemam sancu najst.
Odpovedať
Nestačí kúpiť také isté (priemer dĺžka, uchytenie) a vymeniť kus za kus? Aspoň moja predstava je ze to takto funguje.
Odpovedať
Profilova fotka
@miahuhu ak je to kovanie od renomovaneho vyrobcu tak urcite je niekde logo to si neodpustia. Pre lepsiu moznost pomoci pridaj foto skrine aby bolo vidno kolajnicu. Inak z mojich skusenosti viem ze toto sa pri posuvoch vzdy kazi ... skratka tie dvere maju obrovsku kinetiku a ten maly tlmic nestaci .. casom sa poruca. Popripade skusit kupit iny tlmiaci mechanizmus na posuvne dvere a homemade to opravit.
Odpovedať
@wolodymyr vyrobcu sme nenasli, mozno tam je napisany, ale je tam zly pristup, z toho co je vidno, vyrobca tam nie je. Spravila som fotky, ale aj na tych vidno len tlmice. Mozno kebyze sa daju dole dvere a rozoberie sa to kovanie, tak nieco najdeme, ale do toho sme sa zatial nechceli pustat, najjprv sme chceli skusit kupit rovnake tlmice bez rozoberania skrine, kedze je to dost fyzicky narocne a budeme k tomu potrebovat nieciu pomoc. @mato56 mozno ano, ale neviem najst ani obchod, kde by sme to mohli kupit. hladala som kamenny, aby videli ten tlmic nazivo a nie len na fotke, ale nic som nenasla
Odpovedať
fotky
Odpovedať
Profilova fotka
Skus pohladat na HAFELLE v BA ich predaval NABYKOV
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?