Veľmi malá spálňa

Dobrý deň, kto by chcel môže pomôcť a pridať fotku ako vyzerá Vaša malá spálňa, keďže aj my budeme jednu takú klaustrofobickú zariaďovať 😄 (4 x necelé 3 m) vďaka
Odpovedať
My máme 4x3m a stačí . Veď tam iba spíme. Máme 3m vstavanú skriňu komodu a posteľ 1,80m širokú. Zajtra môžem pridať foto.
Odpovedať
No, za posledný týždeň som prešiel jednu bytovku s bytmi so spálňami 4x2,5 m. K radiátoru som sa mal popri posteli problém dostať. Ale predané boli všetky byty. Takže tak... :-)
Odpovedať
Samozrejme mne osobne nevadí veľkosť izby, len som chcela vidieť nejaké nápady, keďže na 3 metrové steny nieje u nás možné dať vstavanú skriňu(na jednej stene dvere, na druhej okno)...a posteľ bude 180..a to sa už uvažuje ťažšie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@luckab1 no to mas asi moc siroku postel na taky priestor... Moja spalna ma 3,5 na 3 metre - na tej 3 metrovej stene je akurat cez 2 metre dlzka postele, mini priestor medzi no a vstavana skrina zabera cca 55 cm. Akurat teda ja mam na tej 3metrovej stene este priamo natesno za postelou na komplet kniznicovy system (dostupny teda iba z postele)... Moja postel ma 140cm, je vysoka ( horna hrana matraca je vo vyske 110 cm), takze vnutri mam jeden velky suflik na sezonne veci.. Na druhu stranu mam teda kniznicu 30cm, postel 140cm, volny priestor cosi cez meter a pracovny stol na mieru vyrobeny, s hlbkou 60 cm, aby nezasahoval do okna... akoze klaustrofobicke mi to nepride, postel uplne v rohu miestnosti a dokonca ciastocne pod oknom sa mi osvedcila, akurat teda priznavam, takuto zostavu nabytku na mieru som si dala az ked som ostala samotna, dovtedy bola spalna bordelizba a nepouzivali sme ju, takze chapem ze pri pouzivani paru moze byt limitujuce vstavanie z postele, kedze je v rohu... avsak aj tak si myslim, ze za ten priestor okolo, pracovny stol a velku vstavanu skrinu to stalo :)
Odpovedať
Profilova fotka
Skus pridat podorys, ze jak ta izba ma teda dvere a okno, nech si to vieme lepsie predstavit. Ale ono zakazdym sa to da nejako vyriesit, dobre je v takomto pripade vyuzit aj priestor okolo postele a nad postelou jak ulozny priestor.
Odpovedať
presne tak podorys by moc pomohol, no ako je to len spalna, clovek tam okrem spanku moc casu netravi, takze podla mna a aspon mne by teda nevadili mensie rozmery
Odpovedať
pri pohľade na projekt a aj počas stavby som bol presvedčený, že menšie izby stačia. Tak mám jednu izbu 3x3m, jednu 3,5x3m, a spálňu 3,5x3,5m. V presvedčení, že veď deti za pár rokov odrastú a načo veľké izby a tak... Po roku bývania tu chodím s metrom, obzerám si priečky a špekulujem nad stavebnými úpravami, vzdať sa šatníka, presunúť práčovňu a aspoň tú najmenšiu izbu by tu bola možnosť ju solídne zväčšiť. Ak by som šiel ďalej, premiestnil by som kúpeľňu, zmenil obývačku, no proste by to chcelo prerobiť celý dom. Keby som mal možnosť vrátiť čas späť, lepšie by som umiestnil chodby, vzdal sa šatníka a pri mojom upravenom návrhu dve z troch izieb mohli byť o polovicu väčšie. Namiesto samostatnej miestnosti šatníka by som dal rolldoor. Na papieri si to každý nevie predstaviť, v procese výstavby to také malé nevyzeralo a keď sa dokončili stropy, podlahy, dal som do izby pracovný stôl a jednu skriňu a izba bola zrazu zaplnená. Nie je projektant ako projektant, na zastavanej ploche ktorá predstavuje tri bežné byty by som si už teraz vedel predstaviť omnoho sofistikovanejšie využitie priestoru... Púšťať sa teraz do zmien nemá cenu, veď som ten dom ešte ani nedokončil, ale keď raz na neho padne meteorit tak už vnútorné usporiadanie urobím úplne inak 😄
Odpovedať
Naša spálňa na chalupe ma rozmery 2,6 metra x 4. 20 metra... Posteľ pôjde na dĺžku 2.6 metra, prechod od steny k posteli bude cca 60 cm.. Je to spálňa a je to úplne v pohode..Za dverami bude skriňa po dĺžke 2.60 metra so suchacimi dverami... Okno je na strane 2.60 metra vedľa postele...
Odpovedať
@luckab1 pre samotné spanie pre 2 to stačí akurát treba vetranie napr. pootvorením dverí do chodby ak nie je rekup. rôzne skrine sa dajú umiestniť i tak že vôbec nezavadzajú napr, chodba priestor nad dverami mám to v celej chodbe väčšinou pre sezonne veci
Odpovedať
pôdorys by sa niekde nenašiel?
Odpovedať
v spálni toho veľa netreba, nejaký úložný priestor a posteľ a to sa zmestí aj sem, do izby týchto rozmerov, čo píšeš 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my máme malu spalnu 3x3.5 m2. A aj skrine tam máme. Na spanie stačí, ale nestačilo nám na dýchanie. Ráno som bola unavená, v noci som sa neustale budila. Riešili sme to lokalnou rekuperaciou. Po dvoch rokoch si už neviem predstaviť spánok bez nej. Tak sme si zvykli, ze aj v lete neotvarame v noci okná.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Dobrý deň, našla som fotky z nášho bytu (teraz bývame v RDome), naša spálňa mala veľkosť do 12 m2 (cca 3 x necelé 4 m) , mali sme posteľ šírky 160 cm a veru nám to bohaté stačilo, dokonca sme ani do domu nedávali do našej súčasnej spálne väčšiu posteľ a 160 šírka je akurát pre 2 osoby a to sa často zmestilo i bábätko či teraz mačky sa k nám natisnú
Odpovedať
@pocem ďakujem, mali ste to pekné 🙂 a presne nad tým som uvažovala ako to máte vy-posteľ a na tej stene hneď okolo nej aj skrine a využiť priestor aj nad posteľou, možno nejakými vstavanými skrinkami a podobne 🙂 dobrá inšpirácia 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@luckab1 presne ako píšete, to zariadenie je ešte z r. 1995, to sme začínali a použili sme vtedajšie skrine s posuvnými dverami, to šetrili priestor. Nikdy nám nechýbalo miesto, a dá sa využiť celá stena skrinkami, ak treba 🙂 a nebojte sa užšej postele, na 160 cm sa v pohode dobre vyspíte dvaja dospelí, tretieho netreba....
Odpovedať
Nakoniec to budeme riešiť podobne ako na obrázku...samozrejme téma bola na odľahčenie, nemám problém s malými priestormi, ani sa nevysmievam malým spálňam, vďaka za vaše typy 🙂
Odpovedať
@robo91 predaj a postav druhy
Odpovedať
@stefan222 Žene som navrhol že by sme mohli spraviť menšie úpravy, tá o tom nechce ani počuť. Tak som jej navrhol že to predajme a postavme si iný. Jej dom vyhovuje, ale z lokality sme trochu vytriezveli. Keď sme kupovali pozemok vyzeralo to k svetu, ale časom sa to tu pomenilo. Zástavba na poli, spod panelových múrov trčia len vršky striech, betóny kam oko dovidí, du blejt
Odpovedať
Profilova fotka
@luckab1 tak toto teda fakt vyzera super. Ono v spalni netreba vela miesta, kedze v nej clovek okrem spanku moc casu netravi
Odpovedať
Profilova fotka
@luckab1 toto je dobre, treba vyuzit priestor, ktory mas, nech sa nim zbytocne neplytva. A uzavrete skrinky, vsetko v jednej linii a ono to potom vo vysledku este aj dobre, moderne ukaze 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj my mame tiez tak 4x3 a uplne to staci, postel komoda skrina, a to mame mega postel, v predchadzajusom byte sme mali 20m2 a to mi bolo zbytocne velke,
Odpovedať
@robo91 uz len ked premyslas o predaji tak sprav inzerat. uvidis kto sa ozve a pytaj si trosku viac.. zena dovoli ked zbada zisk
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@lifelike môzem poprosit viac info o rekuperacii do spravy ? dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzulkazu Prosím ťa zaujala má stena za posteľou je to omietka nejaká alebo tapeta??
Odpovedať
Profilova fotka
@gastan11 dekorativna omietka, san marco, muz robil Mame inu farbu aj v obyvke, detskej aj na chodbe
Odpovedať
no a teda je nutne aby ste v spalni mali vstavanu skrinu? inde sa dat neda? ked tak do spalne dajte len postel a nejaku komodu a hotovo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?